Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj ukradl ze sklepa kola s pneumatikami; opilí řidiči bourali

Do sklepa rodinného domu v ulici Na Houfech v Pelhřimově se v době od neděle 28. dubna do večerních hodin středy 1. května vloupal zloděj. Vnikl na zahradu domu, přes kterou pokračoval až ke sklepním prostorům, ze kterých ukradl litá kola s pneumatikami. Škoda, kterou zloděj napáchal byla předběžně vyčíslena přes deset tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a porušování domovní svobody, případ prověřují, po pachateli a ukradených kolech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
Opilý muž skončil na záchytce
V úterý 30. dubna po poledni přijali policisté oznámení o opilém muži, který se nacházel na Masarykově náměstí ve Velké Bíteši. 'Na místě zjistili, že se jedná o čtyřiapadesátiletého muže, který ležel na chodníku. Neorientoval se, nebyl schopen samostatné chůze a při pokusech vstát padal. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 3,79 promile alkoholu. Značně opilého muže policisté zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Střet tří vozidel
Ve středu 1. května před sedmou hodinou večer vyjížděli policisté k dopravní nehodě, která se stala v místě čtyřramenné křižovatky v Havlíčkově Brodě. 'Čtyřicetiletý řidič jedoucí s vozidlem Ford od ulice Beckovského odbočoval vlevo, přičemž vjel do křižovatky ve chvíli, kdy po hlavní silnici směrem na Kolín jelo osobní auto Fiat, a došlo ke střetu. Ford byl po střetu odmrštěn na auto Škoda, jehož řidič jel směrem na Jihlavu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče z vozidla Ford a řidičky z osobního vozidla Fiat, kteří byli zdravotnickou záchrannou službou ošetřeni a převezeni do havlíčkobrodské nemocnice', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté provedenou dechovou zkouškou u všech řidičů požití alkoholu vyloučili. Při dopravní nehodě došlo k předběžné škodě na vozidlech ve výši téměř 300 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - horní obrázek)

Sedmnáctiletý motorkář boural, skončil v nemocnici
Ve středu 1. května po šesté hodině večer došlo u obce Lipňany u Skryjí na Třebíčsku k dopravní nehodě. 'Sedmnáctiletý řidič motocyklu Zontes jel směrem od obce Dukovany, nezvládl zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy řízení, najel na krajnici a následně do silničního příkopu, kde havaroval. Při dopravní nehodě se motocyklista zranil a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do třebíčské nemocnice', uvedla Michaela Lébrová. Dechovou zkouškou u něho policisté požití alkoholu vyloučili. Místo nehody ohledali a zadokumentovali. Při havárii došlo k předběžné škodě na motocyklu ve výši 30 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - prostřední obrázek)

Opilý řidič havaroval
V úterý 30. dubna před třetí hodinou odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala mezi obcemi Osová Bítýška a Velká Bíteš na Žďársku. 'Čtyřicetiletý řidič jedoucí s osobním autem Hyundai zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti po projetí zatáčky dostal s vozidlem smyk, který nezvládl, vyjel mimo komunikaci do silničního příkopu, kde havaroval. Vozidlo se při havárii přetočilo přes střechu a zastavilo se na poli. Při havárii došlo ke zranění řidiče, který byl zdravotnickou záchrannou službou ošetřen a převezen do třebíčské nemocnice', uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Provedená dechová zkouška vykázala u řidiče hodnotu 1,33 promile alkoholu. Opakované dechové zkoušky přítomnost alkoholu potvrdili. Muž se následně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Vlivem nehody došlo k předběžné škodě ve výši 80 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, dopravní nehodu prověřují. (Foto - spodní obrázek)

Opilý řidič havaroval
V úterý 30. dubna po třetí hodině odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě v obci Šmolovy na Havlíčkobrodsku. 'Sedmatřicetiletý řidič jedoucí s osobním vozem Ford po projetí mírné zatáčky vyjel s vozidlem mimo silnici a narazil do zaparkovaného auta Škoda, které bylo po střetu odraženo na betonovou podezdívku domu. Ke zranění osob nedošlo', uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která vykázala hodnotu 1,65 promile alkoholu. Opakovaná zkouška přítomnost alkoholu potvrdila. Řidič se následně bezdůvodně odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Řidiči byl zadržen řidičský průkaz. Škoda, která vznikla, byla předběžně vyčíslena na 85 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dopravní nehodu a veškeré její související okolnosti policisté prověřují.

Řidič pod vlivem alkoholu havaroval
Ve středu 1. května havaroval po šesté hodině večer u Jiřice na Pelhřimovsku opilý řidič osobního vozidla. 'Dvaačtyřicetiletý muž jel s BMW od obce Speřice, kdy po projetí zatáčky nezvládl řízení, dostal s autem smyk, vyjel mimo komunikaci přes silniční příkop na pole, kdy se vozidlo několikrát převrátilo přes střechu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče a jeho spolujedoucí, kteří byli převezeni zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice', informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,25 promile alkoholu. Opakované dechové zkoušky vykázaly obdobné hodnoty. Při dopravní nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za 80 tisíc korun. Policisté řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a dopravní nehodu prověřují.

Řidič pod vlivem alkoholu nezvládl řízení
Dnes, 2. května, po jedné hodině v noci vyjížděli policisté k dopravní nehodě do obce Smrčná na Jihlavsku. 'Devětatřicetiletý řidič jedoucí s vozem Citroën nezvládl řízení, vyjel mimo komunikaci, kde narazil do opocení u domu. Ke zranění osob nedošlo. Provedená dechová zkouška u řidiče vykázala pozitivní hodnotu 1,44 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované dechové zkoušky. V další jízdě řidič pokračovat nesměl, řidičský průkaz mu zadržen nebyl, neboť jej nepředložil', uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě za více než deset tisíc korun. Úkony trestního řízení byly zahájeny pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, dopravní nehodu policisté prověřují.

Za volantem pod vlivem alkoholu a bez řidičáku
Ve středu 1. května po druhé hodině v noci zastavili policisté na silnici I/38 u autobusové zastávky V Ráji v Jihlavě osobní auto Seat. 'Dechová zkouška u dvaačtyřicetiletého řidiče vykázala hodnotu 1,42 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdila i opakovaná zkouška, která vykázala obdobnou hodnotu. Následně se řidič podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Kontrolou dále policisté zjistili, že muž, který usedl za volant vozidla, není držitelem příslušného řidičského oprávnění. V další jízdě již pokračovat nesměl', informovala M. Lébrová. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Muž je dále podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Alkohol za volantem
Ve středu 1. května před pátou hodinou odpoledne zastavili policisté na Karlově náměstí v Třebíči osobní auto Škoda. 'U šestadvacetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku s hodnotou necelé půl promile alkoholu, opakovaná zkouška u něho ukázala obdobnou hodnotu. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz', informovala M. Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)