Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: vandal poničil vstupní dveře, škoda je padesát tisíc; opilá agresivní žena skončila na záchytce

Neznámý vandal poškodil v době od konce dubna do úterý 7. května poškodil vstupní dveře domu na Masarykově náměstí v Jihlavě, čímž způsobil přibližně škodu za padesát tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, případ prověřují a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
Krádež brány
Policisté prověřují případ krádeže brány, ke kterému došlo na ulici Nad Zámkem v Třebíči. 'Pachatel v době od čtvrtka 16. května do neděle odcizil zadní bránu objektu firmy, jednalo se o kovovou bránu šedé barvy v délce necelé čtyři metry. Majiteli vznikla škoda přibližně za pětadvacet tisíc korun', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ prověřují a po pachateli pátrají.

Opilý muž skončil na záchytce
Ve čtvrtek 23. května před jedenáctou hodinou večer přijali policisté oznámení o muži, který se pohybuje v areálu firmy ve Ždírci nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, je agresivní a zřejmě opilý. 'Policisté na místě zjistili, že šestatřicetiletý muž vešel do objektu firmy na ulici Nádražní, kde byl zastaven pracovníky ostrahy. Tyto začal fyzicky a vulgárně napadat, proto ho vyvedli ven, kde ve své agresi pokračoval. Muž se odmítl podrobit dechové zkoušce, ale i přes to jevil známky opilosti, kdy špatně koordinoval své pohyby a byl z něj cítit alkohol', informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté muže zajistili a odvezli ho na záchytku k vystřízlivění. Muž je podezřelý z přestupku proti občanskému soužití.

Opilá agresivní žena skončila na záchytce
Ve čtvrtek 23. května přijali policisté v Jihlavě před jednou hodinou ráno oznámení o agresivní ženě, která se nacházela na ulici nedaleko centra města a chovala se hlučně. 'Byla pod vlivem alkoholu, pokřikovala a dobývala se do domu. Na místo vyjela hlídka situaci prověřit. Žena odmítala svého jednání zanechat a uposlechnout pokyny. Policisté ji zajistili a odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Při dechové zkoušce třiačtyřicetileté ženě naměřili hodnotu 2,69 promile alkoholu', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Je podezřelá ze spáchání přestupkového jednání proti veřejnému pořádku.

Střet vozidla s chodkyní
Ve čtvrtek 23. května po druhé hodině odpoledne došlo v Humpolci na Pelhřimovsku na místní komunikaci ulice Lužická ke střetu vozidla s chodkyní. 'Sedmatřicetiletý řidič při couvání s vozidlem Volkswagen Crafter srazil po chodníku jdoucí ženu. Dvaasedmdesátiletá chodkyně po střetu upadla na komunikaci a utrpěla zranění, se kterým byla zdravotnickou záchrannou službou převezena do pelhřimovské nemocnice', uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté při dechové zkoušce požití alkoholu u účastníků nehody vyloučili. Dopravní nehodu šetří.

Za volantem pod vlivem drog a bez řidičáku
Dnes, 24. května, krátce po druhé hodině v noci zastavili policisté v ulici Mírová v Havlíčkově Brodě řidiče osobního auta Škoda. 'Test na přítomnost omamných a psychotropních látek u dvaatřicetiletého řidiče ukázal pozitivní hodnotu na marihuanu a pervitin. Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu bezdůvodně odmítl. Dechová zkouška u něj byla negativní. Policisté dále zjistili, že muž není držitelem příslušného řidičského oprávnění. V další jízdě již pokračovat nesměl', informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Muž je podezřelý z přestupků na úseku dopravy, ze kterých se bude zpovídat před příslušným správním orgánem.

Řidič je podezřelý z přestupku
Ve čtvrtek 23. května po sedmé hodině ráno zastavili policisté v obci Stržanov na Žďársku řidiče osobního auta Škoda. U třiatřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu do promile alkoholu. 'Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované zkoušky, které vykázaly obdobné hodnoty. Řidič požití alkoholu doznal a s naměřenými hodnotami souhlasil. Policisté muži další jízdu zakázali', uvedla M. Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy, které policisté šetří.

Muž řídil auto přes zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý osmadvacetiletý muž, který řídil vozidlo přes uložený zákaz a navíc byl pod vlivem drog. Ve středu 22. května jel s automobilem Citroen před devátou hodinou večer v Třebíči po ulici Pražská. 'Policisté zjistili, že má řidič soudem uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do roku 2027. Dechová zkouška byla u muže negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test u řidiče ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin. Lékařskému vyšetření se odmítl bezdůvodně podrobit a dopustil se tak přestupku. Další jízdu policisté řidiči zakázali', uvedla Jana Kroutilová. Muži sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Řidič je dále podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)