Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Policejní hlídka v Brně našla dívku, která se zřejmě chtěla oběsit, doslova v poslední chvíli

Linku tísňového volání kontaktovala v pátek 1. března krátce po sedmnácté hodině velice rozrušená žena, která žádala policisty o pomoc. Uváděla, že má osmadvacetiletou dceru, která bydlí v Brně, má nějaké osobní problémy, a proto chce spáchat sebevraždu. Žena do telefonu plakala, protože se o svoji dceru bála. S dcerou se snažil ve stejnou dobu telefonicky udržovat kontakt její otec. Službu konající policista od volající ženy velmi obtížně postupně získal podrobné informace k místu, kde se dcera aktuálně nachází. Jednalo se o byt v bytovém domě v Brně. Policisté z Jihlavy proto okamžitě kontaktovali své kolegy na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje, kteří do bytu, kde se měla dívka nacházet, vyslali policejní hlídku.
Mezitím na tísňovou linku 158 zavolala oznamovatelka opětovně s tím, že si její dcera uvázala kolem krku nějaký provaz, dusí se, a pokud jí někdo okamžitě nepomůže, tak bude pozdě. To už ale jihlavský operační důstojník mohl plačící a silně rozrušené ženě sdělit dobrou zprávu - že brněnská hlídka je na místě a policistům se dívku podařilo v poslední chvíli zachránit. Policisté na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, jejíž posádka si mladou ženu převzala do své péče.

„Oceňuji skvělou práci kolegy, který přijímal prvotní oznámení, protože dokázal od oznamovatelky získat všechny relevantní informace k tomu, aby kolegové z Brna mohli ženu rychle nalézt. V tomto případě se hrálo o čas a hovor s oznamovatelkou nebyl jednoduchý, vzhledem k tomu v jakém psychickém stavu aktuálně byla,“ uvedl plk. Ing. Radek Jánský, vedoucí operačního odboru Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

Dana ČÍRTKOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)