Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Běh a procházka pro miminka do dlaně v neděli v Jihlavě

Běh a procházka pro miminka do dlaně se v Jihlavě uskuteční už tuto neděli 5. května. Začátek je u restaurace Venuše v Humpolecké ulici ve Starých Horách v Jihlavě v 10 hodin. Pro děti jsou připraveny i drobné dárky.
První květnová neděle je dnem rodičů předčasně narozených dětí. U této příležitosti se uskuteční už tradiční charitativní Běh a procházka pro MIMINKA DO DLANĚ České republiky: https://www.nedoklubko.cz/projekty/beh/

Akce spočívá v tom, že se zaregistruje jednotlivec, rodina či kolektiv prostřednictvím registračního formuláře na: https://www.darujme.cz/beh a v rámci registrace si zvolí výši příspěvku a také neonatologické oddělení, které si přeje v rámci akce podpořit. Pak už jen vyčká na 5. května, kdy se může kdekoli a kdykoli během dne vydat na libovolně dlouhou trasu a pak dát vědět prostřednictvím výsledného formuláře detaily o své aktivitě.

Kdo by se chtěl zúčastnit společného běhu a procházky v Jihlavě, má možnost v neděli 5. května v 10 hodin. Sraz je u restaurace Venuše .

Každý den se v České republice narodí průměrně 23 dětí příliš brzy. Nedoklubko má pro jejich rodiče připravenou ucelenou informační a psychosociální podporu a provází je na jejich cestě s předčasně narozeným miminkem. Ročně tak předá více než 7 000 Léčivých uvítacích balíčků, které rodičům usnadňují první dny a týdny hospitalizace jejich křehkého děťátka.

Celý rok Nedoklubko pracuje na osvětě tématu předčasného porodu, podporuje výzkum jeho příčin a prevence a pravidelně dochází za rodiči předčasně narozených dětí do všech 27 specializovaných pracovišť, kde je pečováno o předčasně narozená nebo nemocná miminka.

Další velkou částí práce Nedoklubka je také finanční podpora neonatologických oddělení. Soustřeďuje se hlavně na podporu uplatňování tzv. vývojové péče, která významně prospívá celkovému vývoji předčasně narozeného miminka a také zkvalitňuje a upevňuje rodičovské kompetence v podmínkách nemocničního prostředí.

Nedoklubko uspořádalo svůj první virtuální celorepublikový Běh a procházku v květnu 2021. Uplynulých tří ročníků se zúčastnilo více než 17 tisíc účastníků a na podporu neonatologických oddělení byly rozděleny téměř tři miliony korun. „Výtěžek letošního ročníku si přejeme použít hlavně na financování nezbytného vybavení podporujícího společný pobyt rodičů a miminek na oddělení a kurzů vývojové péče a dalšího vzdělávání pro zkvalitňování péče o ty nejmenší pacienty,“ upřesňuje ředitelka Nedoklubka Lucie Žáčková.

Běh a procházka pro MIMINKA DO DLANĚ ČESKÉ REPUBLIKY 2024

Kdy: 5. května 2024, kdykoli během dne

Kde: kdekoli v ČR i ve světě

Co: běh nebo procházka s rodinou, kolegy, přáteli

Více informací a registrace: www.miminkadodlane.cz

Startovné: 200 Kč/účastník

Lucie MAXOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)