Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj ukradl pamětní mince; opilý řidič zavinil nehodu

Do rodinného domu v obci Bobrová na Žďársku se v noci ze soboty 17. února na neděli vloupal zloděj, který tam ukradl pamětní mince v dosud nevyčíslené hodnotě. Další škoda vznikla majitelům poškozením dveří. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a porušování domovní svobody a po lupiči pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
Muži byli přistiženi při krádeži
Ze spáchání trestného činu je podezřelý dvaačtyřicetiletý muž z Jihlavska, který byl přistižen při krádeži v jihlavském obchodním domě. Ve středu 21. února přišel společně s šestadvacetiletým mužem do prodejny na ulici Jiráskova a po páté hodině večer odcizili zboží. 'Různé salámy v hodnotě necelý jeden tisíc korun jeden z nich naskládal do batohu, který měl u sebe druhý muž. Prostorem pokladen poté prošli bez zaplacení a následně je zastavil pracovník ostrahy. Přivolaní policisté oba muže zajistili. Odcizené zboží vydali. Oba podezřelí muži byli pod vlivem alkoholu. Policisté mladšímu z nich naměřili hodnotu 2,62 promile alkoholu, přes dvě promile alkoholu v dechu měl i jeho starší komplic. Ten byl navíc již v minulosti za majetkovou trestnou činnost opakovaně soudně trestán a až do roku 2026 je ve zkušební době podmíněného trestu odnětí svobody. Oba opilé muže policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Starší z nich je podezřelý ze spáchání přečinu krádeže, případ policisté prověřují. Šestadvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku.

Opilý muž skončil na záchytce
Ve středu 21. února po třetí hodině odpoledne přijali policisté oznámení o značně opilém muži, který se nacházel znečištěný na lavičce na ulici Havlíčkova v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku a budil veřejné pohoršení. 'Policisté vyjeli na místo situaci prověřit. Muž s hlídkou nespolupracoval. Následně policisté zjistili, že se jedná o osmapadesátiletého muže, který se neorientoval a nebyl schopen samostatné chůze, ani podrobení se dechové zkoušky. Policisté opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Opilého muže policisté zajistili
Ve středu 21. února přijali policisté před pátou hodinou odpoledne oznámení o zjevně opilém muži, který se nacházel v obci Obrataň na Pelhřimovsku. 'Na místě policisté muže nalezli ležícího, značně znečištěného na autobusové zastávce, kde budil veřejné pohoršení. Policisté osmašedesátiletého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 3,33 promile alkoholu', uvedla mluvčí policistů M. Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání.

Opilý řidič zavinil nehodu
Ve středu 21. února po druhé hodině odpoledne vyjížděli policisté k dopravní nehodě, která se stala v obci Stříbrné Hory na Havlíčkobrodsku. 'Dvaačtyřicetiletý řidič jedoucí s autem Citroën nedal přednost osobnímu vozu Renault, jehož řidička přijížděla z pravé strany, a v prostoru křižovatky došlo ke střetu. Vozidlo Citroën po střetu vyjelo mimo vozovku do travnatého pásu. Ke zranění osob nedošlo', uvedla Michaela Lébrová. Policisté provedenou dechovou zkouškou u řidičky přítomnost alkoholu vyloučili. U řidiče vykázala dechová zkouška přes půl promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdila i opakovaná dechová zkouška, která vykázala obdobnou hodnotu. Řidiči byla další jízda zakázána. Při dopravní nehodě došlo k předběžné škodě ve výši 135 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Střet vozidel
Ve středu 21. února došlo v Jihlavě na ulici Žižkova k dopravní nehodě. Po půl deváté dopoledne jel osmnáctiletý řidič vozidla Škoda Octavia ve směru k ulici Ke Skalce a plně se nevěnoval řízení. 'Nedodržel dostatečnou vzdálenost za před ním jedoucím autem Škoda Kamiq, do kterého narazil. Při dopravní nehodě utrpěl jeden z řidičů zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do nemocnice', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté dechovými zkouškami u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda za sto tisíc korun. Řidič octavie je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řidička je podezřelá z přestupků
Ve středu 21. února kontrolovali policisté v ulici Slavatovská v Telči na Jihlavsku před desátou hodinou večer auto Mercedes Benz. 'Zjistili, že třicetiletá žena nevlastní řidičský průkaz. Přišla o něj v lednu v souvislosti se spácháním závažného přestupkového jednání. Řidička se dále odmítla podrobit testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou, stejně jako lékařskému vyšetření. Policisté jí další jízdu zakázali', informovala Jana Kroutilová. Závažné přestupky na úseku dopravy, ze kterých je řidička podezřelá, předali k projednání příslušnému správnímu odboru.

Řidička pod vlivem alkoholu
Ve středu 21. února zastavili policisté po jedenácté hodině dopoledne na silnici u obce Vícenice u Náměště nad Oslavou na Třebíčsku auto Dacia. 'U sedmapadesátileté řidičky při dechové zkoušce naměřili hodnotu 0,93 promile alkoholu. Také opakované zkoušky u ní ukázaly obdobné hodnoty. Policisté řidičce na místě zadrželi řidičský průkaz a v další jízdě již nesměla pokračovat', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Žena je podezřelá ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)