Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: muž nadýchal přes 3,5 promile, skončil na záchytce; opilí řidiči za volantem

Ve čtvrtek 8. února po druhé hodině odpoledne přijali policisté oznámení o opilém muži, který se nacházel na chodbě bytového domu v Žirovnici na Pelhřimovsku. Na místě policisté zjistili, že se jedná o padesátiletého muže z Plzeňska, který se neorientoval, nebyl schopen samostatné chůze, vrávoral a padal. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 3,52 promile alkoholu. Značně opilého muže policisté zajistili a odvezli ho na záchytku k vystřízlivění. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
Řidič havaroval
Ve čtvrtek 8. února došlo po deváté hodině večer v Třebíči na ulici Sportovní k dopravní nehodě. 'Řidič vozidla Chrysler jel ve směru od ulice Brněnská a vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy přejel s automobilem vlevo, kde narazil přední částí do svodidel. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté alkohol u řidiče provedenou dechovou zkouškou vyloučili. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za 120 tisíc korun. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řidič je podezřelý z přestupku
Ve čtvrtek 8. února po páté hodině odpoledne zastavili policisté osobní auto Škoda v ulici Nádražní v Pelhřimově. 'Dechová zkouška byla u muže negativní, test na zjištění přítomnosti návykových látek ale ne. U řidiče ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin. Policisté muži další jízdu zakázali. Následně se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocničním zařízení', uvedla M. Lébrová. Jednačtyřicetiletý řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy. Případ policisté šetří.

Alkohol za volantem
Přestupku na úseku dopravy se dopustil řidič auta BMW, kterého policisté zastavili ve středu 7. února před desátou hodinou večer v obci Křižanov na Žďársku. 'Třiadvacetiletý řidič se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce. Její výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,71 promile alkoholu. Opakované měření vykázalo obdobnou hodnotu. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.

Řidič je podezřelý z přestupku
Dnes, 9. února, krátce po půlnoci zastavili policisté v ulici Okrouhlická v Havlíčkově Brodě řidiče osobního vozidla Škoda. 'U sedmatřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu do půl promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdila i opakovaná zkouška. Řidič využil svého práva a podrobil se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Policisté muži další jízdu zakázali a zadrželi mu řidičský průkaz', informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy, které policisté šetří.

Řidič je podezřelý z přestupku
Ve čtvrtek 8. února zastavili policisté v ulici Okružní v Jihlavě před čtvrtou hodinou odpoledne řidiče auta Seat. 'Dechová zkouška byla u dvacetiletého muže negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test u řidiče ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin. Policisté muži další jízdu zakázali a podrobil se lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál', uvedla J. Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)