Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: řidič utrpěl při nehodě těžké zranění; řidič na dálnici D1 narazil převáženým nákladem do mostní konstrukce

Ve čtvrtek 7. prosince hodinu po poledni přijali policisté oznámení o dopravní nehodě na silnici III. třídy číslo 13114 u obce Dušejov na Jihlavsku. Řidič osobního auta Škoda Octavia projížděl po silnici ve směru od Dušejova k obci Zbilidy. Při jízdě na přímém úseku dosud z nezjištěných příčin vjel vpravo mimo komunikaci, kdy přední částí vozidla narazil do vzrostlého stromu. Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění jednatřicetiletého řidiče, který byl na místě dopravní nehody ošetřen osádkou zdravotnické záchranné služby a následně byl letecky převezen k dalšímu vyšetření do nemocnice v Jihlavě. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku na případnou přítomnost alkoholu, jejíž výsledek byl negativní. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 120 000 korun. Na vozidle byly užity zimní pneumatiky s předepsanou hloubkou dezénu. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková. (Foto - horní obrázek)
Řidič narazil převáženým nákladem do mostní konstrukce
V pátek 8. prosince časně ráno museli policisté na dálnici D1 řešit mimořádnou událost, kvůli které byl také v noci omezený provoz na D1 a na nezbytně nutnou dobu musel být provoz zastavený. Oznámení jsme přijali v 1:20 hodin. Z oznámení vyplývalo, že na 110,65 km dálnice D1 ve směru jízdy na Brno došlo dopravní nehodě. Řidič projížděl po dálnici v pravém jízdním pruhu s nákladní soupravou složenou z tahače a přívěsu, na kterém převážel nadměrný náklad. Jednalo se o železnou konstrukci – lávku. 'Při průjezdu pod dálničním mostem došlo k problému, protože náklad byl vyšší než podjezdová výška pod mostem a došlo k nárazu převáženého nákladu do mostní konstrukce. Poté se převážený náklad utrhl z přívěsu a zůstal ležet v levém jízdním pruhu. Nákladní vozidlo s přívěsem přejelo po dopravní nehodě na krajnici a jeho dva technické doprovody místo nehody označili do příjezdu hlídky policistů z dálničního oddělení Velký Beranov. Při nehodě se nikdo nezranil, došlo ke hmotným škodám na přívěsu, mostní konstrukci a na převáženém nákladu', informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Celková škoda se vyšplhala na téměř 600 000 korun. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Po nehodě bylo místo průjezdné se zvýšenou opatrností a s omezením a dobu odstraňování následků nehody se doprava ve směru Brno zastavila a policisté vedli dopravu ve směru na Brno přes přilehlé parkoviště. Konstrukci musel na místě odstraňovat speciální jeřáb. Věc dopravní nehody vyřešili policisté s řidičem uložením pokuty v příkazním řízení. (Foto - spodní obrázek)

Opilý řidič
Ve středu 6. prosince zastavili policisté v ulici Habrecká v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku po jedenácté hodině večer vozidlo Škoda Octavia. 'U pětačtyřicetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 2,48 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky. Policisté opilému muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.


Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)