Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2020), vychází již 8573 dnů

Dnes je středa 1. duben
(19. březen církevního kalendáře iuliánského)
• 2020 rok křesťanského letopočtu
• 7509 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 1. 4.:
Středa po neděli smrtné
Svátek dle pravoslavného kalendaria na 19. 3. (1. 4.):
 • 19.2.2020:
  Místopředseda Trikolory: Šikana živnostníků musí skončit; stát nesmí lidem, kteří se chtějí živit tím, co umějí, házet klacky pod nohy
  Pane místopředsedo. Denně čteme hrůzné příběhy nebožáků, kteří v této zemi ještě podnikají. Příběhy o likvidačních pokutách, o šikaně úřadů počínaje takzvanou EET a konče obchodní inspekcí či nejrůznějšími "dozorovými" orgány. Já sám jsem byl na "volné noze" už na jaře roku 1989, tudíž mohu porovnávat. Bolševik na samém sklonku svého panování si nedovolil k člověku, který se rozhodl živit tím, co uměl, už ani setinu toho, co si dovolí k němu tento stát dnes. Máte recept, jak tuto tristní situaci svobodných lidí, kteří nechtějí nic jiného, než se živit tím, co umí a totéž naučit své děti a vnuky, změnit?
  Děkuji za dotaz. Jeden z pilířů našeho programu v Trikolóře zní, že "Bohatství vzniká z práce, nikoli tedy z dotací či subvencí". Což znamená, že stát by lidem, kteří něco umí a chtějí se tím živit, neměl v aktivitě bránit nebo jim házet klacky pod nohy.

  Trh je vztah svobodných lidí, kde na jedné straně je poptávající a na druhé prodávající. Tento základní ekonomický princip si vždy poradí a vyfiltruje ty šikovné od těch neschopných a potřebné zboží a služby od těch, o které nikdo nestojí. K tomu není zapotřebí živnostenských úřadů ani hejna úředníků s lejstry, kteří rozhodují jestli a za jakých podmínek vás nechají podnikat. Když už oprávnění dostanete, tak jste následně zasypán kopou administrativy místo toho, abyste mohl vydělávat sobě a potažmo i státu peníze. Je to past dnešní byrokratické doby.

  Přitom změna je tak jednoduchá. Podporujme lidi v činorodosti, vždyť to je součástí svobodného světa, který jsme si před třiceti lety vysnili. Že to jde si můžeme ověřit například v dnes tak skloňované Velké Británii. Tam se zaregistrujete naprosto svobodně, tedy pokud nepodnikáte ve zbraních hromadného ničení či v drogách, a ostatní je vaše věc. Umíte dělat keramiku? Umíte hrát na housle? Umíte opravit lidem jejich elektroinstalaci? Ano?

  Pak se tím živte pokud to dokážete.

  Jednou za rok vyplníte daňové přiznání, které máte hotové po internetu za půl hodiny a úředník Jejího Veličenstva vám následně obratem zdvořile poděkuje, že platíte Jejímu Veličenstvu daně a popřeje vám ještě k tomu mnoho úspěchů ve vaší další činnosti.

  Tak by to mělo vypadat. Bohužel u nás se zefektivňuje spíš výběr daní například vámi zmiňovaným EET, ale nikdo se nezamýšlí nad tím jak občanům, živnostníkům a podnikatelům jejich práci ulehčit. Platí heslo: "Buď zticha, plať daně a neptej se co s těmi penězi uděláme. V případě chyby dostaneš navíc pokutu".

  Jakoby stát neměl o aktivní lidi zájem, jakoby snad peníze padaly do státní pokladny z nebe a byla to jen hra s imaginárními čísly. Jakoby za každou tisícikorunou nebyla odvedená práce lidí.

  Chce to prostě zásadní změnu přístupu, Stát si musí začít vážit svých pracovitých občanů, jejich pracovního úsilí a jimi odvedených peněz na daních. Nechme lidi svobodně tvořit, podnikat, nekomplikujme jim práci a neždímejme z nich čím dál větší daně. Fanděme činorodosti a vyžadujme aktivitu i od těch, kteří by radši seděli doma a pobírali dávky. Nic není zadarmo a bez práce nejsou koláče musí platit pro všechny občany a nejen pro ty slušné a pracovité...

  Takto to tedy vidíme my v Trikolóře a věříme, že s námi skončí čas, kdy jedni se smějí a čerpají, a druzí pracují a platí.

  Leo ŠVANČARA
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno v úterý 31.3.2020 :
  Havlíčkobrodští profesionální hasiči pomáhají první den v domově seniorů v Břevnici
  Úderem dnešní sedmé hodiny ráno začali pomáhat v Domově se zvláštním režimem v Břevnici příslušníci Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina. Tříčlenná směna příslušníků bude sloužit do zítřejší sedmé hodiny ranní, pak ji vystřídá směna další.
 • Vydáno v úterý 31.3.2020 :
  Prosím, nezachraňujte mláďata, pokud nejsou zraněná. Oni sami nebo jejich rodiče se postarají
  Do lesů, lesoparků, ale i městských parků teď přichází mnohonásobně víc lidí než jindy, protože se při dlouhodobém pobytu v uzavřených prostorách zkrátka potřebují provětrat na čerstvém vzduchu. Je mezi nimi i velká část těch, kteří toho o přírodě mnoho nevědí, a tak se snadno může stát, že by se snažili pomáhat tam, kde to vůbec není zapotřebí. Mám na mysli především osud mláďat, která se právě teď na jaře rodí, a která se teprve učí samostatnosti. Neznalí lidé se snadno dojmou nad zdánlivě osiřelými tvory a v domnění, že je zachrání, je bohužel seberou a odnesou domů nebo do nejbližší záchranné stanice. Což je ale to nejhorší, co se může mláďatům stát, protože jim člověk sebere šanci stát se samostatnými, životaschopnými jedinci, kteří pak v přírodě obstojí!
 • Vydáno v úterý 31.3.2020 :
  V Rozsochatci byl nalezen dělostřelecký tříštivý granát
  Podezřelý předmět připomínající munici byl nalezen na pozemku při úpravě terénu v pondělí 30. března před druhou hodinou odpoledne v Rozsochatci na Havlíčkobrodsku.
 • Vydáno v úterý 31.3.2020 :
  Šmejdi se neštítí podvádět ani v této těžké době
  I na Třebíčsku zaznamenala při poskytování služeb seniorům třebíčská Charita informace, že takzvaní „šmejdi“ využívají situace a snaží se zneužít důvěry zejména seniorů.
 • Vydáno v úterý 31.3.2020 :
  Na Vrchlického ulici v Jihlavě město zasadí stromy do speciálního substrátu
  V jílovité půdě kolem ulice Vrchlického se nedaří stromům, proto zde pro ně město připraví ideálnější půdu pomocí takzvaného strukturálního substrátu.
 • Vydáno v úterý 31.3.2020 :
  Policisté žádají o pomoc při prověřování krádeže v obchodě v ulici Chlumova v Jihlavě
  Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu krádeže zboží v jihlavské prodejně v ulici Chlumova v neděli 22. března před sedmou hodinou večer. Pátrají po muži, kterého zachytila v obchodě kamera, a jehož totožnost by policisté v zájmu prověřování případu potřebovali zjistit. V obchodě došlo ke krádeži herní konzole s ovladači a vznikla tak škoda za necelých devět tisíc korun.
 • Vydáno v úterý 31.3.2020 :
  Firma PFNonwovens Czech s.r.o. chrání speciální textilií zdravotní i sociální služby v Třebíči
  Znojemská firma PFNonwovens Czech s.r.o. pomáhá chránit zdravotní i sociální služby v Třebíči i dalších regionech.
 • Vydáno v úterý 31.3.2020 :
  Obnova turistického značení bude letos náročnější, i třeba kvůli kůrovcové kalamitě
  Letošních 500 tisíc korun, tedy o 130 tisíc korun více než v minulém roce, poskytnutých Krajem Vysočina pomůže Klubu českých turistů s obnovou značení tras pro pěší i cyklisty. V kraji je aktuálně vyznačeno téměř 2450 km cyklotras a 3200 km pěších a lyžařských tras.
 • Vydáno v úterý 31.3.2020 :
  Lidé se mohou o svém zdravotním stavu poradit on-line
  On-line lékařskou poradnu mohou nově využít obyvatelé Vysočině. Důvodem je ulevit zdravotnickým a ambulantním zařízením, jež se nyní potýkají s problémy způsobenými onemocněním COVID-19, a zároveň poskytnout lidem možnost poradit se s lékařem o svém zdravotním stavu na dálku, aniž by se vystavovali riziku nákazy virovým onemocněním.
 • Vydáno v úterý 31.3.2020 :
  Zříceninu hradu Zubštejn město Bystřice nad Pernštejnem nepronajme, osadníci z Pivonic nechtějí přijít o klid
  Za roční nájemné ve výši padesát tisíc korun si chtěl zájemce od bystřické radnice pronajmout areál zříceniny hradu Zubštejn nad místní částí města Pivonice na Žďársku. V průběhu letní sezony by tam pořádal různé kulturně-společenské akce, současně by areál rovněž upravil, což znamená zřízení toalet pro návštěvníky, postavení pódia a podobně. Turisté, kteří si míří zříceninu v majetku Bystřice nad Pernštejnem prohlédnout, by i nadále neplatili žádné vstupné.
 • Vydáno v pondělí 30.3.2020 :
  Pravidelné zkoušky sirén ve středu 1. dubna budou zrušeny
  Pravidelná měsíční zkouška sirén, která se koná vždy první středu v měsíci, bude ve středu 1. dubna 2020 zrušena z důvodu mimořádného stavu vyhlášeného vládou v souvislosti s koronavirem.
 • Vydáno v pondělí 30.3.2020 :
  Třebíč vyvěsila státní vlajku, ke stým narozeninám a jako projev soudržnosti
  30. března 2020 slaví česká vlajka kulaté, sté narozeniny. Zákon o užívání státních symbolů říká, že státní vlajku vyvěšují samosprávy u příležitosti státních svátků či dnů státního smutku.
 • Vydáno v pondělí 30.3.2020 :
  Profesionální hasiči budou od úterního rána pomáhat v Břevnici na Havlíčkobrodsku
  Od úterní sedmé hodiny ranní začnou pomáhat profesionální hasiči Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v Domově se zvláštním režimem v Břevnici. Po neúspěšném vyjednávání hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka s Armádou ČR vyšli hasiči vstříc a reagují tak na požadavek hejtmana. V domově budou k dispozici zdravotnickému personálu a klientům vždy tři příslušníci v nepřetržité službě. Střídání směny bude po 24 hodinách. Sestaveny jsou tři směny. Hasiči na místě nebudou zajišťovat zdravotnickou péči, bude se výhradě jednat o pomoc zdravotnickému personálu s chodem domova spočívající například v dezinfikování prostor, roznášení stravy, běžné údržbě v domově atd.
 • Vydáno v pondělí 30.3.2020 :
  Žena seděla v Telči na silnici, nadýchala téměř čtyři promile, v Jihlavě se motal po ulici agresivní opilec
  V ulici Hradecká v Telči seděla na silnici v sobotu 28. března asi ve čtyři hodiny odpoledne třicetiletá žena. Policisté naměřili ženě při dechové zkoušce hodnotu 3,65 promile alkoholu. Značně opilou ženu odvezli na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy k vystřízlivění. Je podezřelá ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.
 • Vydáno v pondělí 30.3.2020 :
  Zoologická zahrada v Jihlavě spustila na webu NouZOOvku!
  Již druhý týden platí v celé České republice přísná bezpečnostní opatření a již druhý týden je zavřená i Zoo Jihlava pro všechny návštěvníky, tedy i děti. Ty jsou ze škol doma a mají určitě dost práce, aby zvládly náročný režim domácí výuky. A právě proto, aby si odpočinuly, něco se dozvěděly a mohly si zasoutěžit a vzpomenout na jihlavskou zoo, je tu pro všechny děti NouZOOvka!
 • Vydáno v pondělí 30.3.2020 :
  Tatínci mohou od pondělí 30. března navštívit rodičky v jihlavské porodnici; musí však dodržet určité podmínky
  Jihlavská porodnice od pondělí 30. března umožní tatínkům návštěvy u rodičky po porodu za následujících podmínek:
 • Vydáno v pondělí 30.3.2020 :
  Rádio Retro Zlatý fond zažene chmury i nudu archivními poklady
  V období, kdy není možné se scházet, chodit do divadel a na koncerty, nabídne Rádio Retro Zlatý fond nejlepší nahrávky od šedesátých do devadesátých let z archivu Českého rozhlasu. Vysílání startuje o půlnoci z pondělí 30. března na úterý 31. března. Posluchači se mohou těšit na životní příběhy v pořadech A léta běží, vážení či Sedmilháři, semaforské záznamy nebo imaginární cestování s Meteorem.
 • Vydáno v pondělí 30.3.2020 :
  Armáda Vysočině nepomůže; převoz klientů z Břevnice do Lázní Toušeň padl; kraj požádá o pomoc studenty, dobrovolníky, hasiče
  Armáda prostřednictvím generálního štábu odmítla poslat pomoc středního zdravotnického personálu do Domova se zvláštním režimem Břevnice. Jako důvod byly uvedeny nedostačující kapacity. Klienti domova Břevnice nemohou být převezeni k péči ani do Lázní Toušeň, jehož kapacity za tímto účelem nabídlo ministerstvo zdravotnictví. Důvodem je specifický charakter diagnóz klientů domova se zvláštním režimem, jejich celkový zdravotní stav, který neumožňuje transport, a jiný typ péče, který je zařízením v Toušeni poskytován.
 • Vydáno v pondělí 30.3.2020 :
  Děkuji nejen tisícovkám ošetřovatelů zvířat, ale třeba i popelářům, kteří při své těžké práci denně riskují nákazu
  Každý den sleduji aktuální dění kolem pandemie a musím smeknout pomyslný klobouk před všemi, kdo v těchto dnech přímo v terénu riskují své zdraví a nasazují životy, aby co nejvíc uchránili společnost před masivním šířením nebezpečné nákazy. Každý víme, že jde především o lékaře a desítky dalších zdravotnických profesí, o policisty a hasiče – bez ohledu na to, jestli pracují v první linii přímo s nemocnými COVID-19 nebo se starají o další potřebné. K těmto profesionálům patří také dobrovolníci, kteří po celé republice nezištně roznášejí seniorům nákupy až domů, aby tato nejvíce ohrožená skupina obyvatel nemusela vycházet z domu a riskovat, že se nakazí. Stejně tak i prodavačky v obchodech, díky kterým jsou dostupné základní věci běžné denní spotřeby.
 • Vydáno v pondělí 30.3.2020 :
  Na Vysočině má prokázanou nákazu koronavirem 98 osob
  Podle krajské hygienické stanice je k dnešnímu, pondělnímu ránu 30. března, na Vysočině 98 lidí s prokázanou nákazou na koronavirus. Za posledních čtyřiadvacet hodin stoupl počet nakažených lidí o šest.
Další články vydané ve dnech 17. 3. 2020 - 1. 4. 2020:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2020) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
23. 3. 2020 - Církev Janova II. – Liturgie

22. 3. 2020 - Církev Janova I.

26. 2. 2020 - K době postní: Jíst – nebo nejíst?

25. 2. 2020 - Rod Toufarů z Horního Smrčného, z něhož pocházel mučedník P. Josef Toufar

11. 12. 2019 - Sedmdesát let od prvního křížového zázraku v Číhošti!

25. 9. 2019 - Hlavní poznávací znak sektářství? Záporný vztah k tabáku!

24. 9. 2019 - Prosme po třiceti letech opět svatou Anežku Českou o zázrak. O svobodu!

1. 8. 2019 - Svatý Serafim Sárovský: „Získej vnitřní pokoj – a tisíce okolo tebe naleznou spásu!“

20. 6. 2019 - Mariánský sloup: Staletý symbol řádění běsů v českých levicových duších

2. 5. 2019 - 2. květen: „Slovo se vtělilo, abychom my se zbožštili!“


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

- Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

- Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

- Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

- Netopýr v trolejbusu…

- Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

- Dvojitá pomsta pana domácího

- Bedřichovák v zeleném, aneb pomsta svobodníkova a předpisů nedbalý kocour…

- Vzpomínka na Bosého Laca

- Jak lokomotivy na hlavním nádraží vždy dobře předpovídaly počasí…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...