Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2020), vychází již 8582 dnů

Dnes je pátek 10. duben
(28. březen církevního kalendáře iuliánského)
• 2020 rok křesťanského letopočtu
• 7509 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 10. 4.:
Velký pátek - den přísného postu
Svátek dle pravoslavného kalendaria na 28. 3. (10. 4.):
 • 27.1.2020:
  Řidiči pod vlivem drog a alkoholu
  Pelhřimovští policisté odhalili v pátek 24. ledna v obci Nový Rychnov na Pelhřimovsku řidičku, která za volant osobního auta Toyota usedla kolem jedenácté hodiny dopoledne pod vlivem drog. Jednatřicetiletá žena se v rámci silniční kontroly podrobila testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami, který byl pozitivní na amfetamin. Policisté řidičku vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasila. Další jízdu jí policisté zakázali. Výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie určí, zda se bude zodpovídat z trestného činu nebo přestupkového jednání na úseku dopravy.
  Alkohol za volantem v Úsobí
  Havlíčkobrodští policisté zastavili v sobotu 25. ledna kolem půl dvanácté v noci na silnici třetí třídy v obci Úsobí osobní automobil Škoda, jehož řidičem byl šestadvacetiletý muž. V rámci silniční kontroly policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl 1,89 promile alkoholu. Také opakovaná dechová zkouška vykázala výsledek blízký prvnímu měření. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za takový trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz řízením motorových vozidel.

  Řidič v Třebíči měl téměř dvě promile alkoholu
  Ze spáchání trestného činu je podezřelý třiapadesátiletý muž z Třebíčska, který v sobotu 25. ledna řídil opilý vozidlo Škoda Rapid. Po druhé hodině v noci jel v Třebíči po ulici Demlova, kde ho zastavili policisté. Při dechové zkoušce řidiči naměřili hodnotu 1,63 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší a požití alkoholu řidič také přiznal. Policisté mu zakázali pokračovat v další jízdě a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

  Podnapilý muž řídil v Brtnici auto přes uložený zákaz
  Policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu pětatřicetiletému muži z Trutnovska, který řídil auto i přes uložený zákaz. V neděli 26. ledna jel řidič s vozidlem VW Transportér v Brtnici a po sedmé hodině ráno ho zastavila policejní hlídka. Při kontrole policisté zjistili, že řidičem je muž, který řídit vozidla nesmí, neboť mu byl na konci loňského roku na základě rozhodnutí magistrátu uložen zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do konce roku 2020 Při dechové zkoušce řidiči navíc naměřili hodnotu 0,69 promile alkoholu. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení. Dále se muž dopustil ještě závažného dopravního přestupku, který policisté šetří.

  Řidič v Jihlavě byl pod vlivem alkoholu
  Policisté v Jihlavě odhalili v neděli 26. ledna řidiče, který usedl za volant opilý. Čtyřicetiletý muž jel s vozidlem BMW po ulici Okružní, kde ho před devátou hodinou dopoledne zastavila hlídka. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,29 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázaly také opakované zkoušky. Policisté muži zakázali pokračovat v další jízdě a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Dále se podrobil lékařskému vyšetření, při kterém mu byla odebrána krev. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

  Řídil a měl to zakázané
  Policisté z obvodního oddělení Světlá nad Sázavou prováděli ve čtvrtek 23. ledna po jedné hodině odpoledne běžnou silniční kontrolu v Ledči nad Sázavou, místní části Habrek, při které zastavili osobní automobil Opel, který řídil šestadvacetiletý muž. Policisté v rámci kontroly v dostupných policejních evidencích zjistili, že řidič má pravomocným rozhodnutím magistrátu vysloven zákaz činnosti spočívající v řízení všech motorových vozidel. Z tohoto důvodu policisté muži zakázali další jízdu a ve věci následně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

  Řídil pod vlivem drog
  Ve čtvrtek 23. ledna po desáté hodině večer prováděli policisté z Náměště nad Oslavou běžnou silniční kontrolu v Náměšti nad Oslavou na ulici Brněnská, při které zastavili osobní automobil Audi, který řídil osmadvacetiletý muž. Policisté s mužem v rámci kontroly provedli dechovou zkoušku, která byla negativní. Následně provedený test na přítomnost omamných či psychotropních látek již byl pozitivní na amfetaminy. Z tohoto důvodu policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. Řidič byl následně policisty řádně poučen a vyzván k podrobení se lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu, což odmítl. Policisté proto případ zaevidovali jako přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu,za což muži hrozí ve správním řízení pokuta a zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel.

  Žena řídila vozidlo pod vlivem alkoholu
  Velkomeziříčští policisté prováděli ve čtvrtek 23. ledna po jedenácté hodině večer běžnou silniční kontrolu na ulici U Stadionu ve Velké Bíteši, při které zastavili osobní automobil Opel, který řídila čtyřiadvacetiletá žena. Policisté s řidičkou v rámci kontroly provedli zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu, která byla pozitivní, a její výsledek činil 1,08 promile. Proto policisté mladé ženě zakázali další jízdu a na místě jí zadrželi řidičský průkaz. Poté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel.
  por. Bc. Jana KROUTILOVÁ, por. Mgr. Stanislava Miláčková
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 09:10 hodin:
  Policisté kontrolují na Vysočině plynulost silničního provozu
  Policisté na Vysočině v rámci běžného výkonu služby denně provádějí kontroly dodržování všech opatření, která souvisejí se současným nouzovým stavem. Od pátku 10. dubna ráno probíhá také dopravně bezpečnostní opatření, v rámci něhož budou policisté dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu nejen na dálnici D1, ale také na ostatních silnicích nižších tříd na území celé Vysočiny.
 • Vydáno dnes v 09:00 hodin:
  Půda na staveništi obchvatu Havlíčkova Brodu poodhaluje svá tajemství
  Na trase jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu začaly zemní práce doprovázené archeologickým průzkumem. Odkrytá půda vydává svá tajemství, naznačuje nám život našich předků v časech již dávno zaniklých. Pracovníci společnosti Archala Brno tu našli například zaniklý středověký statek, středověké hutniště či tábor pro dělníky, kteří v době druhé světové války pracovali na stavbě železničního tunelu.
 • Vydáno dnes v 08:13 hodin:
  Ošetřovatelé táborské zoo jsou rozděleni na dvě skupiny, aby se nepotkali. Pomoc veřejnosti, například formou adopce zvířat, je nyní potřebná více než kdy dřív
  Výrazná omezení související s pandemií koronaviru zásadně ovlivnila také provoz táborské zoologické zahrady. Přestože je zoo pro veřejnost až do odvolání uzavřená, na provozu zahrady se to příliš neprojevilo. Starat o zvířata a krmit je, se musí neustále. Ošetřovatelé na to však mají nyní o trochu více času, protože nemusí pořádat pravidelná komentovaná krmení pro návštěvníky. Přesto se jejich práce změnila.
 • Vydáno ve čtvrtek 9.4.2020 :
  Jarní úklid Jihlavy probíhá v omezeném režimu
  Jarní blokové čištění města Jihlavy letos probíhá v nouzovém stavu a omezeném režimu. O Velikonocích se uklízet nebude. Dnešní čištění města skončí a znovu začne až po Velikonocích v úterý 14. dubna.
 • Vydáno ve čtvrtek 9.4.2020 :
  Provoz stacionárních odběrových míst u nemocnic na Vysočině v době Velikonoc
  Přehled provozních časů stacionárních odběrových míst v nemocnicích Jihlava, Havlíčkův Brod, Třebíč, Pelhřimov a Nové Město na Moravě. Odběr vzorku je prováděn pouze pacientům indikovaným epidemiologem nebo praktickým lékařem. Při příjezdu na pracoviště prosím dbejte důsledně pokynů zdravotníků. Mějte nasazenou roušku, nevystupujte z vozu.
 • Vydáno ve čtvrtek 9.4.2020 :
  Nehoda na Třebíčsku si vyžádala čtyři zranění, třiaosmdesátiletý řidič zemřel v nemocnici
  Vážná dopravní nehoda, která se stala ve středu 8. dubna mezi Náměští nad Oslavou a Kralicemi nad Oslavou na Třebíčsku, si vyžádala čtyři zranění, z toho jedno vážné. Třiaosmdesátiletý řidič osobního auta na následky těžkého zranění zemřel v nemocnici.
 • Vydáno ve čtvrtek 9.4.2020 :
  Co všechno právě řeší Oblastní charita Třebíč?
  Oblastní charita Třebíč poskytující v našem okrese sociální, zdravotní a další služby se snaží i v současné situaci být svým klientům stále nablízku, jak to jen jde. Řada z nich upravila režim poskytování služby a přešla k bezkontaktní on-line komunikaci a vede s klienty telefonní, e-mailové či FB konzultace.
 • Vydáno ve čtvrtek 9.4.2020 :
  Oplocená uzamykatelná hřiště a sportoviště města Jihlavy zůstávají většinou zavřená
  Město Jihlava zpřístupnilo s omezením a jen za podmínky splnění vládního nařízení pouze dvě hřiště u základních škol Seifertova a Nad Plovárnou. Ostatní hřiště a sportoviště Krajská hygienická stanice městu nedoporučila otevřít. Proti byli i právníci, protože není v silách pracovníků města zajistit všechna vládou nařízená opatření.
 • Vydáno ve čtvrtek 9.4.2020 :
  Ruské společnosti v čele s Rosatomem předaly věcný dar kraji Vysočina
  V Jihlavě byl ve středu 8. dubna předán Kraji Vysočina věcný dar v hodnotě 100 tisíc korun. Jednalo se o dar zástupců ruských společností v čele se Státní korporací pro jadernou energii Rosatom.
 • Vydáno ve středu 8.4.2020 :
  Je pomoc vlády živnostníkům dostatečná?
  Rozhovor s místopředsedou Trikolory Janem Tesařem.
 • Vydáno ve středu 8.4.2020 :
  Na dálnici D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem pracuje na 250 dělníků
  Bezmála 250 dělníků, strojníků, řidičů a přes 80 kusů těžké techniky stavební firmy pracuje v těchto dnech na modernizaci úseku 12 dálnice D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem.
 • Vydáno ve středu 8.4.2020 :
  Kvůli srážce s autem málem uhynula samice chráněného výra velkého. Apeluji na motoristy: řiďte ohleduplně a nevyhazujte odpadky do příkopů
  Doslova husarský kousek se povedl dvěma ženám a pracovníkům Záchranné stanice živočichů Plzeň, kteří v těchto dnech zachránili život těžce zraněné samici výra velkého. Zubožené zvíře, které v ČR patří k chráněným druhům, spatřily ženy ve čtvrtek 2. dubna nejprve v příkopu u silnice, ale když se na místo později vrátily, už je nenašly. Naštěstí jim s hledáním v terénu pomohl zkušený znalec ptactva – Karel Makoň ze zmíněné záchranné stanice, a tak na louce u potoka Třemošná, tekoucího z Chotiné pod Kaceřovem až do Berounky, našli po delším hledání samici tohoto v ČR největšího druhu sov, která se před nimi i přes své těžce polámané křídlo dovedně maskovala.
 • Vydáno ve středu 8.4.2020 :
  Agresivní šestadvacetiletý muž zbil v Havlíčkově Brodě jiného muže, podezřelý je ze dvou trestných činů
  Kvůli fyzickému napadení je podezřelý ze dvou trestných činů šestadvacetiletý muž, který v únoru navečer v Havlíčkově Brodě na vlakovém nádraží v ulici Nádražní fyzicky napadl jiného muže.
 • Vydáno ve středu 8.4.2020 :
  Ze žďárských ulic zmizí staré konstrukce i většina betonových květináčů
  Různé vysloužilé konstrukce nebo zábradlí, sloupky, zbytky stánků, případně betonové květináče umístěné mimo náměstí, které často komplikují údržbu a hyzdí celkový vzhled prostoru, postupně zmizí z ulic ve Žďáře nad Sázavou.
 • Vydáno ve středu 8.4.2020 :
  Regionální stanice Českého rozhlasu spustily Xaverův veselý kvíz
  Programovou řadu regionálních stanic Českého rozhlasu „Společně to zvládneme“ rozšířil nový, živě vysílaný kontaktně-zábavný pořad Xaverův veselý kvíz. Posluchači se mohou každý pátek mezi 13.00 a 14.00 zapojit do vysílání a soutěžit o zajímavé ceny.
 • Vydáno ve středu 8.4.2020 :
  Děti zdravotníků z jihlavské nemocnice se mohou těšit na oblíbené knížky
  Zavřená škola a taťka nebo mamka od rána do večera v práci. I tak mohou vypadat dny dětí z rodin, kde je jeden z rodičů zaměstnán ve zdravotnictví. Se skvělým nápadem, jak dětem lékařů a sester zpříjemnit volný čas přišlo nakladatelství Euromedia a knihkupectví Luxor.
 • Vydáno ve středu 8.4.2020 :
  Překračování nejvyšší povolené rychlosti je na denním pořádku
  Policisté na Vysočině se kromě každodenních kontrol dodržování všech opatření souvisejících s vyhlášeným nouzovým stavem zaměřují od poloviny minulého týdne také na stále častější kontroly řidičů a na jejich chování v silničním provozu. I když vládními opatřeními omezený pohyb osob se projevuje v našem kraji ve snížení intenzity silničního provozu, silnice bez kolon lákají některé řidiče k příliš rychlé, agresivní a nebezpečné jízdě.
 • Vydáno v úterý 7.4.2020 :
  Ovce Jákobova se pyšní hned několika páry rohů
  Podiv vyvolává u některých pozornějších návštěvníků zoologické zahrady v Táboře ovce Jákobova. O jedinci na snímku vpravo byste si klidně mohli myslet, že se třeba právě vrací z nějakého karnevalu a na hlavě má papírový klobouček.
 • Vydáno v úterý 7.4.2020 :
  V Havlíčkově Brodě srazilo osobní auto chodce, ten utrpěl zranění
  V Havlíčkově Brodě srazilo v pondělí 6. dubna po deváté hodině dopoledne osobní auto čtyřiašedesátiletého muže.
 • Vydáno v úterý 7.4.2020 :
  Z kašny na náměstí v Pelhřimově již zurčí voda
  Kašna sv. Jakuba na náměstí, ve které po zimním odpočinku opět zurčí voda, je známkou, že jaro začalo i v Pelhřimově. Kašnu zprovoznili v úterý 7. dubna ráno pracovníci technických služeb.
Další články vydané ve dnech 26. 3. 2020 - 10. 4. 2020:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2020) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
8. 4. 2020 - Ke Škaredé středě…

1. 4. 2020 - Vazby a souvislosti mezi největšími chřipkovými epidemiemi, které se objevují pravidelně každé půlstoletí

23. 3. 2020 - Církev Janova II. – Liturgie

22. 3. 2020 - Církev Janova I.

26. 2. 2020 - K době postní: Jíst – nebo nejíst?

25. 2. 2020 - Rod Toufarů z Horního Smrčného, z něhož pocházel mučedník P. Josef Toufar

11. 12. 2019 - Sedmdesát let od prvního křížového zázraku v Číhošti!

25. 9. 2019 - Hlavní poznávací znak sektářství? Záporný vztah k tabáku!

24. 9. 2019 - Prosme po třiceti letech opět svatou Anežku Českou o zázrak. O svobodu!

1. 8. 2019 - Svatý Serafim Sárovský: „Získej vnitřní pokoj – a tisíce okolo tebe naleznou spásu!“


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

- Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

- Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

- Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

- Netopýr v trolejbusu…

- Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

- Dvojitá pomsta pana domácího

- Bedřichovák v zeleném, aneb pomsta svobodníkova a předpisů nedbalý kocour…

- Vzpomínka na Bosého Laca

- Jak lokomotivy na hlavním nádraží vždy dobře předpovídaly počasí…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...