Homeopatický eshop:

  Nehody, krimi:

Jihlava - nehody, krimi, policie, hasiči... Jihlava - doprava

  Dopravní informace:

  Další zprávy z Jihlavy:

Jihlava - náměstí...

  Kultura v Jihlavě:

Jihlava - kultura...

  Jihlava - Revue:

Kalendarium, výročí:

R E K L A M A :


30. listopad 2008
Rantířovský most...
Původně v těchto místech stával brod a kolem několik stavení . Z nich vyrostla ves - Rantířov, neboli Fussdorf. Hned dvě jména pro jedinou ves, jak to bývalo v okolí Jihlavy zvykem již od příchodu německy mluvících kolonistů v 13. století. České pojmenování souvisí s rodem Ranžírovců či Ranožírů, kteří v rámci vnitřní kolonisace osidlovali tuto část Vysočiny někdy od konce 12. století. Ranožíry, kteří měli v erbu jelení paroh, ostatně připomíná i další jejich ves Rančířov jižně od Jihlavy.
První most přes řeku Jihlavu v Rantířově je vyobrazen na rukopisných mapách z 18. století. Byl postaven po třicetileté válce na hlavní silnici vedoucí tudy od Jihlavy k Pelhřimovu. Bylo to místo jako stvořené pro loupežná přepadení. Dokladem jsou hned tři křížové kameny umístěné v tomto prostoru, z nichž se do dnešních dnů podařilo vykopat jen jeden jediný. Jeden z těchto mordů byl zachycen v jihlavské městské knize. Stal se roku 1441, kdy zde jistý Nicolaus zavraždil Hanuse Rebla.
O prvním kamenném mostu v Rantířově není zpráv. Pouze písemné prameny z roku 1844 uvádějí opravu zdejší silnice a současně přípravu na stavbu dřevěného mostu na kamenných základech. A tak jsou přesné zprávy pouze o mostu současném, který v Rantířově přemosťuje řeku Jihlavu a bývalou zemskou hranici dodnes. Tento silniční most byl zkolaudován dne 30. listopadu 1933.

Starší kalendaria Lea Švančary:
26. leden 2013Glosa
(Leo Švančara)
Dneškem jsme legalisovali nacikomunismus
Před 14 dny bych považoval volbu Zemana za presidenta za poměrně neutrální, až snad tu lepší možnost... A v těch 14 dnech neuvěřitelné kampaně jsme dostali jakoby zázrakem z Nebes ještě jednu šanci - a nejspíše v naší generaci tu poslední.
Pokračování . . .

R E K L A M A :
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!výdělek na internetu

Astrologie, hermetika:
NEJČASTĚJŠÍ VAŠE ODTÁZKY:
(astrologie, EFT, aktivní formace
vašeho podvědomí, hypnosa, horoskopy...)

• Co je podmínkou, aby člověk uměl vykládat horoskopy ? »
- 5 příspěvků,
naposledy přidán 2.6.2011 (19:36)

• Je postavení mých hvězd osudové a nevyhnutelné? »
- 2 příspěvky,
naposledy přidán 12.2.2009 (15:24)

• Co je to EFT »
- 2 příspěvky,
naposledy přidán 12.2.2009 (15:24)


Užitečné informace z Jihlavy:

Úřady v Jihlavě:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: