Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: vlak narazil do spadlého stromu; řidič od nehody ujel

V úterý 16. dubna krátce před šestnáctou hodinou přijali policisté oznámení o mimořádné události, která se stala na železniční trati mezi Věžnou a obcí Nedvědice na Žďársku. Na železniční trať spadl suchý kmen dubu. Strojvedoucímu se nepodařilo vlakovou soupravu ubrzdit a přední částí vlak do kmene narazil. V době střetu cestovalo ve vlaku patnáct cestujících. Při nehodě se nikomu nic nestalo a způsobená škoda na vlaku dosáhla sto tisíc korun. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková. (Foto)
Opilý muž skončil na záchytce
Policisté vyjížděli v úterý 16. dubna časně ráno krátce po páté hodině na ulici Tylova v Pelhřimově do blízkosti budovy místní knihovny. 'Na chodníku ležel muž, který při pokusu vstát padal na zem, nebyl schopen samostatné chůze, neorientoval se v místě ani čase, přičemž při komunikaci s policejní hlídkou byl z jeho dechu cítit silný zápach alkoholu. Muž nebyl schopen dechové zkoušky. Muž svým chováním bezprostředně ohrožoval svůj život, a proto ho policisté zajistili a následně ho eskortován na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy', uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Na protialkoholní záchytné stanici s pětatřicetiletým mužem provedli dechovou zkoušku s výsledkem 1,88 promile alkoholu v dechu a službu konajícímu ošetřujícímu personálu.

Od dopravní nehody řidič ujel
Policisté přijali v pondělí 15. dubna kolem půl třetí oznámení o dopravní nehodě, která se stala na ulici Novodvorská v Třebíči. 'Zatím nezjištěný řidič s dosud neustanoveným vozidlem poškodil zaparkované auto Peugeot. Při nehodě vznikla hmotná škoda na vozidle ve výši asi 20 000 korun. Po nehodě ale řidič z místa nehody odjel, aniž by celou věc nahlásil', informovala Dana Čírtková. Třebíčští policisté po neznámém řidiči pátrají.

Nehoda dvou nákladních vozidel
Policisté vyjížděli v pondělí 15. dubna ráno kolem sedmé hodiny vyšetřovat dopravní nehodu, která se stala na volném úseku na silnici I/38 poblíž obce Skřivánek mezi městem Havlíčkův Brod a městysem Štoky u obce Okrouhlička. 'Čtyřiapadesátiletý řidič nákladního vozidla s návěsem jel po silnici směrem na Havlíčkův Brod. Při jízdě na přímém úseku vlivem nepřiměřené rychlosti a nevěnování se plně řízení narazil svojí přední částí do zadní části nákladního auta s přívěsem, který v tu chvíli stál před ním na silnici', informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Při nárazu došlo k lehkému zranění řidiče náklaďáku, kterého záchranáři ošetřili na místě dopravní nehody bez nutnosti převozu do nemocnice. Při nehodě vznikla hmotná škoda na obou vozidlech v celkové výši 290 000 korun. Policisté provedli u řidičů obou vozidel a obě dechové zkoušky měly negativní výsledky. Dopravní nehodu vyřešili policisté uložením pokuty v příkazním řízení.

Za volant usedl pod vlivem alkoholu
Policisté v pondělí kolem půl šesté večer kontrolovali řidiče osobního auta značky Škoda Fabia, který projížděl z Masarykova náměstí a na ulici Ant. Štourače v Bystřici nad Pernštejnem na Žďársku. 'Řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení a provozu vozidla poté ho vyzvali k provedení dechové zkoušky. Její výsledek byl pozitivní - naměřená hodnota dosáhla hladiny 2,81 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška - ta skončila v s výsledkem 2,66 promile alkoholu v dechu. Policisté padesátiletému muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu', informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.


Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)