Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2020), vychází již 8697 dnů

Dnes je pondělí 3. srpen
(21. červenec církevního kalendáře iuliánského)
• 2020 rok křesťanského letopočtu
• 7509 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 3. 8.:
Pondělí po neděli deváté po Svatém Duchu Nalezení ostatků sv. Štěpána, prvomučedníka
 • 27.7.2020:
  Dukla Jihlava snižuje cenu permanentních vstupenek
  Sleva na nákup nové celosezónní permanentky činí 300 Kč a bude uplatněna při předložení a odevzdání permanentky na uplynulý ročník. Také letos dostanou fanoušci k rizikové permanentce dárek – tentokrát kšiltovku s logem Dukly.
  Ceník permanentních vstupenek na sezonu Chance Ligy 2020/2021 dozná změn. Fanoušci si budou moct nakoupit permanentky za nižší cenu než v předešlé sezoně. Držitelé celosezonních (rizikových) permanentních vstupenek z uplynulého ročníku budou zároveň moct využít slevu, jelikož kvůli zrušení play-off 2020 přišli minimálně o dva domácí zápasy.

  JEDNORÁZOVÉ VSTUPNÉ
  Cena jednorázového vstupného pro novou sezonu zůstává stejná. Vstupenka na sezení bude stát 140 Kč/zápas, vstupenka na jeden zápas na stání bude o 30 Kč nižší. „Vedení Dukly Jihlava zvažovalo snížení ceny jednorázových vstupenek, ale po dohodě s valnou hromadou Statutárního města Jihlavy (majitele klubu) se obě strany rozhodly, že cena – vzhledem k náročným finančním krokům a úkolům, které klub čekají – zůstane stejná,“ stojí v tiskové zprávě HC Dukla Jihlava k ceníku na novou sezonu. „Vedení města si velmi váží rozsahu i způsobu, jakým fanoušci podporují Duklu a její činnost, a tak se velmi podrobně zabývalo i možností snížení ceny jednorázových vstupenek. Bohužel v současné problematické době, kdy naopak dochází k mnohým zdražením se rozhodlo zachovat ceny těchto vstupenek na stejné výši. Město Jihlavu čeká, především kvůli pandemii koronaviru, ekonomicky velmi náročný rok. Také bude pokračovat příprava výstavby nové multifunkční CZ LOKO Arény a následné finančně náročné stěhování na zimní stadion do Pelhřimova. Věříme, že si tyto skutečnosti uvědomují i fanoušci a úkoly, které čekají Duklu i Statutární město Jihlavu podpoří svým přístupem i oni,“ komentuje za vedení Statutárního města Jihlavy náměstek primátorky Petr Ryška.

  Jednorázové vstupné /dospělí/stání 110,-- Kč vč. DPH

  Jednorázové vstupné /dospělí/sezení 140,-- Kč vč. DPH

  Jednorázové vstupné přípravné utkání /dospělí/stání 80,-- Kč vč. DPH

  Jednorázové vstupné přípravné utkání /dospělí/sezení 80,-- Kč vč. DPH

  Jednorázové vstupné /děti do 130cm/stání 30,-- Kč vč. DPH

  Jednorázové vstupné /děti do 130cm/sezení 140,-- Kč vč. DPH

  Jednorázové vstupné přípravné utkání /děti do 130cm/stání 20,-- Kč vč. DPH

  Jednorázové vstupné přípravné utkání /děti do 130cm/sezení 20,-- Kč vč. DPH

  PERMANENTNÍ VSTUPNÉ
  Snížila se naopak cena permanentních vstupenek, ať už na základní část nebo na celou sezonu. V základní části odehraje Dukla minimálně 26 – 27 zápasů dle toho, jakou část nadstavby bude hrát. Cena permanentek na dlouhodobou část Chance Ligy 2020/2021 je 3200 Kč na stání a 2500 Kč na sezení (v obou případech o 200 Kč nižší oproti předešlé sezoně). Stejné snížení se týká i celosezonních permanentek (tzv. rizikových permanentek), které zahrnují dlouhodobou část a play-off, tedy platí až do posledního domácího zápasu sezony.

  Majitelé celosezonní permanentky nejenže ušetří nejvíce (viz. výpočty níže), ale zároveň obdrží dárek. V uplynulých sezonách dostávali fanoušci k celosezonnímu vstupnému šálu s motivy postupu do extraligy nebo mottem opětovného návratu do nejvyšší soutěže, loni byl bonusem kulich v dukáckých barvách. Ani letos nezůstanou celosezonní permanentkáři zkrátka, mohou se totiž těšit na kšiltovku s motivy Dukly Jihlava.

  KOMPENZACE ZA ZRUŠENÝ ROČNÍK
  Držitelé celosezonního permanentního vstupného (tzv. rizikové permanentky) byli kvůli zrušení předešlého ročníku Chance Ligy ochuzeni minimálně o dva domácí zápasy. Dukla totiž měla odehrát minimálně dva domácí zápasy předkola play-off proti Porubě a za stavu 1:1 na zápasy měla dobrou výchozí pozici pro postup do čtvrtfinále (kde by odehrála minimálně další dva domácí zápasy). Fanoušci, kteří mají stále celosezonní permanentku na loňskou sezonu, dostanou po jejím předložení a odevzdání slevu 300 Kč na koupi nové celosezonní permanentky. „Slíbili jsme fanouškům kompenzaci za nedohraný ročník. I když mám informace, že toho nechtějí využít, tak to vnímám jako jejich rozhodnutí. My chceme slib dodržet, a proto je schválena sleva, kterou při odevzdání loňské rizikové permanentky mohou (ale nemusí) využít při nákupu nové rizikové permanentky,“ říká jednatel klubu Bedřich Ščerban.

  SITUACE OHLEDNĚ KORONAVIRU COVID-19
  Vzhledem k aktuální situaci ohledně pandemie koronaviru a vzniku nových ohnisek nákazy není možné v současné době odhadovat nařízení ohledně počtu diváků na zimních stadionech. Zejména pro zahájení soutěžního ročníku Chance Ligy 2020/2021. Pokud nastanou vládní opatření týkající se omezení počtu návštěvníků na zimních stadionech, resp. další opatření (rozestupy apod.), budou mít přednostní právo vstupu na zápasy Dukly Jihlava majitelé permanentních vstupenek.

  Informace ohledně termínů předprodeje permanentních vstupenek zveřejní klub ihned, jakmile to bude možné – opět z důvodu koronavirové situace. Již nyní je jasné, že permanentní vstupenky nebudou zahrnovat vstupné na přípravné zápasy. Držitelům permanentek z uplynulé sezony budou jejich místa rezervována minimálně do 31.8.2019, ovšem tato doba se může prodloužit až do prvního domácího zápasu.

  DRUHY PERMANENTNÍCH VSTUPENEK:

  Permanentní vstupné varianta I., zahrnující základní část (dlouhodobou část) sezony 2019/2020, tzn. 25 domácích zápasů:

  Permanentní vstupenka základní část /dospělý/ stání 2.500,-- Kč vč. DPH

  Permanentní vstupenka základní část /dospělý/sezení 3.200,-- Kč vč. DPH

  Permanentní vstupenka základní část /děti do 130cm/stání 690,-- Kč vč. DPH

  Permanentní vstupenka základní část /děti do 130cm sezení 3.200,-- Kč vč. DPH

  Příklad: Pokud si dospělý návštěvník koupí permanentku na sezení na základní část, ušetří oproti jednorázovému vstupnému 580 Kč (počítáno pro 27 zápasů x 140 Kč je 3780 Kč oproti 3200 Kč za permanentku na základní část na sezení). Navíc dostane dárek v podobě kšiltovky v hodnotě 250 Kč. Celková úspora bude tedy 830 Kč.

  Permanentní vstupné rizikové, zahrnující základní část (dlouhodobou část) sezony 2019/2020 + play-off (tedy do posledního zápasu Dukly v sezoně):

  Permanentní vstupenka riziková varianta I. + play-off /dospělý/stání 3.600,-- Kč vč. DPH

  Permanentní vstupenka riziková varianta I. + play-off /dospělý/sezení 4.400,-- Kč vč. DPH

  Permanentní vstupenka riziková varianta I. + play-off /děti do 130cm/stání 890,-- Kč vč. DPH

  Permanentní vstupenka riziková varianta I. + play-off /děti do 130cm/sezení 4.400,-- Kč vč. DPH

  Příklad: Pokud si dospělý návštěvník koupí permanentku rizikovou a klub se dostane do finále Chance Ligy (např. maximálním počtem: čtvrtfinále 4 domácí zápasy, semifinále 4 domácí zápasy a finále 4 domácí zápasy), ušetří fanoušek minimálně 1310 Kč. (Výpočet pro 27 zápasů základní části a 12 zápasů play-off, kde se navíc cena jednorázové vstupenky může zvýšit, tedy celkem 39 zápasů x 140 Kč = 5460 Kč + čepice za 250 Kč je dohromady 5710 Kč oproti ceně 4400 Kč za rizikovou permanentku na sezení).

  Kompletní ceník ke stažení: https://www.hcdukla.cz/zobra…

  Foto: HC Dukla, ilustrační
  Radovan DANĚK
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 10:28 hodin:
  Komentovaná prohlídka výstavy Sochy mluví v jihlavské galerii
  Komentovaná prohlídka výstavy Sochy mluví se bude konat ve čtvrtek 6. srpna v 17 hodin v Oblastní galerii Vysočiny na Masarykově náměstí 24 v Jihlavě. Výstavou provede její kurátorka Ilona Staňková. Výstava prezentuje díla třicítky autorů ze sbírek OGV v Jihlavě a nabízí nový pohled na sochařskou sbírku. Portréty a figurální sochy představuje v atraktivní a oživené prostorové instalaci. Exponáty promlouvají k návštěvníkům komiksovými bublinami, napříč časem i prostorem.
 • Vydáno dnes v 08:52 hodin:
  Po čelním střetu dvou náklaďáků na Třebíčsku jeden řidič zemřel, druhý utrpěl vážná zranění
  Na silnici mezi Jemnicí a Moravskými Budějovicemi o obce Třebelovice na Třebíčsku se v pondělí 3. srpna v sedm hodin ráno stala tragická dopravní nehoda.
 • Vydáno v neděli 2.8.2020 :
  Odešel Karel Křesadlo, emeritní ředitel okresního archivu v Jihlavě
  Historik, archivář a ředitel Státního okresního archivu v Jihlavě PhDr. Karel Křesadlo odešel na věčnost ve středu 29. července dopoledne. Poslední rozloučení se bude konat v pátek 7. srpna v 11 hodin v obřadní síni krematoria v Jihlavě.
 • Vydáno v neděli 2.8.2020 :
  Sýčci letos vyvedli rekordních 95 mláďat
  Kriticky ohroženým sýčkům obecným se letos dařilo. Odborníci z České společnosti ornitologické a Ústavu biologie obratlovců AV ČR letos napočítali v jádrové oblasti výskytu sýčků v severních Čechách 95 mláďat této malé sovy. Ornitologové silný rok přičítají dostatku hrabošů, kterými se v době jejich hojnosti mladí sýčci přednostně živí. Až následující roky ukáží, jaký vliv měla letošní úspěšná sezóna na populaci kriticky ohrožených sýčků, kterých nyní v Česku zbývá asi posledních 100 párů.
 • Vydáno v neděli 2.8.2020 :
  Na jihlavském magistrátě je nově zřízený dětský koutek plný her a omalovánek
  Lidé mohou při návštěvě městského úřadu v Jihlavě nechat děti v nově zřízeném dětském koutku. Jeho součástí jsou i výtvarné potřeby, jihlavské omalovánky a spousty herních prvků.
 • Vydáno v neděli 2.8.2020 :
  Dvojčata Radek a Miloš Kolouchovi získali titul rekordmani roku za absolutně největší sbírku seker a hoblíků
  REKORDMANY ROKU v kategorii KURIOZITA se stala dvojčata Radek a Miloš Kolouchovi z Frankova Zhořce na Vysočině. Titul jim za absolutně největší sbírku seker a hoblíků předali zástupci Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově. Bratři na okraji vesnice navíc chystají otevření neobvyklého muzea stojeného s tesařstvím a truhlařinou.
 • Vydáno v neděli 2.8.2020 :
  Chudobínská borovice u Vírské přehrady je zřejmě o 150 let starší, než se předpokládalo
  Chudobínská borovice rostoucí na nepřístupném skalnatém ostrohu nad bývalou obcí Chudobín na Bystřicku, jež byla zatopena vírskou přehradou, prošla lékařskou prohlídkou.
 • Vydáno v neděli 2.8.2020 :
  U Nového Rychnova zemřel při nehodě osmnáctiletý řidič osobního auta
  Tragická dopravní nehoda se stala v neděli 2. srpna v 5.47 hodin ráno u Nového Rychnova na Pelhřimovsku.
 • Vydáno v sobotu 1.8.2020 :
  V jihlavské nemocnici je nově rouškomat
  Pokud doma zapomenete roušku a jdete do nemocnice, můžete si nově pořídit ústenku v automatu přímo ve vestibulu hlavního vchodu. Roušky jsou ve zdravotnických zařízeních stále povinné a prosíme všechny, aby je nosili.
 • Vydáno v sobotu 1.8.2020 :
  Filmový klub v Jihlavě uvede maďarskou hravou absurdní pohádku pro dospělé Líza, liščí víla
  Filmový klub v Jihlavě uvede v pondělí 3. srpna od 19.30 hodin v kině Dukla originální a vtipnou jízdu s titulem Líza, liščí víla. Fantasy, romanťák, komedie (občas černá), hravá absurdní pohádka pro dospělé, snímek s originálním pojetím vizuálních i žánrových přístupů - prostě dost šílený úlet od začátku až do konce v maďarské provenienci.
 • Vydáno v pátek 31.7.2020 :
  Jihlava uctí v neděli dopoledne politické vězně
  Pietní akt k uplynutí 69 let od poprav politických vězňů v 50. letech se bude konat v neděli 2. srpna od deseti hodin.
 • Vydáno v pátek 31.7.2020 :
  Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou se v sobotu 1. srpna otevře veřejnosti, v provozu bude i kladivo
  Další akce pro veřejnost se první srpnovou sobotu uskuteční v technické památce Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou. Návštěvníci se tam opět setkají s kováři, kteří budou celý den rozeznívat kovadliny údery svých kladiv. V provozu bude rovněž kladivo největší – buchar, který uvádí do provozu síla vodního proudu.
 • Vydáno v pátek 31.7.2020 :
  Nejvíce netopýrů na Vysočině je ve věži v Heřmani, Biskupicích a u Roštejna
  Jako každý rok, tak i letos proběhlo sčítání netopýrů v letních koloniích evidovaných na území Kraje Vysočina. Netopýři jsou živočichové s velmi specifickým způsobem života. Letní kolonie netopýrů tvoří samice, které během června a července rodí a chovají mláďata a na podzim odlétají na svá zimoviště. Můžeme je najít na bezpečných a klidných místech a to na půdách kostelů, zámků i obytných budov, za dřevěným obložením nebo za trvale otevřenými okenicemi chat, ve štěrbinách pod oplechováním střech či ve škvírách pod prasklou omítkou. Sklepní prostory mohou naopak některým druhům netopýrů sloužit jako zimoviště.
 • Vydáno v pátek 31.7.2020 :
  Dobrovolníci, věnujte seniorům v Telči hodinu týdně
  Dobrovolnická činnost by měla neodmyslitelně patřit k životu a péči v domovech pro seniory. Cíl vybudovat tuto tradici i v České republice má společnost SeneCura, která se s touto formou pomoci z řad veřejnosti běžně setkává ve svých domovech jinde v Evropě. Proto také SeneCura SeniorCentrum Telč navázalo spolupráci s Oblastní charitou Jihlava, aby přivítali nadšence, kteří chtějí pomáhat, podílet se na volnočasových aktivitách a zkvalitňovat život klientům telčského domova.
 • Vydáno v pátek 31.7.2020 :
  Dívejte se na svět s nadhledem a hoďte starosti za hlavu jako nosál
  K jedněm z nejoblíbenějších zvířat v táborské zoo patří nosálové červení. Alespoň to tvrdí každý, kdo se alespoň na chvíli zastaví u jejich výběhu.
 • Vydáno v pátek 31.7.2020 :
  Motorkář zemřel v Kameni po nárazu do betonového valu
  U obce Kámen na Pelhřimovsku se stala ve středu 29. července krátce před půl šestou večer tragická událost, při níž zemřel třiadvacetiletý muž. Muž při jízdě na motocyklu mimo komunikaci narazil do betonového valu, přičemž utrpěl velmi vážná zranění, kterým na místě podlehl. Vzhledem k tomu, že k tragické události došlo mimo komunikaci, nejedná se o dopravní nehodu. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
 • Vydáno v úterý 28.7.2020 :
  Zemřel další klient jihlavského Alzheimercentra, kraj poskytne zařízení ochranný materiál
  Na Vysočině se v úterý 28. července nakazilo dalších čtrnáct lidí. Nejvíce nakažených zaznamenali hygienici na Jihlavsku - celkem osm a čtyři na Pelhřimovsku. Jedna osoba z dnešních nakažených dnes zemřela, byl to klient jihlavského Alzheimercentra.
 • Vydáno v úterý 28.7.2020 :
  Jihlava se musí potýkat s vandalismem na městských sportovištích
  Největší volně přístupné sportoviště v Jihlavě - u Hellerova rybníka dlouhodobě ničí vandalové a neukáznění návštěvníci. Neodradí je ani kamery městské policie. Je to malá chlouba Jihlavy, bezplatně přístupné sportovní plochy na fotbal, házenou, tenis nebo basketbal a v sousedství i dětské hřiště s prolézačkami, skluzavkami, houpačkami a pískovištěm. Bohužel i tady platí, že co je zadarmo, toho si lidé moc neváží.
 • Vydáno v úterý 28.7.2020 :
  Na Vysočině podalo v řádném termínu kandidátní listiny do krajských voleb 16 politických stran, hnutí a koalic
  Krajský úřad Kraje Vysočina k dnešní 16 hodině přijal 16 kandidátních listin politických stran, hnutí a koalic, které mají zájem figurovat ve volbách do krajského zastupitelstva v říjnu letošního roku. V minulých krajských volbách v roce 2016 se v kraji zaregistrovalo celkem 21 politických stran a politických hnutí. V následujících dnech proběhne přezkum jednotlivých kandidátek, případně bude prostor pro odstranění případných závad. 13. srpna 2020 bude rozhodnuto o registraci nebo odmítnutí, následně už není možné informace na kandidátkách měnit.
 • Vydáno v úterý 28.7.2020 :
  Neznámý pachatel vnikl v noci do domu a sebral šperky v hodnotě osm tisíc korun
  Neznámý pachatel vnikl v pondělí 27. července v nočních hodinách do domu v ulici Havlíčkova ve Světlé nad Sázavou, odkud sebral šperky.
Další články vydané ve dnech 19. 7. 2020 - 3. 8. 2020:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2020) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
24. 4. 2020 - Strašlivé poznání: Většina obyvatel této země jsou levicově úchylní lidé, kteří si zamilovali mít moc nad svými bližními

8. 4. 2020 - Ke Škaredé středě…

1. 4. 2020 - Vazby a souvislosti mezi největšími chřipkovými epidemiemi, které se objevují pravidelně každé půlstoletí

23. 3. 2020 - Církev Janova II. – Liturgie

22. 3. 2020 - Církev Janova I.

26. 2. 2020 - K době postní: Jíst – nebo nejíst?

25. 2. 2020 - Rod Toufarů z Horního Smrčného, z něhož pocházel mučedník P. Josef Toufar

11. 12. 2019 - Sedmdesát let od prvního křížového zázraku v Číhošti!

25. 9. 2019 - Hlavní poznávací znak sektářství? Záporný vztah k tabáku!

24. 9. 2019 - Prosme po třiceti letech opět svatou Anežku Českou o zázrak. O svobodu!


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Jak děda František kdysi „zaklel“ zloděje.

- O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

- Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

- Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

- Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

- Netopýr v trolejbusu…

- Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

- Dvojitá pomsta pana domácího

- Bedřichovák v zeleném, aneb pomsta svobodníkova a předpisů nedbalý kocour…

- Vzpomínka na Bosého Laca


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...