Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj vykradl auto; opilý řidič skončil na záchytce

Do zaparkovaného auta VW Caddy se v noci z neděle 7. dubna na pondělí na ulici Srázná v Jihlavě vloupal zloděj a ukradl bourací kladivo, tablet a peněženku s doklady, finanční hotovostí a platební kartou. Zloděj způsobil škodu za necelých dvacet tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, případ prověřují a po zloději a ukradených věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Vloupání do chaty
Policisté prověřují vloupání do rekreační chaty u obce Důl na Pelhřimovsku. 'V době z neděle 7. dubna na pondělí pachatel vnikl na pozemek a poté za užití násilí vnikl do obytné části chaty, kterou prohledal a ukradl příklepovou vrtačku, reproduktory, prodlužovací kabely a jiné věci. Pachatel svým jednáním způsobil škodu kolem deseti tisíc korun', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté místo činu ohledali, zadokumentovali a zajistili stopy. Dále provedli v lokalitě šetření a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a porušování domovní svobody. V okolí chaty policisté zajistili některé z odcizených věcí a ty se tak mohly vrátit zpět majiteli. Po pachateli policisté pátrají.

Recidivista kradl zboží v obchodě
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu krádeže jednačtyřicetiletému muži, který odcizil zboží v obchodním centru v Jihlavě. V pondělí 8. dubna přišel před polednem do prodejny a odcizil parfémy v hodnotě přes čtyři tisíce korun. Zboží dal do tašky a odešel z obchodu bez zaplacení. 'Krádež ale nezůstala bez povšimnutí a muže zastavili pracovníci prodejny. Přivolaní policisté podezřelého muže odvezli na oddělení. Provedeným šetřením zjistili, že se jedná o stejného muže, který o den dříve odcizil ve dvou případech zboží v prodejně a utekl. Také v těchto případech se jeho cílem staly parfémy a způsobil škodu za více než čtyři tisíce korun. Jedná se o muže, který byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již soudně trestán, naposledy byl odsouzen na konci loňského roku', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Opilý muž skončil na záchytce
V sobotu 6. dubna přijali policisté v Třebíči po deváté hodině večer oznámení o značně opilém muži, který u obchodního domu vyhrožoval, že skočí z mostu nebo si jinak ublíží. 'Policisté u devětapadesátiletého muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 2,14 promile alkoholu, proto jej zajistili a odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Motocyklista havaroval
V pondělí 8. dubna po čtvrté hodině odpoledne havaroval v obci Dobkov na Havlíčkobrodsku řidič motocyklu BMW. 'Motocyklista jel od obce Česká Bělá, zřejmě neadekvátně zareagoval na psa, kterého jeho majitel venčil mimo komunikaci, řidič začal brzdit, dostal s motocyklem smyk, který nezvládl, upadl a setrvačností přejel mimo komunikaci do silničního příkopu. Při nehodě došlo ke zranění řidiče, který byl převezen zdravotnickou záchrannou službou do havlíčkobrodské nemocnice', uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté u sedmačtyřicetiletého řidiče provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Na motocyklu vlivem havárie došlo k předběžně vyčíslené škodě za třicet tisíc korun.

Řidič pod vlivem alkoholu
Dnes, 9. dubna, po šesté hodině ráno zastavili policisté osobní auto Volkswagen Passat v ulici K Novému nádraží ve Velkém Meziříčí na Žďársku. 'U čtyřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které naměřili hodnotu 2,47 promile alkoholu. Opakované dechové zkoušky přítomnost alkoholu potvrdily a vykázaly obdobné hodnoty. Policisté řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz. Vzhledem k tomu, že měl řidič problémy s orientací a koordinací pohybu, policisté ho zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', uvedla Jana Kroutilová. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ policisté prověřují.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)