Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj napáchal škodu za tři sta tisíc; policisté na Jihlavsku vypátrali celostátně hledaného muže

Zatím neznámý zloděj se v době od 3. do 6. května vloupal v ulici Komenského v Moravských Budějovicích na Třebíčsku do pěti stavebních buněk. Dovnitř se dostal po odstranění visacích zámků a vypáčení dveří. Z buněk ukradl stavební nářadí, vrtačky, laserové nivelační přístroje, rozbrušovačky, bourací kladiva, baterie, nabíječky, motorovou pilu a další různé věci. Majitelům způsobil krádeží a poškozením buněk škodu v celkové výši 300 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže vloupáním a poškození cizí věci. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
Policisté na Jihlavsku vypátrali celostátně hledaného muže
Policisté v pondělí 6. května ve večerních hodinách vypátrali v Malém Beranově na Jihlavsku muže, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. 'Při kontrole mužovy totožnosti policisté zjistili, že na něho je vydán od února letošního roku souhlas se zadržením, který vydalo okresní státní zastupitelství v Chomutově, a to pro podezření z přečinu podvodu. Na základě těchto skutečností policisté třiadvacetiletého muže zadrželi a eskortovali k provedení procesních úkonů na policejní služebnu, poté ho umístili do policejní cely a o zadržení vyrozuměli příslušné státní zastupitelství', informovala mluvčí policistů Dana Čírtková.

Vandal poškodil auto
V noci ze soboty 4. května na neděli poškodil neznámý vandal rýhami v laku auto stojící na parkovišti na ulici Sázavská ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. 'Na autě vznikla škoda necelých deset tisíc korun. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku, po pachateli pátrají', uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Muž nadýchal přes čtyři promile, skončil na záchytce
V pondělí 6. května po deváté hodině večer přijali policisté oznámení o opilém muži, který se nacházel na ulici Březinova v Horní Cerekvi na Pelhřimovsku. 'Na místě policisté zjistili, že se jedná o značně opilého muže, který ležel v blízkosti pozemní komunikace. Neorientoval se, nebyl schopen samostatné chůze, vrávoral a padal. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 4,09 promile alkoholu. Opilého muže policisté zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová.

Motocyklisté havarovali
V neděli 5. května krátce před šestou hodinou večer přijali policisté oznámení o havárii dvou motocyklů, ke které došlo u obce Věcov na Žďársku. 'Motocyklisté jedoucí za sebou na motorkách BMW a Ducati při vjíždění na horizont spatřili na vozovce bláto, které se tam dostalo vlivem silné bouřky z pole, začali brzdit, dostali smyk, který nezvládli, a havarovali. Řidič motocyklu Ducati po nehodě skončil mimo komunikaci v travnaté příkopě. 'Při haváriích došlo k lehkému zranění obou motocyklistů a záchranáři je převezli do novoměstské nemocnice k ošetření', informovala Michaela Lébrová. Policisté přítomnost alkoholu u obou řidičů pomocí dechové zkoušky vyloučili. Při haváriích došlo k předběžné škodě na motocyklech ve výši 50 tisíc korun. Řidiči ve věku jednašedesát a pětašedesát let jsou podezřelí z přestupku na úseku dopravy. Dopravní nehody policisté šetří. (Foto)

Řídil v zákazu řízení a odmítli dechovou zkoušku i test na drogy
Policisté v pondělí 6. května krátce před desátou hodinou ranní kontrolovali řidiče osobního auta Citroen, který projížděl v Třebíči od areálu tamního sportovního areálu po silnici směrem k poliklinice. Policisté muže vyzvali, aby předložil ke kontrole doklady potřebné k řízení a provozu vozidla a poté, aby se podrobil dechové zkoušce ke zjištění případného ovlivnění alkoholem. 'Při kontrole policisté zjistili, že řidič usedl za volant přesto, že mu byl rozhodnutím Městského úřadu Moravské Budějovice vysloven zákaz činnosti řízení motorových vozidel pro všechny skupiny na dobu 12 měsíců, který je platný až do listopadu letošního roku. Třicetiletý muž na místě odmítl dechovou zkoušku na alkohol, odmítl také provedení testu na případnou přítomnost omamných a psychotropních látek. Následně ho policisté vyzvali, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, kterému se i přes poučení o možných následcích odmítl podrobit', uvedla Dana Čírtková. Policisté zahájili úkony trestního řízení a řidič je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Policisté jeho další jednání zadokumentovali a zjištěné přestupky odevzdají k řešení místně příslušnému správnímu orgánu. Od začátku letošního roku je v platnosti novela zákona o provozu na pozemních komunikacích, která výrazně zpřísnila postihy za některé přestupky. Pokud se řidič na výzvu policisty odmítne podrobit vyšetření, zda při řízení vozidla nebyla jeho schopnost k řízení ovlivněna alkoholem nebo jinou návykovou látkou, hrozí mu ve správním řízení pokuta od 25 000 – 75 000 korun, zákaz řízení na 18 měsíců až tři roky a dostane šest trestných bodů. Policisté takovému řidiči na místě zadrží řidičský průkaz.

Test na drogy vykázal pozitivní hodnotu
V pondělí 6. května po desáté hodině dopoledne zastavili policisté v ulici Říčanského v Pelhřimově osobní auto Renault. 'Dechová zkouška byla u muže negativní, test na zjištění přítomnosti návykových látek ale ne. U jednatřicetiletého řidiče ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin a marihuanu. Policisté muži další jízdu zakázali a podrobil se lékařskému vyšetření', uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy. Případ policisté šetří.

Řidič je podezřelý z přestupku
V pondělí 6. května po desáté hodině dopoledne zastavili policisté v ulici Pražská v Havlíčkově Brodě řidiče osobního auta Škoda. 'U třiasedmdesátiletého muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 0,82 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdila i opakovaná zkouška, která vykázala obdobnou hodnotu. Následně se muž podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Policisté muži další jízdu zakázali', informovala Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy, které policisté šetří.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)