Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Pocta bratrům Lipským, rodákům z Pelhřimova, na poštovním aršíku

Divadlo a film: Bratři Lubomír Lipský, Oldřich Lipský je název nového příležitostného poštovního aršíku, který Česká pošta uvede do prodeje ve středu 10. dubna. Výtvarný návrh se dvěma známkami v hodnotě 42 a 48 korun připravila Eva Hašková.
„Náměty aršíku a známek jsou postavy obou bratrů Lipských. Lubomír, herec proslulý komickými rolemi na jevišti, ve filmu i televizi, je zpodobněn se slamákem a s maskou klauna v levé ruce. Maska připomíná jeho roli z roku 1972 ve filmu Šest medvědů s Cibulkou, který režíroval jeho bratr Oldřich. Autor mnoha populárních českých komedií stojí vedle bratra Lubomíra a gestem režiséra odkazuje na svoji profesi,“ říká ředitelka pobočkové sítě České pošty Martina Ivanová.

S emisí aršíku souvisí i dvě verze obálky prvního dne vydání (FDC). Na jedné je portrét Lubomíra Lipského s červeným klaunským nosem a motivem druhé je gesto rukou režiséra hledajícího vhodný filmový záběr. Celé vydání vytiskla Tiskárna Hradištko, s. r. o. Aršík metodou ofsetu v nákladu 22 600 kusů a FDC digitálním tiskem po 2 300 kusech. Nový příležitostný aršík si mohou zájemci pořídit od 10. dubna na vybraných poštách nebo na e-shopu České pošty.

Zdroj: Česká pošta

- zprav -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)