Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Svatojánská pouť ve Žďáře nad Sázavou nabídne spoustu atrakcí, ve městě od 13. do 20. května omezí dopravu

Svatojánská pouť ve Žďáře nad Sázavou, která se bude konat ve dnech 17. - 19. květn v areálu na Bouchalkách okolo zimního stadionu, nabídne více než stovku zábavních atrakcí a téměř 200 stánků s občerstvením a dárkovými předměty. Mezi atrakcemi nechybí ty moderní, jako je Extrem-Booster, Break Dance a další adrenalinové atrakce, např. obří vyhlídkové kolo nebo Bungee Katapult. Ale na své si přijdou i milovníci tradičních řetízkových kolotočů, houpaček, střelnic, labutí nebo autodromů.
Omezení dopravy související s poutí čeká obyvatele i návštěvníky města již od pondělí 13. do pondělí 20. května. V této době budou kvůli pouťovým atrakcím uzavřena parkoviště u Sportbaru, podél silnice do čtvrti Klafar a v Libušínské ulici, takže obyvatelé budou muset dočasně parkovat jinde. V době poutě bude možné parkovat i v části ulice Sázavská, jež zůstane průchozí, ale nikoliv průjezdná, případně za příznivého počasí i na travnatých plochách v ulici Libušínská.

Žďárské pouťové veselí omezí také vedení linek městské hromadné dopravy (MHD), zejména kvůli dočasnému zrušení zastávek MHD Libušínská a Sázavská, a v průjezdní lokalitě bude na silnici I/37 snížena rychlost na 30 kilometrů v hodině.

Provozovatelé atrakcí začnou na místa kolem zimního stadionu najíždět v pondělí 13. května. Až do čtvrtečního odpoledne budou atrakce postupně v provozu bez hudby, pouze s výjimkou krátkých zkoušek ozvučení, později i za doprovodu hudby, nicméně nikoliv po dvaadvacáté hodině, a to až do nedělního večera, kdy atrakce ve 20 hodin ukončí provoz.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)