Vložit svůj vlastní inzerát...
 • 1.3.2017:
  Politiku v Čechách proměnila i přímá volba, Miloš Zeman je pouze jejím produktem
  Ivo Strejček pro Parlamentní listy
  Prezident Miloš Zeman se rozhoduje, zda bude podruhé kandidovat. Je jeho rozhodnutí, a pak i výsledek volby, důležitý mezník, který určí další fungování této země?

  Řekl bych, že se příliš upínáme k prezidentské volbě v lednu příštího roku, a nedoceňujeme fakt, že před tímto datem u nás proběhnou parlamentní volby. Jejich výsledky a politické uspořádání, ve které vyústí, budou pro budoucnost této země významnější, než výsledek prezidentské volby o pár měsíců později. Parlamentní volby budou tím hlavním milníkem a už to, že na ně zapomínáme, je důkazem faktu, že v nich s ničím převratným nepočítáme. Že se podvědomě smiřujeme s jejich výsledkem, že nečekáme žádný zvrat či návrat k normálnosti.

  Je rozdělení společnosti na obdivovatele a odpůrce Zemana opodstatněné, nebo zveličené?

  Rozdělení společnosti je přímým důsledkem přímé volby. Každá volba, ve které vám zbývá výběr mezi variantou A nebo B, dělí společnost na ty, kteří podporovali A a na ty, kteří si přáli B. Za rozdělení společnosti na Zemanovce a Antizemanovce nesou přímou odpovědnost ti, kteří si přímou volbu přáli a kteří ji prosazovali. A je užitečné si všimnout, že ti, kteří si od přímé volby slibovali vítězství „svého“ kandidáta, aby po srážce s realitou zjistili, že jim jejich kalkul nevyšel, jsou dnes fakticky těmi, kdo všemožně provokují společenský neklid. Jsou to stále stejní lidé, kdo ze svého „vyššího principu mravního“ pláčou nad rozdělením společnosti, ale oni jsou jeho původci!

  V čem Miloš Zeman jako prezident české společnosti v poslední době prospívá a v čem jí škodí? Lze jeho dosavadní prezidentování označit za úspěšné?

  Miloš Zeman je Miloš Zeman. Není o tolik jiný v prezidentské funkci od doby, kdy byl předsedou sněmovny nebo českým premiérem. Pro vtip nebo drsné slovo neměl daleko tehdy, a nemá ani dnes. Své posluchače uměl okouzlit jednoduchostí a ani dnes je zbytečně nevystavuje složitějším úvahám. Myslím, že jej český „venkov“ považuje za svého prezidenta, že mu rozumí a v prezidentu Zemanovi vidí hlasatele svých názorů.

  Zda je jeho prezidentování úspěšné, to do roka a do dne posoudí voliči.

  Radost nad vítězstvím Trumpa, vytěžování tématu migrace, šťouchance Merkelové a politikům EU vyjádření nechuti nad Chovancovým ,,centrem proti propagandě"- témata, která teď prezident ,,hraje" nejčastěji. Jak je úspěšný v každém jednom z nich?

  Opakuji, že Miloš Zeman je výsledkem přímé volby. Svoji legitimitu odvozuje od síly volby, ze které jeho mandát vzešel. Nepotřebuje se hájit před českým parlamentem, hájí se před voliči. Proto si dovolí být otevřený, ironický, pošťuchující i rebelantský, prostě lidový. Jde mu o hlasy z přímé volby. I proto témata programově nijak důsledně ani nepropracovává, ani nekultivuje. Stačí mu pohyb po povrchu. I proto mu ani některé z jeho názorů moc nevěřím. Co si mám třeba myslet o jeho dnešních, zdá se kritických, názorech na Evropskou unii – což považuji za správné, když to byl on, kdo s předsedou Evropské unie fanfarónsky vyvěšoval vlajku EU před Pražským hradem?

  Na druhou stranu je třeba prezidentu Zemanovi přiznat schopnost používat ve svých úvahách zdravý rozum, tak charakteristický pro první porevoluční generaci českých politiků a tak zoufale se nedostávající politické generaci současné.

  U Zemana se střídaly z hlediska důvěry veřejnosti průšvihové periody - ,,lánský puč", ,,kunda sem, kunda tam"- s lepšími, skokový růst důvěry zaznamenal po teroristickém útoku v Paříži (56, následně až 62%), nyní se drží v pásmu 50-60%. Kde má prostor na zlepšení, nebo se začíná ,,ohrávat" a půjde dolů? Čím by si mohl důvěru udržet, či zvýšit?

  Nic z toho fakticky prezidentu Zemanovi neuškodilo. O tom svědčí setrvalá podpora, které se prezident u občanů těší. Pokud do toho Miloš Zeman půjde znovu, pak mu prostor pro jeho vlastní zlepšení poskytnou jeho protivníci. Takže, myslím, vše se teprve uvidí.

  Kauza Peroutka, což je evergreen. Mynářova bezpečnostní prověrka. Vydírání Jindřicha Forejta, příběhy o prostituci na Pražském hradě a podobných nesrovnalostech. Zdravotní problémy. Podnikání Martina Nejedlého. Cokoliv jiného... Číhá někde na prezidenta průšvih, který mu případnou kandidaturu může totálně zbortit? A jak zhodnotit to, jak se k jednotlivým problémům z tohoto výčtu staví?

  Já se k ničemu takovému nechci vyjadřovat, protože o možných problémech nic nevím. Jedno je ale jisté, čeká nás drsná kampaň, ve které si to se Zemanem budou chtít mnozí vyřídit bez servítků a velmi tvrdě. Tomu budou odpovídat zvolené metody a prostředky. A natolik Miloše Zemana známe, že on bude umět kontrovat podobně.

  Jak se dle Vás mění vztah médií k Miloši Zemanovi? Platí ještě vzorec ,,Zeman řekne něco skandálního, média rozjedou cirkus a Zeman se jim směje"? Nebo už to novináře přestalo bavit? Má Zeman dost médií, kde je vždy vítán, a dokáže sám oslovovat lidi na náměstích tak dobře, přebil to, že většina novinářů ho nemá ráda a ráda proti němu při kampani rozjede peklo?

  Mě nikdy nepřestane překvapovat, že za ta léta ještě mnozí nepochopili, že to nejhorší, co by se Miloši Zemanovi mohlo stát, je – nevšímat si ho. Pro něho je touha být středem pozornosti vším a je ochoten pro dosažení tohoto cíle udělat cokoliv. Všichni ti, kteří se na něho chystají, budou opakovaně překvapeni. Miloš Zeman to zvládne.

  Mimochodem, zaslouží si Česká televize pravidelnou kritiku od prezidenta?

  Já už vlastně ani Českou televizi nesleduji, takže můj názor by mohl být neobjektivní.

  Prezidentští kandidáti, kteří se hlásí nebo se o nich mluví: Michal Horáček, Marek Hilšer, Jiří Drahoš, Martin Stropnický, Jaroslav Kubera. Koho z nich se má Zeman obávat?

  Pokud Miloš Zeman bude chtít obhájit svůj mandát, nemůže se bát nikoho. Osobně soudím, že z této plejády se z různých důvodů ani nikoho moc neobává, přesto své znovuzvolení vůbec nemá tak jasné, jak by se snad mohlo zdát.

  Padla úvaha, že 2. kolo Zeman pravděpodobně vyhraje, ale může být vyřazen už v 1. kole. Co třeba kdyby přišel někdo ,,zemanovitější než Zeman", třeba Kubera? A pokud jde o 2. kolo, co kdyby přeci jen proti Zemanovi ,,slušná část společnosti" postavila i běžného, průměrného člověka a přesvědčila ho, že „starý, sprostý a obhroublý průšvihář“ Zeman už není dobrá volba? Který kandidát by to mohl zajistit?

  Rozhodne-li se pan prezident Zeman kandidovat, pak odhaduji, že s průchodem do druhého kola by snad neměl mít větší problém, ale to druhé kolo je nebezpečné. Druhé kolo je o volbě proti tomu, koho nechceme. Podívejme se na „slovenský“ model. Fico versus „jakýsi“ Kiska. Slováci nechtěli Fica a zvolili neznámého protikandidáta. Ani v Čechách není nic jisté. Dvoukolová volba je neobyčejně zrádná a nevyzpytatelná, což z dlouhodobých zkušeností s dvoukolovými volbami do Senátu dobře známe.

  Miloš Zeman má radost, že má dobré vztahy s prezidentem Ruska a Číny a teď, navíc, i s prezidentem USA. Raduje se právem? Může návštěvu USA obrátit ve svůj triumf? Změní se do konce roku např. vztah USA k Rusku tak, že Zeman se bude smát kritikům ,,vidíte, já vám říkal, že mám pravdu"?

  Ale no tak jistě, dobře známá ješitnost a sebestřednost prezidenta Zemana by si argument typu „já vám to říkal, já už dávno měl pravdu“ moc přála a prezident Zeman to v nějaké podobě asi využije. Přesto si myslím, že své docela racionální a správné zahraniční politiky využije před svými voliči jinak: bude správně obhajovat, že otevřenost České republiky do všech stran světa jim přináší práci a příležitosti. Běžní lidé to tak cítí, a za to Miloše Zemana také zřejmě odmění.

  Zeman, Babiš a ČSSD, politický trojúhelník. Potřebuje Babiš Zemana tak, aby ho podpořil a nestavil svého kandidáta?

  Miloš Zeman je přece politický hráč. Nepotřebuje politické strany ani Babiše, ale potřebuje jejich voliče. A umí to šikovně rozehrávat. A ČSSD i Babiš až tak nepotřebují Zemana, ale tu část jeho voličů, které prezidenta podporují. Politika je sledování a obhajoba zájmů, není to nedělní klášterní škola pro nevinné panny.

  Může si ČSSD dovolit nepostavit Zemana jako svého kandidáta?

  Může, pokud chce pokračovat ve vnitřním drásání, štěpení a ve svém důsledku oslabování.

  Když probíhala volba Václav Klause pro jeho druhé funkční období, část vedení ODS si jej jako prezidenta nepřála, vytvářela „kouřovou clonu“ politického lobbingu v jeho prospěch, ale nic moc pro jeho zvolení fakticky nedělala. Dovnitř ODS ovšem všichni svorně hlásali, že „jsou pro Klause do poslední kapky krve“. Moc dobře věděli, že kdyby přiznali „barvu“, byla by to u drtivé většiny tehdejší členské základny jejich politická smrt nebo by se tehdy strana rozštípla.

  Skončí ČSSD takovým volebním průšvihem, že ji převezmou Zemanovi lidé?

  Nevím, jak dopadnou volby, přestože to pro dnešní ČSSD nijak dobře nevypadá. Ale volby budou až za půl roku a leccos se ve světě a ve společnosti může stát. Uvidíme.

  Jak by to v případě volební porážky mohlo dopadnout uvnitř ČSSD si vůbec netroufám posuzovat. Nejsem žádným znalcem vnitřních poměrů této strany a, konec konců, je to jejich vnitřní věc.

  A je tu ještě jedna věc: Tomio Okamura. Vrazí Zemanovi nůž do zad svou kandidaturou? Nebo – nemůže být největším překvapením kandidatura samotného Babiše?

  Považuji za zbytečné obírat se úvahami, které prozatím nejsou reálně ve hře. Já alespoň o ničem konkrétním nevím.

  Jen v poslední době Jan Kraus, Vavřinec Hradílek, Gabriela Koukalová, Leopold König, další sportovci, herci, umělci, ale i vědci a intelektuálové... Většina z nich se staví proti Zemanovi. Proč to tak je?

  Neodvážil bych si pochybovat o tom, že u některých může být odpor proti Miloši Zemanovi a způsobu výkonu jeho mandátu opravdu upřímným postojem. Faktem ale je, že být „proti“ Zemanovi je v některých intelektuálních kruzích „visačkou kvality“. V tom ale Miloš Zeman není prvním. Václav Klaus čelí takovému tlaku celých dvacet pět let – a jsou to stále titíž lidé. Za ta léta je stále patrnější, že čím více jsou tito lidé „anti“, čím více sami sebe považují za morální autority, tím více jim jde jen o sebe, o své vlastní zájmy, k jejichž dosažení často upřímné rozhořčení části veřejnosti pouze zneužívají.

  Lukáš Petřík, publikováno na serveru Parlamentnilisty.cz dne 24. února 2017.
  Ivo STREJČEK
  Sdílet tento článek
  Další zprávy:
 • Vydáno v pátek 24.3.2017 :
  O jihlavský stříbrný míč
  Dětský domov se školou v pátek 24. 3. 2017 pořádal již 23. ročník turnaje v sálové kopané „O jihlavský stříbrný míč“. Turnaj je určen především dětem z dětských domovů se školou z celé ČR, ale zapojují se do něho již tradičně i dvě jihlavské základní školy (Demlova a Jungmannova).
 • Vydáno v pátek 24.3.2017 :
  Jarní menu třebíčských kuchařů zabodovalo na mezinárodní soutěži v Nitře
  Čtyřchodové jarní menu připravené a servírované studenty Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč na mezinárodním Gastrofestivale ve slovenské Nitře bylo oceněno stříbrnou medailí. Druhým mezinárodním oceněním je bronz pro servis. „Skvěle odvedl práci tým v kuchyni a profesionální bylo i servírování. Porota opravdu hodnotila každou drobnost, ale také fantazii a nápaditost, kterou žádný ze sedmi týmů nešetřil,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová, která měla možnost včera kompletní menu třebíčské školy v rámci soutěže degustovat.
 • Vydáno v pátek 24.3.2017 :
  Chotěboř podpoří opravu zámku i Kohoutova domu
  Město i letos přispěje na obnovu některých kulturních památek.
 • Vydáno v pátek 24.3.2017 :
  Prohlášení k veřejným akcím na podporu zoo
  Zoologická zahrada Jihlava si velice váží podpory od obyvatel Jihlavy a dalších lidí v reakci na ubitého plameňáka růžového dne 10. března 2017. Váží si i všech projevů solidarity a nabízené pomoci, stejně jako návrhu na konání některých veřejných akcí na podporu zoo.
 • Vydáno ve čtvrtek 23.3.2017 :
  Přednáška na téma Tádžikistán, za netopýry a ducehm Sojuzu na zámku v Třeřbíči
  Přednáška v podání RNDr. Antonína Reitera Ph.D. ze Znojma na téma Tádžikistán, za netopýry a duchem Sojuzu se bude konat v úterý 28. března od 17.30 hodin v Kamenném sále zámku v Třebíči.
 • Vydáno ve čtvrtek 23.3.2017 :
  Koncert skupiny SPOLEKTIV v kavárně U Notáře v Havlíčkově Brodě
  Koncert skupiny SPOLEKTIV se bude konat v pátek 24. března od 19 hodin v poetickém podkroví „U Notáře“ v Havlíčkově Brodě, Sázavská 430.
 • Vydáno ve čtvrtek 23.3.2017 :
  Dubnové akce v havlíčkobrodském klubu OKO
  V klubu OKO v Havlíčkově Brodě proběhnou v dubnu následující akce:
 • Vydáno ve středu 22.3.2017 :
  Na apríla za speciální zvýhodněné vstupné otevře své brány Hrad Kámen
  O prvním dubnovém víkendu vstoupí Hrad Kámen do své 44. sezóny. „Návštěvníci se mohou těšit hned na několik novinek, z nichž nejvýraznější bude přemístění pokladny. Dále dojde v expozici k obměně vystavených kočárků a kolébek tak, aby byl hrad stále atraktivní i pro ty návštěvníky, kteří se sem opakovaně vrací. V loňském roce absolvovalo prohlídku hradu 18 051 návštěvníků, což je nárůst oproti předchozímu roku o více než dva tisíce,“ uvedla náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.
 • Vydáno ve středu 22.3.2017 :
  Koncert věnovaný odkazu J.V. Stamice v neděli v Jihlavě
  Druhý orchestrální koncert, jenž připomene velký odkaz J. V. Stamice – 300 výročí jeho narození, ale i celého rodu Stamiců pro dnešní dobu, naše město i Kraj Vysočina, jeho obrovský přínos pro světovou hudbu se bude konat v neděli 26. března od 19 hodin v sále kulturního domu v Jihlavě.
 • Vydáno ve středu 22.3.2017 :
  S Michaelem Žantovským za oponou v Novém Městě na Moravě
  Povídání s Michaelem Žantovským se bude konat ve čtvrtek 23. března od 17.30 hodin v hlavním sále za oponou v kulturním domě v Novém Městě na Moravě. Vstupné je dobrovolné.
 • Vydáno v pondělí 20.3.2017 :
  Téměř 30 % kontrolovaných ski areálů porušovalo vodní zákon, padly pokuty za bezmála 450 tisíc korun
  Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany vod se v uplynulých dvou lyžařských sezonách zaměřili na kontroly provozovatelů ski areálů. Zjišťovali, zda při umělém zasněžování dodržují podmínky pro odběr povrchových a podzemních vod. Z prověřování vyplynulo, že 29 % kontrolovaných provozovatelů sjezdovek porušilo vodní zákon.
 • Vydáno v pondělí 20.3.2017 :
  Sdružení Krajina rozdalo milion korun neziskovkám
  Sdružení Krajina od roku 2007 finančně podporuje aktivity spolků na poli praktické ochrany přírody. Za tu dobu podpořilo v kraji Vysočina 146 drobných projektů a mezi desítky organizací rozdělilo téměř milion korun. Finanční prostředky Sdružení Krajina získává ze státních, nadačních a firemních zdrojů, přidává i vlastní peníze. V letošním roce se chystá ve spolupráci se společností GLS podpořit výsadby stromořadí ve volné krajině. O podporu se budou moci od 20. března hlásit organizace z celého kraje Vysočina. Bližší informace budou k nalezení na webových stránkách Sdružení Krajina.
 • Vydáno v neděli 19.3.2017 :
  Stroj času
  \"Bez vitrín a pouček, vezmi všechno do ruček! Aneb sekni, bouchni, pohřbi, spleť, nazuj… Interaktivní archeologická výstava, na které není zakázáno dotýkat se exponátů, ale naopak přikázáno vše vlastnoručně vyzkoušet! \"Bez vitrín a pouček, vezmi všechno do ruček! Aneb sekni, bouchni, pohřbi, spleť, nazuj… Interaktivní archeologická výstava, na které není zakázáno dotýkat se exponátů, ale naopak přikázáno vše vlastnoručně vyzkoušet!
 • Vydáno ve čtvrtek 16.3.2017 :
  Pacienti si tablet půjčí levněji
  Nově za půjčení tabletu pacienti v jihlavské nemocnici ušetří. Z padesátikoruny za den se částka snížila na třicet. Zkrátit si chvíli v nemocnici chtějí nejčastěji děti a jejich rodiče, výjimkou ale nejsou ani pacienti starší sedmdesáti let. Tablety se využívají v nemocnici i pro edukaci pacientů před operacemi.
 • Vydáno ve čtvrtek 16.3.2017 :
  Budova někdejší slavné sklárny v Jihlavě – Antonínově Dolu jde do prodeje
  Více než stosedmdesátiletou historii má sklářská výroba v Jihlavě-Antonínově Dolu. V tamní bývalé továrně Skláren Bohemia se vyrábělo ještě před deseti lety. Nyní jde tento průmyslový areál, v současnosti Jihlava Business Park s vlastními pozemky o rozloze téměř 98 000 metrů čtverečních, do prodeje. Výběrové řízení na jeho koupi vyhlásila v těchto dnech společnost Naxos, která se specializuje na větší komerční nemovitosti. Doporučená kupní cena je 32 680 000 korun. První kolo výběrového řízení končí 26. dubna. Podle zástupců Naxosu se už objevili první zájemci o tento největší v současnosti prodávaný průmyslový areál v kraji Vysočina.
 • Vydáno ve čtvrtek 16.3.2017 :
  Informace k veřejné dopravě v regionu
  Kraj Vysočina v současné době projednává s představiteli obcí návrhy jízdních řádů na železnici a silnici včetně tarifního řešení, které připravil pro období po roce 2019. V této souvislosti se v poslední době objevily některé spekulace a desinterpretace, které by Kraj Vysočina rád uvedl na pravou míru a vysvětlil odborné i širší veřejnosti základní prvky nově navrhovaného systému.
 • Vydáno ve středu 15.3.2017 :
  Omezení kolem Želivky jsou dostatečně přísná, další jsou nesmysl
  Vysočina - Středočeský kraj navrhuje nová opatření kolem přehrady Želivka – Švihov. Týkají se především ochranných pásem, do kterých by nově spadly stovky zemědělských a lesních pozemků. Zásadním způsobem budou ovlivňovat zemědělce, lesníky, hospodáře a omezí i život v obcích zejména na Pelhřimovsku. Na stranu odpůrců těchto omezení se postavil také europoslanec Tomáš Zdechovský, který se dlouhodobě zabývá zlepšením života obyvatel kolem vodní nádrže Švihov.
 • Vydáno ve středu 15.3.2017 :
  Nejlepší turistické informační centrum má Přibyslav a Polná
  Města Přibyslav a Polná jsou zřizovateli nejaktivnějších turistických informačních center v Kraji Vysočina. V soutěži vyhlášené destinační agenturou Vysočina Tourism byly zohledněny nejen kvality informační služby 26 regionálních „íček“, ale i jejich aktuální spolupráce s krajskou agenturou.
 • Vydáno ve středu 15.3.2017 :
  V klubu OKO vystoupí kapely FullSTOP a Denudace live
  Koncert dvou pop-rock-funky kapel pocházejících z Havlíčkova Brodu FullSTOP a Denudace live se uskuteční v sobotu 18. března od 20 hodin na Baru - Klub OKO v Havlíčkově Brodě.
 • Vydáno ve středu 15.3.2017 :
  Nová vyhláška ochranných pásem kolem Švihova nepočítá s VRT, může srazit cenu půdy a zkomplikovat pěstování brambor
  Minimálně stovek vlastníků zemědělské i lesní půdy se týká návrh nové vyhlášky, která obsahuje striktně omezující opatření na rozšíření ochranného pásma II. stupně vodního zdroje nádrže Švihov na Želivce. Vedení Kraje Vysočina se společně se zástupci zemědělců a zainteresovaných obcí snaží do znění nové vyhlášky připravované pro Povodí Vltavy zasáhnout.
 • Vydáno v úterý 14.3.2017 :
  Třešťské divadelní jaro vstoupilo do své druhé poloviny
  Od 8. března probíhá v třešťském kulturním domě festival Třešťské divadelní jaro. O zahájení se postarali členové DS Karla Čapka z Třeště, kteří pro tuto příležitost nazkoušeli živý hudební vstup, stínohru a krátký vstup s UV efekty. Nechybělo ani slovo Víta Kaňkovského, patrona festivalu, a starosty města Vladislava Hynka.
 • Vydáno v úterý 14.3.2017 :
  Milán Design Week 2017 - Výstava „Mini wonders“ - současný český design pro děti
  České centrum Milán představí netypický design zaměřený na děti z dílen současné generace českých designérů. Na světové přehlídce designu Milano Design Week 2017, která letos proběhne od 4. do 9. dubna 2017, jsou zastoupeny práce více než dvou tisíců zahraničních a italských designérů. V Českém centru Milán bude uvedena výstava „Mini Wonders“, která pod vedením uznávané kurátorky Terezy Bruthansové dokáže, že design sluší i originálním hračkám a dětským doplňkům z dílen progresivních českých autorů.
 • Vydáno v úterý 14.3.2017 :
  Výstava FRANTA v zámeckých konírnách v Třebíči
  Výstava FRANTA ve sbírkách českých soukromých sběratelů v zámeckých konírnách v Třebíči bude slavnosstně zahájena 30. března v 17 hodin.
 • Vydáno v sobotu 11.3.2017 :
  Nová 78. divadelní sezóna Horáckého divadla Jihlava ve znamení Sdílení
  Připravovaná sezóna krajského Horáckého divadla Jihlava 2017/2018 nese název Sdílení. „Slovo sdílení je mnohoznačné, může představovat sdílení facebookových vzkazů nebo i užaslé souznění dvou lidí při sledování hvězd na noční obloze,“ prozradil dnes na tiskové konferenci v Horáckém divadle jeho umělecký šéf a režisér Pavel Šimák s tím, že jde o první sezónu, která bude čistě v režii nového uměleckého šéfa a jeho kolegů. Příznivci divadla a abonenti se můžou těšit na šest premiér na Velké scéně a na dokudrama, pohádku i zábavnou hru na prknech Malé scény krajského divadla.
 • Vydáno v sobotu 11.3.2017 :
  Příjemné dopoledne ve stacionáři Pohodář oživila báseň od uživatelů
  Každá služba druhým mívá dvě strany – dávání a přijímání. Pracovníci Denního stacionáře Pohodář při Oblastní charitě Jihlava byli z překvapení ze strany uživatelů potěšeni.
 • Vydáno v pátek 10.3.2017 :
  Vysočinu uklidí bezmála 22 tisíc dobrovolníků
  Do konce února se mohli dobrovolníci hlásit do tradiční každoroční akce Čistá Vysočina spojené s jarním úklidem přírody. Nyní je registrace ukončena. Celkem se do devátého ročníku zaregistrovalo 21 803 účastníků z 500 organizací a skupin. Nejvíce se hlásily jednotlivé obce, kterých se napříč Vysočinou zapojí 163. Dále potom vyrazí na úklid přírody také žáci a studenti ze 126 středních, základních, ale také mateřských škol. Čisté okolní prostředí není například lhostejné ani zástupcům šesti soukromých firem, různým spolkům a jednotlivcům z celého kraje.
 • Vydáno v pátek 10.3.2017 :
  Výstava v havlíčkobrodské galerii: výjimečná díla; některá z nich mohou lidé vidět vůbec poprvé
  Sto let významného sdružení českých umělců grafiků HOLLAR a jejich tvorby dokumentuje jedinečná výstava v Galerii výtvarného umění v Havlíčkově Brodě s názvem Hollaristé minulosti a přítomnosti. Všechna vystavená díla jsou z brodské galerijní sbírky. Některá, a to i padesát let stará, získala galerie teprve nedávno a návštěvníci je můžou vidět vystavené vůbec poprvé.
 • Vydáno ve čtvrtek 9.3.2017 :
  Znovuvyhlášení přírodní rezervace Velká a Malá olšina
  Rada Kraje Vysočina na svém prvním březnovém zasedání schválila nové nařízení o znovuvyhlášení přírodní rezervace Velká a Malá olšina na Havlíčkobrodsku. „Poprvé byla přírodní rezervace Velká a Malá olšina vyhlášena v roce 1982, dnes už ale více než třicet let stará vyhláška neodpovídá současnému právnímu stavu a vytyčené území nezahrnuje všechny přírodní fenomény, které jsou předmětem ochrany tohoto zvláště chráněného území,“ vysvětlil důvod znovuvyhlášení krajský radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Martin Hyský s tím, že nově se území rozkládá na necelých čtyřech hektarech katastrálního území Dobrnice.
 • Vydáno ve čtvrtek 9.3.2017 :
  DDM Jihlava uvítá o víkendu mladé Maďary a Rakušany
  V rámci činnosti DDM Jihlava navštíví od 9. do 12. 3. 2017 Jihlavu a její blízké okolí skupina středoškoláků z Maďarska a Rakouska, doprovázet je po celou dobu budou mladí Češi z řad eljub Clubu DDM Jihlava. Ke skupině se přidá i francouzský lektor Jean Griffon, který v tomto roce působí jako rodilý mluvčí na různých školách na Vysočině a dále Theo Trantakis, který právě vykonává svoji Evropskou dobrovolnou službu v pelhřimovském spolku H odina H, z. s.
 • Vydáno ve čtvrtek 9.3.2017 :
  Slavnostní zakončení studia - Promoce absolventů Vysoké školy polytechnické Jihlava
  V aule Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) proběhnou v termínu 14. - 15. 3. 2017 promoce absolventů.
 • Vydáno ve středu 8.3.2017 :
  Seznam Mistrů tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina rozšíří tvůrkyně malovaných kraslic, výrobce šindele a dřevěných holubiček
  Tři nové Mistry tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina pravděpodobně získá náš region v letošním roce. Ke stávajícím oceněným titulem v roce 2016 – pilnikáři Drahomíru Smejkalovi a koláři Aleši Uherkovi - se zřejmě přidají výrobce dřevěných holubiček Jindřich Toman z Pelhřimova, Hana Šmikmátorová, která nejen v Jihlavě maluje horácké kraslice, a výrobce tradičního šindele Jindřich Holub z Pohledi u Havlíčkova Brodu. Rada Kraje Vysočina dnes tyto tři zručné kandidáty doporučila ke schválení krajskému zastupitelstvu, které bude navrhované tituly schvalovat na svém nejbližším březnovém zasedání.
 • Vydáno ve středu 8.3.2017 :
  Pro zdravého člověka jsou to drobnosti, pro nemocného velká pomoc, bez které by se neobešel
  Rozhovor s Terezou Chlupáčkovou, DiS., vedoucí Denního stacionáře Pohodář Luka nad Jihlavou, který v roce 2017 slaví teprve rok své existence.
 • Vydáno v úterý 7.3.2017 :
  O „Evropu“ měli zájem Maďaři, Rumuni i Poláci. Chotěboř je převálcovala
  Jedna z největších sportovních akcí v Kraji Vysočina proběhne ve dnech 5. až 13. srpna 2017 na letišti v Počátkách u Chotěboře. Mistrovství Evropy v akrobatickém létání je vyvrcholením snahy pořadatelů z chotěbořského Aeroklubu.
 • Vydáno v úterý 7.3.2017 :
  Aktuální informace ve věci zastavování vlaků dálkové dopravy v Křižanově
  Vedení Kraje Vysočina bylo dnes v rámci jednání rady kraje informováno o výsledku intenzivních jednáních ohledně zastavování vlaků dálkové dopravy v železniční stanici Křižanov. Ministerstvo dopravy je připraveno zastavování vlaků dálkové dopravy v Křižanově na lince R9 Praha – Havlíčkův Brod - Brno obnovit při nejbližší změně jízdních řádů.
 • Vydáno v úterý 7.3.2017 :
  Představení Co vyprávěl Sepp Jörgen v kulturním domě v Havlíčkově Brodě
  Divadelní soubor z Vojan z Libice nad Cidlinou představí v neděli 19. března v 18 hodin v kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě autorskou inscenací Jiřího Hlávky Co vyprávěl Sepp Jörgen.
 • Vydáno v úterý 7.3.2017 :
  Plánované stavební akce v pelhřimovské nemocnici: oprava budovy ředitelství a kompletní rekonstrukce současného skladu MTZ
  Dvou významných stavebních akcí se v příštím roce dočká Nemocnice Pelhřimov. K dokončení rekonstrukce spěje budova ředitelství nemocnice. Stavební práce promění i budovu č. p. 1960 - sklad materiálového a technického zboží (MTZ), která se stane kompletním celonemocničním skladem, sloužícím provozu nemocnice i veřejnosti. Rada Kraje Vysočina schválila zanesení obou stavebních akcí do krajského rozpočtu. V letošním roce budou provedeny přípravné a projektové práce, ty stavební se plánují na rok 2018.
 • Vydáno v pondělí 6.3.2017 :
  Březen – měsíc čtenářů v Krajské knihovně Vysočiny
  Březen je už tradičně měsícem čtenářů, proto Krajská knihovna Vysočiny připravila pro své návštěvníky škálu kulturních a vzdělávacích aktivit. Na své si přijdou nejen milovníci knih, ale i hudby, cestování či alternativní medicíny. „I letos bude knihovna pokračovat v oceňování nejlepších čtenářů, mezi nejaktivnějšími čtenáři ocení nejlepší čtenářskou BABIČKU,“ informovala náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Jana Fischerová.
 • Vydáno v pondělí 6.3.2017 :
  Na dálnici D1 zemřel při nehodě šestadvacetiletý řidič dodávky
  Na 124,5. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu mezi Měřínem a Velkým Beranovem se stala dnes, v pondělí 6. března tragická nehoda. Asi v 11.30 hodin došlo kesrážce dodávky s kamionem.
 • Vydáno v pondělí 6.3.2017 :
  Přednáška na téma Střípky z dějin astronomie v jihlavském muzeu
  Přednáška Ing. Martina Kotěry z Astronomického klubu Pelhřimov s názvem Střípky z dějin astronomie se v muzejním Malovaném sále v Jihlavě uskuteční ve čtvrtek 9. března od 17 hodin.
 • Vydáno v pondělí 6.3.2017 :
  V Jihlavě nově pomáhají pacientům s poruchami srdečního rytmu
  Stovky pacientů s poruchami srdečního rytmu už nemusí jezdit na zákrok mimo Vysočinu. Jihlavské Kardiocentrum provádí nově zákroky, při kterých upravuje srdeční rytmus. Vysočina byla posledním regionem v České republice, kde centrum pro léčbu poruch srdečního rytmu chybělo. „Jsme takoví elektrikáři lidského srdce,“ říká s nadsázkou lékař Martin Eisenberger, který výkony provádí. Ročně díky nim pomůžou více než čtyřem stovkám pacientů.
 • Vydáno v pátek 3.3.2017 :
  Výstava Všestranný tvůrce - Josefu Hoffmannovi (1870 – 1956) k 60. výročí úmrtí
  Od 13. února až do 26. března 2017 probíhá na Vysoké škole polytechnické Jihlava výstava pod názvem „Všestranný tvůrce - Josefu Hoffmannovi (1870 – 1956) k 60. výročí úmrtí“. Výstava je věnovaná významnému rodákovi z Brtnice u Jihlavy a světovému architektu Josefu Hoffmanovi.
 • Vydáno v pátek 3.3.2017 :
  Most v Březině u Hořepníku projde kompletní rekonstrukcí
  Jedním z mostů, který Kraj Vysočina nechá letos zrekonstruovat, je i most v Březině u Hořepníku na Pelhřimovsku. Krajská rada už schválila zadání veřejné zakázky na stavební práce na rekonstrukci mostu včetně přilehlého úseku silnice II/129, které, pokud půjde vše podle plánu, odstartují v červnu letošního roku a z velké části budou hotové do listopadu 2017.
 • Vydáno ve čtvrtek 2.3.2017 :
  Dnešní představení Zakázané uvolnění v Třebíči je zrušeno
  Představení \"Zakázané uvolnění\", které se mělo uskutečnit dnes, ve čtvrtek 2. března od 19 hodin v Národním domě v Třebíči, je zrušeno.
 • Vydáno ve čtvrtek 2.3.2017 :
  Konec zákazu návštěv na JIP, ARO a infekčním oddělení v jihlavské nemocnici
  Zákaz návštěv na všech JIP, ARO a infekčním oddělení je od dnešního dne, tedy od 2. března, v jihlavské nemocnici zrušen.
 • Vydáno ve čtvrtek 2.3.2017 :
  Musica animata zpívá v postní době
  Liturgii 1., 3. a 5. neděle postní doprovodí v třebíčských farnostech soubor Musica animata provedením skladby Františeka Ignáce Tůmy (1704-1774) STABAT MATER.
 • Vydáno ve čtvrtek 2.3.2017 :
  Akrobatický letec Jan Adamec: Evropský šampionát je pro nás velká výzva
  Mekkou letecké akrobacie se v tomto roce stane město Chotěboř. Příznivci vzdušných piruet se mohou těšit nejenom na mistrovství České republiky, ale i evropský šampionát, jehož se zúčastní mezinárodní letecká špička. O podrobnostech jsme hovořili s předsedou organizačního výboru Janem Adamcem, který před několika lety získal v nejobsazovanější kategorii Advanced nejcennější kov a ve své sbírce má i bronz z mistrovství Evropy.
 • Vydáno ve středu 1.3.2017 :
  (Ne)jen operní koncert pro hospic Mezi stromy
  Benefiční předpremiéra (Ne)jen operních koncertů podpořila snahy o vybudování hospice na Vysočině. Posluchači na koncertě pořádaném v pondělí 27. února věnovali dohromady 5000 Kč.
 • Vydáno ve středu 1.3.2017 :
  Na VŠPJ proběhla 12. mezinárodní konference \"Aktuální problémy cestovního ruchu\" na téma CESTOVNÍ RUCH JAKO KŘIŽOVATKA POZNATKŮ
  Ve dnech 22. a 23. února 2017 pořádala Vysoká škola polytechnická Jihlava a krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism 12. ročník mezinárodní konference „Aktuální problémy cestovního ruchu“ na téma „Cestovní ruch jako křižovatka poznatků“. Jihlavská mezinárodní konference se za dobu své existence stala již tradiční akcí, na které se setkávají osobnosti z různých oblastí cestovního ruchu. Do jednání konference bylo přihlášeno téměř devadesát příspěvků zástupců akademické sféry a odborníků z praxe.
 • Vydáno ve středu 1.3.2017 :
  Také letos budou silnice v Kraji Vysočina lemovat pachové ohradníky
  Kraj Vysočina a Nadační fond Generali podpoří i v letošním roce částkou 200 tisíc korun údržbu a instalaci pachových ohradníků u silnic Vysočiny. Peníze zajistí pachové ohradníky podél sto kilometrů silnic v kraji. „Rádi bychom počet zabezpečených kilometrů silnic ještě rozšířili a z vlastních prostředků nechali pachové ohradníky nainstalovat i na další úseky. Plánujeme spolupráci s dopravním inspektorátem v Jihlavě, který by mohl vytipovat místa, kde ke střetu se zvěří dochází nejčastěji,“ informoval po zasedání Rady Kraje Vysočina náměstek hejtmana Pavel Franěk.
 • Vydáno ve středu 1.3.2017 :
  UDG pokračují v Emotikon tour! Tentokrát v pátek 3.3. v Havlíčkově Brodě - Klub OKO
  UDG patří mezi stálice české hudební scény. V loňském roce přinesli svým fanouškům pátou řadovou desku s názvem Emotikon. Po tradičním vánočním turné, jež bylo na téměř všech zastávkách vyprodané, navazují UDG na úspěšné Emotikon trour. Jako hosta UDG vezou skupinu OVOCE a role předkapely se zhostí parta Trocha klidu.
 • Vydáno ve středu 1.3.2017 :
  Jihlavské PET centrum za desítky milionů už pomáhá pacientům
  Lékaři mohou dříve zachytit nádory, lépe kontrolovat léčbu a přesněji stanovit rozsah onemocnění. V jihlavské nemocnici se na podzim otevřelo PET/CT centrum za desítky milionů korun. Několik týdnů trvaly přípravy, nyní už pracoviště funguje na plné obrátky. Přijímá pacienty nejenom z Vysočiny. Jednou z největších výhod jsou krátké čekací doby.
 • Vydáno v úterý 28.2.2017 :
  K 1. březnu 2017 vznikne 22 nových pošt Partner
  Česká pošta pokračuje i v roce 2017 v projektu Pošta Partner. Za uplynulý rok převedla na smluvní partnery celkem 149 provozoven. K 1. březnu 2017 převede dalších 22 provozoven. Celkem tak k tomuto datu bude fungovat 295 pošt Partner.
 • Vydáno v úterý 28.2.2017 :
  Ředitelství silnic a dálnic opraví Humpoleckou ulici v Havlíčkově Brodě
  Ředitelství silnic a dálnic ČR připravuje v letošním roce opravu Humpolecké ulice v úseku od silničního mostu přes železnici k hlavní světelné křižovatce. Jedná se o silnici 1. třídy 1/34 v majetku státu. Na investici Ředitelství silnic a dálnic ČR zpracovalo projektovou dokumentaci a v současné vybírá zhotovitele stavby.
 • Vydáno v úterý 28.2.2017 :
  Lídrem ODS na Vysočině starosta Tecl, bývalá předsedkyně sněmovny dvojkou
  Bývalá první žena ODS, někdejší předsedkyně poslanecké sněmovny Miroslava Němcová včera prohrála svůj boj o vedení jedné z krajských kandidátek. Stalo se tak na Vysočině, kde ji o post lídra vysočinské kandidátky porazil starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl.
 • Vydáno v úterý 28.2.2017 :
  Přehled kulturních akcí havlíčkobrodského klubu OKO v březnu
  V březnu proběhnou v klubu OKO v Havlíčkově Brodě následující kulturní akce:
 • Vydáno v úterý 28.2.2017 :
  Od 8. března začíná festival Třešťské divadelní jaro
  Třešťské divadelní jaro je jednou z nejstarších přehlídek ochotnického divadla. Jeho šestapadesátý ročník odstartuje v Kulturním domě v Třešti již 8. března a potrvá celých deset dní. Nad celou prestižní akcí převzal záštitu Vít Kaňkovský, poslanec Parlamentu ČR a zároveň třešťský zastupitel.
 • Vydáno v pondělí 27.2.2017 :
  Zemřela nejstarší obyvatelka Kraje Vysočina, Marii Matouškové bylo krásných 108 let
  Úctyhodných 108 let se dožila paní Marie Matoušková z Cetoraze na Pelhřimovsku. Byla nejstarší obyvatelkou Kraje Vysočina a jednou z nejstarších obyvatelek České republiky.
 • Vydáno v pondělí 27.2.2017 :
  František Nedvěd oslaví v Třešti svou sedmdesátku
  Letos na podzim oslaví známý český zpěvák a kytarista své 70. narozeniny. K této příležitosti sestavil jako jedna z nejvýznamnějších osobností české country, folku a trampské písně speciální narozeninový koncert s názvem „Velký flám“.
 • Vydáno v neděli 26.2.2017 :
  LiStOVáNí uvede v březnu a dubnu Hemingwayův román Mít a nemít; nenechte si ujít klasiku v aktuálním a akčním pojetí!
  Oblíbený projekt scénického čtení LiStOVáNí Lukáše Hejlíka, atraktivní formou upozorňující na pozoruhodné knižní novinky, se v březnu vydá na „Hemingway tour“. Obecenstvu ve 37 městech po celé České republice představí slavný román Mít a nemít klasika světové literatury, který vydal Odeon v neotřelé grafické úpravě Martina Peciny v rámci desetisvazkové autorské řady. „Hemingway psal tuhle knížku po hospodářské krizi a nám to v dnešní době připadá strašně aktuální. V LiStOVáNí hrajeme zpravidla nové knížky, tohle je první případ, kdy se vydáváme mezi klasiky. Ale to právě proto, jak poplatné to dnešní době je,“ říká k jarnímu turné Lukáš Hejlík.
 • Vydáno v sobotu 25.2.2017 :
  Masopust v Pelhřimově – masopustní úterý 28. února
  Rok se s rokem sešel a už počtrnácté v novodobé historii tohoto obyčeje se v Pelhřimově chystá masopustní srocení masek a maškarádů. Dojde k němu na náměstí v úterý 28. února po třetí hodině odpolední. Sraz maškar je ovšem už ve 14.00 v kulturním domě Máj, odkud průvod i s koňmi vychází ve 14.30, směr ul. Legií, kaple P. Marie, Nádražní, Tylova, k Muzeu rekordů a kuriozit, Růžovou...

Denní lunární horoskop:
(tento každodenní lunární horoskop pro Regionalist připravuje astrolog Leo P. Švančara)

Další informace z astrologie...
Glosa:
(26. leden 2013) - Před 14 dny bych považoval volbu Zemana za presidenta za poměrně neutrální, až snad tu lepší možnost... A v těch 14 dnech neuvěřitelné kampaně jsme dostali jakoby zázrakem z Nebes ještě jednu šanci - a nejspíše v naší generaci tu poslední.


Vyhledávání v Regionalistu:

zpět na vrchol stránky...
aktuální kulturní servis čtenářům Regionalistu na dnešní den, 25. 3. 2017:
zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist - deník Vysočiny: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), spolumajitelka a šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od října 1996 v každý den!

Vydává: Leo Švančara & Eva Švančarová, IČ: 65798457, DIČ: CZ620709010

Filiální weby Regionalistu:
Iglau.czCWBC.czLeosvancara.czSvancara.euCountry-rock.cz

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

Sdílet na Facebooku

© (1996-2011) - Leo a Eva Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Deník...
Kalendarium
Kulturní servis
IGLAU.cz
Čtenářský KLUB
Country music
Metanoon
Křesťanství
Z archivů
(L. Vilímek)
Letopisy L. Vilímka
Genius loci
(doc. J. Bednář)
Zločiny komunismu
Písničky, mp3
Jihlavské tramvaje
Redakce, tiráž
Podpořte nás...
RSS
G losy:
(píše Leo Švančara)Revue:

Krátké ohlédnutí za Augustem Prokopem
Čas neúprosně utíká a tak až nyní, více jak s měsíčním zpožděním, můžeme si připomenout 170. výročí narození významného jihlavského rodáka, Augusta Prokopa. Narodil se 15. srpna 1838 v Jihlavě na dnešním Masarykově náměstí čís.54.


Historický kalendář Jihlavy a okolí roku 1938
1.1.: Závěr roku 1937 provázely sněhové přeháňky, obleva a mrazy. Nový rok započal sněhovou vánicí. Kronikář ve Dvorcích poznamenal : První čas po Novém roce byl v obci zdánlivý klid v soužití obou národností. Jenom zdánlivý, neboť i zdejší Němce zachvacovala vlna nacismu, především mládež. Tak bylo až do března.


Jihlavské hřbitovy...
Jihlavské hřbitovy. Dodnes většina z nás chodí uličkami a náměstími, aniž bychom tušili, že mnohdy vstupujeme na místa posledního odpočinku mnoha generací našich předků. A tak je dodnes dávno zapomenutý hřbitov skryt na Jánském kopci - v okolí nejstaršího jihlavského kostela Jana Křtitele - ve Smetanových sadech, kolem kostelíka sv. Ducha a nebo kolem chrámu sv. Jakuba. Stejně tak, jako na Minoritském náměstí u kostela Nanebevzetí Panny Marie.Add to Google
Regionalist právě čte: čtenářů
Translate the Regionalist:
Übersetzen der Regionalist:

Novínky v Regionalistu:
 Chcete nás podpořit? 


Kulturní kalendář:

<<     [Březen 2017 ]     >>
PoÚtStČtSoNe
27280102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Přidat vaši akci...


Astrologie:
OTÁZKY A ODPOVĚDI:
(astrologie, EFT, formace podvědomí, hypnosa...)

• Co je podmínkou, aby člověk uměl vykládat horoskopy ?
- 5 příspěvků, naposledy přidán 2.6.2011 (19:36)

• Je postavení mých hvězd osudové a nevyhnutelné?
- 2 příspěvky, naposledy přidán 12.2.2009 (15:24)

• Co je to EFT
- 2 příspěvky, naposledy přidán 12.2.2009 (15:24)


Návštěvnost:
hlavní stránku dnes do této chvíle navštívilo lidí
návštěvníků včera: 673
tento měsíc: 16454
hlavní stránku do této chvíle letos zhlédlo 53772 lidí
PŘEHLED NÁVŠTĚVNOSTI některých našich dalších webů:
dnes na deníku: 709
• dnes na Iglau.cz: 443
• dnes na našem astrologickém webu:
dnes na CWBC.cz: 85
• dnes na METANOON.cz: 0
atd...
Souhrnná dnešní návštěvnost na celém našem serveru: 1237
(celkově včera: 6011)

Diskuse:
Regionalist-Iglau
- poslední příspěvek přidán 6.10.2010 (21:24)
Kácení v Jihlavě
- poslední příspěvek přidán 7.4.2010 (07:31)

Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchZajímavosti:

O jihlavský stříbrný míč
Dětský domov se školou v pátek 24. 3. 2017 pořádal již 23. ročník turnaje v sálové kopané „O jihlavský stříbrný míč“. Turnaj je určen především dětem z dětských domovů se školou z celé ČR, ale zapojují se do něho již tradičně i dvě jihlavské základní školy (Demlova a Jungmannova).


Jarní menu třebíčských kuchařů zabodovalo na mezinárodní soutěži v Nitře
Čtyřchodové jarní menu připravené a servírované studenty Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč na mezinárodním Gastrofestivale ve slovenské Nitře bylo oceněno stříbrnou medailí. Druhým mezinárodním oceněním je bronz pro servis. „Skvěle odvedl práci tým v kuchyni a profesionální bylo i servírování. Porota opravdu hodnotila každou drobnost, ale také fantazii a nápaditost, kterou žádný ze sedmi týmů nešetřil,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová, která měla možnost včera kompletní menu třebíčské školy v rámci soutěže degustovat.


Koncert skupiny SPOLEKTIV v kavárně U Notáře v Havlíčkově Brodě
Koncert skupiny SPOLEKTIV se bude konat v pátek 24. března od 19 hodin v poetickém podkroví „U Notáře“ v Havlíčkově Brodě, Sázavská 430.


Dubnové akce v havlíčkobrodském klubu OKO
V klubu OKO v Havlíčkově Brodě proběhnou v dubnu následující akce:


Na apríla za speciální zvýhodněné vstupné otevře své brány Hrad Kámen
O prvním dubnovém víkendu vstoupí Hrad Kámen do své 44. sezóny. „Návštěvníci se mohou těšit hned na několik novinek, z nichž nejvýraznější bude přemístění pokladny. Dále dojde v expozici k obměně vystavených kočárků a kolébek tak, aby byl hrad stále atraktivní i pro ty návštěvníky, kteří se sem opakovaně vrací. V loňském roce absolvovalo prohlídku hradu 18 051 návštěvníků, což je nárůst oproti předchozímu roku o více než dva tisíce,“ uvedla náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.


stránka byla natažena za sekund.