Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: vandal posprejoval domy; řidiči pod vlivem alkoholu a drog

Neznámý vandal posprejoval v době od úterý 20. února do čtvrtečního odpoledne v ulici Kotlářská v Třebíči na domě plechová dvířka černým nápisem. Dále počmáral ještě fasádu jiného rodinného domu. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Střet vozidel
Ve čtvrtek 22. února před pátou hodinou odpoledne vyjížděli policisté k dopravní nehodě, která se stala v obci Pikárec na Žďársku. 'Pětapadesátiletá řidička osobního auta Škoda narazila do před ní jedoucího vozu Renault, jehož řidička zpomalila a odbočovala vpravo mimo komunikaci. Vozidlo Škoda po střetu přejelo do silničního příkopu, kde se zastavilo o oplocení u domu. Ke zranění osob při nehodě nedošlo', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté provedenou dechovou zkouškou u řidiček požití alkoholu vyloučili. Vlivem nehody vznikla předběžně vyčíslená škoda přes 270 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. Řidička je podezřelá z přestupku na úseku dopravy.

Řidiči pod vlivem alkoholu
Ve čtvrtek 22. února po páté hodině odpoledne odhalili policisté řidiče, který měl pozitivní dechovou zkoušku. Policisté zastavili na Náměstí T. G. Masaryka v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku osobní auto Škoda Octavia. 'Policisté provedli u jednatřicetiletého řidiče dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,52 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované zkoušky. Další jízda byla řidiči zakázána', uvedla M. Lébrová.

Dalšího řidiče pod vlivem alkoholu zastavili policisté na ulici U Prefy v Chotěboři na Havlíčkobrodsku po osmé hodině večer. 'Dvaadvacetiletému řidiči vozidla Škoda Felicia naměřili při dechové zkoušce hodnotu 1,58 promile alkoholu. Opakovaná dechová zkouška vykázala obdobnou hodnotu. Další jízda byla i v tomto případě řidiči zakázána a dále mu policisté zadrželi řidičský průkaz', dodala mluvčí. Oba řidiči jsou podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případy policisté prověřují.

Řidič je podezřelý z přestupku
Ve čtvrtek 22. února po čtvrté hodině odpoledne zastavili policisté v obci Počátky na Pelhřimovsku na ulici Lázeňská osobní vozidlo Toyota. 'Dechová zkouška byla u pětačtyřicetiletého muže negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test u řidiče ukázal pozitivní hodnotu na marihuanu. Policisté muži další jízdu zakázali a vyzvali ho k podrobení se lékařského vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu v nemocničním zařízení, což řidič bezdůvodně odmítl', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řidič byl pod vlivem kokainu
Ve čtvrtek 22. února po deváté hodině dopoledne zastavili policisté v ulici Havlíčkova v Jihlavě vozidlo Cupra. 'Dechová zkouška byla u šestatřicetiletého muže negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou odhalil u řidiče pozitivní kokain. Muž se podrobil lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté řidiči další jízdu zakázali. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)