Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2020), vychází již 8743 dnů

Dnes je pátek 18. září
(5. září církevního kalendáře iuliánského)
• 2020 rok křesťanského letopočtu
• 7509 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 18. 9.:
Pátek Suchých dnů v září Sv. Josefa z Kupertina, vyznavače
 • 14.8.2020:
  Na Vysočině bourali opilí řidiči osobních aut i opilý jezdec na elektrické koloběžce
  Pětačtyřicetiletá řidička, která ve čtvrtek 13. srpna krátce po poledni havarovala mezi Pelhřimovem a Rynárcem nadýchala téměř tři a půl promile alkoholu.
  "Řidička vozidla značky Hyundai SanteFe projížděla po silnici II/112 směrem na Rynárec a na přímém úseku silnice se v důsledku silné opilosti nevěnovala řízení vozidla a vyjela mimo komunikaci, kde poškodila dva směrové sloupky a dvě dopravní značky. Následně s autem narazila do vzrostlého stromu", informoval policejní mluvčí Martin Hron s tím, že při nehodě utrpěla zranění řidička a spolujedoucí. Záchranáři převezli zraněné do nemocnice v Pelhřimově k ošetření.
  "Policisté provedli u řidičky dechovou zkoušku, která byla pozitivní – 3,49 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měly také opakované zkoušky – 3,33 a 3,35 promile alkoholu v dechu", dodal mluvčí.
  Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda přesahující 130 tisíc korun. Policisté ženě zakázali další jízdu. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

  U Světlé nad Sázavou havaroval opilý řidič
  Dopravní nehodu, která se stala ve čtvrtek 13. srpna kolem druhé hodiny ráno na silnici III/34735 mezi obcemi Světlá nad Sázavou a Lipnička na Havlíčkobrodsku, způsobil opilý jednadvacetiletý řidič osobního auta Škoda Favorit.
  "Řidič projížděl s vozidlem směrem na obec Lipnička a při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla, přejel do protisměrné části pozemní komunikace, kde narazil přední částí vozidla do kamenného patníku. Následně se vozidlo převrátilo na střechu. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní – 0,80 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška – 0,75 promile alkoholu v dechu", uvedl mluvčí Martin Hron.
  Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a nepožadoval lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz a policisté mu zakázali další jízdu. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 12 tisíc korun. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

  U Jemnice havaroval opilý řidič, nadýchal 3,5 promile alkoholu
  Ve čtvrtek 13. srpna po třetí hodině odpoledne jel šestačtyřicetiletý muž s autem Škoda Fabia ve směru od Dědic na Jemnici na Třebíčsku. "Při projíždění zatáčky nezvládl řízení vozidla a na přímém úseku vyjel mimo komunikaci, kde havaroval. Při dopravní nehodě se řidič zranil a na ošetření byl převezen do třebíčské nemocnice. Policisté místo nehody ohledali a zadokumentovali. U řidiče provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 3,5 promile alkoholu", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.
  Na vozidle vznikla škoda přibližně za třicet tisíc korun. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Nehodu policisté prověřují.

  Mezi Jihlavou a Hosovem havaroval opilý řidič elektrické koloběžky, nadýchal přes tři promile alkoholu
  Policisté řeší havárii řidiče elektrické koloběžky, který měl přes tři promile alkoholu v dechu. Ve čtvrtek 13. srpna jel šestatřicetiletý muž před pátou hodinou večer po silnici mezi Jihlavou a Hosovem. "Při jízdě nezvládl řízení elektokoloběžky a havaroval. Při dopravní nehodě se řidič nemotorového vozidla zranil a zdravotnickou záchrannou službou byl převezen do jihlavské nemocnice. Policisté provedli u muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 3,29 promile alkoholu", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.
  Místo nehody policisté ohledali, zadokumentovali a provedli šetření. Muž je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, nehodu policisté šetří.

  Řídil pod vlivem alkoholu
  Ze spáchání trestného činu je podezřelý sedmapadesátiletý muž, který ve čtvrtek 13. srpna před třetí hodinou odpoledne ve Žďáře nad Sázavou řídil osobní auto Škoda Felicia opilý. "Muž jel ve směru z ulice Pod Hradbami na ulici Jihlavská, kde vozidlo zastavila policejní hlídka. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, při které mu naměřili 1,80 promile alkoholu v dechu. Obdobné hodnoty u něj vykázaly také opakované zkoušky", uvedl policejní mluvčí Martin Hron s tím, že řidiči policisté další jízdu zakázali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz.
  Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

  Řidič v Třešti byl opilý
  Policisté odhalili ve čtvrtek 13. srpna po deváté hodině večer v Třešti řidiče, který usedl za volant pod vlivem alkoholu. "Řidič jel s autem VW Passat po ulici Hodická, kde jej policisté zastavili a provedli kontrolu. U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,24 promile alkoholu a opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty ještě vyšší", informovala mluvčí Jana Kroutilová. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 10:12 hodin:
  Jihlavští senioři se mohou zdarma zúčastnit kurzu, jak pracovat s chytrým telefonem
  Bezplatné kurzy, v nichž se senioři učí pracovat s chytrými telefony, se opět rozbíhají, a to na 14 místech v České republice, nově také v Jihlavě a to ve čtvrtek 1. října. Senioři se mohou přihlašovat na telefonním čísle 736 525 736. Všichni přítomní budou mít k dispozici jednorázové nanoroušky FFP2 české výroby.
 • Vydáno dnes v 09:39 hodin:
  Daňci i jeleni mají v zoologické zahradě v Táboře ideální podmínky
  Málokde se člověk dostane do tak těsné blízkosti spárkaté zvěře jako v zoologické zahradě v Táboře.
 • Vydáno dnes v 09:26 hodin:
  O víkendu trolejbusem přes Benešovu ulici do psího útulku na Pístově linkou HaF
  Dopravní podnik města Jihlavy (DPMJ) oslaví o víkendu 111. výročí zahájení provozu. V sobotu 19. září v 16.30 hodin vyjedou z Masarykova náměstí asi dvě desítky především historických autobusů a trolejbusů mapujících kompletní poválečnou historii městské hromadné dopravy v Jihlavě. Po celý víkend se budou také moci zájemci zdarma svézt novými parciálními trolejbusy z Masarykova náměstí Benešovou ulicí až na Pístov do psího útulku linkou HaF.
 • Vydáno dnes v 08:47 hodin:
  Zemřela Irena Sedlecká, autorka sochy Mercuryho i památníku obětem velkomeziříčské tragedie
  Ve věku 91 let v Londýně zemřela česká sochařka Irena Sedlecká. Ve světě ji zvlášť u fanoušků zpěváka Freddieho Mercuryho proslavila její socha, která stojí u Ženevského jezera a stala se jednou ze švýcarských atrakcí. Držitelka medaile Artis Bohemiae Amicis za šíření dobrého jména české kultury v zahraničí zanechala kulturní odkaz také Velkému Meziříčí.
 • Vydáno ve čtvrtek 17.9.2020 :
  Ve Lhánicích u Mohelna narazila řidička autem do autobusové zastávky, na místě zemřela
  Při dopravní nehodě, která se stala ve čtvrtek 17. září po půl sedmé večer ve Lhánicích u Mohelna na Třebíčsku, zemřela řidička osobního auta.
 • Vydáno ve čtvrtek 17.9.2020 :
  Zraněnou řidičku u Jimramova museli z auta vyprostit hasiči
  Na silnici 357 u Jimramova na Žďársku se stala ve čtvrtek 17. září krátce po šestnácté hodině dopravní nehoda osobního auta, jehož řidička zůstala zaklíněná ve voze.
 • Vydáno ve čtvrtek 17.9.2020 :
  Zrekonstruované dopravní hřiště v Jihlavě se otevře dětem i veřejnosti
  Děti i dospělí se mohou poprvé projet po dopravním hřišti v Jihlavě v pátek 18. září od devíti hodin ráno. Součástí opraveného areálu je nová budova s učebnou, zázemím pro personál, šatny i sklad kol spolu s dílnou pro jejich opravu. V budově je sociální zařízení, které bude moci částečně využívat i veřejnost. Vše doplňuje venkovní krytá terasa, na níž při pěkném počasí může probíhat výuka. Uvedla to mluvčí jihlavského magistrátu Aneta Hrdličková s tím, že město za obnovu hřiště zaplatilo asi pětadvacet milionů korun.
 • Vydáno ve čtvrtek 17.9.2020 :
  Světská pouť v Černovicích na Pelhřimovsku o víkendu kvůli koronaviru nebude
  Město Černovice na Pelhřimovsku s ohledem na zhoršující se epidemiologickou situaci a doporučení hygieny přistoupilo k rozhodnutí o zrušení konání necírkevní části poutě v Černovicích ve dnech 18. - 20. září. Ve městě je zrušen lunapark i stánkový prodej.
 • Vydáno ve čtvrtek 17.9.2020 :
  Zvířata v táborské zoo si náramně vychutnávají sluneční paprsky
  S blížícím se podzimem se začíná měnit i chování zvířat ve výbězích táborské zoo. Zatímco v letním parnu se ze všeho nejraději schovávala někde ve stínu, ubývající intenzita slunečního svitu je nyní vede k tomu, aby se vystavovala slunečním paprskům při každé příležitosti.
 • Vydáno ve čtvrtek 17.9.2020 :
  Zadní synagoga v Třebíči je zavřená, dny evropského dědictví zde v sobotu nebudou
  Z důvodu prokázaného výskytu nákazy novým koronavirem u pracovníků Turistického informačního centra v Zadní synagoze se od čtvrtka 17. září uzavírá TIC i sousedící turistické a památkové provozy - Zadní synagoga, Dům Seligmanna Bauera i Expozice Děti Antonína Kaliny.
 • Vydáno ve čtvrtek 17.9.2020 :
  Pohřešovaného seniora ze Žďárska vypátral dobrovolník s belgickým ovčákem Duckem
  Policisté na Žďársku v průběhu tohoto týdne pátrali po čtyřiasedmdesátiletém muži, který v úterý 15. září v odpoledních hodinách odešel z pečovatelského domu v Jimramově, kam se nevrátil a nepodal o sobě žádnou zprávu.
 • Vydáno ve čtvrtek 17.9.2020 :
  Z policejního deníku: řádění opilců či nález granátu
  Třiatřicetiletý opilec ve středu 16. září před pátou hodinou odpoledne v ulici Maškova v Telči rozbíjel doma majetek, byl vulgární a agresivní. Policistům, kteří na místo přijeli, nadýchal 1,74 promile, proto jej odvezli na záchytku k vystřízlivění. Uvedl to policejní mluvčí David Linhart.
 • Vydáno ve čtvrtek 17.9.2020 :
  Záchrana kolonie jiřiček na památkově chráněné budově v Havlíčkově Brodě se podařila
  Populace jiřičky obecné jsou často ohrožené shazováním hnízd. Po opravě omítky na památkově chráněném objektu v Havlíčkově Brodě pomohli pracovníci Agentury ochrany přírody a krajiny (AOPK) České republiky s přípravou náhradních hnízd.
 • Vydáno ve čtvrtek 17.9.2020 :
  Při nehodě osobního auta na dálnici D1 u Jáchymova utrpěli zranění dva lidé, přistál i vrtulník
  Na 156,5 kilometru dálnice D1 mezi Velkým Meziříčím a Velkou Bíteší ve směru na Prahu se stala ve čtvrtek 17. září krátce po osmé hodině ráno dopravní nehoda.
 • Vydáno ve čtvrtek 17.9.2020 :
  Ve Žďáře nad Sázavou představí své miláčky chovatelé hadů, agam, varanů, pavouků či švábů
  Na čtyřicet vystavovatelů z Vysočiny a Pardubického kraje představí od pátku 18. do neděle 20. září v Active clubu na náměstí Republiky ve Žďáře nad Sázavou hady, agamy, varany, gekončíky, gekony, pagekony, anolisy, chameleony, želvy, papoušky, pavouky, šváby syčivé a jiné zástupce bezobratlých. Výstavu obohatí i nádherná sova pálená.
 • Vydáno ve čtvrtek 17.9.2020 :
  V nemocničním parku v Jihlavě stojí nová knihobudka vyrobená ze starých školních lavic
  Park v areálu jihlavské nemocnice oživila nová venkovní knihobudka vyrobená studenty Střední školy stavební v Jihlavě z vysloužilých školních lavic. Knihy, které byly původně vyhozené do kontejnerů na papír, jsou zachráněné z třídící odpadové linky. Těmto starým knihám dají jejich čtenáři nový život.
 • Vydáno ve středu 16.9.2020 :
  Sněmovna zakázala slepičí koncentráky od roku 2027
  Zlatá střední cesta zvítězila ve středu v Poslanecké sněmovně při projednávání novely zákona na ochranu zvířat proti týrání. Poslanci se přiklonili k tomu, aby zákaz klecových chovů slepic začal platit v ČR od roku 2027, odmítali tedy návrhy, aby se startovacím rokem takového zákazu stal rok 2025 nebo rok 2033.
 • Vydáno ve středu 16.9.2020 :
  Pohřešovaný muž z Novoměstska byl nalezen v pořádku, policie odvolala pátrání
  Čtyřiasedmdesátiletý muž z pečovatelského domu v jedné obci na Novoměstsku, po kterém ve středu 16. září policie vydala celostátní pátrání, byl nalezen v pořádku. Informoval o tom policejní mluvčí David Linhart.
 • Vydáno ve středu 16.9.2020 :
  Procházka havlíčkobrodským parkem Budoucnost s komentářem ředitele muzea Michala Kampa
  Procházka parkem Budoucnost v Havlíčkově Brodě s historickým výkladem ředitele havlíčkobrodského muzea Michala Kampa se bude konat ve čtvrtek 17. září. Sraz účastníků je v 16 hodin za děkanským chrámem Nanebevzetí Panny Marie. Vstupné je dobrovolné.
 • Vydáno ve středu 16.9.2020 :
  Muž obviněný ze zločinu loupeže skončil ve vazbě
  Kriminalisté z odboru obecné kriminality v Havlíčkově Brodě odvedli skvělou práci, když se jim podařilo objasnit zločin loupeže, ke kterému došlo v sobotu 12. září okolo desáté hodiny večer v jedné z ubytoven na ulici Herdlovo nábřeží v Ledči nad Sázavou.
Další články vydané ve dnech 3. 9. 2020 - 18. 9. 2020:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2020) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
24. 4. 2020 - Strašlivé poznání: Většina obyvatel této země jsou levicově úchylní lidé, kteří si zamilovali mít moc nad svými bližními

8. 4. 2020 - Ke Škaredé středě…

1. 4. 2020 - Vazby a souvislosti mezi největšími chřipkovými epidemiemi, které se objevují pravidelně každé půlstoletí

23. 3. 2020 - Církev Janova II. – Liturgie

22. 3. 2020 - Církev Janova I.

26. 2. 2020 - K době postní: Jíst – nebo nejíst?

25. 2. 2020 - Rod Toufarů z Horního Smrčného, z něhož pocházel mučedník P. Josef Toufar

11. 12. 2019 - Sedmdesát let od prvního křížového zázraku v Číhošti!

25. 9. 2019 - Hlavní poznávací znak sektářství? Záporný vztah k tabáku!

24. 9. 2019 - Prosme po třiceti letech opět svatou Anežku Českou o zázrak. O svobodu!


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

- Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

- Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

- Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

- Netopýr v trolejbusu…

- Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

- Dvojitá pomsta pana domácího

- Bedřichovák v zeleném, aneb pomsta svobodníkova a předpisů nedbalý kocour…

- Vzpomínka na Bosého Laca

- Jak lokomotivy na hlavním nádraží vždy dobře předpovídaly počasí…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...