Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Opilá řidička bourala, nadýchala přes dvě promile

Silně opilá řidička bourala v úterý 16. dubna po půl sedmé hodině ráno na silnici II/351 mezi obcemi Polná a Dobroutov na Jihlavsku. Při nehodě utrpěla lehké zranění, policisté ženě naměřili přes dvě promile alkoholu v dechu.
'Sedmatřicetiletá řidička osobního auta Mazda jela na Polnou a v důsledku silného ovlivnění alkoholem nezvládla řízení vozidla, kdy při průjezdu levotočivou zatáčkou vyjela vlevo mimo silnici, kde se auto převrátilo. Řidička po dopravní nehodě místo nehody opustila. Při dopravní nehodě si řidička způsobila lehké zranění, kdy z místa trvalého pobytu byla vozidlem zdravotnické záchranné služby převezena do nemocnice v Jihlavě', informovala mluvčí policistů Dana Čírtková.

U řidičky policisté provedli v místě jejího trvalého pobytu, dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní s naměřenou hodnotou 2,35 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měly také opakované dechové zkoušky - 2,31 a 2,41 promile alkoholu v dechu. U řidičky byl ve zdravotnickém zařízení proveden odběr krve.

Na místě dopravní nehody nebyl řidičce zadržen její řidičský průkaz, jelikož na místě nesetrvala. Řidičský průkaz byl zadržen následně administrativně. Na vozidle vznikla hmotná škoda ve výši 60 000 korun. Vozidlo bylo po nehodě nepojízdné a odtah si zajistili příbuzní ženy bez účasti policie. Věc dopravní nehody je v šetření policistů z dopravního inspektorátu Jihlava. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)