Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2019), vychází již 8321 dnů

Dnes je úterý 23. červenec
(10. červenec církevního kalendáře iuliánského)
• 2019 rok křesťanského letopočtu
• 7508 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 23. 7.:
Úterý po neděli šesté po Svatém Duchu Sv. Apolináře, biskupa a mučedníka
Svátek dle pravoslavného kalendaria na 10. 7. (23. 7.):
 • 30.6.2019:
  Moravská vlajka na radnicích ve svátek věrozvěstů Cyrila a Metoděje 5. července zavlaje v 1518 obcích
  Spolek Moravská národní obec (MNO) pořádá v roce 2019 již desátý, tedy jubilejní ročník iniciativy s názvem „Za vyvěšování moravské vlajky“ na budovách obecních úřadů ve státní svátek 5. července. V tento nejvýznamnější moravský svátek si připomínáme patrony Moravy a spolupatrony Evropy sv. Cyrila a Metoděje, kteří přinesli naší zemi vzdělání a víru. Vzdáváme tak poctu Moravě, kolébce naší státnosti, jejím tradicím, nezaměnitelné kultuře a bohaté historii.
  Výzva obcím k vyvěšení moravské vlajky v roce 2019 je opatřena výkladem o její historii a tradici používání: zamoravu.eu/wp-conte…

  Obce aktuálně: zamoravu.eu/vyvesime…

  Aktualita na webu MNO z 23. června: zamoravu.eu/2019/06/…

  Protože iniciativa trvá již 10 let, hodí se krátká rekapitulace počtů zúčastněných obcí v jednotlivých letech (na Moravě je přibližně 1900 obcí celkem)

  Rok 2010 - 75 obcí
  Rok 2011 – 226 obcí
  Rok 2012 – 398 obcí
  Rok 2013 – 761 obcí
  Rok 2014 – 959 obcí
  Rok 2015 – 1119 obcí
  Rok 2016 – 1232 obcí
  Rok 2017 – 1328 obcí
  Rok 2018 – 1421 obcí
  Rok 2019 - 1517 obcí (k 21.6.2019)

  FOTO: Moravská vlajka na radnici v Nadějově na Jihlavsku
  Mezi prvními v roce 2010 byla například města Břeclav a Uničov, která působila v následujících letech inspirativně pro ostatní. Města s desetiletou tradicí vyvěšování vlajky jsou také Mikulov, Bzenec, Letovice, Moravské Budějovice, Tovačov, Vyškov …
  Největší nárůst jsme zaznamenali v roce 2013, kdy iniciativa „Za vyvěšování moravské vlajky“ vešla ve známost a povědomí o ní se mezi obcemi rozšířilo. V roce 2019 moravskou vlajku vyvěšuje přibližně 80 % obcí.

  Rok 2019
  Z důvodu příchodu nově zvolených zastupitelů, bylo nutné na mnoha obcích ověřit, zda budou ve vyvěšování vlajky pokračovat. Nikde jsme se nesetkali se zápornou reakcí, občas bylo potřeba jen doplnit informace. Z těch dosud nezúčastněných se nám nepodařilo oslovit všechna města a obce, není to v našich silách, vybrali jsme jenom z některých okresů některé obce.
  Největším městem, které letos vyvěsí moravskou vlajku poprvé, je statutární město Prostějov, zařadilo se tak mezi další velká města, jako je Brno, Přerov, Znojmo, Vyškov, Blansko, Břeclav, Hodonín, Šumperk a další. Celých 10 let také moravskou vlajku na Cyrila a Metoděje vyvěšuje úřad Jihomoravského kraje.
  Na Prostějovsku bude moravská vlajka vlát poprvé také v městysi Konice, Krumsín, Skřípov, Smržice, Výšovice…
  Nové obce v okrese Olomouc – Bělkovice-Lašťany, Bohuňovice, Bouzov se svým pohádkovým hradem, Bystročice, Bystrovany, Loučany, městys Velký Újezd
  Šumpersko: Bohdíkov, Horní Studénky, Líšnice, Pavlov
  Ani Přerovsko nezůstává pozadu, poprvé tu moravskou vlajku vyvěsí například v Rokytnici, Říkovicích, Císařově nebo Turovicích.

  Největší nárůst jsme zaznamenali letos na Znojemsku, kde potvrdily účast např. Hodonice, Hostěradice, Kravsko, Prosiměřice, Tasovice, Vranov nad Dyjí a další.
  Na Břeclavsku můžeme jmenovat město Lanžhot, obce Březí, Klentnice a Nový Přerov, okres Hodonín – Velká nad Veličkou, Ostrovánky, okres Blansko – město Černá Hora, Drnovice, Křetín, Újezd u Černé Hory, Vyškovsko – Hoštice-Heroltice, městys Hvězdlice,

  Východ Moravy je hojně zastoupen okresem Zlín, největším novým městem jsou Napajedla se svými 7 tisíci obyvateli, další pak Zádveřice-Raková, Všemina, Poteč, Slopné, Horní Lhota, Bohuslavice u Zlína, Vlčková.
  V okrese Uherské Hradiště letos přibyl městys Buchlovice se svým barokním zámkem, Ostrožská Nová Ves, Ostrožská Lhota, Záhorovice, Zlechov
  Nesmíme přehlédnout ani Zašovou na Vsetínsku a především město Valašské Meziříčí s 22 tisíci obyvateli.
  Frýdeckomístecko letos zastupuje obec Hukvaldy, rodiště nejznámějšího hudebního skladatele z Moravy – Leoše Janáčka.

  Za pozornost stojí také obce na Vysočině, přestože jsme pro tento rok tady moc nestihli, k Moravě se tu nově hlásí Bobrůvka, Březí, Budeč, Rozsochy, Skřinářov, Stránecká Zhoř, Uhlířov, na Žďársku celkem 122 obcí z toho 9 v Čechách
  Jihlavsko: Kostelní Myslová, Rybné, Řídelov, celkem 48 obcí, včetně vesnice Jilem, nejzápadnější moravské obce vyvěšující moravskou vlajku.
  Třebíčsko: 111 obcí
  Jindřichův Hradec, kraj Jihočeský, moravská část: 12 obcí, vč. města Dačice

  V moravské části Svitavska, kraji Pardubickém, nově evidujeme obce Janůvky, Javorník a Vysoká, na Svitavsku celkem 33 obcí včetně Moravské Třebové, Jevíčka, Březí nad Svitavou.

  Přátelské, sympatické gesto z Čech jsme letos obdrželi z obce Sirákov, která leží při staré zemské hranici. Moravskou vlajku tu mají a ve svátek věrozvěstů vyvěsí, připojí se tak k mnoha dalším vesnicím v Čechách. Pořádají se tady setkání Čechů a Moravanů na hranici, v organizování akce se střídají.

  V některých městech a místních částech, kde mají ve zvyku vlajku schvalovat, upustili od každoročního projednávání a schválili si moravskou vlajku na celé volební období, například Brno-Židenice, Boskovice. Nutno zmínit, že někde byla vlajka schválena na dobu neurčitou (Brno-Královo Pole a stovky dalších) odpadá tak spousta administrativní práce.

  Na mnoha radnicích mají stále ještě jednání o vlajce před sebou, do svátku zbývá několik dní a konečný počet obcí nepochybně naroste. Již nyní ale můžeme říct, že Morava bude na věrozvěsty z přibližně 80 % pokryta vedle vlajky státní také vlajkou moravskou.

  Moravská vlajka ve své nejužívanější podobě, slavnostní žluto-červené s erbem, je dnes už součástí každodenního života nejen na radnicích a nejen 5. července. Používá se i v jiné slavnostní dny, při obecních událostech – hodech, sportovních akcích. Stala se tradičním symbolem, který spojuje obce i veřejnost hlásící se k moravské identitě a sdílející pocit sounáležitosti k Moravě. Představitelé samospráv se nejčastěji vyjadřují slovy „Jsme Moravané na Moravě, a jsme hrdí na Moravu, na to, že žijeme právě tady.“

  Vlajkovou iniciativu již tradičně doprovází „Výzva ke zpřístupnění památek“, kterou je zdůrazněn kulturně historický charakter celého projektu. Jejím cílem je snaha probudit zájem veřejnosti o historii místa, kde žijí, o historii Moravy, její kulturu a tradice. Oslovujeme proto muzea a místní pamětihodnosti, aby zpřístupnila své expozice veřejnosti 5. července zdarma nebo se slevou. Letos se nám opět podařilo získat několik nových výstav, zatím stále ještě nejsou všechny, jednání pokračují. Z těch nejznámějších nám tradičně vycházejí vstříc například Slovanské hradiště Mikulčice, Hrad Špilberk Brno, Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře ve Žďáru nad Sázavou – památka UNESCO.

  Seznam památek 2019 tady:
  Seznam-pamatek

  Nové expozice 2019
  Bojkovice - Muzeum Bojkovska
  Bystřice nad Pernštejnem – Veterán Tatra klub
  Letovice – Galerie letovické keramiky
  Olomouc – Muzeum olomoucké pevnosti
  Seninka – První valašské motomuzeum
  Tišnov – Galerie Josefa Jambora
  Tršice – Vesnické muzeum

  Moravská národní obec – o nás:
  Moravská národní obec je nepolitický spolek založený v roce 1985, sdružuje příznivce moravské historie a kultury, věnuje se moravské osvětě. Naším cílem je posílení moravského povědomí a sounáležitosti k Moravě. Pořádáme besedy, přednášky, organizujeme setkávání na památných místech Moravy. Naše nejznámější počiny jsou dvě kulturně historické slavnosti: na jaře „Moravský den“ v Olomouci, konaný pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje a podzimní „Den za Moravu“ v Brně pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje a primátorky města Brna.
  V roce 2016 jsme zahájili anketu Osobnost Moravy, v jejímž čtvrtém ročníku byla v těchto dnech ukončena nominační fáze a 1. července 2019 začíná hlasování. Nominaci letos přijalo devět tváří kulturně společenského života. Vítězem prvního ročníku se stal spisovatel a publicista PaedDr. Jiří Jilík, ve druhém ročníku získal nejvíce hlasů hudebník Jiří Pavlica, ve třetím zvítězil botanik Ing. Radim Slabý.
  Pro zvýšení úrovně vzdělanosti a povědomí o Moravě a jejích svébytných dějinách jsme založili projekt Učebnice pro Moravu. Je určena především mladé generaci, přesněji žákům 6. – 9. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

  „Vyvěšením moravské vlajky ve svátek věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje, zemských patronů Moravy, obce symbolicky vyjadřují úctu k naší rodné zemi, její nezaměnitelné kultuře, bohatým tradicím a svébytné historii. Pátý červenec je návrat k moravským tradicím, hrdosti na Moravu, zemi s tisíciletou historií. Lidé se s Moravou identifikují, jsou na ni hrdí, vnímají ji jako kulturní dědictví převzaté od našich předků, cítí povinnost ji chránit, podporovat a rozvíjet.“
  Lenka HOLAŇOVÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 20:06 hodin:
  Odešla další jihlavská hokejová legenda - Honza Hrbatý
  V úterý 23. července 2019 v podvečer zemřel legendární hokejový útočník Dukly Jihlava a československé reprezentace Jan Hrbatý. Bylo mu 77 let. Jednateli Dukly Jihlava Bedřichu Ščerbanovi to oznámil jeho syn Jan.
 • Vydáno dnes v 19:01 hodin:
  Mucha, Karel na nákupech, Lady Kate, Kapitán Demo a Hrabě Monte Grazy - to bude novoměstský Váza Fest
  Léto, pohoda neřízené veselí, regionální, známější i zcela nové kapely - to je Váza Fest, open air festival, který se bude konat v pátek 26. července na koupališti v Novém Městě na Moravě.
 • Vydáno dnes v 18:44 hodin:
  Opilý muž v obci na Moravskobudějovicku střílel; střelné zbraně a střelivo policisté zajistili
  O uplynulém víkendu policisté zasahovali v obci na Moravskobudějovicku, kde střílel do vzduchu opilý muž dlouhou střelnou zbraní. Muže policisté zajistili a skončil na protialkoholní záchytné stanici. V současné době má již sděleno podezření ze spáchání trestného činu. Policisté zajistili zbraně a střelivo, které vlastnil legálně.
 • Vydáno v úterý 23.7.2019 :
  Stavbám obchvatů na Vysočině předchází několikaleté přípravy; kraj zadává studie na obchvaty Chotěboře a Nového Města na Moravě
  Viditelnou stavební fázi obchvatů na silnicích II. tříd v Kraji Vysočina veřejnost zaznamená obvykle až v okamžiku, kdy začne komplikovat dopravu a představuje dopravní omezení. Moderní technologie využívané při dopravních stavbách obvykle umožní vybudování náročných staveb do dvou stavebních sezón.
 • Vydáno v úterý 23.7.2019 :
  Kriminalisté dopadli v Pelhřimově muže, který prodával drogy; obviněn byl ze čtyř trestných činů
  Pelhřimovští kriminalisté na základě výborné operativní činnosti dopadli muže, který na území Pelhřimovska a Jihlavska distribuoval drogy. Čtyřicetiletý muž je dále obviněný z další trestné činnosti, a to včetně násilné. Několikrát trestaného recidivistu zadrželi kriminalisté minulý týden a policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání. Soud rozhodl o jeho vzetí do vazby a policisté muže následně eskortovali do vazební věznice.
 • Vydáno v úterý 23.7.2019 :
  Dokázali to! Roky usilovného snažení završili čerství absolventi VŠPJ promocí
  Aulu Vysoké školy polytechnické Jihlava minulý týden obléhali slavnostně odění studenti. Právě minulý týden byl týdnem, kdy čerství bakaláři a magistři skládali svůj slavnosti slib.
 • Vydáno v úterý 23.7.2019 :
  Vysočinu stále trápí dlouhodobé sucho
  Deficit srážek na území Kraje Vysočina od roku 2015 do června letošního roku přesáhl 400 mm, tj. v krajině chybí téměř 3/4 ročních srážek, současně v každém roce byla průměrná teplota vyšší, než je dlouhodobý normál (v roce 2018 dokonce o 1,4 stupňů Celsia), což způsobuje i vyšší výpar.
 • Vydáno v úterý 23.7.2019 :
  Proměna Jihlavy pod taktovkou dětí; klíč ke správnému rozvoji města mají v rukou žáci jihlavských škol
  Jedním z úkolů statutárního města Jihlavy v rámci Programového prohlášení rady města Jihlavy je vytvořit nový strategický plán od roku 2020 na dalších deset let. Vedení města vidí potenciál správného rozvoje ve spolupráci s dětmi.
 • Vydáno v úterý 23.7.2019 :
  Lékaři upozorňují na prevenci, počet HIV nakažených roste
  HIV centrum vzniklo na Klinice infekčních chorob FN Brno a LF MU již v roce 1991 a patří do sítě sedmi takto specializovaných center v České republice. Léčí se zde přibližně 250 pacientů. Dle aktuálních dat Státního zdravotního ústavu (viz tabulka foto) počet nemocných HIV v České republice stále narůstá, zatímco v roce 2010 bylo HIV pozitivních 1 522, jen za prvních pět měsíců letošního roku je to již 3 468.
 • Vydáno v úterý 23.7.2019 :
  V jihlavském nákupním centru Citypark se otevře hypermarket Albert ve své nejsvěžejší podobě
  Již 31. července otevře v jihlavském Cityparku hypermarket Albert a nabídne zákazníkům řadu změn a vylepšení, které jim zpestří a zpříjemní nakupování. Jeho podoba bude vycházet z konceptu nejlepšího obchodu v Česku a vítěze Diamantové ligy kvality, Albertu v pražském obchodním centru Chodov. Zákazníci se tak dočkají první a nejočekávanější prodejny, která se zde v rámci rekonstrukce znovuotevře.
 • Vydáno v pondělí 22.7.2019 :
  Loupežné přepadení kriminalisté objasnili; obě obviněné mladé ženy byly vzaty do vazby
  Jihlavští policisté velmi rychle objasnili loupežné přepadení, ke kterému došlo minulý týden v Jihlavě. Cílem dvou mladých pachatelek se stala žena, kterou připravily o peníze. Podezřelé dívky policisté vypátrali, zadrželi a obvinili je ze spáchání trestného činu. Obě byly vzaty do vazby a skončily za mřížemi.
 • Vydáno v pondělí 22.7.2019 :
  Rybníkářství Pohořelice při sečení rákosin zničilo hnízda s vejci vodních ptáků
  Případ, který nemá obdoby. Firma Rybníkářství Pohořelice na Pařezném rybníce na Žďársku zničila při sečení porostů všechna hnízda s vejci vodních ptáků a zřejmě usmrtila již vyvedená mláďata dravce motáka pochopa. Lokalita je přírodní památkou a evropsky významnou lokalitou a patří mezi nejvýznamnější hnízdiště vodních ptáků v oblasti. Přesto, že rybáři byli upozorněni, že každý zamýšlený zásah na lokalitě musí hlásit, posekali rákosiny bez předchozího ohlášení. Případ řeší Česká inspekce životního prostředí.
 • Vydáno v pondělí 22.7.2019 :
  Chraňte si své jízdní kolo
  Policisté z Krajského ředitelství policie kraje Vysočina řeší často případy, jakými jsou krádeže jízdních kol. Z tohoto důvodu bychom chtěli upozornit všechny majitele jízdních kol, aby svá kola řádně zabezpečili a tím tak snížili riziko možného ukradení.
 • Vydáno v pondělí 22.7.2019 :
  Na nových zastávkách na Hradební ulici v Jihlavě dnes začaly zastavovat regionální autobusy
  Dvě nové autobusové zastávky na Hradební ulici v Jihlavě jsou od víkendu ve zkušebním provozu. Dnes, v pondělí 22. července, na nich po domluvě s regionálními dopravci začaly zastavovat autobusy.
 • Vydáno v pondělí 22.7.2019 :
  Nadace ČEZ přispěla na auto pro sestřičky z Charitní ošetřovatelské služby
  Poslední auto bez posilovače je pryč, a to i díky Nadaci ČEZ, která přispěla částkou téměř 50 tisíc korun. Sestřička z Charitní ošetřovatelské služby dnes převzala z rukou Jany Štefánkové z Jaderné elektrárny Dukovany klíč ke zbrusu novému vozu.
 • Vydáno v pondělí 22.7.2019 :
  Tatínci na jihlavské porodnici mají větší pohodlí
  Jihlavská porodnice je stále vyhledávanější mezi maminkami. Svědčí o tom rostoucí čísla porodů. Větší komfort mají nově tatínci, kteří ve čtyřech pokojích mohou využít nová rozkládací pohodlná křesla pro strávení první noci se svojí rodinou.
 • Vydáno v pondělí 22.7.2019 :
  Ceny obědů rostou nejrychleji v regionech, zejména pak na Moravě
  Útraty lidí za obědy rychle stoupají. Tahounem růstu v posledních měsících ale překvapivě nejsou Praha nebo Brno, ale města, ve kterých se dlouho majitelé restaurací kvůli nižším příjmům lidí báli ceny zvyšovat. Vůbec nejvíce za poslední rok šly nahoru obědové útraty v Ostravě (o 7,6 procenta), následují OIomouc a Ústí nad Labem (růst o 7,2 procenta). Vyplývá to z Ticket Restaurant® Card Indexu. Ten je sestavený z plateb více než 150 tisíc tuzemských zaměstnanců, kteří k úhradě obědů v restauracích používají platební stravenkovou kartu Ticket Restaurant® od společnosti Edenred. Statistiku každý měsíc tvoří téměř 1,3 milionu transakcí v restauracích všech tuzemských regionů.
 • Vydáno v pondělí 22.7.2019 :
  V pátek začíná již 37. ročník sedmnáctidenního hudebního festivalu Prázdniny v Telči
  Již tento pátek, 26. července, zahraje na zámeckém nádvoří v Telči Ondřej Havelka a jeho Melody Makers a slavnostně tak zahájí letošní 37. ročník sedmnáctidenního hudebního festivalu Prázdniny v Telči. Vedle hlavních koncertů na zámku, kde se první týden představí Aneta Langerová, Hradišťan, nebo Lenka Filipová, nabízí festival jako vždy divadelní a hudební scénu, která je zcela zdarma.
 • Vydáno v neděli 21.7.2019 :
  Dva utonulí a jeden vážně zraněný na jihu Čech; nepodceňujte rizika spojená s koupáním
  Během uplynulého týdne utonuli v našem kraji dva muži a jeden se těžce zranil při skoku do bazénu. K první tragické události došlo ve středu kolem půl šesté večer v okolí Přední Výtoně, když se při rybaření vydal třiapadesátiletý muž do lipenské přehrady, aby odstranil závadu na vlasci. Během chvíle se pak oznamovateli ztratil z dohledu a i přes velmi rychlý zásah se ho po jeho vytažení na břeh a resuscitaci již nepodařilo oživit. K další takto nešťastné události vyjížděli policisté a záchranáři v pátek po jedné hodině odpolední na Jindřichohradecko ke Strmilovu, kde v jednom z rybníků utonul při koupání třiasedmdesátiletý muž.
 • Vydáno v neděli 21.7.2019 :
  Sázavafest ve Světlé nad Sázavou proběhne ve dnech 25. - 27. července
  Již devatenáctý ročník jednoho z největších festivalů Sázavafest se bude konat ve dnech 25. - 27. července v zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. V programu vystoupí čeští i zahraniční interpreti.
Další články vydané ve dnech 8. 7. 2019 - 23. 7. 2019:
17. 7. 2019:
11. 7. 2019:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2019) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
20. 6. 2019 - Mariánský sloup: Staletý symbol řádění běsů v českých levicových duších

2. 5. 2019 - 2. květen: „Slovo se vtělilo, abychom my se zbožštili!“

21. 4. 2019 - Christus resurrexit! Ale jedni mají Hod Boží, druzí Květnou neděli!

20. 11. 2018 - Mons. Petr Piťha: Hodnoty, na kterých stojíme

9. 10. 2018 - Istanbulská úmluva: Jsou to neomarxisté, o čemž se mluví, a neonacisté, o čemž se cudně mlčí!

20. 9. 2018 - Legitimita a legalita islámu, aneb trochu jiný pohled na rovnost vyznání v Evropě

2. 9. 2018 - Nezoufejme nad stavem církve. Neboť církev není často totéž, co Církev!

1. 9. 2018 - Apoštolská posloupnost…

1. 9. 2018 - Krise papežského systému církve je periodickým jevem

21. 4. 2018 - Josef Beran: Láska (1942)


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Dvojitá pomsta pana domácího

- Bedřichovák v zeleném, aneb pomsta svobodníkova a předpisů nedbalý kocour…

- 21. června: Vzpomínka na Bosého Laca

- 8) Jak lokomotivy na hlavním nádraží vždy dobře předpovídaly počasí…

- 7) Zloděj od svatého Jana…

- 6) Jak hrozná kletba pana Kreuzera zabila dvanáct lidí

- 5) Jak si paní Marie v helenínské kapli vymodlila hodinku šťastné smrti

- 4) Kdo chce kam – aneb jak se tajemníkovi KSČ zázračně vyplnilo jeho přání…

- Tramvaje z Jihlavy do Dřevěných mlýnů…

- 3) Atentát na Vladimíra Iljiče v Kollárově škole


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...