Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: opilí řidiči bourali

Policisté přijali v neděli 5. května krátce před půl druhou odpoledne oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici III. třídy u Polná na Jihlavsku. Pětašedesátiletý řidič osobního auta Škoda Octavia projížděl po komunikaci od Polná směrem k Věžničce. Plně se nevěnoval řízení vozidla a s vozem přejel do protisměru. Následně vyjel vlevo mimo silnici, kde najel na travnatý příkop a převrátil se na střechu na pole. Při nehodě utrpěl řidič lehké zranění, které mu záchranáři ošetřili na místě. Výsledek dechové zkoušky řidiče byl pozitivní s naměřenou hodnotou 2,06 promile alkoholu v dechu. Opakovaná dechová zkouška byla také pozitivní s naměřenou hodnotou 2,13 promile alkoholu v dechu. Při dopravní nehodě došlo k hmotné škodě na vozidle, která byla odhadnuta na 30 000 korun. Vozidlo bylo po nehodě nepojízdné. Na místě dopravní nehody policisté zadrželi muži řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Policisté zahájili úkony v trestním řízení kvůli přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková. (Foto - levý obrázek)
Řidička pod vlivem alkoholu havarovala
Policisté vyjížděli v sobotu 4. května krátce před šestou hodinou ranní k dopravní nehodě do obce Rynárec na Pelhřimovsku. 'Čtyřiadvacetiletá řidička jedoucí směrem na obec Zajíčkov s osobní vozidlem BMW nezvládla řízení, přejela mimo silnici a narazila do vzrostlého stromu. Při dopravní nehodě utrpěla zranění a byla převezena zdravotnickou záchrannou službou do pelhřimovské nemocnice k ošetření', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté provedenou dechovou zkouškou policisté řidičce naměřili hodnotu 1,89 promile alkoholu. Opakovaná dechová zkouška přítomnost alkoholu potvrdila. Následně byl zajištěn odběr krve v nemocnici. Řidičský průkaz byl ženě zadržen administrativně. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě ve výši devadesát tisíc korun. (Foto - obrázek vpravo)

Dopravní nehoda cyklisty
Policisté přijali v sobotu 4. května krátce po sedmnácté hodině oznámení o dopravní nehodě, která se stala na pozemní komunikaci silnici III. třídy u obce Sokolí na Třebíčsku. 'Třiapadesátiletý cyklista jedoucí s jízdním kolem od obce Sokolí na Třebíč se plně nevěnoval řízení a havaroval uprostřed silnice. Při dopravní nehodě došlo ke zranění cyklisty, který musel být transportován do nemocnice v Třebíči', informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Alkohol u cyklisty vyloučili policisté provedením dechové zkoušky.

Střet vozidel
V neděli 5. května po deváté hodině dopoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala v prostoru čtyřramenné křižovatky v Bystřici nad Pernštejnem na Žďársku. 'Jednašedesátiletá řidička osobního auta Ford jedoucí po ulici Vírská vjela do křižovatky v době, kdy po hlavní silnici od obce Lesoňovice přijížděl řidič jedoucí na motocyklu Honda, a došlo ke střetu. 'Motocykl byl po střetu odhozen na stojící auto Hyundai, jehož řidička jela od obce Vír. Při dopravní nehodě došlo ke zranění motocyklisty, který byl leteckou záchrannou službou transportován do jihlavské nemocnice', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Pprovedenými dechovými zkouškami u všech řidičů požití alkoholu vyloučili. Při dopravní nehodě došlo k předběžné škodě přes 100 tisíc korun.

Nehoda motocyklu si vyžádala zranění
Policisté přijali v sobotu 4. května patnáct minut před šestnáctou hodinou oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici III. třídy u obce Kladeruby nad Oslavou na Třebíčsku. 'Řidič jedoucí s motocyklem ve směru od Kramolína k Mohelnu nepřizpůsobil rychlost jízdy a dostal smyk na štěrku. Poté havaroval vlevo mimo silnici. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče, který byl odvezen do nemocnice v Třebíči, spolujezdkyně byla ošetřena na místě dopravní nehody bez nutnosti hospitalizace', uvedla mluvčí policistů Dana Čírtková. Alkohol u sedmačtyřicetiletého řidiče motocyklu vyloučili na místě dopravní nehody policisté provedením dechové zkoušky, jejíž výsledem byl negativní, Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda ve výši asi 50 000 korun.

Řidič se nevěnoval řízení
V sobotu 4. května krátce před osmou hodinou večer přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala v Humpolci na ulici Zichpil na Pelhřimovsku. 'Osmapadesátiletý řidič jedoucí s BMW se plně nevěnoval řízení a narazil do před ním stojícího osobního auta Mazda. Po střetu bylo osobní auto BMW odraženo do rodinného domu. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče, který byl ošetřen zdravotnickou záchrannou službou', uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu u řidiče vyloučili. Při dopravní nehodě došlo k předběžné škodě přes 400 tisíc korun. Dopravní nehoda byla s řidičem vyřešena na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Muž řídil osobní auto opilý
Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení v sobotu 4. května patnáct minut po dvaadvacáté hodině kontrolovali v Jihlavě na ulici Pelhřimovská řidiče osobního auta Audi. 'Policisté vyzvali řidiče, aby předložil doklady potřebné k řízení a provozu vozidla. Poté devětatřicetiletého řidiče vyzvali k provedení dechové zkoušky, jejíž výsledek byl pozitivní – 2,53 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška s výsledkem 2,65 promile alkoholu v dechu. Lustrací v příslušných systémech policisté zjistili, že má vyslovený zákaz řízení, a to na základě trestního příkazu vydaného okresním soudem v Jindřichově Hradci. Policisté muži zakázali další jízdu a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky', informovala mluvčí policistů D. Čírtková.

Muž usedl za volant pod vlivem alkoholu
V sobotu 4. května krátce po třiadvacáté hodině kontrolovali policisté řidiče osobního vozu BMW, který projížděl po ulici Žižkova a Benešova v Jihlavě. 'Jelikož vzniklo při kontrole důvodné podezření, že by mohla být řidičova schopnost k řízení ovlivněna alkoholem, policisté ho vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky na přítomnost alkoholu. Výsledek dechové zkoušky byl pozitivní - 1,26 promile alkoholu v dechu. Opakovaná dechová zkouška vykázala pozitivní hodnotu - 1,31 promile alkoholu v dechu. Policisté devětadvacetiletého muže vyzvali, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu', informovala Dana Čírtková. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidič je podezřelý ze dvou trestných činů
V neděli 5. května po jedenácté hodině večer zastavili policisté na silnici u obce Březka na Žďársku osobní auto Škoda. 'Zjistili, že řidičem je šestapadesátiletý muž, který má od podzimu roku 2022 uložený okresním soudem zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, který by mu měl skončit v červenci letošního roku. Dále policisté muži při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,42 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované dechové zkoušky, které vykázaly obdobné hodnoty. Odběru krve v nemocničním zařízení se muž bezdůvodně odmítl podrobit. V další jízdě již pokračovat nesměl', informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání dvou trestných činů, a to ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. Případ policisté prověřují.

Silně opilý řidič skončil na záchytce
V neděli 5. května po desáté hodině večer zastavili policisté v ulici Pod Hradbami ve Velkém Meziříčí na Žďársku osobní auto Citroën. 'Dechová zkouška u devatenáctiletého řidiče vykázala hodnotu 2,69 promile alkoholu. Opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty ještě vyšší. Policisté řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz. Vzhledem k tomu, že muž nebyl schopen samostatné chůze, policisté ho zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', uvedla Michaela Lébrová. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ policisté prověřují.

Opilý usedl za volant v době zákazu řízení
V sobotu 4. května kolem osmé hodiny večer zastavili policisté mezi obcemi Hříběcí a Horní Cerekev na Pelhřimovsku osobní auto Audi. 'Při kontrole zjistili, že řidičem je devětatřicetiletý muž, který má okresním soudem uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Dále policisté provedli u muže dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 2,26 promile alkoholu. Opakované dechové zkoušky vykázaly hodnoty ještě vyšší. Další jízdu mu zakázali', informovala M. Lébrová. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí.

Řidič je podezřelý z přestupku
V pátek 3. května po jedenácté hodině dopoledne zastavili policisté v ulici Chotěbořova v Chotěboři na Havlíčkobrodsku auto Ford. 'Dechová zkouška byla u třicetiletého muže negativní. Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou bezdůvodně odmítl, stejně tak odmítl i lékařské vyšetřen spojené s odběrem biologického materiálu v nemocničním zařízení. Policisté muži další jízdu zakázali a následně mu administrativně zadrželi řidičský průkaz', informovala Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)