Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: nález ručního granátu; dvě opilé ženy se popraly, ta agresivnější skončila na záchytce

Muž pomocí detektoru kovu nalezl ve čtvrtek 4. dubna dopoledne ve vypuštěném rybníce v Jackově na Třebíčsku podezřelý předmět, který připomínal nevybuchlý granát. Policisté na místo přizvali pyrotechnika, který zjistil, že se jedná o značně zkorodovaný ruční granát model F1, a proto rozhodl o jeho zneškodnění na bezpečném místě na poli nedaleko nálezu. V této souvislosti policisté opětovně upozorňují, aby lidé byli v případě nálezů munice velice opatrní. V případě, že naleznete takový nebezpečný předmět, ihned volejte na linku 158. Předmětu se nedotýkejte a nijak s ním nemanipulujte. Náhodné kolemjdoucí osoby, které by mohly přijít do kontaktu s municí, upozorněte a vyčkejte na příjezd policistů. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková. (Foto - horní obrázek)
Vloupání do tatérského studia
Policisté pátrají po zloději, který se v době od pondělí 1. dubna do odpoledních hodin včerejšího dne v Havlíčkově Brodě vloupal do tatérského studia. 'Pachatel za užití násilí vnikl do vnitřních prostor studia a odcizil strojky sloužící k tetování a nalezené starožitné mince. Svým jednáním způsobil škodu přes sedmdesát tisíc korun, další škoda vznikla poškozením', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté po pachateli pátrají.

Konflikt mezi dvěma ženami
Policisté šetří napadení, ke kterému došlo ve čtvrtek 4. dubna po desáté hodině večer v zábavním podniku na ulici Žďárská v Novém Městě na Moravě na Žďársku. 'Po příjezdu na místo policisté zjistili, že došlo ke konfliktu mezi dvěma ženami ve věku čtyřicet a devětačtyřicet let. Ženy neměly zranění, které by si vyžádalo okamžité lékařské ošetření. Obě byly pod vlivem alkoholu, mladší z žen policisté při dechové zkoušce naměřili 3,15 promile alkoholu, starší z nich měla 3,37 promile alkoholu v dechu. Čtyřicetiletá žena i v přítomnosti policistů a strážníků opakovaně napadala druhou ženu a odmítala uposlechnout výzvy. Policisté ji zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Konflikt mezi ženami policisté šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití a veřejnému pořádku.

Dva zranění při nehodě osobního auta
Policisté přijali ve čtvrtek 4. dubna krátce po osmnácté hodině oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/402 mezi Třeští a Batelovem u odbočky na Bukovou na Jihlavsku. 'Devatenáctiletý řidič osobního auta BMW 318 nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vlastnostem vozidla a při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostal smyk. Poté havaroval vpravo mimo pozemní komunikaci, kde se vozidlo přetočilo přes střechu a skončilo v konečném postavení zpět na kolech. Ve vozidle na místě spolujezdce cestoval nezletilý chlapec, který utrpěl lehké poranění a musel být na místě ošetřen posádkou zdravotnické záchranné služby', informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Poté byl předán do péče svého zákonného zástupce. Řidič osobního vozidla utrpěl lehké poranění a byl na místě ošetřen posádkou zdravotnické záchranné služby. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl negativní. Vozidlo bylo po nehodě nepojízdné a jeho odtah si z místa zajistil sám řidič. Při dopravní nehodě došlo ke hmotné škodě na vozidle ve výši 60 000 korun. Věc dopravní nehody vyřešili policisté s řidičem na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Řidič je podezřelý z přestupku
Ve středu 3. dubna před třetí hodinou odpoledne kontrolovali policisté na silnici I/34 u obce Ondřejov na Pelhřimovsku osobní auto Citroën. 'Osmatřicetiletý řidič byl policisty vyzván k podrobení se dechové zkoušky, která vykázala negativní výsledek. Test na zjištění přítomnosti omamných a psychotropních látek, stejně tak i lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu, řidič bezdůvodně odmítl. V další jízdě již pokračovat nesměl a policisté mu zadrželi na místě řidičský průkaz', uvedla M. Lébrová. Za přestupek na úseku dopravy se bude muž zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)