Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Krajští radní odvolali ředitele jihlavské nemocnice Lukáše Veleva

Rada Kraje Vysočina ve čtvrtek 22. února na svém jednání svolaném hejtmanem Vítězslavem Schrekem v mimořádném termínu odvolala z funkce ředitele Nemocnice Jihlava Lukáše Veleva. Vedení kraje vzalo při svém rozhodování v potaz jak návrh státního zástupce na uvalení vazby na ředitele Veleva, tak rozhodnutí soudu, který tomuto návrhu vyhověl. Do funkce ředitele organizace byl radou jmenován dosavadní technický náměstek ředitele Alexander Filip. Uvedla to mluvčí krajského úřadu na Vysočině Jitka Svatošová.
'Kraj Vysočina je jako zřizovatel povinen zajistit řádné řízení a fungování nemocnice tak, aby se situace nijak negativně nedotkla zajištění zdravotní péče a souvisejících služeb, které nemocnice poskytuje', doplnila J. Svatošová.

Lukáš Velev je stíhán spolu s dalšími devíti lidmi kvůli podezření z korupce při nákupu zdravotnického materiálu. Škoda, kterou podezřelí z korupce způsobili rozpočtu EU při nákupu materiálu pro nemocnice a kterou policie dosud zdokumentovala, činí podle vyšetřovatelů skoro milion eur, tedy asi 25 milionů korun.

Foto: Lukáš Velev, fb

- zprav -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)