Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2020), vychází již 8679 dnů

Dnes je středa 15. červenec
(2. červenec církevního kalendáře iuliánského)
• 2020 rok křesťanského letopočtu
• 7509 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 15. 7.:
Středa po neděli šesté po Svatém Duchu Sv. Jindřicha, vyznavače a císaře
 • 3.6.2020:
  Rekordy v karanténě aneb připomínka odsunutého 30. festivalu Pelhřimov - město rekordů
  V Pelhřimově v zahradě Muzea kuriozit, městě rekordů se bude ve dnech 9. - 14. června konat akce Rekordy v karanténě, jako připomínka o rok odsunutého jubilejního 30. festivalu Pelhřimov – město rekordů. Půjde o to nejzajímavější (a současně realizovatelné v nových podmínkách) z ¾ roku připravovaného festivalu.
  Akce proběhne ve městě, které se stalo známým díky rekordům a českým NEJ… a paradoxně i tentokrát je Pelhřimov a okolí regionem s NEJmenším výskytem nakažených koronavirem (pouhé 2 případy na okrese – oba vyléčení, přičemž jeden z nemocných zde vůbec nepobýval, pouze tu má trvalé bydliště, proto jej statistika řadí na Pelhřimovsko).

  Místo konání: Nábřeží rekordů a kuriozit 811, Pelhřimov, Zahrada Muzea rekordů a kuriozit. V zahradě je mimo jiné vystaveno několik rekordních exponátů (největší ježek v kleci, dvoumetrová poštovní schránka, největší mamut upletený z březového proutí, obří kuchyně muzea rekordů i s třímetrovým příborem a prostor přímo navazuje na expozici Zlaté české ručičky.

  Pořadatelé připravili přerážení obrubníků držených v zubech-muž zasypaný kostkami ledu-nejvíc portrétů (karikatur) lidí v roušce-nejvíc tupláků v jedné ruce-nejvíc „angličáků“ (kliků na jedné ruce s výskokem) v 75 letech-psaligrafický rekord (vystřihování portrétů nůžkami)-1. létající toaleta (balón, který má místo koše mobilní toaletu s posádkou uvnitř)-nejdéle v gymnastické pozici zvané „provaz“.

  Součástí projektu bude:
  Velká exteriérová výstava 30 let pelhřimovských rekordů – fotografický průřez nejpozoruhodnějšími českými NEJ… - 30 tabulí s více než třemi stovkami velkoformátových fotografií zachycujících nejzajímavější okamžiky, při nichž v letech 1990 – 2020 vznikaly výkony později zapsané do České knihy rekordů. Tato výstava bude prolínat celou akcí „Rekordy v karanténě“ a bude v Pelhřimově k vidění až do 28. června. Následně od 30. června bude instalována na hradě v Lipnici nad Sázavou.

  Program akce REKORDY V KARANTÉNĚ:
  9. června – úterý, 13.00 – René Golem Richter – úvodní pokus o světový rekord vyhlášeného siláka bude součástí projektu „Golem proti dopingu“) – přerážení betonových obrubníků (80 kg) na rychlost. Obrubník upoutaný do popruhů silák zvedne v zubech (bez pomoci rukou) a asistent betonový dílec (100 x 25 x 15 cm) úderem ocelové palice přerazí (postupně 6 ks v co nejkratším čase). Tento muž s extrémní silou v čelistech se už v minulosti na festivalu Pelhřimov - město rekordů několikrát do České knihy rekordů zapsal, např. v délce držení vrtáku spuštěné vrtačky v zubech. Vrták (šířka 1 cm, délka 60 cm, určen k vrtání betonu) zapnuté příklepové vrtačky typu C-1103 o výkonu 1050 w udržel v zubech 38,69 vteřiny, tj. do okamžiku, kdy došlo ke spálení jejího motoru.
  Zároveň vystoupí silákův syn, který v 11 letech bude zvedat 35kilogramové závaží v zubech.

  10. června – středa, 13.00 – Petr David zvaný „Velká ruka“ – muž s největší dlaní a nejdelšími prsty v České republice se pokusí o zvednutí rekordního počtu tupláků s pivem (objem 1 litr) - jednou rukou. Dosavadní rekord: 12 tupláků

  + od 12.00 - gymnastický rekord Kláry Michlové – pokus o překonání světového rekordu ve výdrži v pozici zvané „provaz“

  11. června – čtvrtek, 13.00 – Bob Divílek – průkopník československé kulturistiky, 75letá legenda tohoto sportu, propagátor pravidelného cvičení, které vede k všeobecné pohodě a zdraví, čehož je sám příkladem (rekord v počtu tzv. angličáků = klik a následný výskok z dřepu s tím, že kliky bude rekordman dělat na jedné ruce!!)
  Držitel několika rekordů, např.: nejvíc kliků s partnerkou na zádech - Bohumil Bob Divílek dokázal v průběhu 31,85 vteřiny udělat 19 kliků, přičemž po celou dobu pokusu stála na rekordmanovi asistentka Dominika Benešová vážící 52 kg.

  12. června – pátek, 13.00 – Raka Miličevič – psaligrafický rekord (= vystřihování siluet-portrétů známých osobností nůžkami na rychlost, včetně ukázek portrétů přítomných diváků)
  Raka je držitelem rekordu:
  100 psaligrafických portrétů vytvořených v nejkratším čase
  technikou psaligrafie (vystřihování siluet nůžkami) vytvořil siluety (portréty) 99 návštěvníků akce probíhající v Liberci, a to za 58:14,29 min.

  + První létající toaleta (start cca 19.00 – 20.00 hod). Pozoruhodný a současně recesně laděný pokus o zápis do České knihy rekordů spočívající ve vzletu balónu, který místo tradičního koše bude mít kabinku mobilního WC (v případě nepříznivých povětrnostních podmínek bude start odložen na sobotní ráno – cca 6.00, popř. sobotní večer). Místo startu bude upřesněno.

  13. června – sobota, 13.00 - Muž v ledu – otužilecký rekordman se pokusí překonat světový rekord 2:08:15 hod (ve stoje, uzavřen v proskleném boxu, zasypán co nejdéle ledem). O rekord se pokusí Petr Kocián, který je zapsán v České knize rekordů tímto výkonem:
  Muž v ledu – ledové kostky
  Petr Kocián vydržel 1:01:50,60 h v chladícím boxu zasypán 130 kg ledových kostek. Do boxu byl ponořen celým tělem s výjimkou hlavy. Rekordman měl po dobu pokusu na sobě jen plavky a zimní čepici.

  14. června – neděle, 13.00 - Lubomír Vaněk, nejrychlejší karikaturista (rekordních 382 portrétů za 3 hodiny), výtvarník mnohokrát zapsaný v České knize rekordů, který má v expozici pelhřimovského Muzea kuriozit i vlastní Nejmenší galerii na světě s názvem LEHNI. Rekord: „karikatury s rouškami“ na rychlost v časovém limitu 60 minut! Výtvarník bude kreslit návštěvníky Muzea rekordů a kuriozit tak, že v duchu aktuální situace a pro vzpomínku na „dobu koronavirovou“ budou mít portrétovaní navíc dokreslenou roušku (jakoby průhlednou, takže jejich obličej bude vypodobněn celý). Přijďte si pro svou podobiznu zdarma (ostatně – kdy se člověku poštěstí, aby ho někdo portrétoval?)

  Akce "Rekordy v karanténě" je na webu: nejvic.top/rekordyvkarantene

  Facebook událost: facebook.com/events/570923657168014/

  Foto: M. Jackson – Václav Havel - siluety

  Miroslav MAREK
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 16:52 hodin:
  Tábory mohou pokračovat, ani veřejné akce v Jihlavě se neruší
  Veřejné akce budou pokračovat, pořadatelská služba a organizátoři jsou ale povinni zajistit, aby měli účastníci každé hromadné akce zakryté dýchací cesty. Také dětské tábory mohou pokračovat a to bez roušek, těch se opatření hygieniků netýká. První větší hromadná akce se v Jihlavě uskuteční už ve čtvrtek 16. července. Půjde o promenádní koncert s dechovou kapelou Rebelka se začátkem v 16 hodin.
 • Vydáno dnes v 16:14 hodin:
  Policisté na silnici I/38 za dvě a půl hodiny odhalili třináct řidičů, kteří porušili pravidla silničního provozu
  Policisté ve středu 15. července na silnici I/38 mezi Havlíčkovým Brodem a Golčovým Jeníkovem během 2,5 hodiny zkontrolovali 150 vozidel a 13 řidičů se dopustilo přestupku v dopravě, za který policisté uložili pokuty v příkazním řízení. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
 • Vydáno ve středu 15.7.2020 :
  Příroda v obležení: Jak a kam hlásit turistický vandalismus
  Nadešel čas dovolených, který letos pro většinu Čechů bude ve znamení pobytu v tuzemsku uprostřed přírody. A právě ta dostane během letní sezony zabrat. Vyšší koncentrace turistů s sebou nese také více poházených odpadků, zničených odpočívadel a dalšího necitlivého chování, které do lesa nepatří. Co dělat, když na výletě narazíme na černou skládku nebo dokonce přistihneme vandala přímo při činu?
 • Vydáno ve středu 15.7.2020 :
  Devětačtyřicetiletý muž je podezřelý ze čtyř trestných činů, například krádeže či vloupání do domu
  Ze spáchání čtyř trestných činů je podezřelý devětačtyřicetiletý muž, který se dopustil na Jihlavsku krádeže v restauraci, na ulici výtržnictví a vnikl neoprávněně do domu. Policejní inspektor mu sdělil podezření ze spáchání přečinu krádeže, přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, přečinu výtržnictví a přečinu porušování domovní svobody.
 • Vydáno ve středu 15.7.2020 :
  Retro jízda na všech možných bicyklech od Dolního mlýna v Balinách v sobotu
  Milovníci nejen historických bicyklů se sejdou v sobotu 18. července u Dolního mlýna v Balinách nedaleko Velkého Meziříčí, kde se bude konat již třetí ročník srazu retro kol.
 • Vydáno ve středu 15.7.2020 :
  Kamenný most z 18. století mezi Henčovem a Velkým Beranovem byl prohlášen za kulturní památku
  Kamenný jednoobloukový most mezi obcemi Henčov a Velký Beranov u Jihlavy byl letos prohlášen za kulturní památku.
 • Vydáno v úterý 14.7.2020 :
  Malpa hnědá v táborské zoo je rozený hamoun!
  „Hamty-hamty, ať mám víc než tamty!“ Málokterá věta se hodí na malpy hnědé v ZOO Tábor tak dobře jako ta úvodní. Tito drobní primáti jsou nesmírně chytří a při vyhledávání potravy až neuvěřitelně vytrvalí.
 • Vydáno v úterý 14.7.2020 :
  Město Jihlava rekonstruuje pomník na náměstí Svobody
  Restaurátor bude celé prázdniny pracovat na obnově a opravách Pomníku vítězství Rudé armády. Město za práce zaplatí více než 130 tisíc korun.
 • Vydáno v úterý 14.7.2020 :
  Nová laparoskopická věž umožní operatérům v třebíčské nemocnici operovat častěji a šetrněji
  Lékaři v třebíčské nemocnici budou mít u operací nového pomocníka, laparoskopickou věž. Stávající přístroj je již zastaralý a výrazně opotřebovaný.
 • Vydáno v pondělí 13.7.2020 :
  Na dálnici D1 na 139. kilometru se srazila tři nákladní auta, dálnice na Prahu je neprůjezdná
  Na dálnici D1 na 139. kilometru u Stránecké Zhoře ve směru na Prahu se stala v pondělí 13. července krátce po dvacáté hodině dopravní nehoda tří nákladních vozidel. Nehoda si vyžádala dvě zranění a na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému. Dálnice je neprůjezdná.
 • Vydáno v pondělí 13.7.2020 :
  U Ostrova nad Oslavou byly nalezeny dva dělostřelecké granáty a dělostřelecká mina
  Na louce u Ostrova nad Oslavou na Žďársku byla v neděli 12. července dopoledne nalezena dělostřelecká munice. Přivolaný pyrotechnik uvedl, že se jedná o dva dělostřelecké granáty a jednu dělostřeleckou minu. Následně pyrotechnik munici zajistil a převezl k odborné likvidaci.
 • Vydáno v pondělí 13.7.2020 :
  Jiří Suchý: Často jsem své texty napsal ve svých snech
  Mnoho svých básní, textů i nápadů herec, režisér i textař Jiří Suchý objevil ve snu. Prozradil to dnes v Pelhřimově u příležitosti svého uvedení do české knihy rekordů.
 • Vydáno v pondělí 13.7.2020 :
  Krajské nemocnice na Vysočině jsou připraveny operativně navýšit kapacity odběrových míst
  S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci v okrese Jihlava svolal náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný pracovní covid skupinu složenou ze zástupců kraje, všech pěti krajských nemocnic, záchranky a krajské hygienické stanice.
 • Vydáno v pondělí 13.7.2020 :
  V Jihlavě od úterý roušky v MHD, ve službách, v sociálních službách i ve velkých obchodech
  O víkendu v okrese Jihlava přibyly čtyři nové případy COVID-19. V samotné Jihlavě je zatím 10 nemocných. Podle hygieniků se dá čekat další nárůst nemocných. Proto se krizový štáb usnesl, že na území obcí s rozšířenou působností Jihlava znovu zavede povinnost nosit roušky v některých veřejných zařízeních a ve službách. Toto opatření vstoupí v platnost od úterý 14. července 2020 od 15 hodin do odvolání.
 • Vydáno v pondělí 13.7.2020 :
  V Brtnici nadýchal šestnáctiletý chlapec přes dvě promile alkoholu
  Šestnáctiletý chlapec v Brtnici na Jihlavsku v neděli 12. července okolo půlnoci nadýchal policistům více jak dvě promile alkoholu.
 • Vydáno v pondělí 13.7.2020 :
  Registrace na Jihlavský půlmaraton je otevřena!
  V tradičním termínu, tedy druhou zářijovou neděli, se v Jihlavě uskuteční sedmý ročník Jihlavského půlmaratonu. Ten odstartuje v pravé poledne 13. září 2020 z Masarykova náměstí. Elektronické přihlášky je možné zasílat od středy 15. června, veškeré informace lze najít na www.jihlavskypulmaraton.cz.
 • Vydáno v pondělí 13.7.2020 :
  Letní promoce absolventů Vysoké školy polytechnické Jihlava se ruší
  Slavnostní promoce absolventů Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) plánované na 14. a 15. července se ruší. Vedení vysoké školy přistoupilo k tomuto kroku kvůli možnému riziku nákazy koronavirem, který se projevil už i na Jihlavsku.
 • Vydáno v neděli 12.7.2020 :
  Přibyslav zakoupila novou techniku na úklid města a okolí
  Hodinu před horkým pátečním polednem 10. července Bechyňovým náměstím v Přibyslavi zaburácely nové stroje, které samospráva města zakoupila pro čištění ulic, chodníků, cyklostezky, sečení příkopů, odklízení sněhu a údržbu veřejného prostranství.
 • Vydáno v neděli 12.7.2020 :
  Vlak u Pacova srazil ženu, vrtulník ji transportoval do nemocnice
  Osobní vlak u Pacova na Pelhřimovsku srazil v neděli 12. července kolem poledne neznámou ženu. Žena utrpěla středně těžká zranění a letecky byla transportována do nemocnice v Českých Budějovicích.
 • Vydáno v neděli 12.7.2020 :
  Opilá řidička zavinila na Třebíčsku nehodu
  V pátek 10. července před pátou hodinou ráno došlo mezi obcemi Hornice a Slavíkovice na Třebíčsku k dopravní nehodě. Sedmatřicetiletá řidička auta Peugeot jela po silnici ve směru od obce Kdousov a u obce Mladoňovice vjela do křižovatky, kde v tu dobu projíždělo po hlavní silnici auto Hyundai, a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění, které by si vyžádalo okamžité lékařské ošetření. Policisté provedli dechové zkoušky, u řidičky peugeotu naměřili 0,48 promile alkoholu v dechu. U druhé řidičky bylo požití alkoholu dechovou zkouškou vyloučeno. Na autech vznikla škoda asi 130 tisíc korun. Policisté podnapilé řidičce na místě zadrželi řidičský průkaz. Dopravní nehodu dále šetří.
Další články vydané ve dnech 30. 6. 2020 - 15. 7. 2020:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2020) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
24. 4. 2020 - Strašlivé poznání: Většina obyvatel této země jsou levicově úchylní lidé, kteří si zamilovali mít moc nad svými bližními

8. 4. 2020 - Ke Škaredé středě…

1. 4. 2020 - Vazby a souvislosti mezi největšími chřipkovými epidemiemi, které se objevují pravidelně každé půlstoletí

23. 3. 2020 - Církev Janova II. – Liturgie

22. 3. 2020 - Církev Janova I.

26. 2. 2020 - K době postní: Jíst – nebo nejíst?

25. 2. 2020 - Rod Toufarů z Horního Smrčného, z něhož pocházel mučedník P. Josef Toufar

11. 12. 2019 - Sedmdesát let od prvního křížového zázraku v Číhošti!

25. 9. 2019 - Hlavní poznávací znak sektářství? Záporný vztah k tabáku!

24. 9. 2019 - Prosme po třiceti letech opět svatou Anežku Českou o zázrak. O svobodu!


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

- Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

- Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

- Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

- Netopýr v trolejbusu…

- Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

- Dvojitá pomsta pana domácího

- Bedřichovák v zeleném, aneb pomsta svobodníkova a předpisů nedbalý kocour…

- Vzpomínka na Bosého Laca

- Jak lokomotivy na hlavním nádraží vždy dobře předpovídaly počasí…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...