Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2020), vychází již 8699 dnů

Dnes je úterý 4. srpen
(22. červenec církevního kalendáře iuliánského)
• 2020 rok křesťanského letopočtu
• 7509 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 4. 8.:
Úterý po neděli deváté po Svatém Duchu Sv. Dominika, vyznavače, zakladatele Řádu
 • 2.7.2020:
  Festivalová přehlídka filmů TADY VARY v jihlavském kině Dukla
  Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který se letos nekoná v obvyklém dějišti tohoto filmového svátku - v Karlových Varech, ale v necelé stovce vybraných kin v celé České republice. Mezi tato kina patří i jihlavské kino Dukla. Přehlídka šestnácti festivalových titulů s názvem TADY VARY proběhne ve dnech 3. až 11. července.
  Pátek 3. července ve 20 hodin
  Než skončí léto
  (Babyteeth)
  Austrálie, 2019, komedie/drama, DCP, barevný, anglicky, české titulky, 117 minut, režie: Shannon Murphy
  Láska si nevybírá. Šestnáctiletá Milla ze spořádané rodiny se zamiluje do pochybné existence Mosese. Milliny rodiče v tom vidí těžký problém, Milla je totiž nemocná. Přesto přezevšechno dostává Milla obrovskou chuť do života – nejen chuť, ale i novou energii a touhu objevovat nové, nepoznané – a to s takovou intenzitou, že to zaběhnuté pořádky v její rodině otočí o sto osmdesát stupňů.
  Australské drama se stalo diváckým hitem na festivalu v Benátkách 2019. Není divu - tak lehký, citlivý, humorný, originální a přitom nijak laciný snímek tady už dlouho nebyl.

  Sobota 4. července v 17 hodin
  Jalda, noc odpuštění
  (Yalda/Yalda, la nuit du pardon/Yalda, a Night for Forgiveness), Írán/Francie/Německo/Švýcarsko/Lucembursko, 2019, drama, DCP, barevný, české titulky, 89 minut, scénář a režie: Massoud Bakhshi, Čas: současnost, místo: Írán.
  Hlavní postava: Maryam, dvaadvacetiletá žena. Je obviněna ze smrti svého manžela Nassera (65 let) a je odsouzena k smrti. Jediný, kdo ji může zachránit, je Mona, Nasserova dcera. Vše, co Mona musí udělat, je objevit se v populární živé televizní show a odpustit Maryam. Odpuštění se však ukazuje jako obtížné, když jsou nuceny znovu prožít minulost.
  Pro někoho možná trochu absurdní příběh, avšak pro hlavní aktéry smutná realita.

  Sobota 4. července ve 20 hodin
  Luxor
  (Luxor)
  Egypt/Velká Británie /Spojené arabské emiráty, 2020, drama/romantický, DCP, barevný, anglicky, arabsky, české titulky, 85 minut
  Hana je britská lékařka a nemá vůbec jednoduchou práci – pracuje totiž ve válečné zóně. Po psychicky náročných měsících odjíždí načerpat síly do egyptského Luxoru. Po mnoha letech zde potkává starého známého – archeologa Sultana. Ve starověkém městě, kde se minulost jeví stejně živá jako přítomnost, přichází konfrontace s dávnými rozhodnutími i dlouho potlačovanými emocemi.

  Neděle 5. července v 17:00 hodin
  Mogul Mauglí
  (Mogul Mowgli)
  Velká Británie/USA, 2020, drama, DCP, barevný, anglicky, české titulky, 90 minut
  Cesta hledání vlastních kořenů může být různá. Mladý raper Zed se chystá na své první mezinárodní turné. Před odjezdem se rozhodne strávit několik dnů se svou pákistánskou rodinou. Návrat do tradiční pákistánské kultury ho zaskočí svou intenzitou, navíc se s mladým hudebníkem začne dít něco záhadného - u doposud zdravého mladíka se začnou objevovat podivné zdravotní problémy…

  Neděle 5. července ve 20 hodin
  Jsme jedné krve
  (Kød & blod/Wildland)
  Dánsko, 2020, drama/krimi/thriller, DCP, barevný, dánsky, české titulky, 90 minut
  Ida ztratí jedinou blízkou bytost, když jí zemře matka. Vzhledem k tomu, že ještě není zletilá, je svěřena do péče své tety Bodil, do rodiny, kde žijí ještě tři tetiny dospělí synové. Na první pohled je nový domov prosvětlen štěstím, láskou, vzájemnou soudržností, snahou si pomáhat. Avšak postupem času se začíná vynořovat mrak zločinnosti, který tuto prosluněnou rodinnou idylku tak trochu kazí.

  Pondělí 6. července v 17 hodin
  Kubrick o Kubrickovi
  (Kubrick par Kubrick / Kubrick by Kubrick)
  Francie/Polsko, 2020, dok. tv film, DCP, bar./čb, české titulky, 73 minut, Režie: Gregory Monro
  Světoznámý filmový tvůrce Stanley Kubrick měl jako dítě špatné školní výsledky, přesto byl považován za velice inteligentního. Proto ho otec naučil hrát šachy. Z Kubricka se stal vynikající hráč. A jeho filmy skutečně připomínají partii šachů. Vše je důkladně a pečlivě promyšleno dopředu. O tomto filmovém géniovi toho bylo už mnoho napsáno a mnoho natočeno, sám byl však na poskytování interview velmi skoupý. Výjimkou jsou rozhovory s význačným francouzským kritikem Michelem Cimentem - výsledkem byly hodiny audionahrávek, které tvoří základ Monroova originálního portrétu Stanleyho Kubricka.

  Pondělí 6. července ve 20 hodin
  Ema
  (Ema)
  Chile, 2019, drama, DCP, barevný, španělsky, české titulky, 102 min, režie: Pablo Larraín
  V rámci přípravy na důležitou roli se Ema (Mariana di Girolamo) účastní lekcí tance. Také chodí na hodiny baletu a pilates, aby zlepšila své držení těla a vypadala jako profesionální tanečnice. Jenže do hry vstupují ještě další silní hráči - láska k dítěti, láska k partnerovi. Ema je přinucena se pozastavit nad povahou lásky i nad tím, co od života očekává. Pak se rozhodne a nic ji nezastaví - její srdce jí pevně určuje směr a tak se vydává na cestu - pro diváka nebezpečně smyslnou, vzdorně emancipovanou i poutavě taneční.

  Úterý 7. července v 17 hodin
  Zlovolné historky z předměstí
  (Favolacce)
  Itálie / Švýcarsko, 2020, drama, DCP, barevný, italsky, české titulky, 98 minut
  Možná jste to zažili sami. V úhledné čtvrti s udržovanými živými ploty, zastřiženými trávníky, opečovávanými květinovými záhony by se dala očekávat harmonická rodinná i sousedská idyla. Za těmito kulisami se však skrývají hluboké problémy v podobě neurotických otců, lhostejných matek a také dětství, které rozhodně není nevinné. Je zde skryté napětí, které může kdykoliv explodovat. Roznětkou této zahnívající bomby se nakonec stanou děti. Sžíravá vize zkaženého lidství získala Stříbrného medvěda za nejlepší scénář na Berlinale.

  Úterý 7. července ve 20 hodin
  Proxima
  (Proxima)
  Francie/Německo, 2019, akční/drama, DCP, barevný, francouzsky, české titulky, 107 minut
  Francouzské akční drama Proxima v režii Alice Winocour s Evou Green v hlavní roli je příběhem ženy, snažící se zkombinovat roli matky s náročnou profesí astronautky, připravující se na roční pobyt na Mezinárodní vesmírné stanici. „Fenomenální Eva Green je v hlavní roli astronautky Sarah strhující a naprosto uvěřitelná. I díky jejímu skvělému výkonu se režisérce Alici Winocour daří vyprávět příběh soustředěné profesionálky i milující matky s nebývalou citlivostí a autenticitou. Kromě režie a herectví je ale nutné zmínit ještě jednu věc – fascinující prostředí. Tvůrci dostali přístup přímo do nejslavnějšího astronautského výcvikového střediska v ruském Hvězdném městečku i do útrob kosmodromu Bajkonur. Divák tak dostává nejen intimní a dojemný příběh o rodičovské lásce a snaze najít rovnováhu mezi rodinou a kariérou, ale i velmi věrnou a vizuálně působivou ukázku toho, co takový let do kosmu obnáší. Filmů o objevování vesmíru se už natočilo hodně. Takový, jako Proxima, jste ale ještě neviděli.“

  Středa 8. 7. v 17:00 hod.
  Teplouš
  (Moffie)
  Jihoafrická republika/Velká Británie, 2019, drama, DCP, barevný, anglicky, české titulky, 104 minut
  Píše se rok 1981, jsme v Jižní Africe, zemi vládne apartheid, konzervativní řád, který přísně dělí společnost podle barvy kůže. Země je v mezinárodní izolaci a momentálně řeší především ochranu své hranice s „černou“ Angolou, kterou zmítá občanská válka a zároveň je pod vlivem komunistického Sovětského svazu.
  Mladík Nicholas je jedním z těch, kteří musí povinně na dvouletou vojenskou službu s tím, že bude strážit angolskou hranici. Nicholase čeká nejprve tvrdý výcvik, který ho má naladit na křesťanskou, antikomunistickou, rasistickou, homofobní a nacionalistickou notu. Kromě kliků a nekonečných nočních pochodů bez vody v torně k tomu slouží i povinná propagandistická videa.
  Nejtěžší zkouška však přijde, když se Nicholasovi začne líbit jeden z jeho spolubojovníků, což je něco, co se v daném prostředí neodpouští…

  Středa 8. července ve 20 hodin
  Meky
  ČR/Slovensko, 2020, dok., DCP, barevný, česky, 80 minut, režie: Šimon Šafránek
  Film Meky mapuje dlouhou životní a uměleckou dráhu československého hitmakera Mira Žbirky. V Praze žijící Slovák, jehož hudebním vzorem byl vždy Paul McCartney, napsal některé z nejlepších písní 70. a 80. let. Žbirka nikdy nebyl bulvární figurkou a o jeho životě se toho příliš neví. Podle tvůrců filmu má strhující příběh, tempo, emoce a překvapení. Žbirkovu zpověď doplňují současné záběry koncertu v Londýně i rozsáhlý archivní materiál. Film natočil Šimon Šafránek, který za svůj předchozí dokument King Skate získal Českého lva.

  Čtvrtek 9. července v 17 hodin
  Na palubu!
  (À L'abordage)
  Francie, 2020, komedie, DCP, barevný, francouzsky, české titulky, 95 minut
  Letní romance, která se vyhýbá klišé a banalitám. Režisér Guillaume Brac s lehkostí propojuje tradici francouzské nové vlny s americkou buddy komedií. Na začátku je spousta očekávání a snů - např. jízda s krásnými mladými slečnami z Paříže na jih Francie. Místo toho jejich místa v autě shodou nečekaných okolností obsadí zavalitý dobrák Chérif a hovorný frajírek Félix. Po prvopočátečním zklamání tady uzraje něco, co nikdo nepřepokládal - nečekané přátelství, porozumění a konec konců i nepředvídatelná poetika, která vypráví o čase dospívání, o plachých romancích, bolestivých ranách, které se žáru horkého léta buď rychle zahojí, nebo už nikdy nezmizí.

  Čtvrtek 9. července ve 20 hodin
  Zumiriki
  (Zumiriki)
  Španělsko, 2019, dok./drama, DCP, barevný, španělsky, české titulky, 122 minut
  Uprostřed řeky kdesi v Baskicku byl ostrov, místo nezapomenutelných dětských zážitků filmaře Oskara Alegrii. Bájný prostor spojený s jeho blízkými, především otcem, který jej zachytil na rodinný film. Originální tvůrce s šarmantní živočišností a specifickým smyslem pro humor se po několika desítkách let vrátil na břeh řeky a v dobrovolné samotě dřevěné boudy strávil čtyři měsíce natáčením fascinujícího dokumentárního deníku poustevníka toužícího zastavit čas a zhmotnit nostalgii po dávných letech.

  Pátek 10. července 17 hodin
  Tajný agent
  (El agente topo) Chile, 2020, dok., DCP, barevný, 84 minut
  Stát se špionem - mnohý dětský sen. Sergiovi se to splnilo až v jeho osmdesáti třech letech. Je vdovec a jeho úkolem je stát se špionem v domově důchodců, kde na základě stížnosti má dohlížet na starou matku Rómulovy klientky, která zaměstnance ústavu podezřívá z týrání. Chilský dokument se pohybuje na pomezí špionážní komedie a intimní observace stáří - dokument, který je plný soucitu, nadějí, ale i osamění.

  Pátek 10. července 20 hodin
  Bez zvláštních znamení
  (Sin Señas Particulares)
  Mexiko/Španělsko, 2020, drama, DCP, barevný, Španělsky, české titulky, 95 minut
  Na cestě z Mexika do Spojených států se může přihodit cokoliv. Magdalena se obává nejhoršího, když její syn Jesús se z této cesty dlouho neozývá. Rozhodne se zjistit, co se s jejím synem stalo a vydá se na stovky kilometrů dlouhou pouť do oblasti, kde panuje samovláda kartelů a často rozhoduje o bytí či nebytí jednotlivců. Tento mysteriózní thriller o násilím zmítané zemi získal na MFF v Sundance 2020 Zvláštní cenu poroty pro světový hraný film za nejlepší scénář a Cenu diváků za nejlepší světový hraný film.

  Sobota 11. července 20 hodin
  Honey Boy
  (Honey Boy)
  USA, 2019, drama, DCP, barevný, anglicky, české titulky, 93 minut
  Americký herec Shia LaBeouf je skvělý, ale chová se odjakživa divně, idiotsky až zvráceně - dnes už víme proč. Film je terapií pro něj samého – vyrovnává se zde s traumaty způsobenými jeho násilnickým otcem a posléze i užíváním drog. Držme mu tedy pěsti, aby mu tato autobiografická art-terapie, v které hraje hlavní roli, opravdu pomohla.

  Program festivalu TADY VARY na stránkách kina Dukla:
  www.kinodukla.cz/kli…

  Informace o přehlídce TADY VARY na oficiálních stránkách festivalu:
  https://www.kviff.com/cs/tad…

  Foto z filmu: Meky
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 16:34 hodin:
  Eduard Petiška, spisovatel, který nejvíc autorských knih oficiálně věnoval své ženě
  Do České knihy rekordů bude ve čtvrtek 6. srpna v Pelhřimově zapsán český spisovatel Eduard Petiška, autor více než devadesáti titulů, jehož knihy byly přeloženy do několika desítek jazyků. Celkové prodeje jeho děl přesáhly hranici osmnácti milionů kusů...
 • Vydáno dnes v 15:38 hodin:
  Filmaři hledají v Třebíči komparz pro film Slovo režisérky
  Pro připravovaný film Slovo režisérky a scénáristky Beaty Parkanové filmaři aktuálně hledají komparz. Třebíč, konkrétně uličku V Mezírce v židovské čtvrti, si vybrali jako lokaci pro část tohoto celovečerního filmu, který pojednává o životě manželů Václava a Věry Vojířových, v období mezi jarem 1968 a létem 1969.
 • Vydáno dnes v 14:08 hodin:
  Dárci krve? V létě nedostatkové zboží
  O letních prázdninách je tradičně méně dárců krve. Letos je situace o to horší, že pro ně platí nová omezení kvůli epidemiologické situaci. „Bohužel musíme například vyřadit každého, kdo se podíval v předchozích dnech za hranice naší země,“ říká jedno z kritérií pracovník odběrového střediska dárců krve Jaroslav Zelený.
 • Vydáno v úterý 4.8.2020 :
  Město Jihlava vydalo katalog k výstavě historických fotografií
  Katalog k výstavě historických fotografií jihlavských předměstí lze zakoupit na Turistickém informačním centru za 99 Kč. Výstava Před branami města je přístupná ve sklepních prostorech historické budovy jihlavské radnice zdarma do 12. září, a to od pondělí do soboty, od 8.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00 hodin.
 • Vydáno v pondělí 3.8.2020 :
  Makak jávský z táborské zoo by jako nosič jídla rozhodně neuspěl
  Vynalézavost a šikovnost zvířat nezná mezí. Ovšem makak jávský ze ZOO Tábor své schopnosti zjevně přecenil. Miska plná ořechů a dalších laskomin ho zaujala natolik, že se rozhodl přivlastnit si její obsah, aby se o pamlsky nemusel dělit se zbývajícími členy opičí skupiny.
 • Vydáno v pondělí 3.8.2020 :
  Na dálnici D1 bouralo před polednem osobní auto a náklaďák, nyní už je dálnice průjezdná bez komplikací
  Na 91. kilometru dálnice D1 u Humpolce ve směru na Brno se stala v pondělí 3. srpna krátce před polednem stala dopravní nehoda, ke které byl přivolán i vrtulník.
 • Vydáno v pondělí 3.8.2020 :
  Komentovaná prohlídka výstavy Sochy mluví v jihlavské galerii
  Komentovaná prohlídka výstavy Sochy mluví se bude konat ve čtvrtek 6. srpna v 17 hodin v Oblastní galerii Vysočiny na Masarykově náměstí 24 v Jihlavě. Výstavou provede její kurátorka Ilona Staňková. Výstava prezentuje díla třicítky autorů ze sbírek OGV v Jihlavě a nabízí nový pohled na sochařskou sbírku. Portréty a figurální sochy představuje v atraktivní a oživené prostorové instalaci. Exponáty promlouvají k návštěvníkům komiksovými bublinami, napříč časem i prostorem.
 • Vydáno v pondělí 3.8.2020 :
  Po čelním střetu dvou náklaďáků na Třebíčsku jeden řidič zemřel, druhý utrpěl vážná zranění
  Na silnici mezi Jemnicí a Moravskými Budějovicemi o obce Třebelovice na Třebíčsku se v pondělí 3. srpna v sedm hodin ráno stala tragická dopravní nehoda.
 • Vydáno v neděli 2.8.2020 :
  Odešel Karel Křesadlo, emeritní ředitel okresního archivu v Jihlavě
  Historik, archivář a ředitel Státního okresního archivu v Jihlavě PhDr. Karel Křesadlo odešel na věčnost ve středu 29. července dopoledne. Poslední rozloučení se bude konat v pátek 7. srpna v 11 hodin v obřadní síni krematoria v Jihlavě.
 • Vydáno v neděli 2.8.2020 :
  Sýčci letos vyvedli rekordních 95 mláďat
  Kriticky ohroženým sýčkům obecným se letos dařilo. Odborníci z České společnosti ornitologické a Ústavu biologie obratlovců AV ČR letos napočítali v jádrové oblasti výskytu sýčků v severních Čechách 95 mláďat této malé sovy. Ornitologové silný rok přičítají dostatku hrabošů, kterými se v době jejich hojnosti mladí sýčci přednostně živí. Až následující roky ukáží, jaký vliv měla letošní úspěšná sezóna na populaci kriticky ohrožených sýčků, kterých nyní v Česku zbývá asi posledních 100 párů.
 • Vydáno v neděli 2.8.2020 :
  Na jihlavském magistrátě je nově zřízený dětský koutek plný her a omalovánek
  Lidé mohou při návštěvě městského úřadu v Jihlavě nechat děti v nově zřízeném dětském koutku. Jeho součástí jsou i výtvarné potřeby, jihlavské omalovánky a spousty herních prvků.
 • Vydáno v neděli 2.8.2020 :
  Dvojčata Radek a Miloš Kolouchovi získali titul rekordmani roku za absolutně největší sbírku seker a hoblíků
  REKORDMANY ROKU v kategorii KURIOZITA se stala dvojčata Radek a Miloš Kolouchovi z Frankova Zhořce na Vysočině. Titul jim za absolutně největší sbírku seker a hoblíků předali zástupci Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově. Bratři na okraji vesnice navíc chystají otevření neobvyklého muzea stojeného s tesařstvím a truhlařinou.
 • Vydáno v neděli 2.8.2020 :
  Chudobínská borovice u Vírské přehrady je zřejmě o 150 let starší, než se předpokládalo
  Chudobínská borovice rostoucí na nepřístupném skalnatém ostrohu nad bývalou obcí Chudobín na Bystřicku, jež byla zatopena vírskou přehradou, prošla lékařskou prohlídkou.
 • Vydáno v neděli 2.8.2020 :
  U Nového Rychnova zemřel při nehodě osmnáctiletý řidič osobního auta
  Tragická dopravní nehoda se stala v neděli 2. srpna v 5.47 hodin ráno u Nového Rychnova na Pelhřimovsku.
 • Vydáno v sobotu 1.8.2020 :
  V jihlavské nemocnici je nově rouškomat
  Pokud doma zapomenete roušku a jdete do nemocnice, můžete si nově pořídit ústenku v automatu přímo ve vestibulu hlavního vchodu. Roušky jsou ve zdravotnických zařízeních stále povinné a prosíme všechny, aby je nosili.
 • Vydáno v sobotu 1.8.2020 :
  Filmový klub v Jihlavě uvede maďarskou hravou absurdní pohádku pro dospělé Líza, liščí víla
  Filmový klub v Jihlavě uvede v pondělí 3. srpna od 19.30 hodin v kině Dukla originální a vtipnou jízdu s titulem Líza, liščí víla. Fantasy, romanťák, komedie (občas černá), hravá absurdní pohádka pro dospělé, snímek s originálním pojetím vizuálních i žánrových přístupů - prostě dost šílený úlet od začátku až do konce v maďarské provenienci.
 • Vydáno v pátek 31.7.2020 :
  Jihlava uctí v neděli dopoledne politické vězně
  Pietní akt k uplynutí 69 let od poprav politických vězňů v 50. letech se bude konat v neděli 2. srpna od deseti hodin.
 • Vydáno v pátek 31.7.2020 :
  Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou se v sobotu 1. srpna otevře veřejnosti, v provozu bude i kladivo
  Další akce pro veřejnost se první srpnovou sobotu uskuteční v technické památce Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou. Návštěvníci se tam opět setkají s kováři, kteří budou celý den rozeznívat kovadliny údery svých kladiv. V provozu bude rovněž kladivo největší – buchar, který uvádí do provozu síla vodního proudu.
 • Vydáno v pátek 31.7.2020 :
  Nejvíce netopýrů na Vysočině je ve věži v Heřmani, Biskupicích a u Roštejna
  Jako každý rok, tak i letos proběhlo sčítání netopýrů v letních koloniích evidovaných na území Kraje Vysočina. Netopýři jsou živočichové s velmi specifickým způsobem života. Letní kolonie netopýrů tvoří samice, které během června a července rodí a chovají mláďata a na podzim odlétají na svá zimoviště. Můžeme je najít na bezpečných a klidných místech a to na půdách kostelů, zámků i obytných budov, za dřevěným obložením nebo za trvale otevřenými okenicemi chat, ve štěrbinách pod oplechováním střech či ve škvírách pod prasklou omítkou. Sklepní prostory mohou naopak některým druhům netopýrů sloužit jako zimoviště.
 • Vydáno v pátek 31.7.2020 :
  Dobrovolníci, věnujte seniorům v Telči hodinu týdně
  Dobrovolnická činnost by měla neodmyslitelně patřit k životu a péči v domovech pro seniory. Cíl vybudovat tuto tradici i v České republice má společnost SeneCura, která se s touto formou pomoci z řad veřejnosti běžně setkává ve svých domovech jinde v Evropě. Proto také SeneCura SeniorCentrum Telč navázalo spolupráci s Oblastní charitou Jihlava, aby přivítali nadšence, kteří chtějí pomáhat, podílet se na volnočasových aktivitách a zkvalitňovat život klientům telčského domova.
Další články vydané ve dnech 20. 7. 2020 - 4. 8. 2020:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2020) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
24. 4. 2020 - Strašlivé poznání: Většina obyvatel této země jsou levicově úchylní lidé, kteří si zamilovali mít moc nad svými bližními

8. 4. 2020 - Ke Škaredé středě…

1. 4. 2020 - Vazby a souvislosti mezi největšími chřipkovými epidemiemi, které se objevují pravidelně každé půlstoletí

23. 3. 2020 - Církev Janova II. – Liturgie

22. 3. 2020 - Církev Janova I.

26. 2. 2020 - K době postní: Jíst – nebo nejíst?

25. 2. 2020 - Rod Toufarů z Horního Smrčného, z něhož pocházel mučedník P. Josef Toufar

11. 12. 2019 - Sedmdesát let od prvního křížového zázraku v Číhošti!

25. 9. 2019 - Hlavní poznávací znak sektářství? Záporný vztah k tabáku!

24. 9. 2019 - Prosme po třiceti letech opět svatou Anežku Českou o zázrak. O svobodu!


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Jak děda František kdysi „zaklel“ zloděje.

- O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

- Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

- Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

- Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

- Netopýr v trolejbusu…

- Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

- Dvojitá pomsta pana domácího

- Bedřichovák v zeleném, aneb pomsta svobodníkova a předpisů nedbalý kocour…

- Vzpomínka na Bosého Laca


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...