Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj vykradl auto; muž dluží na alimentech osmdesát tisíc; osmnáctiletý mladík bez řidičáku a opilý způsobil nehodu

Neznámý zloděj, který se v noci ze čtvrtka 2. května na pátek na ulici Březinova v Jihlavě vloupal do zaparkovaného auta Volkswagen Transporter, napáchal škodu více jak deset tisíc korun. Zloděj si odnesl elektrický mazací lis, kempingové vybavení a jiné věci. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ prověřují, po pachateli a odcizených věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
Muž neplatí výživné na své nezletilé děti
Pětatřicetiletý muž z Třebíče je podezřelý ze spáchání trestného činu zanedbání povinné výživy. Vyživovací povinnost si neplní od října loňského roku. 'Měsíčně má na své děti ve věku pět a sedm let, které žijí s matkou, platit kolem deseti tisíc korun. Celkově muž dluží na výživném přes osmdesát tisíc korun', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté případ nadále prověřují.

Opilý řidič bez řidičáku způsobil nehodu, nadýchal přes dvě promile
V sobotu 4. května po jedné hodině odpoledne vyjížděli policisté k dopravní nehodě do ulice Palachova ve Žďáře nad Sázavou. 'Osmnáctiletý řidič jedoucí s osobním autem Mercedes Benz při couvání z parkovacího místa poškodil vedle zaparkované vozidlo Volkswagen, poté v couvání pokračoval a poškodil další zaparkované osobní auto Renault. Ke zranění osob nedošlo', uvedla Michaela Lébrová. Provedená dechová zkouška vykázala u muže pozitivní hodnotu, a to 2,34 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdila i opakovaná dechová zkouška. Muž se následně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocnici. Další jízda byla řidiči zakázána, řidičský průkaz mu zadržen nebyl, neboť policisté zjistili, že muž není držitelem příslušného řidičského oprávnění. Škoda, která vznikla, byla předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, dopravní nehodu prověřují.

Opilý řidič boural
V pátek 3. května po třetí hodině odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala na ulici Na Rybníčku v Humpolci na Pelhřimovsku. 'Dvaačtyřicetiletý řidič jedoucí s osobním vozem Renault odbočoval na parkoviště, přičemž si neponechal dostatečný boční odstup od zaparkovaného osobního vozidla Peugeot, a došlo ke střetu. Ke zranění osob nedošlo', informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Provedená dechová zkouška vykázala u řidiče pozitivní výsledek, kdy naměřená hodnota byla do půl promile alkoholu. Opakovaná dechová zkouška přítomnost alkoholu potvrdila a ukázala obdobnou hodnotu. Další jízda byla řidiči zakázána a policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz. Při dopravní nehodě došlo k předběžné škodě přes deset tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří, řidič je podezřelý z přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řidič pod vlivem alkoholu
V pátek 3. května krátce před sedmou hodinou večer zastavili policisté v ulici Nábřežní v Jaroměřicích nad Rokytnou na Třebíčsku auto Volkswagen. 'U sedmašedesátiletého řidiče naměřili při dechové zkoušce hodnotu 0,80 promile alkoholu a obdobnou hodnotu u něj ukázala také opakovaná zkouška. Muž s naměřenými hodnotami souhlasil a požití alkoholu doznal. Policisté muži na místě zakázali další jízdu. Řidičský průkaz mu zadržen nebyl, neboť jej nepředložil', uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Řidič je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
V sobotu 4. května po jedné hodině v noci zastavili policisté v ulici Na Valech v Chotěboři na Havlíčkobrodsku osobní vozidlo Seat. 'Zjistili, že řidičem je jednačtyřicetiletý muž, který má od února roku 2019 uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, který by mu měl skončit letos na podzim. Policisté mu další jízdu zakázali. Řidič se bezdůvodně odmítl podrobit dechové zkoušce a testu na zjištění přítomnosti omamné a psychotropní látky. Stejně tak odmítl i lékařské vyšetření', informovala M. Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a z přestupku na úseku dopravy, případ policisté prověřují.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)