Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2019), vychází již 8443 dnů

Dnes je sobota 23. listopad
(10. listopad církevního kalendáře iuliánského)
• 2019 rok křesťanského letopočtu
• 7508 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 23. 11.:
Pátek po neděli šesté přebývající po Zjevení Páně Sv. Klementa I., papeže a mučedníka
Svátek dle pravoslavného kalendaria na 10. 11. (23. 11.):
 • 30.6.2019:
  Moravská vlajka na radnicích ve svátek věrozvěstů Cyrila a Metoděje 5. července zavlaje v 1518 obcích
  Spolek Moravská národní obec (MNO) pořádá v roce 2019 již desátý, tedy jubilejní ročník iniciativy s názvem „Za vyvěšování moravské vlajky“ na budovách obecních úřadů ve státní svátek 5. července. V tento nejvýznamnější moravský svátek si připomínáme patrony Moravy a spolupatrony Evropy sv. Cyrila a Metoděje, kteří přinesli naší zemi vzdělání a víru. Vzdáváme tak poctu Moravě, kolébce naší státnosti, jejím tradicím, nezaměnitelné kultuře a bohaté historii.
  Výzva obcím k vyvěšení moravské vlajky v roce 2019 je opatřena výkladem o její historii a tradici používání: zamoravu.eu/wp-conte…

  Obce aktuálně: zamoravu.eu/vyvesime…

  Aktualita na webu MNO z 23. června: zamoravu.eu/2019/06/…

  Protože iniciativa trvá již 10 let, hodí se krátká rekapitulace počtů zúčastněných obcí v jednotlivých letech (na Moravě je přibližně 1900 obcí celkem)

  Rok 2010 - 75 obcí
  Rok 2011 – 226 obcí
  Rok 2012 – 398 obcí
  Rok 2013 – 761 obcí
  Rok 2014 – 959 obcí
  Rok 2015 – 1119 obcí
  Rok 2016 – 1232 obcí
  Rok 2017 – 1328 obcí
  Rok 2018 – 1421 obcí
  Rok 2019 - 1517 obcí (k 21.6.2019)

  FOTO: Moravská vlajka na radnici v Nadějově na Jihlavsku
  Mezi prvními v roce 2010 byla například města Břeclav a Uničov, která působila v následujících letech inspirativně pro ostatní. Města s desetiletou tradicí vyvěšování vlajky jsou také Mikulov, Bzenec, Letovice, Moravské Budějovice, Tovačov, Vyškov …
  Největší nárůst jsme zaznamenali v roce 2013, kdy iniciativa „Za vyvěšování moravské vlajky“ vešla ve známost a povědomí o ní se mezi obcemi rozšířilo. V roce 2019 moravskou vlajku vyvěšuje přibližně 80 % obcí.

  Rok 2019
  Z důvodu příchodu nově zvolených zastupitelů, bylo nutné na mnoha obcích ověřit, zda budou ve vyvěšování vlajky pokračovat. Nikde jsme se nesetkali se zápornou reakcí, občas bylo potřeba jen doplnit informace. Z těch dosud nezúčastněných se nám nepodařilo oslovit všechna města a obce, není to v našich silách, vybrali jsme jenom z některých okresů některé obce.
  Největším městem, které letos vyvěsí moravskou vlajku poprvé, je statutární město Prostějov, zařadilo se tak mezi další velká města, jako je Brno, Přerov, Znojmo, Vyškov, Blansko, Břeclav, Hodonín, Šumperk a další. Celých 10 let také moravskou vlajku na Cyrila a Metoděje vyvěšuje úřad Jihomoravského kraje.
  Na Prostějovsku bude moravská vlajka vlát poprvé také v městysi Konice, Krumsín, Skřípov, Smržice, Výšovice…
  Nové obce v okrese Olomouc – Bělkovice-Lašťany, Bohuňovice, Bouzov se svým pohádkovým hradem, Bystročice, Bystrovany, Loučany, městys Velký Újezd
  Šumpersko: Bohdíkov, Horní Studénky, Líšnice, Pavlov
  Ani Přerovsko nezůstává pozadu, poprvé tu moravskou vlajku vyvěsí například v Rokytnici, Říkovicích, Císařově nebo Turovicích.

  Největší nárůst jsme zaznamenali letos na Znojemsku, kde potvrdily účast např. Hodonice, Hostěradice, Kravsko, Prosiměřice, Tasovice, Vranov nad Dyjí a další.
  Na Břeclavsku můžeme jmenovat město Lanžhot, obce Březí, Klentnice a Nový Přerov, okres Hodonín – Velká nad Veličkou, Ostrovánky, okres Blansko – město Černá Hora, Drnovice, Křetín, Újezd u Černé Hory, Vyškovsko – Hoštice-Heroltice, městys Hvězdlice,

  Východ Moravy je hojně zastoupen okresem Zlín, největším novým městem jsou Napajedla se svými 7 tisíci obyvateli, další pak Zádveřice-Raková, Všemina, Poteč, Slopné, Horní Lhota, Bohuslavice u Zlína, Vlčková.
  V okrese Uherské Hradiště letos přibyl městys Buchlovice se svým barokním zámkem, Ostrožská Nová Ves, Ostrožská Lhota, Záhorovice, Zlechov
  Nesmíme přehlédnout ani Zašovou na Vsetínsku a především město Valašské Meziříčí s 22 tisíci obyvateli.
  Frýdeckomístecko letos zastupuje obec Hukvaldy, rodiště nejznámějšího hudebního skladatele z Moravy – Leoše Janáčka.

  Za pozornost stojí také obce na Vysočině, přestože jsme pro tento rok tady moc nestihli, k Moravě se tu nově hlásí Bobrůvka, Březí, Budeč, Rozsochy, Skřinářov, Stránecká Zhoř, Uhlířov, na Žďársku celkem 122 obcí z toho 9 v Čechách
  Jihlavsko: Kostelní Myslová, Rybné, Řídelov, celkem 48 obcí, včetně vesnice Jilem, nejzápadnější moravské obce vyvěšující moravskou vlajku.
  Třebíčsko: 111 obcí
  Jindřichův Hradec, kraj Jihočeský, moravská část: 12 obcí, vč. města Dačice

  V moravské části Svitavska, kraji Pardubickém, nově evidujeme obce Janůvky, Javorník a Vysoká, na Svitavsku celkem 33 obcí včetně Moravské Třebové, Jevíčka, Březí nad Svitavou.

  Přátelské, sympatické gesto z Čech jsme letos obdrželi z obce Sirákov, která leží při staré zemské hranici. Moravskou vlajku tu mají a ve svátek věrozvěstů vyvěsí, připojí se tak k mnoha dalším vesnicím v Čechách. Pořádají se tady setkání Čechů a Moravanů na hranici, v organizování akce se střídají.

  V některých městech a místních částech, kde mají ve zvyku vlajku schvalovat, upustili od každoročního projednávání a schválili si moravskou vlajku na celé volební období, například Brno-Židenice, Boskovice. Nutno zmínit, že někde byla vlajka schválena na dobu neurčitou (Brno-Královo Pole a stovky dalších) odpadá tak spousta administrativní práce.

  Na mnoha radnicích mají stále ještě jednání o vlajce před sebou, do svátku zbývá několik dní a konečný počet obcí nepochybně naroste. Již nyní ale můžeme říct, že Morava bude na věrozvěsty z přibližně 80 % pokryta vedle vlajky státní také vlajkou moravskou.

  Moravská vlajka ve své nejužívanější podobě, slavnostní žluto-červené s erbem, je dnes už součástí každodenního života nejen na radnicích a nejen 5. července. Používá se i v jiné slavnostní dny, při obecních událostech – hodech, sportovních akcích. Stala se tradičním symbolem, který spojuje obce i veřejnost hlásící se k moravské identitě a sdílející pocit sounáležitosti k Moravě. Představitelé samospráv se nejčastěji vyjadřují slovy „Jsme Moravané na Moravě, a jsme hrdí na Moravu, na to, že žijeme právě tady.“

  Vlajkovou iniciativu již tradičně doprovází „Výzva ke zpřístupnění památek“, kterou je zdůrazněn kulturně historický charakter celého projektu. Jejím cílem je snaha probudit zájem veřejnosti o historii místa, kde žijí, o historii Moravy, její kulturu a tradice. Oslovujeme proto muzea a místní pamětihodnosti, aby zpřístupnila své expozice veřejnosti 5. července zdarma nebo se slevou. Letos se nám opět podařilo získat několik nových výstav, zatím stále ještě nejsou všechny, jednání pokračují. Z těch nejznámějších nám tradičně vycházejí vstříc například Slovanské hradiště Mikulčice, Hrad Špilberk Brno, Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře ve Žďáru nad Sázavou – památka UNESCO.

  Seznam památek 2019 tady:
  Seznam-pamatek

  Nové expozice 2019
  Bojkovice - Muzeum Bojkovska
  Bystřice nad Pernštejnem – Veterán Tatra klub
  Letovice – Galerie letovické keramiky
  Olomouc – Muzeum olomoucké pevnosti
  Seninka – První valašské motomuzeum
  Tišnov – Galerie Josefa Jambora
  Tršice – Vesnické muzeum

  Moravská národní obec – o nás:
  Moravská národní obec je nepolitický spolek založený v roce 1985, sdružuje příznivce moravské historie a kultury, věnuje se moravské osvětě. Naším cílem je posílení moravského povědomí a sounáležitosti k Moravě. Pořádáme besedy, přednášky, organizujeme setkávání na památných místech Moravy. Naše nejznámější počiny jsou dvě kulturně historické slavnosti: na jaře „Moravský den“ v Olomouci, konaný pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje a podzimní „Den za Moravu“ v Brně pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje a primátorky města Brna.
  V roce 2016 jsme zahájili anketu Osobnost Moravy, v jejímž čtvrtém ročníku byla v těchto dnech ukončena nominační fáze a 1. července 2019 začíná hlasování. Nominaci letos přijalo devět tváří kulturně společenského života. Vítězem prvního ročníku se stal spisovatel a publicista PaedDr. Jiří Jilík, ve druhém ročníku získal nejvíce hlasů hudebník Jiří Pavlica, ve třetím zvítězil botanik Ing. Radim Slabý.
  Pro zvýšení úrovně vzdělanosti a povědomí o Moravě a jejích svébytných dějinách jsme založili projekt Učebnice pro Moravu. Je určena především mladé generaci, přesněji žákům 6. – 9. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

  „Vyvěšením moravské vlajky ve svátek věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje, zemských patronů Moravy, obce symbolicky vyjadřují úctu k naší rodné zemi, její nezaměnitelné kultuře, bohatým tradicím a svébytné historii. Pátý červenec je návrat k moravským tradicím, hrdosti na Moravu, zemi s tisíciletou historií. Lidé se s Moravou identifikují, jsou na ni hrdí, vnímají ji jako kulturní dědictví převzaté od našich předků, cítí povinnost ji chránit, podporovat a rozvíjet.“
  Lenka HOLAŇOVÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno v pátek 22.11.2019 :
  Jihlavské nakladatelství Altenbert pokřtí v aule vysoké školy komiks s titulem Obušky a něžná revoluce
  Obušky a něžná revoluce je titul komiksu, který vychází v jihlavském nakladatelství Altenberg. Slavnostní prezentace knihy se uskuteční v neděli 24. listopadu v 16 hodin v aule Vysoké školy polytechnické.
 • Vydáno v pátek 22.11.2019 :
  Profesionální hasiči v Třešti oslavili 45 let od svého vzniku
  Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 si profesionální hasiči v Třešti připomněli 45. výročí svého vzniku. V souvislosti s tímto výročím otevřeli brány stanice široké veřejnosti. Mezi pozvanými hosty nechyběli ani bývalí příslušníci této stanice.
 • Vydáno v pátek 22.11.2019 :
  Mladík při pobytu na záchytce v Jihlavě poškrábal stěny místnosti a strop, škoda je 17 tisíc korun
  Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci šestadvacetiletému muži, který při svém pobytu na jihlavské protialkoholní záchytné stanici poškodil zařízení.
 • Vydáno v pátek 22.11.2019 :
  Zahradní techniku za tři miliony korun získaly obce sdružené v Energoregionu 2020 díky sousedství s Jadernou elektrárnou Dukovany
  Celkem tři miliony korun z Nadace ČEZ využily v letošním roce obce sdružené v Energoregionu 2020 na nákup malé komunální techniky. Ve čtvrtek 28. listopadu od 10.30 do 11.00 hod představí obce pořízené sekačky, traktory a další techniku v areálu Hotelu Zámek Valeč při příležitostí konání semináře Občanské bezpečnostní komise při Jaderné elektrárně Dukovany.
 • Vydáno v pátek 22.11.2019 :
  Osmnáctiletý muž na Velkobítešsku si nakradl spoustu věcí za 200 tisíc korun; skončil ve vazbě
  Žďárští kriminalisté na základě intenzivního prověřování objasnili případy majetkové trestné činnosti, ke kterým došlo v průběhu letošního roku na Velkobítešsku. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku kolem dvou set tisíc korun. V souvislosti se všemi případy krádeží zadrželi kriminalisté osmnáctiletého muže ze Žďárska, který byl již v minulosti za trestnou činnost odsouzen jako mladistvý. Ve třech případech se krádeže účastnil ještě se spolupachatelem. Recidivista byl obviněn ze spáchání dvou trestných činů a na základě rozhodnutí soudu skončil ve vazbě.
 • Vydáno v pátek 22.11.2019 :
  Vysočinu opět zasáhne silné povětří
  Vysočinu čeká opět větrné počasí. Meteorologové vydali výstrahu, která platí od dnešní, páteční 22. hodiny večer až do nedělní půlnoci. Čerstvý jihovýchodní vítr má v nárazech dosahovat 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h).
 • Vydáno v pátek 22.11.2019 :
  Manažerská hra Unisim pomáhá studentům vyzkoušet si prakticky teoretické znalosti
  Manažerské simulace jsou inovativním způsobem výuky ekonomických předmětů. Školy, které používají unikátní manažerskou hru Unisim ve výuce, dávají studentům příležitost vyzkoušet si praktickou aplikaci teoretických znalostí a díky tomu je lépe pochopit. Současně tato hra rozvíjí strategické myšlení a analytické schopnosti studentů.
 • Vydáno v pátek 22.11.2019 :
  Před soudem veřejné mravnosti partyzáni v Přibyslavi obstáli
  Text, který zveřejnil server www.pribyslav.cz a v listopadovém vydání Přibyslavského občasníku vyšel pod titulkem “V Přibyslavi před 75 lety: Při odplatě za smrt generála tekla krev”, v některých čtenářích vyvolal otázku, zda trestná výprava česko-ruského partyzánského oddílu do Přibyslavi na zdejší služebnu české policie byla a je ospraveditelná.
 • Vydáno v pátek 22.11.2019 :
  Plzeňáci si při exkurzi v trolejbusu projeli jihlavské páteřní trasy MHD
  Zástupci statutárního města Plzně, Magistrátu města Plzně a Plzeňských městských dopravních podniků navštívili Jihlavu. Důvodem setkání bylo seznámení se s výsledky, přínosy i úskalími opatření preference MHD v praxi. Kromě odborné diskuze, která následovala po prezentaci pracovníků odboru dopravy Magistrátu města Jihlavy se představitelé obou měst zúčastnili také exkurze v terénu, kterou připravil Dopravní podnik města Jihlavy.
 • Vydáno v pátek 22.11.2019 :
  Filmový klub v sobotu mimořádně uvede britský snímek Pardon, nezastihli jsme vás
  Filmový klub v Jihlavě uvede mimořádné víkendové představení v sobotu 23. listopadu. Návštěvníci se mohou od 19.30 hodin v kině Dukla těšit na snímek Pardon, nezastihli jsme vás; citlivé drama o síle a soudržnosti rodiny v těžkých časech. Ken Loach vypráví svůj nový příběh o obyčejných lidech, kteří bojují o finanční přežití, ale také se snaží zachovat si důstojnost i na okraji společnosti.
 • Vydáno ve čtvrtek 21.11.2019 :
  Mladík v Třebíči nabídl ženě marihuanu, té se udělalo špatně, musela si zavolat záchranku
  Osmnáctiletý muž z Třebíčska byl obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
 • Vydáno ve čtvrtek 21.11.2019 :
  V novoměstském muzeu si budou moci zájemci sami pomalovat vyřezávané lidové hračky, třeba anděla nebo panenku
  Namalovat si anděla nebo panenku bude moci každý, kdo přijde do Horáckého muzea v Novém Městě na Moravě ve čtvrtek 28. listopadu od 15 do 18 hodin. V ten čas totiž bude v muzeu přítomen pan Zdeněk Bukáček, momentálně jediný výrobce tradičních horáckých hraček, jehož výtvory budou až do začátku prosince k vidění v muzeu na výstavě.
 • Vydáno ve čtvrtek 21.11.2019 :
  Třebíč má nový varovný informační systém
  Radnice nechala instalovat nový systém pro informování a varování obyvatel v městě Třebíči i jeho místních částech. Celkem 89 nových hlásičů a 11 sirén bude obsluhováno prostřednictvím sedmi řídících pracovišť. Síť hlásičů a sirén je rozmístěna tak, aby bylo pokryto celé město a místní části.
 • Vydáno ve čtvrtek 21.11.2019 :
  Zubní ordinace v Dukovanech hlásí, že mají plno až do konce roku 2020
  Obě zubní ordinace v areálu jaderné elektrárny v Dukovanech uvedly, že z důvodu vysokého zájmu pacientů o prohlídky a registraci v nových zubních ordinacích, který stále trvá, jsou všechny stávající termíny pro objednání vstupních prohlídek zaplněny až do konce roku 2020. V průběhu necelých čtyř týdnů se k vstupnímu vyšetření objednalo přes 1500 pacientů. Akutní problémy jsou přijímány po telefonické domluvě.
 • Vydáno ve čtvrtek 21.11.2019 :
  Kriminalisté z Jihlavska zahájili trestní stíhání proti osmatřicetileté ženě pro podvod
  Osmatřicetiletá žena z Jihlavska pozměnila zčásti nebo zcela písemnosti související s bydlením a získala tak nárok na čerpání finančního příspěvku. Příspěvek poté pobírala, nepoužívala ho ale na úhradu svého bydlení a finanční prostředky si ponechala pro svojí potřebu. Žena si tak přišla na celkovou částku přes sto tisíc korun. Jihlavští kriminalisté zahájili její trestní stíhání.
 • Vydáno ve čtvrtek 21.11.2019 :
  Jihlavská nemocnice chce pod stromeček nadělit pacientům již sedmý vánoční pokoj, tentokrát pro nastávající maminky
  Letos posedmé by mohli pacienti pod stromeček dostat nově opravený pokoj. Již tradiční akce startuje stejně jako předchozí roky měsíc před Štědrým dnem. Cílem je během jednoho měsíce získat prostředky od dárců, za které se během následujícího roku pokoj opraví. Zatím se to povedlo už šestkrát. Tentokrát je pokoj pro těhotné pacientky.
 • Vydáno ve čtvrtek 21.11.2019 :
  Jihlavské služby v zimě sníží frekvenci svozu hnědých nádob na bioodpad
  S přicházející zimou se snižuje množství vznikajícího bioodpadu a proto Služby města Jihlavy omezují frekvenci svozu hnědých nádob na bioodpad.
 • Vydáno ve čtvrtek 21.11.2019 :
  Havlíčkobrodská galerie představí dílo animátorky Haliny Weissové
  Výstava HALINA WEISSOVÁ – SRDEČNÉ POZDRAVY ZE SVÝCAR! bude zahájena slavnostní vernisáží v pátek 22. listopadu v 17 hodin v Galerii výtvarného umění na Havlíčkově náměstí 18 v Havlíčkově Brodě.
 • Vydáno ve čtvrtek 21.11.2019 :
  Přednáška Příroda a krajiny Ománu v podání manželů Bezděčkových na radnici v Telči
  Přednáška Kláry a Pavla Bezděčkových s názvem Příroda a krajiny Ománu se bude konat v pondělí 25. listopadu od 17 hodin v obřadní síni radnice v Telči.
 • Vydáno ve středu 20.11.2019 :
  Neznámý pachatel sprejem počmáral plachtu náklaďáku, způsobil škodu za 30 tisíc korun
  Neznámý pachatel nakreslil z neděle 17. listopadu na pondělí v ulici Vodárenská ve Žďáře nad Sázavou na levý bok plachty nákladního auta Renault obrazce sprejem. Majiteli svým činem způsobil škodu na třicet tisíc korun.
Další články vydané ve dnech 8. 11. 2019 - 23. 11. 2019:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2019) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
25. 9. 2019 - Hlavní poznávací znak sektářství? Záporný vztah k tabáku!

24. 9. 2019 - Prosme po třiceti letech opět svatou Anežku Českou o zázrak. O svobodu!

1. 8. 2019 - Svatý Serafim Sárovský: „Získej vnitřní pokoj – a tisíce okolo tebe naleznou spásu!“

20. 6. 2019 - Mariánský sloup: Staletý symbol řádění běsů v českých levicových duších

2. 5. 2019 - 2. květen: „Slovo se vtělilo, abychom my se zbožštili!“

21. 4. 2019 - Christus resurrexit! Ale jedni mají Hod Boží, druzí Květnou neděli!

20. 11. 2018 - Mons. Petr Piťha: Hodnoty, na kterých stojíme

9. 10. 2018 - Istanbulská úmluva: Jsou to neomarxisté, o čemž se mluví, a neonacisté, o čemž se cudně mlčí!

20. 9. 2018 - Legitimita a legalita islámu, aneb trochu jiný pohled na rovnost vyznání v Evropě

2. 9. 2018 - Nezoufejme nad stavem církve. Neboť církev není často totéž, co Církev!


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

- Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

- Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

- Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

- Netopýr v trolejbusu…

- Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

- Dvojitá pomsta pana domácího

- Bedřichovák v zeleném, aneb pomsta svobodníkova a předpisů nedbalý kocour…

- Vzpomínka na Bosého Laca

- Jak lokomotivy na hlavním nádraží vždy dobře předpovídaly počasí…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...