Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2020), vychází již 8706 dnů

Dnes je úterý 11. srpen
(29. červenec církevního kalendáře iuliánského)
• 2020 rok křesťanského letopočtu
• 7509 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 11. 8.:
Úterý po neděli desáté po Svatém Duchu Sv. Tiburcia a Zuzany, panny, mučedníků Sv. Filomény, panny a mučednice
 • 24.7.2020:
  Řidiči pod vlivem drog, alkoholu a bez řidičských průkazů
  Třiadvacetiletého muže, který usedl za volant auta Škoda bez řidičského oprávnění, odhalili ve čtvrtek 23. července okolo půl desáté dopoledne havlíčkobrodští policisté na silnici první třídy u obce Skála. Provedená lustrace ukázala, že muž příslušné řidičské oprávnění vůbec nevlastní. Dále užil k jízdě vozidlo, které mělo poškozené čelní sklo. Policisté muži další jízdu zakázali a vše zadokumentovali. Třiadvacetiletý muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupků na úseku dopravy.
  Opilá řidička v Pelhřimově
  Opilou, pětapadesátiletou řidičku, odhalili pelhřimovští policisté ve čtvrtek 23. července v Pelhřimově. Žena jela vozidlem Volkswagen po ulici Pražská, kde ji krátce před třetí hodinou kontrolovala policejní hlídka. Dechová zkouška vykázala pozitivní výsledek s naměřenou hodnotou 1,82 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 1,82 a 2,04 promile. Policisté ženě na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. V případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz řízení motorových vozidel.

  Alkohol za volantem
  Policisté z obvodního oddělení v Novém Městě na Moravě zastavili ve čtvrtek 23. července kolem půl desáté večer v katastru obce Řečice vozidlo Land Rover, jehož řidičem byl třiačtyřicetiletý muž. V rámci silniční kontroly se řidič podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 1,26 promile alkoholu. Výsledek opakovaného měření byl 1,35 promile. V další jízdě muž pokračovat nesměl a policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz. Svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz řízení motorových vozidel.

  Řidič ovlivněn alkoholem na Jihlavsku
  Ze spáchání trestného činu je podezřelý šestapadesátiletý muž, který řídil vozidlo opilý. Ve středu 23. července jel před čtvrtou hodinou odpolední s automobilem Peugeot 307 v Krahulčí, kde ho zastavila policejní hlídka z obvodního oddělení Telč. Součástí silniční kontroly byla provedena dechová zkouška, která měla pozitivní výsledek. Při prvotním měření bylo řidiči naměřeno 4,21 promile alkoholu v dechu. Řidič přiznal požití alkoholického nápoje bezprostředně před jízdou. Opakované měření mělo také pozitivní hodnoty s výsledkem 2,35 a 2,31 promile alkoholu v dechu. Policejní hlídkou byl řidiči zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda. Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

  Drogy za volantem v Třebíči
  Dnes, 24. července zastavili policisté z obvodního oddělení okolo půl páté hodiny ráno na ulici Brněnská v Třebíči osobní automobil Škoda Felicia. Řidičem byl dvacetiletý muž z Brněnska. Při silniční kontrole nepředložil dvacetiletý muž řidičský průkaz. Součástí silniční kontroly bylo provedení testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, které mělo pozitivní výsledek. Dvacetiletý muž byl pozitivní na cannabis a opiáty. Muž hlídce doznal, že užil tyto látky již předchozí den. Následně byl řidič policejní hlídkou vyzván, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu v nemocničním zařízení, což odmítl. Další jízdu mu policisté zakázali. Muž je podezřelý ze spáchání závažných přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

  Maření výkonu úředního rozhodnutí
  Pelhřimovští policisté zastavili ve středu 22. července kolem desáté hodiny dopoledne v katastru obce Červená Řečice osobní automobil Škoda, jehož řidičem byl sedmapadesátiletý muž. Provedenou lustrací policisté zjistili, že muž má městským úřadem od května letošního roku vyslovený zákaz řízení, a to na dobu šesti měsíců. V další jízdě již pokračovat nesměl. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což lze uložit až tříletý trest odnětí svobody.

  Dechová zkouška byla u řidiče pozitivní
  Žďárští policisté zastavili ve středu 22. července kolem desáté hodiny večer na ulici Jamská osobní automobil Škoda. Šestačtyřicetiletý řidič se v rámci silniční kontroly podrobil dechové zkoušce, jejíž výsledek byl pozitivní. Naměřená hodnota činila 0,29 promile alkoholu. Také opakované měření vykázalo pozitivní hodnotu. Policisté muži zakázali další jízdu a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.

  Řidiči pod vlivem alkoholu
  Policisté z obvodního oddělení Třešť zastavili dnes 23. července před šestou hodinou ráno v obci Hodice osobní automobil Škoda Felicia. Řidičem byl jednašedesátiletý muž z Jihlavska. V rámci silniční kontroly policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní. Naměřená hodnota činila 0,56 promile alkoholu v dechu. Výsledek opakovaných měření měl obdobnou hodnotu. Policisté muži zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Jednašedesátiletý muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.

  K dalšímu případu jízdy pod vlivem alkoholu došlo včera 22. července kolem půl desáté hodiny ranní. Devětačtyřicetiletý řidič osobního automobilu Škoda Octavia jel ve směru od obce Bezděčín k obci Batelov, kde byl na ulici Rácovská zastaven policejní hlídkou z obvodního oddělení Třešť. Součástí silniční kontroly byla provedena dechová zkouška, která měla pozitivní výsledek. Naměřená hodnota činila 0,46 promile alkoholu v dechu. Opakované zkoušky měly obdobný výsledek. Policisté muži zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Muž je podezřelý se spáchání přestupku na úseku dopravy, za který mu hrozí trest zákazu činnosti.

  Třebíčští policisté kontrolovali ve středu 22. července vozidlo, jehož řidič byl pod vlivem alkoholu. Osobní automobil Peugeot 407 zastavila policejní hlídka po deváté hodině večer na Komenského náměstí v Třebíči. Jednatřicetiletého řidiče policisté v rámci kontroly vyzvali k podrobení se dechové zkoušce, s čímž souhlasil. Naměřená hodnota činila 0,82 promile alkoholu v dechu. Také opakované měření bylo pozitivní s hodnotou 0,84 promile alkoholu v dechu. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Případ zadokumentovali jako přestupek, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

  Řidič nadýchal přes jedno promile
  Policisté z policejní stanice ve Velké Bíteši zastavili v úterý 21. července kolem půl deváté večer na náměstí Osvobození osobní automobil Honda, jehož řidičem byl jednapadesátiletý muž. V rámci silniční kontroly policisté u muže provedli dechovou zkoušku. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 1,16 promile alkoholu. Výsledek opakovaných měření byl 1,23 promile. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz řízení motorových vozidel.

  Řidič pod vlivem alkoholu
  Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení zastavili v úterý 21. července okolo půl desáté večer na ulici Horní Město v Brtnici osobní automobil Ford Fiesta. Řidičem byl pětačtyřicetiletý muž z Jihlavska. V rámci silniční kontroly policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní. Naměřená hodnota činila 0,85 promile alkoholu v dechu. Výsledek opakovaného měření byl totožný. Policisté muži zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Pětačtyřicetiletý muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.

  Jízda pod vlivem drog
  V neděli 19. července, krátce po třetí hodině odpoledne kontrolovali havlíčkobrodští policisté vozidlo, jehož řidič byl pod vlivem drog. Osobní automobil Citroen Picasso zastavila policejní hlídka na ulici Masarykova v Havlíčkově Brodě. Řidičem vozidla byl šestatřicetiletý muž z Havlíčkobrodska. Součástí silniční kontroly bylo odborné měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu a test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Test na drogy byl u řidiče pozitivní, a to na amfetamin/metamfetamin. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. Další jízdu mu policisté zakázali a vše zadokumentovali. Výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie ukáže, zda se bude muž zodpovídat z přestupku na úseku dopravy nebo z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

  V pondělí 20. července zastavili dopravní policisté kolem čtvrté hodiny odpoledne na ulici Bezručova vozidlo Škoda Octavia. U dvaadvacetiletého řidiče provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní. Dechová zkouška byla u muže negativní. Dále se řidič podrobil lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

  Řidič pod vlivem kokainu
  V neděli 19. července zastavili třešťští policisté v Prostředkovicích kolem deváté hodiny večer vozidlo VW Golf, které jelo po silnici první třídy číslo 38. Řidičem automobilu byl dvaatřicetiletý muž z Jihlavska. Dechová zkouška u něho byla negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Provedený test byl u řidiče pozitivní na kokain. Policisté mu zakázali pokračovat v další jízdě. Muž se podrobil lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál. Je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté dále šetří.

  Řidič pod vlivem drog
  V neděli 19. července zastavili policisté před jednou hodinou ranní v Jihlavě na ulici Romana Havelky vozidlo VW Multivan. U pětatřicetiletého řidiče provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní na kokain a opiáty. Dechová zkouška byla s negativním výsledkem. Následně se řidič podrobil lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál v nemocničním zařízení. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, za který mu hrozí trest zákazu činnosti až na dvě léta.

  Jízda pod vlivem alkoholu
  Náměšťští policisté zastavili v neděli 19. července kolem třetí hodiny odpoledne na silnici I. třídy číslo 23 v katastrálním území obce Vícenice u Náměště nad Oslavou osobní automobil Alfa Romeo. Řidičem vozidla byl sedmadvacetiletý muž ze Znojemska. Součástí silniční kontroly byla dechová zkouška, která vykázala pozitivní hodnotu. Naměřená hodnota činila 0,39 promile alkoholu v dechu. Opakované zkoušky byly obdobné hodnoty. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Sedmadvacetiletý muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.

  Alkohol za volantem
  V sobotu 18. července zastavili policisté kolem páté hodiny ráno na ulici Okružní v Pelhřimově vozidlo Volkswagen. Řidičem byl šestadvacetiletý muž, který se v rámci silniční kontroly podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl 0,83 promile alkoholu. Naměřená hodnota opakovaného měření činila 0,75 promile. V další jízdě již muž pokračovat nesměl. Z přestupkového jednání na úseku dopravy se dále bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

  Řidička nadýchala dvě promile
  Řidičku, která za volant vozidla usedla pod vlivem alkoholu, odhalili v pátek17. července žďárští policisté. Osobní automobil Chrysler kontrolovala policejní hlídka kolem půl jedenácté dopoledne v katastru obce Škrdlovice. Jednačtyřicetiletá žena se podrobila dechové zkoušce a výsledek byl pozitivní. Naměřená hodnota činila 1,86 promile alkoholu a výsledek opakovaného měření byl 2,03 promile. Policisté ženě další jízdu zakázali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

  Dopravní nehoda s lehkým zraněním v Dešově na Třebíčsku
  Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina přijali oznámení o dopravní nehodě, která se stala v úterý 21. července kolem půl čtvrté odpoledne na silnici II/411 v katastru obce Dešov. Jednadvacetiletý řidič jedoucí na motocyklu tovární značky Kawasaki nedodržel dostatečnou bezpečnostní vzdálenost za před ním jedoucím osobním vozidlem Škoda Octavia. Ve snaze vyhnout se střetu s vozidlem strhl řízení motocyklu a následně havaroval. Při dopravní nehodě si řidič motocyklu způsobil lehké zranění, se kterým byl rychlou zdravotnickou službou převezen do nemocnice v Třebíči. Dechová zkouška byla provedena místě události s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výší 25 000 korun.

  por. Mgr. Stanislava MILÁČKOVÁ; nprap. Bc. Martin HRON
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 17:44 hodin:
  V Kronospanu v Jihlavě zemřel na následky úrazu pracovník úklidové firmy
  Smrtelný úraz utrpěl pracovník úklidové firmy v areálu společnosti Kronospan v Jihlavě v úterý 11. srpna odpoledne před šestnáctou hodinou.
 • Vydáno v úterý 11.8.2020 :
  Neznámý pachatel sebral v Pacově nákupní tašku, hledá ho policie
  Neznámý pachatel sebral v sobotu 8. srpna kolem čtvrté hodiny odpoledne na náměstí Svobody v Pacově na Pelhřimovsku textilní nákupní tašku.
 • Vydáno v úterý 11.8.2020 :
  Baribal žere hlavně rostliny a plody, ale masem v ZOO Tábor nepohrdne
  Mnoho turistů v horských oblastech se sice obává, aby je nesežral medvěd, ale ten ve skutečnosti jeví zájem spíš o jejich batohy s jídlem než o turisty samotné. Patří sice k všežravcům, ale drtivou většinu jeho potravy představují rostliny – mladé výhonky stromů a křovin, kořínky a lesní plody.
 • Vydáno v úterý 11.8.2020 :
  Na Vysočině se epidemiologická situace ustálila
  Pravidelné každotýdenní jednání bezpečnostní rady kraje a pracovní epidemiologické skupiny dnes přineslo pozitivní závěry. Poté, co byla už o víkendu Krajskou hygienickou stanicí se sídlem v Jihlavě upravena mimořádná opatření na Jihlavsku a Telčsku, zůstávají v platnosti pouze opatření pro nemocnice, sociální služby, lékárny, dětské domovy... Vzhledem k dobrému vývoji očekává ředitel KSH Jan Říha, že podobně bude možné rozhodnout i v Pacově.
 • Vydáno v úterý 11.8.2020 :
  Jihlavský půlmaraton letos nebude, organizátoři jej přeložili na neděli 12. září 2021
  Pořadatelé rozhodli o přeložení tradičního vytrvaleckého běhu o rok. Důvodem je stále nejistá situace ohledně šíření viru Covid – 19 a s tím souvisejících bezpečnostních opatření. 13. září se v Jihlavě měl uskutečnit sedmý ročník Jihlavského půlmaratonu. Ten se nově uskuteční druhou zářijovou neděli, konkrétně 12. září 2021.
 • Vydáno v úterý 11.8.2020 :
  Botanici v Podyjí našli vzácnou orchidej; naposledy ji tu viděli před sedmdesáti lety
  Nejméně sedmdesát let ji na Znojemsku nikdo neviděl. Nyní na ní botanici měli štěstí během floristického kurzu. Nápadnou orchidej jazýček jadranský našli nedaleko Hnanic v první polovině července. Odborníkům se během akce také podařilo potvrdit výskyt nebo objevit nové lokality řady dalších vzácných druhů.
 • Vydáno v úterý 11.8.2020 :
  Výstava fotografií Vlasty Böhmové v muzejní kavárně v Jihlavě
  Výstava fotografky Vlasty Böhmové s titulem Postřehy z krajin blízkých i vzdálených v kavárně Muzeum na Masarykově náměstí v Jihlavě nabídne od úterý 18. srpna fotografie krajiny a přírody Vysočiny a také snímky z cest po Evropě, Maroku a Kubě.
 • Vydáno v úterý 11.8.2020 :
  V Jihlavě se srazil nákladní vlak s lokomotivou, provoz do Luk nad Jihlavou stojí
  Provoz na železniční trati v úseku Jihlava - Luka nad Jihlavou stojí. Důvodem je srážka nákladního vlaku s lokomotivou kvůli nedodržení zákazu jízdy. Při nehodě, která se stala v úterý 11. srpna v šest hodin ráno, oba vlaky vykolejily.
 • Vydáno v pondělí 10.8.2020 :
  Kde číst v létě knihu? Třeba v letní čítárně ZOO Tábor!
  Jedinečnou akci připravila ZOO Tábor na středu 12. srpna. Vůbec poprvé ve své historii nabídne zájemcům kromě zvířat také zážitek spojený s knížkami. Renomovaný knižní dům bude mít v areálu zoo od 11 do 16 hodin pravou, nefalšovanou čítárnu i s knihovničkami. Z nich si zájemci mohou vybrat libovolnou knihu, ve stínu usednout do plážového lehátka a v klidu se začíst do vypůjčené publikace. Na výběr bude literatura především pro děti a teenagery, ale i pro dospělé čtenáře. Ty z dětí, které rády tvoří, budou mít k dispozici dílnu se spoustou zábavných omalovánek a doplňovaček. A kdo si rád hraje, jistě využije některou ze společenských her, které si může na místě zahrát třeba se svými kamarády nebo s dospělým doprovodem.
 • Vydáno v pondělí 10.8.2020 :
  Řidič osobního auta ze Zlínska na dálničním přivaděči v Jihlavě nadýchal více jak dvě promile alkoholu
  Na dálničním přivaděči směrem na Jihlavu zastavili policisté v pátek 7. srpna po jedné hodině odpoledne osobní auto WW, jehož čtyřiačtyřicetiletý řidič ze Zlínska nadýchal 2,17 promile alkoholu. Podobné hodnoty ukázaly i opakované zkoušky. Muži policisté odebrali řidičský průkaz a je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
 • Vydáno v pondělí 10.8.2020 :
  Primář třebíčské chirurgie provádí unikátní miniinvazivní operace
  Kontrola pacienta pana Michala Pavelce z Jaroměřic nad Rokytnou, který byl operován pro rakovinu tlustého střeva v jaterním ohbí tlustého střeva, proběhla v třebíčské nemocnici dne 27. července úspěšně. Unikátní miniinvazivní zákrok – laparoskopickou pravostrannou hemikoletomii s intrakorporální anastomozou, která je chirurgickým odstraněním pravé poloviny tlustého střeva spolu s červovitým přívěskem a koncovou částí tenkého střeva, provedl primář chirurgického oddělení Nemocnice Třebíč MUDr. Jan Cagaš.
 • Vydáno v pondělí 10.8.2020 :
  Sdružení Krajina seče louky, pečuje o tůně a sbírá bylinky
  Kosení, hrabání a svážení sena při ruční údržbě podmáčených luk v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Žďárské vrchy se aktuálně nejčasněji věnují zaměstnanci Sdružení Krajina se sídlem v Počítkách. Mimo to rovněž pečují o obnovené tůně, provádí botanické průzkumy či kontrolu jednotlivých lokalit.
 • Vydáno v neděli 9.8.2020 :
  Neznámý zloděj napáchal vloupání do stavební buňky škodu za více jak padesát tisíc korun, hrozí mu trest až dva roky vězení
  Škodu více jak padesát tisíc korun napáchal neznámý zloděj, který se z pátku na sobotu vloupal do stavební buňky v ulici Nový Dvůr v Bystřici nad Pernštejnem.
 • Vydáno v neděli 9.8.2020 :
  Výstava Tělo obrazu autora Patrika Hábla v jihlavské galerii Vysočiny
  Výstava PATRIK HÁBL - TĚLO OBRAZU bude zahájena v Oblastní galerii Vysočiny v Komenského 10 v Jihlavě ve čtvrtek 13. srpna v 17 hodin. Výstavní projekt jednoho z nejvýraznějších českých malířů střední generace Patrika Hábla (*1975) je založen na paralele obrazu a lidského těla.
 • Vydáno v neděli 9.8.2020 :
  V galerii Alternativa v Jihlavě bude zahájena výstava TECHNO-COLOR
  Výstava Šárka Pelikánová – Jan Poupě – Jakub Sýkora TECHNO-COLOR bude zahájena v Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě - Galerie Alternativa Komenského 10 ve čtvrtek 13. srpna v 18 hodin. Název výstavy odkazuje k autorskému přístupu k barvě, který je společný všem třem umělcům. Je jím důraz na experimentální práci s barvou a zároveň na akustickou stránku ve vnímání barvy a barevných vztahů (barevná fonetika).
 • Vydáno v sobotu 8.8.2020 :
  Dětské oddělení v havlíčkobrodské nemocnici se stěhuje do náhradních prostor, důvodem je výměna klimatizace
  Dětské oddělení v nemocnici v Havlíčkově Brodě se přesunulo na dva a půl měsíce do náhradních prostor očního a ORL oddělení. Důvodem je realizace projektu nové vzduchotechniky a klimatizačních jednotek na lůžkové pokoje. I v letních měsících se tak bude dát regulovat teplota vzduchu na celém oddělení, což dosud bylo možné pouze na JIP a stanici intermediární péče o novorozence. Maminkám a dětem tak oddělení nabídne adekvátní komfort při hospitalizaci.
 • Vydáno v sobotu 8.8.2020 :
  Zámecký areál ve Velkém Meziříčí obohatila socha svatého Jana Nepomuckého
  Akademický sochař Patrik Vlček je autorem nové sochy svatého Jana Nepomuckého, která byla během léta naistalována v areálu zámeckého parku ve Velkém Meziříčí. V pátek 17. července ji vysvětil děkan Pavel Šenkyřík.
 • Vydáno v sobotu 8.8.2020 :
  Výstavu v pelhřimovském muzeu O Krávě doplní přednáška o sýrech i divadelní představení Kozí kraviny
  V rámci výstavy O Krávě, která probíhá v pelhřimovském muzeu, se v úterý 11. srpna od 17 hodin uskuteční přednáška O Sýrech.
 • Vydáno v sobotu 8.8.2020 :
  Opilý muž při nehodě na elektrické koloběžce utrpěl vážné zranění
  Opilý pětačtyřicetiletý muž, který jel na elektrické koloběžce ve čtvrtek 6. srpna večer na silnici směrem od Svojkovic na Bohuslavice na Jihlavsku, při jízdě havaroval. Při nehodě utrpěl vážné zranění a záchranáři jej převezli do jihlavské nemocnice.
 • Vydáno v pátek 7.8.2020 :
  Filmový klub v Jihlavě uvede americko-švédský snímek Slunovrat
  Filmový klub v Jihlavě uvede v pondělí 10. srpna od 19.30 hodin v kině Dukla snímek Slunovrat, ve kterém skupina mladých lidí se vydá do odlehlé severské vesnice na slavnosti slunovratu. Místo vypadá jako opravdový ráj, avšak jak čas plyne, nastávají čím dál děsivější okamžiky. Režisér Ari Aster je jeden z mála filmových tvůrců, kteří dokáží povýšit horor na umění.
Další články vydané ve dnech 27. 7. 2020 - 11. 8. 2020:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2020) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
24. 4. 2020 - Strašlivé poznání: Většina obyvatel této země jsou levicově úchylní lidé, kteří si zamilovali mít moc nad svými bližními

8. 4. 2020 - Ke Škaredé středě…

1. 4. 2020 - Vazby a souvislosti mezi největšími chřipkovými epidemiemi, které se objevují pravidelně každé půlstoletí

23. 3. 2020 - Církev Janova II. – Liturgie

22. 3. 2020 - Církev Janova I.

26. 2. 2020 - K době postní: Jíst – nebo nejíst?

25. 2. 2020 - Rod Toufarů z Horního Smrčného, z něhož pocházel mučedník P. Josef Toufar

11. 12. 2019 - Sedmdesát let od prvního křížového zázraku v Číhošti!

25. 9. 2019 - Hlavní poznávací znak sektářství? Záporný vztah k tabáku!

24. 9. 2019 - Prosme po třiceti letech opět svatou Anežku Českou o zázrak. O svobodu!


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Jak děda František kdysi „zaklel“ zloděje.

- O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

- Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

- Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

- Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

- Netopýr v trolejbusu…

- Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

- Dvojitá pomsta pana domácího

- Bedřichovák v zeleném, aneb pomsta svobodníkova a předpisů nedbalý kocour…

- Vzpomínka na Bosého Laca


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...