Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj ukradl složené lešení; řidič skončil s autem v rybníce

Složené haki lešení z pozemku rozestavěného rodinného domu v Rozsochatci na Havlíčkobrodsku ukradl neznámý zloděj v době od nedělního odpoledne 19. května do pondělního dopoledne. Škoda byla vyčíslena na více než čtyřicet tisíc korun. Policisté po zloději a lešení pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Vloupání do kiosku
Do kiosku na ulici Pod Školou v obci Černovice na Pelhřimovsku se v noci z pondělí 20. května na úterý vloupal zloděj. 'Po rozbití dveří se dostal do budovy a v kiosku odcizil finanční hotovost, cigarety různých značek, alkoholické nápoje, cukrovinky a další potraviny. Krádeží způsobil pachatel škodu za více než dvanáct tisíc korun. Další škoda vznikla poškozením objektu', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Případ policisté prověřují a po pachateli pátrají.

Poškození vozidla
Policisté pátrají po pachateli, který poškodil auto Škoda Yety a majiteli tak způsobil škodu přibližně za pětatřicet tisíc korun. Ke spáchání činu došlo v době od středy 8. května do čtvrtečního dopoledne 16. května v Třebíči nebo Okříškách. 'Pachatel poškrábal lak automobilu na přední kapotě, na dveřích a blatníku', informovala J. Kroutilová. Policisté provedli šetření a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Případ policisté prověřují, po pachateli pátrají.

Muž nadýchal přes čtyři promile, skončil na záchytce
V úterý 21. května byli policisté v Bystřici nad Pernštejnem na Žďársku přivoláni před šestou hodinou večer na ulici Novoměstská, kde v bytovém domě ležel na chodbě před dveřmi jednoho z bytů neznámý muž. 'Policisté na místě zjistili, že se jedná o pětapadesátiletého značně opilého muže. Byl znečištěný a nebyl schopen se ani postavit. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 4,09 promile alkoholu. Opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', uvedla Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Opilý muž skončil na záchytce
V úterý 21. května byli policisté v Telči na Jihlavsku před čtvrtou hodinou odpoledne přivoláni na ulici Radkovská, kde dle přijatého oznámení ležel na zemi značně opilý muž a obtěžoval kolemjdoucí. 'Policisté zjistili, že se jedná o sedmapadesátiletého muže, který nebyl schopen ani samostatné chůze. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 3,06 promile alkoholu. Policisté opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Řidič osobního auta Opel skončil ve středu 22. května krátce po půl šesté ráno i s vozem v rybníce ve Stříteži na Jihlavsku. 'Muž jel ve směru na Jihlavu a při projíždění zatáčkou dostal s vozidlem smyk a vyjel mimo silnici, kde automobil narazil do zábradlí a následně sjel do rybníka', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Při dechové zkoušce policisté u řidiče požití alkoholu nezjistili. Zraněný muž byl převezen na ošetření do jihlavské nemocnice. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za více než sto tisíc korun. (Foto)

Řidič je podezřelý z přestupku
V úterý 21. května zastavili policisté před devátou hodinou dopoledne v ulici Ke Skalce v Jihlavě auto Škoda Octavia. 'Dechová zkouška byla u čtyřicetiletého řidiče negativní. Dále se muž podrobil testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivním výsledkem na amfetamin. Další jízdu policisté řidiči zakázali. Podrobil se lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál', uvedla J. Kroutilová. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)