Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj ukradl televizory, mikrovlnky i varné konvice; mladík se opil, skončil v nemocnici

Neznámý zloděj, který se v době od druhé poloviny dubna do soboty 18. května na ulici Mírová v Hrotovicích na Třebíčsku vloupal do ubytovny, napáchal škodu kolem sedmdesáti tisíc korun. Lupič si z pokojů odnesl televizory, dále si z domu odnesl mikrovlnné trouby a rychlovarné konvice. Další škodu způsobil poškozením dveří a vnitřního vybavení. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, případ prověřují, po pachateli a odcizených věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Recidivista se vloupal do vozidel
Policisté objasnili dva případy vloupání do zaparkovaných vozidel z března v Jihlavě. Na základě shromážděných důkazů sdělil policejní inspektor podezření ze spáchání přečinu krádeže pětatřicetiletému muži. V minulosti byl již opakovaně odsouzen za různorodou trestnou činnost a odpykal si i nepodmíněné tresty odnětí svobody. 'V polovině března se muž vloupal do vozidla v Hruškových Dvorech a odcizil z něj nářadí. Majiteli vznikla škoda za bezmála dvacet tisíc korun. Přibližně o týden později se muž za použití násilí dostal do automobilu zaparkovaného na ulici Březinova a majitele připravil o nápoje uložené v zavazadlovém prostoru. Způsobil tak škodu přes dva tisíce korun', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Mladík byl pod vlivem alkoholu
Policisté šetří případ opilého mladistvého chlapce, který měl téměř dvě promile alkoholu. V sobotu 18. května přijali policisté v Chotěboři na Havlíčkobrodsku před osmou hodinou večer oznámení, že na ulici u obchodu leží nějaký mladík. 'Na místě policisté zjistili, že se jedná o teprve patnáctiletého značně opilého chlapce. Při dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota 1,79 promile alkoholu. Policisté přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která mladíka odvezla do havlíčkobrodské nemocnice. Informovali také rodiče chlapce. Policisté zjišťují, kdo požití alkoholu mladistvému umožnil a dopustil se tak protiprávního jednání. O případu dále informovali také odbor sociálně právní ochrany dětí', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Řidič osobního auta utrpěl zranění po srážce s vlakem
Na železničním přejezdu Stanovice - Nová Cerekev na Pelhřimovsku se v úterý 21. května kolem šesté hodiny srazilo osobní auto s vlakem. „Při nehodě utrpěl řidič osobního auta zranění a skončil v nemocnici', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Příčinu a okolnosti nehody policisté zjišťují. (Foto - horní obrázek)

Střet vozidla s autobusem
V pondělí 20. května jela před čtvrtou hodinou odpoledne čtyřiačtyřicetiletá řidička vozidla Kia po ulici Na Prutech ve Žďáře nad Sázavou. 'Přijížděla ke křižovatce a chtěla odbočit. Při odbočování ale s autem narazila do autobusu, který v tu dobu jel po hlavní silnici ulice Vnitřní v přímém směru. Při dopravní nehodě se řidička zranila', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. U obou řidičů provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda kolem 200 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - spodní obrázek)

Střet vozidla s chodcem
V pondělí 20. května po jedenácté hodině dopoledne srazilo auto Škoda Octavia v ulici Strojírenská ve Žďáře nad Sázavou chodce. 'Vozovku začal z chodníku přecházet osmaosmdesátiletý chodec v době, kdy tudy jel jednadvacetiletý řidič osobního auta a došlo ke střetu, muž po nárazu upadl na komunikaci. Chodec se při nehodě zranil a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do nemocnice', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté u řidiče i chodce při dechové zkoušce požití alkoholu vyloučili, dopravní nehodu šetří.

Řidič je podezřelý z trestného činu
V pondělí 20. května kontrolovali policisté po desáté hodině večer v ulici Karlov ve Velkém Meziříčí na Žďársku auto Škoda Fabia. 'Zjistili, že řidičem je padesátiletý muž, který má od února na základě rozhodnutí městského úřadu vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel a usednout za volant by směl až příští rok v létě. V další jízdě již řidič nesměl pokračovat', informovala J. Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Případ policisté prověřují.

Řidič byl pod vlivem amfetaminu
V neděli 19. května kontrolovali policisté v ulici Cyrilometodějská v Třebíči po osmé hodině večer vozidlo Škoda Fabia. 'Při dechové zkoušce u řidiče požití alkoholu nezjistili. Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale u třiatřicetiletého muže ukázal pozitivní výsledek na amfetamin. Lékařskému vyšetření se bezdůvodně odmítl podrobit a dopustil se tak přestupku', uvedla J. Kroutilová. Další jízdu policisté řidiči zakázali a zadrželi mu řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Opilá řidička
V neděli 19. května zastavili policisté v ulici U Stínadel v Pelhřimově před druhou hodinou ráno auto Škoda Octavia. 'U šestadvacetileté řidičky provedli dechovou zkoušku a naměřili jí hodnotu 1,76 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u ženy ukázaly také opakované zkoušky. Policisté řidičce zakázali další jízdu a přišla o řidičský průkaz', uvedla J. Kroutilová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ prověřují.

Řidič je podezřelý z přestupku
V neděli 19. května zastavili policisté před desátou hodinou večer v ulici Nerudova v Havlíčkově Brodě auto Peugeot. 'Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Dále se muž podrobil testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivním výsledkem na amfetamin a kokain. Další jízdu policisté řidiči zakázali. Podrobil se lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)