Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2020), vychází již 8570 dnů

Dnes je sobota 28. březen
(15. březen církevního kalendáře iuliánského)
• 2020 rok křesťanského letopočtu
• 7509 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 28. 3.:
Sobota po čtvrté neděli postní - Sitientes Sv. Jana Kapistrána, vyznavače
Svátek dle pravoslavného kalendaria na 15. 3. (28. 3.):
 • 15.2.2020:
  Řidiči pod vlivem alkoholu a drog
  Policisté v Jihlavě odhalili řidičku, která usedla za volant pod vlivem drog. Ve čtvrtek 13. února jela před čtvrtou hodinou odpoledne s vozidlem Opel Astra po ulici Žižkova. Automobil policisté zastavili a provedli kontrolu. Dechová zkouška byla u ženy negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl pozitivní na amfetamin. Policisté řidičce zakázali pokračovat v další jízdě. Jednadvacetiletá žena je podezřelá ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.
  Řidič v Chotěboři na Havlíčkobrodsku byl pod vlivem alkoholu
  V pátek 14. února, kolem půl páté ráno zastavili chotěbořští policisté na náměstí T. G. Masaryka osobní automobil Citroen, jehož řidičem byl pětapadesátiletý muž. V rámci silniční kontroly policisté u muže provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní. Naměřená hodnota činila 0,56 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 0,68 a 0,66 promile. Policisté na místě muži zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

  Drogy za volantem ve Žďáře nad Sázavou
  Žďárští policisté zastavili ve čtvrtek 13. února krátce před desátou hodinou dopoledne na ulici Libušínská osobní automobil Mini Cooper, jehož řidičem byl devětatřicetiletý muž. Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní na amfetamin a kokain. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil. Policisté muži další jízdu zakázali. Výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie určí, zda se muž bude zodpovídat z přestupku na úseku dopravy nebo z trestného činu.

  Řidič ve Velké Bíteši na Žďársku nadýchal přes dvě promile
  Sedmadvacetiletého řidiče pod vlivem alkoholu odhalili policisté ve čtvrtek 13. února ve Velké Bíteši. Vozidlo Škoda Felicia kontrolovala policejní hlídka na ulici Kozí kolem půl desáté večer. Provedená dechová zkouška vykázala výsledek 2,09 promile alkoholu. Také opakované dechové zkoušky byly pozitivní a vykázali hodnoty kolem 2,5 promile. Policisté muži na místě další jízdu zakázali. Vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za takový trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel.

  Za volant usedl řidič v Chotěboři i přes vyslovený zákaz
  Chotěbořští policisté zastavili ve středu 12. února kolem půl osmé ráno na ulici Bezděkovská v Chotěboři osobní automobil Opel, jehož řidičem byl padesátiletý muž. Provedenou lustrací policisté zjistili, že muž má od prosince loňského roku okresním soudem vyslovený zákaz řízení motorových vozidel, a to po dobu jednoho roku. Dále policisté u muže provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,23 promile alkoholu. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Za takový trestný čin lze uložit až dvouletý trest odnětí svobody.

  Řidič v Pacově na Pelhřimovsku byl pod vlivem drog
  Pacovští policisté ve středu 12. února odhalili řidiče, který za volant vozidla usedl pod vlivem drog. Dvacetiletý muž jel vozidlem Škoda na ulici Karmelitánská, kde ho kolem půl deváté večer zastavila policejní hlídka. Test na drogy, kterému se řidič podrobil, byl pozitivní na marihuanu. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil. Další jízdu mu policisté zakázali. Výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie určí, zda se muž bude zodpovídat z přestupku na úseku dopravy nebo z trestného činu.

  Řidič v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku byl pod vlivem drog
  Policisté odhalili v Náměšti nad Oslavou čtyřiatřicetiletého řidiče, který usedl za volant pod vlivem drog. V úterý 11. února jel kolem desáté hodiny dopoledne s vozidlem Hyundai Sonata po ulici Třebíčská. Automobil policisté zastavili a provedli kontrolu. Dechová zkouška byla u muže negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl pozitivní na amfetamin a marihuanu. Policisté řidiči zakázali pokračovat v další jízdě. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

  Řidič v Havlíčkově Brodě byl pod vlivem drog
  Havlíčkobrodští policisté v úterý 11. února kolem půl sedmé večer zastavili na ulici Spojovací osobní automobil, jehož řidičem byl jednadvacetiletý muž z Havlíčkobrodska. Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní na amfetamin a kokain. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. Další jízdu mu policisté na místě zakázali. Výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie určí, zda se muž bude zodpovídat z přestupku na úseku dopravy nebo z trestného činu.

  Řidič v Jemnici na Třebíčsku byl pod vlivem alkoholu
  Policisté odhalili v pondělí 10. února v Jemnici řidiče, který usedl za volant pod vlivem alkoholu. Sedmašedesátiletý muž jel s vozidlem Škoda Fabia po ulici Velká brána, kde ho po čtvrté hodině odpoledne zastavila hlídka. Řidič nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem. Policisté u něho provedli dechovou zkoušku a muži naměřili hodnotu 0,79 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Dále policisté zjistili, že muž nevlastní řidičský průkaz a vozidlo nemá platnou technickou kontrolu, která mu skončila vloni v říjnu. Policisté řidiči zakázali pokračovat v další jízdě. Muž je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

  Řízení vozidla v Jihlavě přes uložený zákaz
  Policisté odhalili pětačtyřicetiletého muže z Jihlavy, který řídil auto i přes uložený zákaz a navíc byl pod vlivem drog. V sobotu 8. února jel řidič s vozidlem Škoda Roomster v Jihlavě po ulici Karolíny Světlé, kde ho před devátou hodinou večer zastavila policejní hlídka. Při kontrole policisté zjistili, že řidičem je muž, který řídit vozidla nesmí, neboť mu byl letos v lednu rozhodnutím magistrátu uložen mimo jiné trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to na dobu jednoho roku. Dále u něho policisté provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivním výsledkem na amfetamin. Lékařskému vyšetření se ale muž odmítl bezdůvodně podrobit. Policisté řidiči další jízdu zakázali. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, který policisté prověřují. Šetří také přestupky na úseku dopravy, kterých se řidič dopustil.

  Obdobně na tom byl také řidič, kterého policisté v sobotu zastavili ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku.
  Čtyřiatřicetiletý muž z Jindřichohradecka jel po deváté hodině dopoledne s automobilem Toyota Avensis ve směru od Šimanova. Řidič má mimo jiné soudem uložený zákaz řízení všech vozidel, který by mu měl skončit až na jaře roku 2022. Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl u něho pozitivní na amfetamin, lékařskému vyšetření se ale podrobit odmítl. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, dopravní přestupky, ze kterých je podezřelý, dále šetří.

  Řidiči pod vlivem drog na Třebíčsku
  V neděli 9. února odhalili policisté tři řidiče, kteří usedli za volant pod vlivem drog. Jednalo se o dva muže a ženu.
  Po desáté hodině dopoledne zastavili policisté v Kralicích nad Oslavou sedmadvacetiletého řidiče vozidla Toyota. Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl u něho pozitivní na amfetamin a kokain.
  Čtyřiadvacetiletou řidičku z Brna kontrolovali policisté před čtvrtou hodinou odpoledne v Třebíči na ulici Brněnská. Žena měla pozitivní hodnotu na amfetamin a marihuanu. Policisté zjistili, že dále nevlastní ani řidičský průkaz a bezdůvodně se odmítla podrobit lékařskému vyšetření.
  Dalším odhaleným řidičem byl devatenáctiletý muž z Brněnska. Kolem páté hodiny večer jel s automobilem Peugeot v Třebíči po ulici Brněnská. Při provedeném testu u něho policisté zjistili pozitivní hodnotu na amfetamin a marihuanu. Požití drog před jízdou řidič přiznal. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz.
  Všem třem řidičům policisté zakázali pokračovat v další jízdě. Zjištěné dopravní přestupky dále šetří.

  Za volant v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku usedl muž, který nevlastní řidičské oprávnění a pod vlivem alkoholu
  Havlíčkobrodští dopravní policisté kontrolovali v neděli 9. února kolem jedné hodiny ráno na ulici Mírová v Golčově Jeníkově osobní automobil BMW. Řidičem vozidla byl dvacetiletý muž z Havlíčkobrodska. V rámci silniční kontroly policisté u muže provedli dechovou zkoušku, jejíž naměřená hodnota činila 0,38 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní. Dále policisté provedenou lustrací zjistili, že dvacetiletý muž není vlastníkem žádného řidičského oprávnění. Další jízdu mu na místě zakázali a vše zadokumentovali. Z přestupků na úseku dopravy se bude dále zodpovídat před příslušným správním orgánem.

  Řidič v Pelhřimově pod vlivem drog
  Pelhřimovští policisté zastavili v neděli 9. února krátce před jedenáctou hodinou dopoledne na ulici Nádražní osobní automobil Škoda, jehož řidičem byl třiatřicetiletý muž. Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami, který vykázal pozitivní výsledek na amfetamin a kokain. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil. Policisté muži na místě zakázali další jízdu. Zda se bude zodpovídat z přestupkového jednání na úseku dopravy nebo z trestného činu určí výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie.

  Podnapilý řidič v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku narazil do zábradlí
  Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v sobotu 8. února časně ráno oznámení o dopravní nehodě, která se stala v Ledči nad Sázavou.
  Pětapadesátiletý řidič osobního motorového vozidla Honda projížděl po silnici II/339 po ulici Komenského v Ledči nad Sázavou ve směru k ulici Habrecká. V blízkosti místní základní školy přejel vlevo do protisměrné části komunikace, přičemž narazil levou přední částí vozidla do kovového zábradlí, které bylo na okraji dlážděného chodníku. Při dopravní nehodě došlo ke hmotné škodě na motorovém vozidle a kovovém zábradlí. K jiné hmotné škodě ani ke zranění osob nedošlo. U řidiče policisté provedli dechovou zkoušku a její výsledek byl pozitivní - 1,74 promile alkoholu v dechu. Pozitivní byl také výsledek opakované dechové zkoušky - 1,74 promile alkoholu v dechu.
  Vzhledem k naměřeným hodnotám policisté pětapadesátiletému řidiči motorového vozidla zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další řízení motorových vozidel. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

  Za volant v Polné na Jihlavsku usedl pod vlivem alkoholu
  Policisté z obvodního oddělení Polná v rámci běžného výkonu služby dohlíželi na bezpečnost a plynulost v dopravě. V sobotu 8. února krátce před sedmnáctou hodinou na náměstí v Lukách nad Jihlavou kontrolovali řidiče osobního vozidla. Policisté ho vyzvali k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla. Poté ho vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce. Její výsledek byl pozitivní - 0,51 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška - 0,44 a 0,43 promile alkoholu v dechu. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu motorovými vozidly. Padesátiletý řidič je podezřelý ze spáchání přestupku, který policisté zadokumentovali a odevzdají jej k řešení do správního řízení.

  Řidič v Okříškách na Třebíčsku se odmítl podrobit odběru krve
  Policisté z policejní stanice Okříšky kontrolovali v pátek 7. února dopoledne kolem půl jedenácté řidiče osobního vozidla Jeep Grand Cherokee. Policisté v rámci běžného výkonu služby dohlíželi nad plynulostí a bezpečností provozu a kontrolovali vozidlo v obci Petrovice. Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla. Poté čtyřiačtyřicetiletého řidiče vyzvali k provedení dechové zkoušky. Její výsledek byl pozitivní – 0,63 promile alkoholu v dechu. Opakované dechové zkoušky byly také pozitivní - 0,41 a 0,53 promile alkoholu v dechu. Policisté vyzvali řidiče, aby se podrobil k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, které bezdůvodně odmítl. Policisté muži zakázali další jízdu, ale řidičský průkaz mu nemohli na místě zadržet, neboť jej nepředložil s tím, že jej nemá u sebe. Případ přestupku policisté zadokumentují a odevzdají k řešení do správního řízení.

  Podnapilý řidič havaroval v prostoru čerpací stanice ve Žďáře nad Sázavou
  Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijeli v neděli 9. února časně ráno deset minut před šestou hodinou oznámení o dopravní nehodě, která se stala ve Žďáře nad Sázavou. Jednadvacetiletý řidič s osobním vozidlem, přičemž narazil zadní části vozidla do přední části stojícího osobního vozidla značky BMW. Policisté vyzvali řidiče, aby se podrobil dechové zkoušce, jejíž výsledek byl pozitivní – naměřená hodnota dosáhla hodnoty 1,54 promile alkoholu v dechu. Pozitivní hodnoty měly také opakované dechové zkoušky – 1,55 a 1,57 promile alkoholu v dechu. Řidič se podrobil lékařskému vyšetření, které bylo spojené s odběrem krve. Policisté u muže provedli také test na případnou přítomnost návykových látek. Výsledek testu byl negativní. Při nehodě se nikdo nezranil. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na obou vozidlech v celkové výši 11 000 korun. Řidiči policisté na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali u další jízdu. Na obou vozidlech byly užity zimní pneumatiky s předepsanou hloubkou dezénu. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

  Řidič v Pelhřimově pod vlivem drog
  Pelhřimovští policisté zastavili ve čtvrtek 6. února kolem půl jedenácté dopoledne na ulici třída Legií osobní automobil Volkswagen, jehož řidičem byl devětadvacetiletý muž. Součástí silniční kontroly byla dechová zkouška a test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek dechové zkoušky byl negativní. Opačně tomu však bylo v případě testu na drogy, který byl pozitivní na amfetamin. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil. Další jízdu mu policisté na místě zakázali a vše zadokumentovali. Výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie určí, zda se bude zodpovídat z přestupkového jednání na úseku dopravy nebo z trestného činu.

  por. Bc. Jana KROUTILOVÁ, por. Mgr. Stanislava Miláčková
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 11:45 hodin:
  V domově pro seniory v Břevnici u Havlíčkova Brodu je na covid pozitivních 12 lidí, dvě klientky budou hospitalizovány
  Krajská hygienická stanice se sídlem v Jihlavě informovala o deseti pozitivních testech u klientů a dvou pozitivních testech u zaměstnanců Domova pro seniory v Břevnici u Havlíčkova Brodu. Aktuálně je průběh onemocnění u většiny pozitivních klientů doprovázen celkem mírnými příznaky s výjimkou dvou klientek, u nichž se připravuje hospitalizace. V sobotu 28. března ráno byly odebrány k testování vzorky od všech ostatních dvanácti klientů a 22 zaměstnanců domova. Vedení DD Břevnice prosí o shovívavost a klid, aby se mohlo věnovat zvládnutí aktuální situace.
 • Vydáno dnes v 10:31 hodin:
  Provoz Urgentního příjmu v nemocnici v Novém Městě na Moravě částečně vrácen k původnímu režimu
  Nemocnice v Novém Městě na Moravě od pátku 27. března dopoledne znovu spustila provoz urgentního příjmu částečně v původním režimu. Pacienty s obtížemi, které nejsou respiračního charakteru, nevyžadují pobyt na expektačních lůžkách, jejich stav je neohrožuje na životě a za normálních okolností by navštívili svého praktického lékaře, ošetří v rámci prostor urgentního příjmu. Pro tuto službu ale nyní není vyčleněna samostatná lékařská služba, proto musí počítat s čekáním na ošetření.
 • Vydáno dnes v 10:55 hodin:
  Na Vysočině stoupl počet nakažených koronavirem na 76; na Havlíčkobrodsku onemocnělo deset lidí v domově seniorů
  Celkový počet osob s prokázanou nákazou koronavirem na Vysočině je aktuálně 76. Nejvíce nemocných, celkem šest, přibylo na Havlíčkobrodsku.
 • Vydáno dnes v 08:31 hodin:
  Požár v Enviropolu v Jihlavě je již zažehnán, jedovaté látky by již do ovzduší unikat neměly
  Požár, který vypukl ve firmě Enviropol v Jihlavě - Hruškových Dvorech v pátek 27. března okolo půl páté odpoledne, se podařilo hasičům lokalizovat před půlnocí a úplně zlikvidovat dnes, v sobotu 28. března, před pátou hodinou ranní.
 • Vydáno dnes v 07:55 hodin:
  Uzavřená obec Kynice na Havlíčkobrodsku kvůli koronaviru se otevře ve středu 1. dubna, některé rodiny ještě zůstanou v karanténě
  Obec Kynice nedaleko Ledče nad Sázavou na Havlíčkobrodsku, která je od pondělí 16. března uzavřená kvůli nákaze novým typem koronaviru, se otevře ve středu 1. dubna. Opatření uzavírající obec bylo původně vydané do odvolání, minimálně však na 14 dnů. V obci je osm případů potvrzené nákazy nemocí COVID-19. Některé rodiny však zůstanou i po otevření obce dál v karanténě.
 • Vydáno dnes v 07:38 hodin:
  Blokové čištění v Jihlavě v nouzovém stavu: Odtahovat se nebude, ale pokud můžete, přeparkujte
  Jarní blokové čištění proběhne v omezeném režimu. Značky budou na čištění upozorňovat osm dní předem, auta se ale odtahovat nebudou, nehrozí ani pokuta. Přesto vyzýváme Jihlavany: Pokud si výzvy všimnete, přeparkujte.
 • Vydáno v pátek 27.3.2020 :
  Na Vysočině je nemocných koronavirem 70 lidí, nejvíce na Havlíčkobrodsku
  Za posledních čtyřiadvacet hodin přibylo na Vysočině pětadvacet lidí nakažených koronavirem. V kraji je tak nyní 70 osob s prokázanou nákazou.
 • Vydáno v pátek 27.3.2020 :
  V Jihlavě - Hruškových Dvorech hoří elektroodpad, do ovzduší unikají nebezpečné toxické látky
  Ozývají se rány a obří černý kouř se valí nad Jihlavou z hořícího průmyslového zemědělského objektu - skladů v Hruškových Dvorech v Jihlavě. Hoří elektroodpad ve firmě Enviropol.
 • Vydáno v pátek 27.3.2020 :
  Nově narozené jehně bretaňského skřítka hned ráno uvítalo ošetřovatele
  Z radostné události se právě těší ošetřovatelé i další pracovníci ZOO v Táboře. Ovce ouessantská, nejmenší plemeno ovce na světě, jim totiž připravila překvapení v podobě čerstvě narozeného jehňátka. Chundelatý beránek, černý jako čert, se narodil v noci na pátek a už po ránu stál naprosto jistě na všech čtyřech končetinách a vítal zaměstnance přicházející do zoo.
 • Vydáno v pátek 27.3.2020 :
  U Rokytna na Žďársku se těžce zranil řidič, přiletěl pro něj vrtulník
  Dopravní nehoda osobního auta se stala v pátek 27. března krátce před třičtvrtě na jednu odpoledne u obce Rokytno na Žďársku.
 • Vydáno v pátek 27.3.2020 :
  Charita v Třebíči poskytuje všechny služby, které umožnila vláda
  Oblastní charita v Třebíči nepřestává pracovat. Poskytuje veškeré služby, které umožňuje vládní nařízení. Také se zapojuje do pomoci lidem, kteří pomoc nejvíce potřebují v souvislosti s omezeními v době ohrožení nákazou COVID-19.
 • Vydáno v pátek 27.3.2020 :
  Město Jihlava ukončilo spolupráci s advokátní kanceláří Bánský
  Minulý týden vypověděla advokátní kancelář Bánský-Helmová (AKBH) spolupráci s městem Jihlava. Město teď proto jedná s novou místní advokátní kanceláří, která by měla Jihlavu komplexně zastupovat.
 • Vydáno v pátek 27.3.2020 :
  Ze soboty na neděli začne platit úřednický, tzv. letní čas
  V neděli 29. března přesně v 02.00 hodin se ručičky všech hodin posunou o hodinu dopředu, tedy na 03.00 hodin. Lidé tak budou mít o hodinu kratší noc.
 • Vydáno v pátek 27.3.2020 :
  Na železničním přejezdu ve Ždírci nad Doubravou se střetl kamion s osobním vlakem
  Na železničním přejezdu ve Ždírci nad Doubravou na Havlíčkobrodsku se v pátek 27. března asi v sedm hodin ráno střetl kamion s osobním vlakem.
 • Vydáno v pátek 27.3.2020 :
  Tržnice na Masarykově náměstí v Jihlavě od 1. dubna letos nebude
  Služby města Jihlavy oznamují, že s ohledem na trvající opatření vlády v době nouzového stavu nezahájí provoz městské tržnice, která se měla veřejnosti otevřít ve středu 1. dubna na Masarykově náměstí v Jihlavě. Případný náhradní termín otevření provozu včas oznámí s dostatečným předstihem. Uvedl to mluvčí SMJ Martin Málek.
 • Vydáno ve čtvrtek 26.3.2020 :
  Pomůžeme zemědělcům, ti ochrání stáda před vlky, a ti zase prospějí lesům. Jak jednoduché!
  V záplavě informací o vývoji pandemie koronaviru málem zanikla zpráva, že ministerstvo životního prostředí připravilo dokument nazvaný Program péče o vlka obecného. Tento obsáhlý materiál čítající téměř 120 stran velmi pečlivě a z různých stran nahlíží na potěšující skutečnost, že vlci se znovu postupně zabydlují v české kotlině. Na velmi podrobném programu je na první pohled patrné, že nevznikl jen tak u „zeleného stolu“, ale podíleli se na něm také ochránci přírody, odborníci z univerzit, zástupci chovatelských svazů, myslivci, ministerstvo zemědělství a další.
 • Vydáno ve čtvrtek 26.3.2020 :
  Firma BOSCH diesel v Jihlavě má prvního nakaženého koronavirem
  Ve firmě Bosch Diesel v Jihlavě - Pávově se ve čtvrtek 26. března nakazil první zaměstnanec koronavirem. Dotyčný pracuje v závodě III na úseku MFH. V současnosti zůstává v domácí izolaci, stejně jako jeho kolegové, se kterými se dennodenně potkával.
 • Vydáno ve čtvrtek 26.3.2020 :
  Město Jihlava vyzývá k omezení návštěv sběrného dvora
  Služby města Jihlavy (SMJ) uvažují kvůli velmi častým a zbytným návštěvám o uzavření posledního sběrného dvora v Jihlavě. Hrozí totiž nákaza klíčových pracovníků, proto i magistrát žádá veřejnost o omezení návštěv.
 • Vydáno ve čtvrtek 26.3.2020 :
  V novoměstské nemocnici mají dva zdravotníci pozitivní testy na COVID-19
  Výsledky testů na COVID-19 průběžně prováděných u zaměstnanců nemocnice v Novém Městě na Moravě prokázaly druhého pozitivního zdravotnického pracovníka. Jedná se o osobu, která byla v kontaktu s první pozitivní zdravotní sestrou (spolujízda autem do zaměstnání). Tento druhý nemocný zdravotník je od úterý v přísné dvoutýdenní domácí karanténě, nevykazuje žádné příznaky onemocnění.
 • Vydáno ve čtvrtek 26.3.2020 :
  V gymnáziu ve Žďáře nad Sázavou tisknou štíty pro zdravotníky
  První stovku ochranných štítů pro zdravotníky vytiskly dvě malé 3D tiskárny žďárského gymnázia. Tyto štíty už chrání zdravotníky novoměstské nemocnice.
Další články vydané ve dnech 13. 3. 2020 - 28. 3. 2020:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2020) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
23. 3. 2020 - Církev Janova II. – Liturgie

22. 3. 2020 - Církev Janova I.

26. 2. 2020 - K době postní: Jíst – nebo nejíst?

25. 2. 2020 - Rod Toufarů z Horního Smrčného, z něhož pocházel mučedník P. Josef Toufar

11. 12. 2019 - Sedmdesát let od prvního křížového zázraku v Číhošti!

25. 9. 2019 - Hlavní poznávací znak sektářství? Záporný vztah k tabáku!

24. 9. 2019 - Prosme po třiceti letech opět svatou Anežku Českou o zázrak. O svobodu!

1. 8. 2019 - Svatý Serafim Sárovský: „Získej vnitřní pokoj – a tisíce okolo tebe naleznou spásu!“

20. 6. 2019 - Mariánský sloup: Staletý symbol řádění běsů v českých levicových duších

2. 5. 2019 - 2. květen: „Slovo se vtělilo, abychom my se zbožštili!“


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

- Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

- Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

- Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

- Netopýr v trolejbusu…

- Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

- Dvojitá pomsta pana domácího

- Bedřichovák v zeleném, aneb pomsta svobodníkova a předpisů nedbalý kocour…

- Vzpomínka na Bosého Laca

- Jak lokomotivy na hlavním nádraží vždy dobře předpovídaly počasí…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...