Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: krádež pětatřiceti kubíků dřeva; vandal počmáral fasádu garáže

Z volně přístupného lesního pozemku u obce Mostiště v místech zvaných Strnádkách ukradl neznámý zloděj na pětatřicet kubíků palivového dřeva. Škoda činí přes sedmdesát tisíc korun. Policisté po zloději od středy 3. dubna pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
Vandal poničil okna školy
Policisté pátrají po pachateli, který v ulici Švermova ve Žďáře nad Sázavou poškodil skleněné výplně a způsobil tak předběžnou škodu za více než dvacet tisíc korun. Ke spáchání činu došlo v době od čtvrtka 28. března do úterních dopoledních hodin. 'Pachatel na budově školy poškodil celkem šest skleněných výplní oken. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Po pachateli policisté pátrají.

Muž se vloupal do restaurace
Policisté z obvodního oddělení Jemnice zadokumentovali případ krádeže vloupáním do restaurace v obci Třebelovice na Třebíčsku. 'Pachatel v přesně nezjištěné době v období od nočních hodin v úterý 2. dubna do ranních hodin následujícího dne vnikl po rozbití skleněné výplně okna do místní restaurace, kde odcizil cigarety, alkoholické nápoje a mražené potraviny. Na místo byly po přijetí oznámení vyslány policejní hlídky, včetně policejního psovoda, který se zapojil do pátrání po pachateli. Policistům se podařilo ve velice krátké době zadržet muže, který je důvodně podezřelý z tohoto vloupání. Šestadvacetiletého muže jsme zadrželi jako osobu podezřelou. Vzhledem k tomu, že muž byl v podnapilém stavu, tak ho policisté eskortovali k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy', informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže vloupáním. Zloděj způsobil majiteli škodu v celkové výši přesahující devět tisíc korun. Ve věci policisté povedou zkrácené přípravné řízení.

Vandal počmáral fasádu garáže
Policisté od středy 3. dubna prověřují poškození řadové garáže na ulici Reynkova v Havlíčkově Brodě, při které vznikla předběžně vyčíslená škoda za patnáct tisíc korun. Ke spáchání činu došlo od večerních hodin středy 27. března do ranních hodin následujícího dne. 'Pachatel nasprejoval červenou barvou na bílou fasádu garáže téměř čtyř metrový nápis', informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, případ prověřují, po pachateli pátrají.

Opilý muž skončil na záchytce
Ve středu 3. dubna krátce před jedenáctou hodinou večer přijali policisté oznámení od muže, který měl obavu o svého kamaráda, neboť ze společné komunikace vyplynulo, že by si mohl chtít ublížit. 'Policisté ihned vyjeli na ulici Nádražní v Havlíčkově Brodě, kde se měl muž nacházet. Při dechové zkoušce policisté naměřili osmadvacetiletému muži hodnotu 1,85 promile alkoholu. Policisté přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Po vyšetření lékařem policisté opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala M. Lébrová.

Střet vozidla s chodkyní
Ve středu 3. dubna po deváté hodině dopoledne došlo na ulici Palackého náměstí v Novém Městě na Moravě na Žďársku k dopravní nehodě. 'Senior jedoucí s osobním autem Seat ve směru od ulice Žďárská přehlédl na vyznačeném přechodu pro chodce přecházející ženu, a došlo ke střetu. Chodkyně po nárazu upadla na vozovku. Při dopravní nehodě utrpěla zranění a byla zdravotnickou záchrannou službou převezena do novoměstské nemocnice', uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Dechovými zkouškami u řidiče i přecházející ženy požití alkoholu vyloučili. Dopravní nehodu šetří policisté z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou. (Foto)

Střet osobního vozidla a autobusu
Policisté přijali ve středu 3. dubna kolem půl šesté ráno oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/ 352 u města Polná na Jihlavsku. 'Podle prvotního šetření na místě nehody policisté zjistili, že řidička osobního auta Hyundai projížděla po silnici od Polné k obci Ždírec. Po projetí levotočivé zatáčky došlo ke střetu levé přední části osobního automobilu s levou přední částí autobusu Mercedes-Benz, jehož řidič jel v protisměru', informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. U obou řidičů policisté provedli dechové zkoušky na alkohol a obě dechové zkoušky měly negativní výsledky. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidičky, která byla na místě dopravní nehody ošetřena posádkou zdravotnické záchranné služby. Ke zranění jiných osob nedošlo. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na obou vozidlech v celkové výši 70 000 korun. Další okolnosti dopravní nehody, zejména míra zavinění, jsou předmětem dalšího šetření ze strany policisté dopravního inspektorátu Jihlava.

Při nehodě se zranili tři lidé
Policisté přijali ve středu 3. dubna kolem půl sedmé večer oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici I/38 na dálničním přivaděči u Jihlavy - Bedřichova ve směru jízdy od Jihlavy před sjezdem na průmyslovou zónu. 'Pětatřicetiletá řidička s osobním autem Ford projížděla po silnici a jela v pravém jízdním pruhu, když před sjezdem na ulici Sokolovská se snažila předjíždět před sebou jedoucí vozidla, která jela v levém jízdním pruhu. Při tomto manévru se zřejmě nechovala dostatečně opatrně a ukázněně a svojí jízdou a manévrem při předjíždění ohrozila řidiče auta Škoda, jedoucího v daný okamžik v levém jízdním pruhu. Následně došlo ke střetu levé zadní části vozidla Ford s pravou přední částí vozidla Škoda. Po střetu s vozidlem Škoda dostala řidička s vozidlem Ford smyk, který nezvládla a vyjela vpravo mimo komunikaci do travnatého příkopu, kde se vozidlo převrátilo na pravý bok a havarovalo', uvedla Dana Čírtková. Při dopravní nehodě došlo k hmotné škodě na obou vozidlech v celkové 90 000 korun. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidičky vozidla Ford a jejích dvou spolujezdců, kteří byli na místě nehody ošetření posádkou zdravotnické záchranné služby a následně byli převezeni do Nemocnice Jihlava k dalšímu vyšetření. Ve vozidle ještě cestovali dva nezletilí spolujedoucí, kteří při dopravní nehodě neutrpěli žádné zranění. Policisté provedli u řidičů obou vozidel dechové zkoušky, jejichž výsledky byly negativní. Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření policistů z dopravního inspektorátu Jihlava.

Muž řídil přes uložený zákaz a odmítl dechovou zkoušku
Ve středu 3. dubna po desáté hodině večer kontrolovali policisté v Počátkách na Pelhřimovsku řidiče osobního auta Volkswagen. 'U čtyřicetiletého řidiče zjistili, že má od poloviny března na základě rozhodnutí městského úřadu uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu 18 měsíců. Dále se muž odmítl podrobit dechové zkoušce, stejně tak i lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení', uvedla Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a z přestupku na úseku dopravy. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)