Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Taktické cvičení aktivní útočník v City Parku v Jihlavě omezí dopravu v centru města

Noční taktické cvičení složek integrovaného záchranného systému (IZS) se dotkne obyvatel v centru Jihlavy a ovlivní také dopravu v centru města. Vyšší počet vozidel všech složek integrovaného záchranného sytému a jejich příjezd se zvukovými a světelnými výstražnými signály do centra Jihlavy k areálu obchodního centra City Park v Jihlavě se v noci ze 14. na 15. května dotkne především obyvatel, kteří bydlí nebo se v danou dobu budou pohybovat v centru města. Ve vnitřních prostorách City Parku se příští týden - v noci z úterý 14. května na středu 15. května - uskuteční taktické cvičení s názvem 'aktivní útočník'.
V průběhu cvičení bude zcela uzavřena Znojemská ulice od Masarykova náměstí ke křižovatce u City Parku. S omezeními musí počítat také obyvatelé ulice Čajkovského a dolní části Masarykova náměstí, kde budou složky integrovaného záchranného systému využívat prostor a parkoviště pro parkování zásahových vozidel. V okolí City Parku nebude v průběhu cvičení - tedy zhruba od 23:30 do 04.00 hodin - umožněný pohyb chodcům. S nárazovým omezením dopravy musí počítat v této době také řidiči na ulici Hradební.

Hlavním cílem cvičení bude prověřit součinnost složek integrovaného záchranného systému v rámci mimořádné události. Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina bude v rámci cvičení aktivovat aplikaci automatického rozesílání SMS zpráv uživatelům mobilních telefonů ve vymezeném okruhu, kde bude cvičení probíhat. Bezprostřední okolí místa cvičení budou proti vstupu nepovolaných osob zajišťovat policisté, proto je nutné dbát jejich pokynů.

Dana ČÍRTKOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)