Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2019), vychází již 8202 dnů

Dnes je úterý 26. březen
(13. březen církevního kalendáře iuliánského)
• 2019 rok křesťanského letopočtu
• 7508 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 26. 3.:
Úterý po třetí neděli postní
Svátek dle pravoslavného kalendaria na 13. 3. (26. 3.):
 • 26.7.2018:
  Putimovská lávka aneb převez svojí starou v sobotu 28. července
  Putimovská lávka aneb převez svojí starou se bude konat na rybnícena návsi v Putimově (3 km od Pelhřimova), v sobotu 28. července od 14 hodin až do noci.
  Prázdninově recesní akce tentokrát nejen se soutěžními disciplínami, ale i s parádním ohňostrojen na rozloučenou (22.15 hod.), mistrem světa v ovládání kovbojských koltů a tradičně úsměvným programem na téma "Western, Indiáni a Limonádový Joe na lávce" je připravena na tuto sobotu odpoledne. Účinkovat můžete i Vy, nicméně místní sousedstvo si připravilo pár recesních skečů na kovbojské téma a vězte, že v Putimově na návsi - tam báru - občas houstne dým!

  Jinak na účastníky akce, která v Putimově proběhne v tomto stylu už naposledy, čekají zábavné přechody a přejezdy 30 cm široké (či spíše úzké) plovoucí lávky. Pro letošek pořadatelé připravili tyto disciplíny z Divokého Západu :

  1. Jízda na divokém oři

  2. Přestřelka gentlemanů

  3. Ohnivá voda

  4. Koulení sudu přes lávku

  5. Originální disciplína, v níž jsou vítány Vaše extrovní nápady ... aneb - kdo co umí
  6. Trakařem - aneb převez svojí starou. Základní - klasická disciplína. Při převážení partnerky na dřevěném trakaři s rozviklaným kolem se hodnotí rychlost, tedy snaha „převézt svojí starou" co možná nejrychleji.

  Každý z dospělých účastníků, který projde většinou disciplín, dostane zdarma klobásu a pívo, nejspíš i některou z cen, kterou může být třeba bedna dynamitu, fůra hnoje, ale i krásné hodinky či poukaz na pobyt v příjemném prostředí. Hodnocena je především snaha pobavit ostatní, byť i rychlost překonání lávky také rozhoduje). Dotace (prize money) pro celkového vítěze Putimovské lávky činí po vzoru světových tenisových turnajů slušných pět melounů (od místního pana zelináře). Odměny jsou ale připraveny i za "umělecký dojem", který je v Putimově ceněn víc, než dosažené časy. Mimochodem kromě rozhodčích bude připravena - právě s přihlédnutím k těmto požadavkům - i rada starších z řad "moudrých kmetů obce Putimov", jež bude průběžně hodnotit zvedáním bodových tabulek.

  Na své si ale přijdou i děti. Pro ně budou k mání dětské disciplíny (Putimovská lávčička, převez svého plyšáka ...).

  Ani letos nebude chybět kostýmovaná minishow na lávce, tentokrát s parodiemi na hudbu z Vinnetoua či Sedmi statečných ...

  Samozřejmostí je gril, bramborák, pivo-limo a zmrzlinka.

  Ozdobou poslední Putimovské lávky bude Mistr westernových disciplín Jindřich Zobl, mistr světa s kolty a medailista ze světového šampionátu v disciplínách s honáckými biči. Jde o několikanásobného českého rekordmana v práskání bičem, jehož show je pozoruhodnou podívanou. Jeden jeho rekord za všechny (viz foto v příloze) :

  Práskání bičem na cíl
  Jindřich Zobl zhasnul plamen svíčky bičem dlouhým 250 cm (i s tzv. práskačkou) 81krát ze 100 pokusů. Pokus, kterým se muž přezdívaný Zorro zapsal do České knihy rekordů trval 5:41,43 minut.
  Přijďte se vyřádit, pobavit anebo i vyhrát některou z desítek hodnotných cen. Vstup je zdarma ... a od půl sedmé do půlnoci akce pokračuje tancovačkou pod širým nebem - hrají Tři tečky - sezení připraveno ...

  Putimovská lávka se koná za každého počasí - voda na návsi mívá totiž pravidelně o poslední červencové sobotě 29 stupňů Celsia a max. 150 cm hloubky (bude se dopouštět).

  Uprásknutí polystyrénových tyčinek bičem

  Jindřich Zobl z Třeboně dokázal při práskání bičem za 19,72 vteřiny postupně přelomit 20 polystyrénových tyčinek o délce 25 cm držených v obou předpažených rukách každého z deseti laických asistentů stojících s předpaženýma rukama v řadě vedle sebe. Při pokusu rekordman použil bič dlouhý 255 cm. Rekordu bylo dosaženo v rámci 20. ročníku mezinárodního festivalu Pelhřimov – město rekordů.

  Nahazování uzlů seknutím do visícího provazu
  Jindřich Zobl z Třeboně dokázal nahodit uzel jednou rukou seknutím do visícího provazu o délce 160 cm ze 100 pokusů celkem 87krát. Doba pokusu byla 14:51 min. Rekordu bylo dosaženo 12. června 2009 v rámci 19. ročníku mezinárodního festivalu Pelhřimov – město rekordů.

  Práskání bičem (272 cm) v průběhu 3 minut
  Jindřich Zobl zasáhl na Šiklově Mlýně bičem dlouhým 272 cm v časovém limitu 3 minuty
  podávaný cíl celkem 109 krát.

  Práskání bičem na cíl v průběhu 1 minuty
  Jindřich Zobl dokázal bičem v průběhu jedné minuty sestřelit ze stolu celkem 51 brokovnicových nábojnic ráže 16/16, dlouhých 6,9 cm a rozmístěných 20 cm od sebe. Při pokusu použil americký bič dlouhý 2,83 m s rukojetí o délce 29 cm. Rekordu bylo dosaženo v rámci mezinárodního festivalu Pelhřimov – město rekordů.
  Miroslav MAREK
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno v pondělí 25.3.2019 :
  Rybáři v Novém Městě na Moravě slaví sto let od svého založení
  V dubnu pro rybáře začíná pstruhová sezona a to je dobrá chvíle připomenout si jedno významné výročí. Novoměstský rybářský spolek letos slaví 100 let od svého založení.
 • Vydáno v pondělí 25.3.2019 :
  Řidič v Jihlavě nadýchal přes dvě promile
  Jihlavští policisté zastavili v neděli 24. března kolem půl desáté večer na ulici Křížová v Jihlavě vozidlo Mercedes, jehož řidičem byl šestatřicetiletý muž. V rámci silniční kontroly policisté u muže provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní. Naměřená hodnota činila 2,28 promile alkoholu. Také opakované měření vykázalo pozitivní výsledek a činilo 2,40 promile.
 • Vydáno v pondělí 25.3.2019 :
  Anna Dvořáková obdržela cenu za přínos jihlavskému sportu; v roce 1978 založila oddíl sportovní gymnastiky v TJ Sokol Bedřichov
  Na konci března se uskutečnilo předávání cen Sportovec roku okresu Jihlava roku 2018. Při galavečeru byla za přínos pro sport v Jihlavě oceněna také trenérka sportovní gymnastiky Anna Dvořáková. Cenu předala primátorka města Karolína Koubová.
 • Vydáno v pondělí 25.3.2019 :
  Nedostatek parkovacích míst v Třebíči mohou řešit parkovací domy
  Nedostatek parkovacích míst v areálu třebíčské nemocnice a okolí vyřeší nový parkovací dům. Ten by do několika let mohl vyrůst v areálu v místě, kde se nyní nachází bývalá prodejna potravin a stávající parkoviště.
 • Vydáno v pondělí 25.3.2019 :
  Bohumila a Alois oslavili na jihlavské radnici diamantovou svatbu
  Na jihlavské radnici se znovu sešli Alois a Bohumila, aby na místě, kde si před šedesáti lety dali svůj první novomanželský polibek, oslavili diamantovou svatbu.
 • Vydáno v pondělí 25.3.2019 :
  Jihlavští památkáři sídlí v nových prostorách
  Oddělení památkové péče se během března přesunulo do nových prostor v druhém patře domu na jihlavském Masarykově náměstí 79/9.
 • Vydáno v pondělí 25.3.2019 :
  Výstava Lidová malírna v Telči od pátku 29. března
  V prostoru malého výstavního sálu se v pátek 29. března návštěvníkům otevře výstava Lidová malírna v Telči.
 • Vydáno v pondělí 25.3.2019 :
  Jarní bazárek pomůže tříletému Sebastiánkovi z Havlíčkova Brodu
  Prodej darovaného oblečení, obuvi, doplňků i hraček v prostorách Mateřského centra Zvoneček na adrese Rubešovo náměstí 171 v Havlíčkově Brodě zahájí v pondělí 8. dubna v 16.30 hodin módní přehlídka, kterou návštěvníky svým slovem provede moderátor Michal Hájek. Jarní charitativní bazárek pro Sebastiánka bude veřejnosti otevřen do pátku 12. dubna. Návštěvníci si vybrané věci mohou koupit za dobrovolnou cenu.
 • Vydáno v neděli 24.3.2019 :
  Opravy na mostě omezí od 1. dubna průjezd cyklostezkou u Českého mlýna v Jihlavě
  Oprava mostu na silnici číslo I/38 omezí na téměř tři měsíce průjezd po cyklostezce u Českého mlýna. Úplné uzavření cyklostezky bude trvat od 1. dubna do poloviny června, a to na obou březích řeky Jihlavy v prostoru pod mostem, do poloviny července by pak měl být možný alespoň částečný průjezd, v nepravidelných intervalech odpoledních hodin. Od 15. července do 16. srpna bude průjezd povolen bez omezení a při další etapě stavby do konce září opět částečně omezen dle harmonogramu prací a situace na stavbě.
 • Vydáno v neděli 24.3.2019 :
  Magdalena Křenkové vystaví své obrazy v galerii Hasičský dům v Telči
  Výstava obrazů Magdaleny Křenkové bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 28. března v 16 hodin v Městské galerii Hasičský dům v Telči. Vernisáž doplní hudební doprovod Marie Křížové.
 • Vydáno v neděli 24.3.2019 :
  V Třebíči v Libušině údolí lidé vysadí duby, buky a javory
  Radnice v Třebíči zve zájemce na veřejné sázení stromků v Libušině údolí. Akce se bude konat v sobotu 6. dubna, sraz je v 8 hodin ráno u stodoly v Libušině údolí.
 • Vydáno v sobotu 23.3.2019 :
  U Moravských Budějovic zemřel po střetu dvou aut řidič jednoho z nich
  Na silnici druhé třídy č. 152, asi jeden kilometr od Moravských Budějovic směrem na obec Jackov na Třebíčsku, se stala v sobotu 23. března po osmnácté hodině tragická dopravní nehoda.
 • Vydáno v sobotu 23.3.2019 :
  Vyjádření k diskutované situaci v Jihlavě: ve městě nepůsobí organizované gangy mladých výtržníků
  Na začátku března vzbudila u obyvatel Jihlavy, a nejen u nich, obavu zveřejněná informace, že v krajském městě vznikají organizované gangy mladých výtržníků. Na to reagují policisté a občanům by chtěli poskytnout informace k bezpečnostní situaci na Jihlavsku. Nejprve je třeba přiblížit slovo gang, které se vykládá a veřejnost jej vnímá jako organizovanou skupinu dnes již téměř výlučně zločineckou. Policisté nemají informace o tom, že by v Jihlavě taková skupina působila.
 • Vydáno v sobotu 23.3.2019 :
  Přednáška Studium lidského chování pomocí ekonomického experimentu v jihlavském muzeu
  S přednáškou STUDIUM LIDSKÉHO CHOVÁNÍ POMOCÍ EKONOMICKÉHO EXPERIMENTU vystoupí doc. doc. Mgr. Jiří Špalek, Ph.D., z Masarykovy univerzity v Brně jihlavském muzejním malovaném sále v úterý 26. března od 18 hodin.
 • Vydáno v sobotu 23.3.2019 :
  Jihlavský filmový klub uvede italsko-francouzský snímek Šíleně šťastná
  Jste šťastni, že konečně přichází jaro? Stejně tak může být šťastným jarem útěk z blázince a užívání si "normálního" života. Herecký koncert Valerie Bruni Tedeschi a Micaely Ramazzotti v italském dramaticko-psychologickém komediálním road movie (!) režiséra Paola Virzi. Snímek "Šíleně šťastná" klub uvede v pondělí 25. března v 19.30 hodin v kině Dukla.
 • Vydáno v pátek 22.3.2019 :
  Zázračná studánka na Křemešníku opět zurčí
  Zázračná studánka pod vrcholem Nejsvětější Trojice pod vrcholem Křemešník mezi Jihlavou a Pelhřimovem začala od pátku 22. března opět prýštit svou uzdravující vodu.
 • Vydáno v pátek 22.3.2019 :
  Lidé v Pelhřimově mohou hlasovat o budoucí podobě bazénu
  Město Pelhřimov připravuje podklady pro zpracování studie na plánovanou rekonstrukci areálu pelhřimovského plaveckého bazénu ve stávajících provozních prostorách se začleněním nových atrakcí a zároveň počítá i s vybudováním nového venkovního areálu s bazénem.
 • Vydáno v pátek 22.3.2019 :
  Odborná pracovní skupina pohlídá aktivity Kronospanu, jednoho z největších znečišťovatelů na Vysočině
  Jihlava začala sledovat aktivity, které vyvíjí jeden z největších průmyslových znečišťovatelů ovzduší na Vysočině – společnost Kronospan. Vedení města pro tuto činnost již určila odbornou pracovní skupinu, a to pod vedením náměstka pro oblast životního prostředí Víta Zemana, která shromažďuje odborné podklady, zabývá se podněty občanů a hledá odborníky pro nezávislá měření a analýzy.
 • Vydáno v pátek 22.3.2019 :
  Mezi obcemi Bory a Vídeň na Žďársku shořel zemědělský nakladač
  Škodu v předběžné výši 500 tisíc korun za sebou zanechal čtvrteční požár zemědělského nakladače na komunikaci spojující obce Bory a Vídeň na Žďársku. Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil.
 • Vydáno v pátek 22.3.2019 :
  Provoz na D1 u Humpolce na 80. km je omezen, vyletěla zde z dálnice dodávka
  Na 80. km dálnice D1 ve směru na Prahu vyletěla dodávka z dálnice. Aktuálně zasahují u nehody profesionální hasiči z Humpolce.
Další články vydané ve dnech 11. 3. 2019 - 26. 3. 2019:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2019) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
20. 11. 2018 - Mons. Petr Piťha: Hodnoty, na kterých stojíme

9. 10. 2018 - Istanbulská úmluva: Jsou to neomarxisté, o čemž se mluví, a neonacisté, o čemž se cudně mlčí!

20. 9. 2018 - Legitimita a legalita islámu, aneb trochu jiný pohled na rovnost vyznání v Evropě

2. 9. 2018 - Nezoufejme nad stavem církve. Neboť církev není často totéž, co Církev!

1. 9. 2018 - Apoštolská posloupnost…

1. 9. 2018 - Krise papežského systému církve je periodickým jevem

21. 4. 2018 - Josef Beran: Láska (1942)

5. 4. 2018 - Kdo není proti nám, je s námi – a kdo není se mnou, je proti mně!

4. 3. 2018 - Kdo této zemi v posledních desetiletích nejvíce uškodil? Bohužel strana, která má v názvu „křesťanská“!

3. 3. 2018 - Zločin a trest?


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- 8) Jak lokomotivy na hlavním nádraží vždy dobře předpovídaly počasí…

- 7) Zloděj od svatého Jana…

- 6) Jak hrozná kletba pana Kreuzera zabila dvanáct lidí

- 5) Jak si paní Marie v helenínské kapli vymodlila hodinku šťastné smrti

- 4) Kdo chce kam – aneb jak se tajemníkovi KSČ zázračně vyplnilo jeho přání…

- Tramvaje z Jihlavy do Dřevěných mlýnů…

- 3) Atentát na Vladimíra Iljiče v Kollárově škole

- 2) Kalamita na lince A

- 1) Děda, jehož se Husák bál

- Dřevěné mlýny, Bedřichov


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...