Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2019), vychází již 8406 dnů

Dnes je středa 16. říjen
(3. říjen církevního kalendáře iuliánského)
• 2019 rok křesťanského letopočtu
• 7508 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 16. 10.:
Úterý po neděli dvacáté prvé po Svatém Duchu Sv. Hedviky, vdovy, vévodkyně a patronky Slezka
Svátek dle pravoslavného kalendaria na 3. 10. (16. 10.):
 • 22.9.2019:
  Opilí šoféři za volantem, někteří opět bez řidičského průkazu
  Dopravní nehodu, která se stala v pátek 20. září krátce před devatenáctou hodinou na silnici I/34 na Pelhřimovsku, způsobila sedmačtyřicetiletá řidička osobního auta VW Golf. Žena jela po silnici I/34 od Pelhřimova směrem na obec Pravíkov, v levotočivé zatáčce vyjela vpravo mimo vozovku, kde narazila přední částí vozidla do dopravního zařízení – směrového sloupku a následně zastavila na silnici. Policisté provedli dechovou zkoušku, kdy žena měla 2,21 promile alkoholu, při opakovaných zkouškách pak 2,26 a 2,39 promile alkoholu v dechu.
  Policisté v rámci kontroly navíc zjistili, že žena není držitelkou řidičského oprávnění pro žádnou skupinu motorových vozidel. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 21 000 korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

  Dechová zkouška u řidiče na Žďársku měla pozitivní výsledek
  Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v pátek 20. září patnáct minut před čtrnáctou hodinou oznámení o dopravní nehodě, která se stala na parkovišti v Ledči nad Sázavou na Husově náměstí. Dvaasedmdesátiletý řidič osobního vozidla Škoda Felicia couval z parkovacího boxu na hlavní pozemní komunikaci, přičemž ohrozil ostatní účastníky provozu na pozemní komunikaci, když narazil levým zadním rohem svého vozidla do pravého zadního rohu vozidla Škoda Octavia, které v danou dobu jelo po hlavní komunikaci ve směru jízdy k ulici Mostecká. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na obou zúčastněných vozidlech v celkové výši 17 000 korun. Ke zranění osob nedošlo. U řidiče vozidla Škoda Felicia policisté provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní. Řidiči byla při první dechové zkoušce naměřena hodnota 0,60 promile alkoholu v dechu. Při opakovaných dechových zkouškách byl výsledek také pozitivní - naměřené hodnoty činily 0,53 a 0,57 promile alkoholu v dechu. Řidič doznal požití alkoholických nápojů. Vzhledem k naměřeným hodnotám policisté na místě dopravní nehody zadrželi řidiči vozidla řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Zjištěný přestupek policisté zadokumentují a předají k řešení do správního řízení místně příslušnému správnímu orgánu.

  Vozidlo na Žďársku řídil muž, který měl zadržený řidičský průkaz
  V pátek 20. září v dopoledních hodinách prováděli dopravní policisté z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Krátce po osmé hodině ranní kontrolovali na silnici I/19 v obci Radňovice osobní motorové vozidlo značky Peugeot 106. Policisté vyzvali řidiče, aby předložil ke kontrole doklady potřebné pro provoz a řízení vozidla. Policisté při kontrole dokladů zjistili, že vozidlo řídí sedmdesátiletý muž, který má rozhodnutím správního orgánu platnou blokaci řidičského oprávnění na všechny skupiny z důvodu „vybodování“. Kontrolou bylo zjištěno, že vozidlo Peugeot 106 nemá platnou technickou prohlídku. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.
  mjr. JUDr. Dana ČÍRTKOVÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 19:25 hodin:
  Co se dělo s Žižkou po jeho smrti u Přibyslavi? Vojevůdce byl pohřben 21. října 1424
  V říjnu si připomínáme 595. výročí úmrtí Jana Žižky z Trocnova a Kalicha u Přibyslavi. Zatímco rok jeho skonu 1424 nikdo nikdy nezpochybnil, některé staré prameny uváděly rozdílná data vojevůdcova posledního dne.
 • Vydáno dnes v 15:45 hodin:
  Ve Ždírci nad Doubravou sebral zloděj pneumatiky; způsobil škodu 20 tisíc korun
  Vloupání do stavební buňky prověřují chotěbořští policisté. K případu došlo v době od začátku října do pondělí 14. října na ulici Pod Tratí ve Ždírci nad Doubravou. Pachatel násilím vnikl do vnitřních prostorů stavební buňky, odkud odcizil osm pneumatik i s disky.
 • Vydáno dnes v 15:04 hodin:
  Inspektoři ČIŽP uložili lesonické společnosti pokutu přes 186 tisíc korun za nedovolený odběr vod
  Rolnická společnost Lesonice a.s. odebrala v roce 2018 v rozporu s rozhodnutími vydanými MěÚ Moravské Budějovice více podzemní vody, než měla povoleno. Tím porušila povinnosti stanovené vodním zákonem. Za to jí inspektoři z České inspekce životního prostředí, Oblastního inspektorátu v Havlíčkově Brodě uložili pokutu 186 725 korun.
 • Vydáno ve středu 16.10.2019 :
  Co se to děje s dnešním Západem?
  Často můžeme v různých komentářích a výrocích politických propagandistů, kteří problémy dneška stále tvrdošíjně redukují na údajný konflikt hodný Západ vs. zlý Východ, slyšet pohoršené zatracování „zaostalých“ postkomunistických zemí, že se staví na odpor soudobým pokrokářským politickým trendům přicházejícím ze Západní Evropy a USA a že si střední Evropa s tou západní méně a méně rozumí. Znovu je v kursu ona povýšená karatelská a pohrdavá dikce vůči našincům, nehodným přijmout všechna zaručená západní dobrodiní.
 • Vydáno ve středu 16.10.2019 :
  Policisté dopadli šestadvacetiletou distributorku drog
  Policejní komisař zahájil trestní stíhání šestadvacetileté ženy, která na Jihlavsku a Jindřichohradecku distribuovala pervitin. Byla obviněna ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy
 • Vydáno ve středu 16.10.2019 :
  Krádež jízdních kol ve Velké Bíteši a Moravských Budějovicích
  Velkomeziříčští policisté pátrají po pachateli, který z kočárkárny domu odcizil jízdní kolo. K činu došlo v době od večerních hodin pondělí 7. října do večera pondělí 14. října na ulici U Stadionu ve Velké Bíteši. Pachatel zde odcizil z neuzamčených prostorů dětské jízdní kolo Stomper žluté barvy, čímž majiteli vznikla škoda přes čtyři tisíce korun. Policisté na místě provedli ohledání, šetření a zadokumentování. Případ prošetřují jako přestupek proti majetku a po pachateli a odcizeném kole pátrají.
 • Vydáno ve středu 16.10.2019 :
  Radnice v Telči hledá nového kronikáře
  Rada města Telče před nedávnem schválila zápis v kronice za rok 2018. A byl to poslední zápis, který jako městský kronikář zpracoval Oldřich Zadražil. Nyní radnice v Telči hledá kronikáře nového, v pořadí desátého.
 • Vydáno ve středu 16.10.2019 :
  Da Vinciho Poslední večeře v kostele Povýšení sv. Kříže v Jihlavě
  Až do konce října bude v kostele Povýšení svatého Kříže v Jihlavě k vidění rekonstrukce světoznámého obrazu Poslední večeře Leonarda Da Vinciho. Rekonstrukce díla se ujal akademický malíř Stano Lajda. V jeho pojetí se Poslední večeře představuje v České republice poprvé.
 • Vydáno ve středu 16.10.2019 :
  Adoramus te Christe ze zpěvy z Taizé v sobotu v bazilice sv. Prokopa v Třebíči
  ADORAMUS TE CHRISTE se zpěvy z Taizé zazní v sobotu 19. října v 19 hodin v bazilice sv. Prokopa v Třebíči.
 • Vydáno ve středu 16.10.2019 :
  Komentovaná prohlídka archeologických lokalit v Telči
  Archeologická procházka po Telči proběhne v sobotu 19. října. Setkání účastníků je ve 14 hodin na nádvoří před Lannerovým domem v Hradecké ulici číslo 6.
 • Vydáno v úterý 15.10.2019 :
  Jihlavská nemocnice už má novou magnetickou rezonanci na svém místě, pacientům začne sloužit 12. listopadu
  Jihlavská nemocnice v úterý 14. října jeřábem přestěhovala do svých prostor novou magnetickou rezonanci, téměř pětitunového obra za více než 37 milionů korun. Nahradila starou, která nemocnici sloužila již deset let a odstěhována byla na konci září.
 • Vydáno v úterý 15.10.2019 :
  Neznámý lupič se vloupal do rodinného domu v Chotěboři; další do stavební buňky v Naloučanech na Třebíčsku
  Chotěbořští policisté prověřují případ vloupání do rodinného domu, ke kterému došlo v době od večerních hodin pátku 11. října do desáté hodiny dopoledne následujícího dne v ulici Jabloňová v Chotěboři. Dosud neznámý pachatel násilím vnikl dovnitř rodinného domu, který prohledal a odcizil šperky a finanční hotovost. Škoda, kterou způsobil, předběžně činí přes šedesát tisíc korun.
 • Vydáno v úterý 15.10.2019 :
  Hasiči zasahovali u hořícího auta u Otína na Jihlavsku
  U Otína na Jihlavsku v lese hořel v úterý 12. října odpoledne osobní vůz.
 • Vydáno v úterý 15.10.2019 :
  Koláč pro hospic 2019 měl u lidí v Třebíči podporu
  Další ročník kampaně „Koláč pro hospic“, jehož cílem je šířit povědomí veřejnosti o péči o těžce nemocné a umírající lidi a zároveň podporovat též rozvoj této služby, se konal ve středu 9. října 2019. Tuto službu nabízí již několik let také tým Domácího hospice sv. Zdislavy Třebíč. Pomáhá v rámci svého okresu lidem a rodinám, kteří se chtějí starat o své blízké v závěru jejich života a aby tento čas mohli trávit až do poslední chvíle ve svém prostředí – doma.
 • Vydáno v úterý 15.10.2019 :
  Výsadba nových remízků na pastvině nedaleko Žďáru nad Sázavou v sobotu 2. listopadu
  V sobotu 2. listopadu zveme širokou veřejnost na tradiční dobrovolnickou výsadbovou akci, tentokrát budeme vysazovat nové remízy na pastvině nedaleko Žďáru nad Sázavou. Všechny nadšené dobrovolníky budeme očekávat v 9.30 hodin na pastvině u silničky mezi Mělkovicemi a Vysokým ( na GPS souřadnicích 49.5642592N, 15.9766508E ).
 • Vydáno v úterý 15.10.2019 :
  Opilý muž se potácel v Jihlavském tunelu
  V pondělí 14. října přijali policisté po osmé hodině večer na lince 158 oznámení, že se v Jihlavském tunelu nachází chodec, který jde směrem k přivaděči. Muž tak nerespektoval dopravní značení, které to zakazuje. Policisté, kteří na místo přijeli, zjistili, že se jedná o opilého padesátiletého muže, který padal do vozovky, nebyl schopen samostatné chůze a ohrožoval tak sebe i ostatní účastníky silničního provozu. Policisté muže zajistili. Dále ho odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Při dechové zkoušce byla muži naměřena hodnota 2,3 promile alkoholu. Je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.
 • Vydáno v úterý 15.10.2019 :
  Dárci poslali Gábince, které při nehodě zemřeli rodiče i bráška, na účet již více než 2,7 milionů korun
  Když jsme na začátku září vyhlásili veřejnou Sbírku pro Gábinku, netušili jsme, jak velkou reakci vyvolá. Osud čtyřleté Gábinky, která při tragické nehodě přišla o rodiče i bratříčka, dojal doslova celou republiku. Od prvních dnů na účet sbírky proudily finanční prostředky, řada lidí nabízela i další formy pomoci a darů. K rozšíření povědomí o Gábince a sbírce na její podporu přispěly i dvě televizní reportáže a články v regionálním i celostátním tisku, velkou roli sehrály též sociální sítě.
 • Vydáno v úterý 15.10.2019 :
  Osmadvacetiletý muž, který v Havlíčkově Brodě opakovaně distribuoval pervitin, skončil ve vazbě
  Havlíčkobrodští kriminalisté na základě vlastní operativní činnosti dopadli muže, který distribuoval pervitin, a to i přes to, že byl tento rok za drogovou trestnou činnost odsouzen. Osmadvacetiletý muž byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu a skončil ve vazbě.
 • Vydáno v úterý 15.10.2019 :
  Ty bláho, fakt přišli! Jihlava se stala jedním z 30 měst Paměti národa
  Třicáté výročí Sametové revoluce si připomene pod heslem Nezapomeňme celá Česká republika. Jihlava k této příležitosti natáčí spolu s Pamětí národa vzpomínky šesti občanů, kteří byli v roce 1989 u toho. Součástí jihlavských oslav je také několik koncertů, lampionový průvod a happening Zeď svobody na Masarykově náměstí. Na připomínku znovu získané svobody budou znít 17. listopadu v celém Česku zvony, a to v symbolických 17,11 hodin.
 • Vydáno v úterý 15.10.2019 :
  Na silnici mezi obcemi Sobíňov a Ždírec nad Doubravou bylo nalezeno tělo šestnáctiletého mladíka; policie prosí o pomoc svědky
  Kriminalisté z oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Havlíčkův Brod prověřují od soboty 12. října časného rána okolnosti úmrtí teprve šestnáctiletého chlapce.
Další články vydané ve dnech 1. 10. 2019 - 16. 10. 2019:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2019) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
25. 9. 2019 - Hlavní poznávací znak sektářství? Záporný vztah k tabáku!

24. 9. 2019 - Prosme po třiceti letech opět svatou Anežku Českou o zázrak. O svobodu!

1. 8. 2019 - Svatý Serafim Sárovský: „Získej vnitřní pokoj – a tisíce okolo tebe naleznou spásu!“

20. 6. 2019 - Mariánský sloup: Staletý symbol řádění běsů v českých levicových duších

2. 5. 2019 - 2. květen: „Slovo se vtělilo, abychom my se zbožštili!“

21. 4. 2019 - Christus resurrexit! Ale jedni mají Hod Boží, druzí Květnou neděli!

20. 11. 2018 - Mons. Petr Piťha: Hodnoty, na kterých stojíme

9. 10. 2018 - Istanbulská úmluva: Jsou to neomarxisté, o čemž se mluví, a neonacisté, o čemž se cudně mlčí!

20. 9. 2018 - Legitimita a legalita islámu, aneb trochu jiný pohled na rovnost vyznání v Evropě

2. 9. 2018 - Nezoufejme nad stavem církve. Neboť církev není často totéž, co Církev!


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

- Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

- Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

- Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

- Netopýr v trolejbusu…

- Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

- Dvojitá pomsta pana domácího

- Bedřichovák v zeleném, aneb pomsta svobodníkova a předpisů nedbalý kocour…

- Vzpomínka na Bosého Laca

- Jak lokomotivy na hlavním nádraží vždy dobře předpovídaly počasí…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...