Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Do babyboxu v Třebíči někdo odložil chlapečka, dostal jméno Pavel

Do babyboxu v Třebíči odložil někdo v pátek 23. února krátce před půl osmou večer chlapce. Uvedl to zakladatel babyboxů Ludvík Hess. Chlapec dostal jméno Pavel, a podle sestřičky Simony je v pořádku. Pupečník měl zavázaný tkaničkou, možná od bot. Uvedl to zakladatel babyboxů Ludvík Hess.
'Jméno jsem mu přisoudil já na počest velkého pražského dárce Ing. Pavla Frice, šéfa společnosti FARRAO, s. r. o.', doplnil L. Hess.

Pavel byl oblečený v modrém triku s bílými hvězdičkami a bílých dupačkách, které pravděpodobně zdědil po starším sourozenci.

'Je to třetí třebíčské děťátko a druhé letošní. První v novém babyboxu z dílny Zdeňka Juřici z nedaleké Náměšti nad Oslavou, který jsme otvírali 11. prosince loňského roku. Skore holky kluci je nyní 143 : 119 ve prospěch holčiček. Prosím Jaroslava Černého, šéfa marketingu České mincovny, aby nechal vyrazit zlatý dukát s číslem 262. Česká mincovna obdarovává všechna děťátka odložená do babyboxu tradičně zlatým dukátem', dodává Ludvík Hess.

Doplnil, že v sobotu 16. března bude slavnostně otevřen 88. babybox v Ústavu pro péči o matku a dítě v Podolské porodnici v Praze 4.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)