Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Silnice na Vysočině kloužou, problémy mají řidiči i na dálnici D1

Dopravu na Vysočině komplikuje pozvolný pokles teplot pod bod mrazu, mokré silnice začínají namrzat. Během posledních dvou hodin se v regionu stalo sedmnáct dopravních nehod, uvedli policisté. Nehody se nevyhnuly ani dálnici D1, která je sjízdná pouze se zvýšenou opatrností. Dálnici D1 u Humpolce zablokovala v úterý po 23. hodině zhruba na 90. kilometru v obou směrech srážka několika nákladních aut.
Nehoda několika kamionů u sjezdu na http://90.km D1 zcela zablokovala směr na Prahu. Místo je neprůjezdné. Kamiony zasahovaly i do směru na Brno. Na místě zasahovaly všechny složky IZS.

Během noci se podařilo zprůjezdnit sjezd z dálnice, takže policisté začali stahovat vozidla na exitu 90 a na stejném místě na nájezdu na 90. km směr Praha se vozidla vracela na dálnici.

'Potíže mají řidiči na D1 kolem Větrného Jeníkova na Jihlavsku, nehoda čtyř vozidel se stala také na Havlíčkobrodsku u obce Krátká Ves', informovala krátce po půl osmé večer policejní mluvčí Dana Čírtková.

Dálnice D1 je špatně sjízdná. Na 86. km ve směru na Brno narazilo auto do svodidel, stejně jako na na 164. km. Kolem tři čtvrtě na osm se na 85,5 km D1 ve směru na Brno srazila dvě vozidla.

Silnice v Kraji Vysočina jsou sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Jsou kluzké a pokryté vrstvou sněhu. „Aktuálně mají problémy řidiči kamionů na silnici II/602 u Vyskytné na Pelhřimovsku, problémy hlásí řidiči kamionů také ze silnice II/409 za Černovicemi ve směru na Chýnov,“ informovala kolem před půl devátou policejní mluvčí.

Meteorologové v souvislosti s počasím vydali výstrahu – varování před „sněhovými jevy“, platí do úterní půlnoci. Náledí bude hrozit až do ranních hodin.

Foto Policie ČR

- zprav -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)