Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2020), vychází již 8782 dnů

Dnes je úterý 27. říjen
(14. říjen církevního kalendáře iuliánského)
• 2020 rok křesťanského letopočtu
• 7509 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 27. 10.:
Úterý po neděli dvacáté prvé po Svatém Duchu
 • 21.9.2020:
  Z policejního deníku: agresivní opilci, krádež motorky či řidič pod vlivem drog
  V sobotou 19. září jel před desátou hodinou večer v Jihlavě po silnici ve směru od ulice Smrčenská na jízdním kole cyklista, který na ulici 5. května havaroval. Muž se při nehodě zranil a záchranáři jej převezli na ošetření do nemocnice. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 2,45 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Devětadvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupku na úseku dopravy, který policisté dále šetří. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
  Vulgární opilou ženu policisté zajistili, skončila na záchytce
  V sobotu 19. září přijali policisté kolem půlnoci opakovaná oznámení o ženě, která obtěžovala obyvatele bytového domu v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku. Chovala se značně hlučně, vulgárně a ostatní slovně napadala. Svého jednání odmítala zanechat. "Policisté zjistili, že se jedná o osmačtyřicetiletou ženu, které při dechové zkoušce naměřili hodnotu 2,65 promile alkoholu. Její komunikace byla zmatená a pokusy o chůzi nejisté", uvedla mluvčí s tím, že policisté opilou ženu zajistili a odvezli na záchytku k vystřízlivění. Je podezřelá ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, případ policisté šetří.

  Neznámý pachatel v Havlíčkově Brodě ukradl motorku Jawa
  Policisté řeší případ vloupání do rekreačního objektu, ke kterému došlo v Havlíčkově Brodě v místní části Janovec. Čin byl spáchán v době od nedělního večera 13. září do sobotního rána 19. září. "Pachatel vnikl do chalupy, kterou prohledal. Dále se vloupal do stodoly, kde odcizil motocykl Jawa. Krádeží způsobil předběžně vyčíslenou škodu deset tisíc korun, další škoda vznikla majiteli poškozením", uvedla J. Kroutilová s tím, že pachatel se dopustil trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, případ policisté prověřují. Po pachateli a odcizeném motocyklu pátrají.

  Řidič na Pelhřimovsku byl pod vlivem alkoholu
  Policisté odhalili sedmatřicetiletého řidiče, který usedl za volant pod vlivem alkoholu. V neděli 20. září jel před desátou hodinou dopoledne s automobilem Nissan Primera v obci Hořepník ve směru na Lukavec na Pelhřimovsku. "Policisté, kteří jej zastavili, u řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,08 promile alkoholu a opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty ještě vyšší", informovala mluvčí. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

  Muž v Třebíči řídil auto přes uložený zákaz
  Ze spáchání trestného činu je podezřelý pětapadesátiletý muž z Brněnska, který řídil v Třebíči auto, i když má uložený zákaz. V sobotu 19. září jel před desátou hodinou dopoledne s vozidlem Land Rover po ulici Hrotovická. "Policisté zjistili, že má řidič na základě rozhodnutí městského úřadu vysloven od letošního jara mimo jiné zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to na dobu jednoho roku", uvedla mluvčí. Dechová zkouška u něho byla negativní. Muž již v další jízdě nesměl pokračovat. Policisté mu sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

  Opilého a agresivního muže policisté zajistili a vykázali jej z obydlí
  V sobotu 19. září byli policisté v Třebíči po druhé hodině v noci přivoláni k bytovému domu, kde opilý muž napadal v bytě své blízké příbuzné. Po příjezdu učinili policisté opatření, aby již nemohlo docházet k dalšímu násilnému jednání. "Opilého muže zajistili, při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 1,62 promile alkoholu. Zranění utrpěla napadená žena, která byla ošetřena v nemocnici. Opilého devětatřicetiletého muže odvezli policisté na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění, je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití. Provedeným šetřením dále policisté zjistili, že muž se vůči své blízké příbuzné chová agresivně již delší dobu a jeho jednání má stupňující se tendenci", popsala incident mluvčí s tím, že policisté rozhodli o vykázání muže ze společného obydlí. Případ policisté dále šetří.

  Řidič na Žďársku byl pod vlivem drog
  Policisté odhalili řidiče, který usedl za volant pod vlivem drog. Třiadvacetiletý muž jel v neděli 20. září s vozidlem Volvo po silnici ve směru z Nového Veselí na Budeč na Žďársku a před desátou hodinou večer automobil zastavila hlídka. Policisté provedli u muže test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní na amfetamin. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno v pondělí 26.10.2020 :
  Tragický požár sudu na palivo v Moravci
  Při požáru sudu na palivo, který vypukl v pondělí 26. října krátce po půl čtvrté odpoledne v Moravci na Velkomeziříčsku, zemřela jedna osoba. Uvádějí to hasiči na svém webu.
 • Vydáno v pondělí 26.10.2020 :
  Lavičku Václava Havla v Jihlavě poškodil neznámý vandal; město podává trestní oznámení
  Zatím neznámý vandal poškodil lavičku instalovanou před kino Dukla v Jihlavě teprve před dvěma měsíci. Celé jedno křeslo je vyvrácené hrubou silou. Škoda zjevně přesáhne 10 tisíc korun, takže to bude policie vyšetřovat jako trestný čin. Z důvodu rozsahu poškození není lavička užívání schopná a město dnes zajistí její demontáž a odvoz do skladu; následně se bude řešit její oprava.
 • Vydáno v pondělí 26.10.2020 :
  Primátorka Jihlavy Karolína Koubová musí do karantény
  V karanténě je ode dneška také náměstek primátorky Vít Zeman. Byli vytrasování, protože architekt Petr Kropp, se kterým minulý týden spoluorganizovali veřejnou online diskuzi, má pozitivní test na koronavirus. Bez primátorky se tak bude muset obejít např. i středeční pietní akt k výročí vzniku republiky. Jak už bylo předem avizováno, oslava státního svátku 28. října se tentokrát uskuteční bez hostů a oficialit jen v komorní atmosféře. Místo primátorky položí květiny k soše Tomáše G. Masaryka vedle kina Dukla její první náměstek Petr Ryška.
 • Vydáno v pondělí 26.10.2020 :
  Stavba na obchvatu Osové Bítýšky pokračuje i přes to, že osm dělníků je v karanténě
  Stavba přeložky silnice I/37, obchvat Osové Bítýšky, se daří zatím i přes stávající nepříznivou epidemiologickou situaci a vyhlášený nouzový stav držet v rámci schváleného harmonogramu prací, ačkoliv již osm dělníků z důvodu karantény nenastoupilo do práce. Uvedl to Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic.
 • Vydáno v pondělí 26.10.2020 :
  Domov pro seniory v Reynkově ulici v Havlíčkově Brodě zasáhl Covid 19, potřebuje doplnit zdravotnický personál
  V domově pro seniory v Reynkově ulici, jehož zřizovatelem je město Havlíčkův Brod, se objevila nákaza nemocí Covid 19. Onemocněly i zdravotní sestry, které v zařízení nyní chybí nejvíce.
 • Vydáno v pondělí 26.10.2020 :
  Z policejního deníku: dělostřelecký granát v nákladu dřeva; opilý řidič havaroval či opilec, který chtěl skočit z okna
  Podezřelý předmět, který připomínal munici, byl nalezen v pátek 23. října před desátou hodinou dopoledne v nákladu dřeva přivezeného do jihlavské firmy. Policejní pyrotechnik expozitury České Budějovice zjistil, že se jednalo o dělostřelecký granát ráže 30 mm. Pyrotechnik munici zajistil a odvezl k dalšímu opatření. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
 • Vydáno v pondělí 26.10.2020 :
  Na sociální sítě s jihlavským muzeem
  I když se návštěvníci do jihlavského muzea za současné situace nedostanou, mohou se zúčastnit alespoň aktivit na muzejních sociálních sítích.
 • Vydáno v pondělí 26.10.2020 :
  Nová naučná stezka provede zájemce Ranským polesím ve Žďárských vrších
  Osmi zastaveními s celkovým stoupáním zhruba dvě stě metrů disponuje nová naučná stezka dlouhá necelých dvanáct kilometrů a která návštěvníky provádí Ranským polesím v Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy.
 • Vydáno v pondělí 26.10.2020 :
  Dvaadvacetiletý muž z Pelhřimovska se v Jihlavě vloupal do čerpací stanice
  Objasnit se podařilo vloupání do čerpací stanice, ke kterému došlo minulý týden v Jihlavě. Dvaadvacetiletý muž byl dopaden přímo při činu, cestu do prodejny si probil dlažební kostkou. Vzhledem k jeho opilosti musel muž nejprve vystřízlivět na záchytce. Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání, obviněn byl ze spáchání dvou trestných činů.
 • Vydáno v pondělí 26.10.2020 :
  Řidič osobního auta se v Jihlavě zřítil s autem z mostu na cyklostezku
  Dopravní nehoda, při které auto spadlo z mostu na cyklostezku, se stala v neděli 25. října krátce před druhou hodinou odpoledne v Jihlavě. Nikdo neutrpěl zranění.
 • Vydáno v neděli 25.10.2020 :
  Rozšířené návštěvní hodiny v období dušičkových svátků u urnového háje a rozptylové loučky u jihlavského krematoria
  Služby města Jihlavy, které provozují krematorium v Jihlavě, budou mít pro veřejnost rozšířené návštěvní hodiny. Součástí areálu krematoria je urnový háj, dvě vsypové a jedna rozptylová loučka. Hlavní brána na Smrčenské ulici, kde se je i parkoviště, bude pro návštěvníky v čase svátků otevřena denně od 7 do 19 hodin. Vedlejší branka, jejíž vchod je přímo u budovy krematoria, bude otevřena pouze v pracovní dny od 7 do 14.30 hodin.
 • Vydáno v neděli 25.10.2020 :
  Jihlavskou zoologickou zahradu nově obývá čája obojková
  Čája obojková, pták příbuzný hus a kachen, nově obývá zoologickou zahradu v Jihlavě. Bydlí ve výběhu s marou stepní a nandu pampovými a v brzké budoucnosti se dočká i nového partnera partnera.
 • Vydáno v neděli 25.10.2020 :
  Alej u Tří křížů v Novém Městě na Moravě bude připomínat Domácí hospic Vysočina
  Novou alej hodlají u příležitosti 20. výročí založení Domácího hospice Vysočina vysadit jeho zástupci a příznivci v lokalitě Tři kříže v Novém Městě na Moravě. Akce se uskuteční v sobotu 7. listopadu od 15 hodin.
 • Vydáno v neděli 25.10.2020 :
  Odběrové místo u jihlavské nemocnice bude přestěhováno do průjezdu mezi nemocnicí a Domem zdraví
  O pár desítek metrů se stěhuje odběrové místo u jihlavské nemocnice na COVID-19. Několik týdnů stál červený stan na hlavním parkovišti na ulici Vrchlického. Od pondělního rána 26. října se přemístí do průjezdu mezi nemocnicí a Domem zdraví. Ulehčí se tak dopravě kolem nemocnice.
 • Vydáno v neděli 25.10.2020 :
  Z policejního deníku: krádež peněženky na ubytovně; krádež dřeva za 112 tisíc korun či silně opilý řidič v Třebíči
  Zatím neznámý pachatel sebral ve čtvrtek 22. října kolem půl dvanácté v noci v Třešti na Jihlavsku na ubytovně u kuchyně v přízemí ze stolu volně odloženou peněženku, ve které měl majitel peníze, osobní doklady a platební kartu. Krádeží majiteli vznikla hmotná škoda v celkové výši 12 200 korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. V současné době může mít případné porušení zákona pro pachatele horší následky. V případě krádeže spáchané v době, kdy je na území republiky vyhlášen nouzový stav z důvodu nemoci, která vážně ohrožuje život nebo zdraví lidí, se jedná o obzvláště přitěžující okolnost a pachateli hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
 • Vydáno v sobotu 24.10.2020 :
  Při nehodě traktoru na poli na Humpolecku zemřel muž
  Tragická nehoda traktoru se stala v sobotu 24. října krátce před půl osmou večer na poli mezi obcemi Staré a Mladé Bříště na Pelhřimovsku.
 • Vydáno v sobotu 24.10.2020 :
  Knihovna ve Velkém Meziříčí zavedla okénkovou půjčovnu
  Chcete si půjčit knihu? V Městské knihovně Velké Meziříčí to stále možné je. Knihovna se přizpůsobila současné situaci a zavedla takzvaný okénkový provoz, na jehož základě čtenářům může bezpečnějším způsobem půjčit předem objednanou knihu, časopis i CD až do výše šesti kusů.
 • Vydáno v sobotu 24.10.2020 :
  Žďár nad Sázavou má babybox, již je plně funkční, slavnostně bude otevřen 6. listoapadu
  Po několikaletém úsilí zřídit babybox v jednom z posledních okresních měst dosud bez bedýnky pomáhající nechtěným lidským mláďatům, se podařilo domluvit instalaci babyboxu ve Žďáře nad Sázavou s majitelem továrny TOKOZ a.s.
 • Vydáno v sobotu 24.10.2020 :
  U silnice od Pelhřimova na Řemenov bylo vysazeno devětačtyřicet švestek
  V Pelhřimově se uskutečnila u příležitosti Dne dřeva a stromů výsadba nových stromků, která je tradičně spojována s narozením dítěte a umožňuje rodičům podílet se na vysazení stromečku pro své potomky. Letos bylo do této akce přihlášeno 49 dětí – 17 dívek a 32 chlapců. Stromky, tentokrát švestky, byly vysazovány podél silnice z Pelhřimova směrem na Řemenov.
 • Vydáno v sobotu 24.10.2020 :
  Při zámeckých inventurách se počítaly peřiny i motyky
  Klub Za historickou Polnou v podzimu vydal dvě čísla Kulturně-historického a vlastivědného sborníku Polensko. Obě letošní vydání regionálního časopisu, který v příštím roce vstoupí do 30. ročníku své existence, se mimo jiné věnují inventáři polensko-přibyslavského panství v letech 1603 a 1622.
Další články vydané ve dnech 12. 10. 2020 - 27. 10. 2020:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2020) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
24. 10. 2020 - Jestliže se kdokoli vzdá své svobody pro svoje bezpečí, ztratí nakonec bezpečí i svobodu!

21. 10. 2020 - Vražedná moc fenomenu zvaného Lomikarismus končí právě ve chvíli jeho poznání.

18. 10. 2020 - Hněvejte se! Ale ne zase moc dlouho!

17. 10. 2020 - Procházíme zatměním lidství: Naše srdce může nyní zemřít dříve než tělo!

16. 10. 2020 - Nebuďme z covidu vůbec vyděšeni. Ale také současně musíme vědět, že každá nemoc dle astrodiagnostických pravidel trvá 28 dnů!

15. 10. 2020 - Cesta k nemoci: Strach!

14. 10. 2020 - Okultní pozadí Prymulova počínání? Co nám vlastně všechno (ne) chtíc sdělil?

24. 4. 2020 - Strašlivé poznání: Většina obyvatel této země jsou levicově úchylní lidé, kteří si zamilovali mít moc nad svými bližními

8. 4. 2020 - Ke Škaredé středě…

1. 4. 2020 - Vazby a souvislosti mezi největšími chřipkovými epidemiemi, které se objevují pravidelně každé půlstoletí


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

- O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

- Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

- Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

- Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

- Netopýr v trolejbusu…

- Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

- Dvojitá pomsta pana domácího

- Bedřichovák v zeleném, aneb pomsta svobodníkova a předpisů nedbalý kocour…

- Vzpomínka na Bosého Laca


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...