Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Lubomír Vaněk v Pelhřimově usmažil podobiznu za necelých pět minut

Brněnský rychlokarikaturista Lubomír Vaněk v Pelhřimově usmažil na pánvi za 4 minuty a 56 vteřin podobiznu jednoho z přítomných. I v ostatních případech se čas pohyboval kolem 5 minut. Kreslíř nalil na rozpálenou pánev vaječnou hmotu, z ní po čase vytvaroval profil obličeje portrétované osoby, který dotvořil kečupem, kořením, sýrem, sardelovou pastou či olivou.
'Akce byla předznamenáním blížícího se 34. festivalu rekordů, který v Pelhřimově vyvrcholí v sobotu 8. června, kdy bude Lubomír Vaněk tvořit smažené karikatury i nasladko. Zapsat do České knihy rekordů by se chtěl tím, že jich dokáže udělat deset v co nejkratším čase', uvedl prezident agentury Dobrý den Miroslav Marek.

V Pelhřimově během festivalu vyzve Lubomír Vaněk deset lidí – pět zamilovaných párů, aby si vzájemně vyznali lásku…, a to jaksi bez servítků… známým lidovým výrazem: „Já tě, Mařenko, fakt žeru… Ty jsi, Mařenko, ženská k sežrání. A pak k tomu bude mět i dojít! Zkrátka: Lubomír bude na pánvi smažit vaječnou hmotu, tu všelijak tvarovat a zdobit zeleninou, kořením… i jinými ingrediencemi. Prostě z vajíček, klobás a dalších surovin budou vznikat obličeje. A jednotlivé páry - jestli bude jeden pro druhého opravdu k sežrání… si budou moci tuto skutečnost dokázat. Pan Vaněk to chce brát jako vzájemný důkaz jejich lásky. Prostě ti dva si posléze vzájemně ony velmi neobvyklé portréty – snědí. Snědí jeden druhého.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)