Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: opilý agresivní muž rozbil dveře; opilí řidiči skončili na záchytce

Opilý muž rozbil v neděli 19.května před čtvrtou hodinou ráno dveře bytového domu ve Žďáře nad Sázavou. Choval se agresivně, vulgárně, odmítal spolupracovat a snažil se odejít. Při dechové zkoušce policisté jednatřicetiletému muži naměřili hodnotu 2,15 promile alkoholu. Opilého muže odvezli na záchytku k vystřízlivění. Dále policisté zjistili, že muž udeřil do skleněné výplně vchodových dveří, kterou tím rozbil. Způsobená škodu nebyla přesně vyčíslena. Případ policisté šetří pro podezření ze spáchání přestupkového jednání proti majetku a proti veřejnému pořádku. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová. (Foto - horní obrázek)
Opilý muž útratu zaplatit nechtěl
V neděli 19. května po páté hodině večer odmítal opilý muž v restauraci zaplatit útratu. Na místě policisté zjistili, že opilý muž zkonzumoval alkohol a jídlo za více než jeden tisíc korun, zaplatit ale nechtěl. 'Na uhrazení útraty ani peníze neměl a do provozovny tak přišel již s úmyslem nezaplatit. Při dechové zkoušce policisté pětatřicetiletému muži naměřili hodnotu přes dvě promile alkoholu. Opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku.

Agresivního muže policisté z bytu vykázali
V sobotu 18. května byli policisté před osmou hodinou večer přivoláni do bytového domu v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku, kde v bytě muž napadal své blízké. 'V domě byl slyšet hluk odpovídající útoku a násilnému jednání. Policisté po příjezdu na místo učinili opatření, aby již nemohlo docházet k dalšímu napadání. Podezřelý muž byl opilý, při dechové zkoušce mu policisté naměřili přes dvě promile alkoholu. Čtyřiatřicetiletého muže zajistili. Provedeným šetřením zjistili, že v bytě slovně a fyzicky napadal ženu a také nezletilou dívku. Policisté přivolali na místo také zdravotnickou záchrannou službu, která obě odvezla do havlíčkobrodské nemocnice. Opilého muže policisté odvezli na záchytku k vystřízlivění. Dále rozhodli na základě shromážděných informací o vykázání muže ze společného obydlí', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Případ policisté šetří pro podezření ze spáchání přestupkového jednání proti občanskému soužití.

Motorkář byl po nehodě letecky transportován do nemocnice
V neděli 19. května jel po jedenácté hodině dopoledne jednasedmdesátiletý řidič motocyklu Harley Davidson po silnici ve směru od obce Rytov na Černovice na Pelhřimovsku. 'V zatáčce dostal zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy smyk, který nezvládl, došlo k pádu motocyklu na bok a najetí do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozem Mitsubishi. Při dopravní nehodě utrpěl motocyklista vážné zranění a byl letecky transportován do nemocnice v Českých Budějovicích', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté dechovou zkouškou u řidiče vozidla požití alkoholu vyloučili. U motocyklisty nebylo možné provést dechovou zkoušku vzhledem k jeho zranění, byl zajištěn odběr krve. Při dopravní nehodě vznikla škoda přibližně za 600 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - prostřední obrázek)

Střet auto s pracovním strojem
V pátek 17. května došlo po desáté hodině dopoledne na silnici u obce Dolní Cerekev na Jihlavsku ke střetu dvou vozidel. 'Řidič pracovního stroje s frézou se při práci na silnici střetl s autem VW Passat, který jej předjížděl. Po nárazu bylo osobní vozidlo odraženo a následně havarovalo mimo komunikaci. Při dopravní nehodě utrpěl řidič zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do jihlavské nemocnice', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Při dechových zkouškách u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za více než 200 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - spodní obrázek)

Střet vozidel
V pátek 17. května před čtvrtou hodinou odpoledne se stala na ulici Znojemská v Želetavě na Třebíčsku dopravní nehoda. 'Sedmašedesátiletý řidič vozidla Renault jel ve směru k ulici Podolí a narazil do před ním jedoucího automobilu Ford. Při dopravní nehodě utrpěla zranění spolujedoucí ve fordu, žena byla zdravotnickou záchrannou službou převezena na ošetření do třebíčské nemocnice', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté v rámci šetření zjistili, že řidič Renaultu má uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel a vůbec tak za volantem neměl sedět. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za šedesát tisíc korun. U obou řidičů provedli policisté dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Dopravní nehodu a veškeré její související okolnosti policisté prověřují.

Řidič havaroval
V sobotu 18. května došlo na silnici mezi Svatým Křížem a Havlíčkovým Brodem k havárii vozidla. 'Kolem jedenácté hodiny dopoledne dvacetiletý řidič vozidla Škoda při průjezdu kruhového objezdu při zatáčení vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy vyjel mimo komunikaci, kde se automobil převrátil na střechu. Při nehodě utrpěl zranění spolujedoucí, který byl ošetřen zdravotnickou záchrannou službou', informovala J. Kroutilová. Při havárii vznikla předběžně vyčíslená škoda za osmdesát tisíc korun. Dechovou zkouškou policisté u řidiče požití alkoholu vyloučili.

Cyklista byl pod vlivem alkoholu
V sobotu 18. května po deváté hodině večer kontrolovali policisté v ulici Nová v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku cyklistu na jízdním kole, které nemělo rozsvícené světlo. 'U třiačtyřicetiletého cyklisty provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu jedno promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu 0,91 promile alkoholu v dechu. Muž již nesměl dále pokračovat v jízdě na kole', uvedla J. Kroutilová. Cyklista je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Opilý řidič vezl i dítě, skončil na záchytce
V sobotu 18. května kontrolovali policisté před jedenáctou hodinou dopoledne vozidlo Seat, jehož řidič jel po silnici směrem od Kostelce na Jihlavu. 'U třiačtyřicetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,81 promile alkoholu. Stejnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Opilý řidič ohrožoval nejen sebe a ostatní účastníky silničního provozu, ale také dítě, které s ním ve vozidlo cestovalo. Policisté kontaktovali jeho matku, která si dítě následně převzala do péče. Opilého řidiče zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Řidičský průkaz byl muži zadržen', uvedla Jana Kroutilová. Policisté dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ a veškeré jeho související okolnosti prověřují.

Řidič pod vlivem alkoholu
V neděli 19. května zastavili policisté před devátou hodinou dopoledne v Ocmanicích na Třebíčsku osobní auto Citroen. 'U osmapadesátiletého řidiče dechová zkouška vykázala hodnotu 1,1 promile alkoholu. Také opakovaná zkouška u něho ukázala obdobnou hodnotu a požití alkoholu před jízdou řidič i přiznal. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a v další jízdě již nesměl pokračovat', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté dále prověřují.

Řidič nesmí za volant, ujížděl policistům
V neděli 19. května si policisté v Humpolci na Pelhřimovsku v rámci hlídkové činnosti všimli kolem druhé hodiny ráno podezřelého osobního auta Peugeot, jehož řidič při spatření hlídky zvýšil rychlost. 'Policisté za ním vyjeli a dávali řidiči pokyny k zastavení, na které nereagoval. V krátké době policisté vozidlo zastavili a provedli kontrolu. Důvod, proč se snažil řidič ujet, byl rychle jasný. Odmítl se podrobit testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou, stejně jako lékařskému vyšetření. Dále policisté zjistili, že má čtyřiatřicetiletý řidič od loňského podzimu na základě rozhodnutí magistrátu vyslovený na dva roky zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Policisté muže odvezli na oddělení k provedení nezbytných úkonů', uvedla Jana Kroutilová. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ a veškeré jeho související okolnosti prověřují.

Opilý řidič kličkoval s autem po silnici, skončil na záchytce
V neděli 19. května přijali policisté po páté hodině večer oznámení o nebezpečně jedoucím vozidle, které na silnici přejíždělo ze strany na stranu a jelo směrem na Lípu na Havlíčkobrodsku. 'Do lokality vyjeli okamžitě policisté a automobil Škoda Fabia zastavili. Provedli kontrolu a při dechové zkoušce dvaatřicetiletému řidiči naměřili hodnotu 2,32 promile alkoholu. Také opakovaná zkouška u něho ukázala obdobnou hodnotu. Ve vozidle navíc opilý řidič vezl čtyři spolujedoucí. Muž již v další jízdě nesměl pokračovat, policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz. Značně opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', uvedla J. Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)