Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2020), vychází již 8669 dnů

Dnes je pondělí 6. červenec
(23. červen církevního kalendáře iuliánského)
• 2020 rok křesťanského letopočtu
• 7509 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 6. 7.:
Pondělí po neděli páté po Svatém Duchu
 • 24.5.2020:
  Řidiči usedají za volant opilí, zdrogovaní i bez řidičáků
  Ze spáchání trestného činu je podezřelý čtyřicetiletý muž, který řídil auto, i když to má zakázáno. V pátek 22. května jel po desáté hodině večer s vozidlem Ford Mondeo v Tasově. Policisté, kteří jej zastavili, zjistili, že má řidič na základě rozhodnutí městského úřadu vysloven od konce loňského roku mimo jiné zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, který by mu měl skončit až v polovině roku 2021. Dechová zkouška u něho byla negativní. Řidič již v další jízdě nesměl pokračovat. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují.
  Řidič byl opilý
  V pátek 22. května odhalili policisté řidiče, který usedl za volant s více než jedním a půl promile alkoholu. Šestatřicetiletý muž jel po jedenácté hodině večer s vozidlem Mitsubishi po silnici u obce Slavětice na Třebíčsku, kde automobil zastavili policisté. U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,54 promile alkoholu. Policisté muži další jízdu zakázali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

  Řidič měl přes dvě a půl promile alkoholu
  Ze spáchání trestného činu je podezřelý dvaačtyřicetiletý muž, který jel s vozidlem opilý a havaroval. V sobotu 23. května řídil automobil Ford v Lipnici nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. Po šesté hodině večer na přímém úseku komunikace přejel do protisměru a dále mimo vozovku, kde narazil do dřevěných ohradníků a vzrostlého stromu. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Policisté provedli u muže dechovou zkoušku, která u něho ukázala hodnotu 2,55 promile alkoholu. Opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty ještě vyšší. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz, je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují. Dopravní nehodu šetří.

  Řidič byl pod vlivem drog
  Ve čtvrtek 21. května jel před osmou hodinou ráno v Novém Hubenově na Jihlavsku řidič vozidla Škoda, který překročil nejvyšší povolenou rychlost v obci. Vozidlo policisté zastavili a provedli kontrolu. Dechová zkouška byla u řidiče negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test byl u muže pozitivní na amfetamin, požití drog před jízdou řidič i přiznal. Podrobit se lékařskému vyšetření bezdůvodně odmítl. Muž již v další jízdě nesměl pokračovat a policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

  Řidič pod vlivem drog
  Pod vlivem drog usedl včera, ve čtvrtek 21. května, za volant sedmadvacetiletý muž a přišel tak o řidičský průkaz. Po třetí hodině odpoledne jel s vozidlem Škoda Fabia v Kralicích nad Oslavou na Třebíčsku po ulici Brněnská, kde ho zastavila hlídka. Policisté provedli u muže test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní na marihuanu, požití drog před jízdou řidič přiznal. Muž již v další jízdě nesměl pokračovat. Lékařskému vyšetření se odmítl bezdůvodně podrobit. Muž je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

  Řidič byl pod vlivem drog
  Pod vlivem drog usedl včera za volant třicetiletý muž a přišel tak o řidičský průkaz. Ve středu 20. května jel s vozidlem Peugeot v Jaroměřicích nad Rokytnou na Třebíčsku po ulici K Ráji, kde ho před devátou hodinou večer zastavila hlídka. Policisté provedli u muže test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní na marihuanu, požití drog před jízdou řidič přiznal. Muž již v další jízdě nesměl pokračovat. Je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

  Řidič byl pod vlivem alkoholu
  Ve středu 20. května odhalili policisté v Bystřici nad Pernštejnem na Žďársku řidiče, který usedl za volant opilý. Navíc muž řídil, i když to má zakázáno. Osmapadesátiletý muž jel po desáté hodině večer s vozidlem Škoda Octavia po ulici Poličská. Automobil zastavili policisté a provedli kontrolu. U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,89 promile alkoholu a obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky. Dále policisté zjistili, že řidičem je muž, který řídit vozidla nesmí, neboť mu byl vloni na jaře uložen soudem mimo jiné trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do léta roku 2022. Policisté opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Případ prověřují pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují.

  Muž řídil auto přes uložený zákaz
  Ze spáchání trestného činu je podezřelý sedmadvacetiletý muž, který řídil auto i přes soudem
  uložený zákaz. V úterý 19. května jel před jedenáctou hodinou dopoledne s vozidlem Citroen v Humpolci na Pelhřimovsku po ulici Nerudova. Policisté automobil zastavili a provedli kontrolu. Zjistili, že má řidič na základě rozhodnutí soudu od loňského léta uložen mimo jiné trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do začátku příštího roku. Dechová zkouška u něho byla negativní. Řidič již v další jízdě nesměl pokračovat. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují.

  Řidič byl pod vlivem drog
  Policisté odhalili ve Žďáru nad Sázavou řidiče, který usedl za volant pod vlivem drog. Osmadvacetiletý muž jel v úterý 19. května s vozidlem Nissan po ulici Sychrova, kde ho před jednou hodinou v noci zastavila hlídka. Policisté provedli u muže test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní na amfetamin, lékařskému vyšetření se odmítl bezdůvodně podrobit. Muž již v další jízdě nesměl pokračovat. Je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

  Opilý muž se snažil s vozidlem ujet
  V pondělí 18. května prováděli policisté po čtvrté hodině odpoledne dohled nad bezpečností silničního provozu v Lukách nad Jihlavou. Když chtěli zastavit vozidlo jedoucí po ulici Osvobození, řidič pokyn nerespektoval a v jízdě zvýšenou rychlostí pokračoval. Za automobilem policisté vyjeli. Na výzvy k zastavení řidič nereagoval a jel dále ve směru do chatové oblasti, odkud pokračoval po louce. Jeho jízda ale v krátké době skončila a policisté ho zajistili. Záhy zjistili, že řidičem je opilý jednatřicetiletý muž, který není držitelem řidičského oprávnění. Policisté u něho provedli dechovou zkoušku a naměřili řidiči hodnotu 1,89 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky. Opilého muže odvezli policisté na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, dále se dopustil dopravních přestupků.

  Opilý řidič havaroval
  V pondělí 18. května jel před půlnocí v Dalešicích řidič vozidla VW ve směru od obce Stropešín. Po projetí zatáčky vyjel na rovném úseku mimo komunikaci, kde narazil nejprve do betonového sloupku a poté do zděného pilíře brány. Ke zranění osob při havárii nedošlo. Policisté provedli na místě nehody ohledání a zadokumentování. U osmnáctiletého řidiče naměřili při dechové zkoušce hodnotu 1,74 promile alkoholu, také opakované zkoušky u něho ukázaly obdobnou hodnotu. Na vozidle vznikla předběžně vyčíslená škoda dvacet tisíc korun a přibližně stejná škoda byla způsobena poničením sloupku a pilíře. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

  Řidič byl pod vlivem alkoholu
  V pondělí 18. května odhalili policisté ve Žďáru nad Sázavou řidiče, který usedl za volant opilý. Dvaapadesátiletý muž jel před polednem s vozidlem Opel po ulici Haškova, kde automobil zastavili policisté. U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 2,9 promile alkoholu a opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty ještě vyšší. Navíc usedl za volant, i když řidičské oprávnění nevlastní. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují. Dále se řidič dopustil přestupku na úseku dopravy.

  Žena za volant usedla pod vlivem alkoholu
  Havlíčkobrodští dopravní policisté kontrolovali v sobotu 16. května kolem jedné hodiny ráno v Ledči nad Sázavou vozidlo Škoda. Řidičkou byla třiačtyřicetiletá žena z Havlíčkobrodska, která se v rámci silniční kontroly podrobila dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,84 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní. Policisté ženě na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

  Muž za volantem byl opilý a nevlastní řidičák
  Dvacetiletého řidiče, který za volant vozidla usedl pod vlivem alkoholu, odhalili policisté v sobotu 16. května v Telči na Jihlavsku. Automobil Volkswagen zastavila policejní hlídka na ulici Masarykova krátce před jedenáctou hodinou večer. První dechová zkouška vykázala naměřenou hodnotu 1,60 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 1,72 a 1,57 promile. Dále policisté provedenou lustrací zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění. Navíc vozidlo k jízdě užil bez souhlasu vědomí jeho majitele. Policisté mu zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Dvacetiletý muž svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty dvou trestných činů, a to ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněného užívání cizí věci, za což lze uložit až dvouletý trest odnětí svobody. Případ policisté nadále prověřují.

  Řidič pod vlivem drog
  V sobotu 16. května kolem desáté hodiny večer zastavili pelhřimovští policisté na ulici Tylova osobní automobil Opel, jehož řidičem byl osmatřicetiletý muž. Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Jeho výsledek ukázal přítomnost amfetaminu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. Výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie určí, zda se řidič bude zodpovídat z přestupkového jednání na úseku dopravy nebo z trestného činu.

  Řidič nadýchal přes jedno promile
  Třebíčští policisté v neděli 17. května odhalili řidiče, který nadýchal přes jedno promile. Osobní automobil Toyota zastavili policisté krátce před půl jednou ráno na ulici Míčova v Třebíči. Devatenáctiletý muž, který vozidlo řídil, se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl 1,53 promile alkoholu. Podobný výsledek vykázalo také opakované měření. V další jízdě muž pokračovat nesměl a policisté vše zadokumentovali. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel.


  por. Bc. Jana KROUTILOVÁ, por. Mgr. Stanislava Miláčková
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 19:08 hodin:
  Ve Větrném Jeníkově onemocněl muž koronavirem, další lidé mají příznaky nemoci
  Na Třebíčsku přibyl během neděle 5. července jeden nakažený člověk novým typem covid-19, další - muž - je na Jihlavsku ve Větrném Jeníkově. Na Vysočině se již od počátku testování, tedy od 22. března, nakazilo 197 lidí.
 • Vydáno dnes v 17:59 hodin:
  Opilý cyklista musel dojít domů po svých, hrozí mu pokuta až 50 tisíc korun
  Devětapadesátiletý cyklista, kterého v sobotu 4. července před druhou hodinou v noci v Želetavě na Třebíčsku kontrolovali policisté, nadýchal 2,24 promile, opakovaná zkouška prokázala 2,03 promile alkoholu v krvi. Policisté mu jízdu zakázali a domů musel pěšky.
 • Vydáno v neděli 5.7.2020 :
  V Jihlavě u Lyžaře boural motocyklista na Simsonu, utrpěl lehké zranění
  Na silnici III/1311 u Lyžaře nedaleko Hybrálce v sobotu 4. července patnáct minut po sedmnácté hodině havaroval šestasedmdesátiletý řidič motocyklu značky Simson, který projížděl po silnici ve směru od Jihlavy směrem na obec Smrčná.
 • Vydáno v neděli 5.7.2020 :
  Život jedné louky ve fotografiích Karly Nixové v Bítově - Kopaninkách
  Venkovní výstava makrofotografií Karly Nixové s titulem Život jedné louky potrvá od pondělí 6. července až do neděle 30. srpna v Bítově - Kopaninkách.
 • Vydáno v sobotu 4.7.2020 :
  Třicetiletému muži z Třebíčska hrozí za krádež horského kola až osm let vězení
  Třicetiletý muž z Třebíčska je trestně stíhán ze spáchání zločinu krádeže, když večer na konci dubna vnikl do bytového domu v Moravských Budějovicích, kde ze sklepa sebral horské kolo. Trestný čin spáchal v době, kdy byl v zemi vyhlášen nouzový stav.
 • Vydáno v sobotu 4.7.2020 :
  Portréty zvířat v jihlavské muzejní kavárně
  V muzejní kavárně v Jihlavě bude ve středu 8. července zahájena výstava s titulem Portréty zvířat.
 • Vydáno v sobotu 4.7.2020 :
  Kostel svatého Jakuba Většího v Jihlavě bojuje o cenu Patrimonium
  Za kraj Vysočina byla do sedmého ročníku Ceny Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro obnova krovu a střešního pláště kostela sv. Jakuba Většího v Jihlavě. Cílem ceny je vyzdvihnout zásluhy o záchranu kulturních památek, významné objevy a nálezy, příklady kvalitních oprav či restaurování a úspěšné prezentace kulturního dědictví.
 • Vydáno v sobotu 4.7.2020 :
  Hrníčky z terapeutické dílny rozšiřují sortiment dárkových předmětů v turistickém informačním centru v Ledči nad Sázavou
  Nově najdete v Turistickém informačním centru v Ledči nad Sázavou keramické hrnečky ze Sociálně terapeutické dílny při Oblastní charitě Havlíčkův Brod. S nápadem rozšířit nabídku dárkových předmětů ledečského TIC přišla Jitka Burianová, která v centru pracovala.
 • Vydáno v pátek 3.7.2020 :
  Třináctiletá dívka, která vylezla jihlavském nádraží na vagon, zemřela
  Třináctiletá dívka, která ve středu 24. června na vlakovém městském nádraží v Jihlavě vylezla na odstavené vagony s cementem, zemřela v nemocnici.
 • Vydáno v pátek 3.7.2020 :
  Kadeřnický kurs pro odsouzené ve věznici ve Světlé nad Sázavou pokračuje, závěrečné zkoušky je čekají v září
  Pět odsouzených žen z věznice ve Světlé nad Sázavou pokračuje v kadeřnickém kursu, který byl dva měsíce přerušen kvůli koronavirové pandemii. Od konce května běží kurs opět naplno. Na konci června mohla pětice odsouzených žen navštívit kadeřnické studio jihlavské střední školy, kde si vyzkoušely práci s profesionálními přístroji a kadeřnickým vybavením, které budou používat u závěrečných zkoušek letos v září. Budoucí kadeřnice mají v tuto chvíli za sebou už 170 výukových hodin.
 • Vydáno v pátek 3.7.2020 :
  Jiří Suchý bude v Pelhřimově uveden do Rekordmanské síně slávy
  Jiří Suchý, již přes šest desetiletí hlavní protagonista divadla Semafor, přijede v pondělí 13. července do Pelhřimova, kde převezme titul Rekordman roku v kategorii Rekordmanská síň slávy.
 • Vydáno v pátek 3.7.2020 :
  Recidivistka si v obchodě schovala do kapsy kosmetiku a nezaplatila
  Třicetiletá žena ve čtvrtek 2. července kolem půl desáté odpoledne schovala do kapsy v obchodním domě v Havlíčkově Brodě kosmetiku v hodnotě sto korun, kterou nezaplatila.
 • Vydáno ve čtvrtek 2.7.2020 :
  Nervovým jedem otrávil kriticky ohroženého luňáka; přispějí pozorní lidé k odhalení nebezpečného traviče?
  Nesmyslné, zrůdné, odporné. Další lidská bestie řádí tentokrát v okrese Nymburk. S použitím velmi nebezpečného jedu karbofuranu přivodil tento vyšinutý jedinec zcela zbytečnou a trýznivou smrt luňáku červenému, který u nás patří ke kriticky ohroženým druhům ptáků. Po pozření nervového jedu ze stejné otrávené návnady položené u polní cesty (!) uhynul na tomtéž místě také krkavec velký, který je v ČR ohroženým druhem. Zabití kriticky ohrožených zvířat je přitom trestným činem, za který pachateli hrozí až několika let vězení.
 • Vydáno ve čtvrtek 2.7.2020 :
  Odbor dopravy na jihlavském magistrátu bude v pondělí 10. srpna do 11 hodin zavřený, klienti se musí přeobjednat
  Odbor dopravy na jihlavském magistrátu bude v pondělí 10. srpna od 8 do 11 hodin pro veřejnost uzavřen. Důvodem je odstávka přívodu elektřiny.
 • Vydáno ve čtvrtek 2.7.2020 :
  Pokud naleznete mládě poštolky, které má více chmýří jak peří, kontaktujte záchrannou stanici
  Pokud najdete na zemi mládě poštolky v prachovém peří jako je na fotce v popředí, či menší je nejlépe kontaktovat nejbližší záchrannou stanici. Když se takhle malé mládě nevrátí do hnízda má velmi malou šanci na přežití.
 • Vydáno ve čtvrtek 2.7.2020 :
  V jaderné elektrárně Dukovany platí přísná hygienická pravidla, v karanténě je dvacet zaměstnanců
  Na základě doporučení krajských hygieniků jsou v jaderné elektrárně Dukovany znovu zavedena přísnější hygienická opatření - nošení roušek, dodržování rozestupů, neshromažďování se a používání desinfekce.
 • Vydáno ve čtvrtek 2.7.2020 :
  Prázdniny na Roštejně plné divadel, navíc prohlídky hradu za snížené vstupné
  Letní prázdniny budou na hradě Roštejn nedaleko Telče plné kulturních zážitků, v první polovině července především ve formě divadelních prohlídek a představení. K dispozici budou návštěvníkům rovněž všechny interiérové prohlídkové trasy a výstup do věže za zvýhodněné vstupné a mimo ojedinělých situací znovu již i parkování přímo před budovou hradu.
 • Vydáno ve čtvrtek 2.7.2020 :
  Napadený muž v Třebíči utrpěl vážné zranění, se kterým skončil v nemocnici
  Třebíčští kriminalisté objasnili případ fyzického napadení, při kterém byl vážně zraněn napadený muž. Dva muži, oba cizinci, se potkali v pátek 26. června v dopoledních hodinách v areálu firmy v Třebíči, kam přijeli každý zvlášť v souvislosti se zaměstnáním. Mladší z mužů ale nečekaně navázal na jejich konflikt z předchozího dne, ke kterému došlo na ubytovacím zařízení, a na sedmatřicetiletého muže náhle zaútočil. Srazil ho k zemi a tloukl pěstmi zejména do oblasti hlavy, poté odešel. Napadený cizinec utrpěl při útoku zranění, která si vyžádala lékařské ošetření s následnou hospitalizací v třebíčské nemocnici.
 • Vydáno ve čtvrtek 2.7.2020 :
  Léto ve znamení filmu; Jihlavu navštíví i Jiří Bartoška
  Na jihlavském amfiteátru se rozzáří světla projektorů 11. a 17. července. Těsně předtím však Jihlava pocítí na vlastní kůži kus Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Srpen strávíme na Masarykově náměstí při Létě s gustem a na červenec jsou připravena výjimečná filmová promítání, která do Jihlavy přivedou i herce Jiřího Bartošku.
 • Vydáno ve čtvrtek 2.7.2020 :
  Festivalová přehlídka filmů TADY VARY v jihlavském kině Dukla
  Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který se letos nekoná v obvyklém dějišti tohoto filmového svátku - v Karlových Varech, ale v necelé stovce vybraných kin v celé České republice. Mezi tato kina patří i jihlavské kino Dukla. Přehlídka šestnácti festivalových titulů s názvem TADY VARY proběhne ve dnech 3. až 11. července.
Další články vydané ve dnech 21. 6. 2020 - 6. 7. 2020:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2020) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
24. 4. 2020 - Strašlivé poznání: Většina obyvatel této země jsou levicově úchylní lidé, kteří si zamilovali mít moc nad svými bližními

8. 4. 2020 - Ke Škaredé středě…

1. 4. 2020 - Vazby a souvislosti mezi největšími chřipkovými epidemiemi, které se objevují pravidelně každé půlstoletí

23. 3. 2020 - Církev Janova II. – Liturgie

22. 3. 2020 - Církev Janova I.

26. 2. 2020 - K době postní: Jíst – nebo nejíst?

25. 2. 2020 - Rod Toufarů z Horního Smrčného, z něhož pocházel mučedník P. Josef Toufar

11. 12. 2019 - Sedmdesát let od prvního křížového zázraku v Číhošti!

25. 9. 2019 - Hlavní poznávací znak sektářství? Záporný vztah k tabáku!

24. 9. 2019 - Prosme po třiceti letech opět svatou Anežku Českou o zázrak. O svobodu!


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

- Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

- Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

- Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

- Netopýr v trolejbusu…

- Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

- Dvojitá pomsta pana domácího

- Bedřichovák v zeleném, aneb pomsta svobodníkova a předpisů nedbalý kocour…

- Vzpomínka na Bosého Laca

- Jak lokomotivy na hlavním nádraží vždy dobře předpovídaly počasí…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...