Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2020), vychází již 8786 dnů

Dnes je sobota 31. říjen
(18. říjen církevního kalendáře iuliánského)
• 2020 rok křesťanského letopočtu
• 7509 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 31. 10.:
Sobota po neděli dvacáté prvé po Svatém Duchu Sv. Wolfganga, biskupa a vyznavače
 • 23.9.2020:
  Z policejního deníku: nehoda u Velkého Beranova; auto se samo rozjelo; neznámý vandal poškrábal lak na autě
  Pětatřicetiletá řidička vozidla Opel Astra jela v úterý 22. září po třetí hodině odpoledne po silnici od Jihlavy a na křižovatce odbočovala vlevo směrem do Velkého Beranova. V té chvíli, ji ale předjíždělo BMW a došlo ke střetu. Při nehodě utrpěla řidička zranění a záchranáři ji převezli do jihlavské nemocnice. Dechová zkouška u obou řidičů vyloučila alkohol, škoda je přes sedmdesát tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
  Zaparkované auto v ulici Na Kopci v Jihlavě se samovolně rozjelo
  Policisté řešili dopravní nehodu, při které se v úterý 22. září asi o půl sedmé ráno Jihlavě rozjelo zaparkované auto a narazilo do jiného automobilu a balkonu bytového domu. "Na ulici Na Kopci řidič při odchodu řádně nezabezpečil zaparkovaný vůz Volkswagen Transportér proti pohybu, to se samovolně rozjelo ve směru k ulici Březinova a narazilo do stojícího automobilu Škoda Octavia. Po nárazu transportér pokračoval v jízdě a zastavil se o balkon bytového domu. Ke zranění osob nedošlo", informovala mluvčí Jana Kroutilová. Dechovou zkouškou policisté u řidiče požití alkoholu vyloučili. Škoda byla předběžně vyčíslena na necelých šedesát tisíc korun. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

  Řidič na Třebíčsku byl pod vlivem alkoholu
  Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky třiapadesátiletému muži, který řídil auto pod vlivem alkoholu. V pondělí 21. září jel řidič kolem jedenácté hodiny dopoledne v Moravských Budějovicích s vozidlem Suzuki po ulici Husova, kde ho zastavila policejní hlídka. "Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,26 promile alkoholu. Opakované zkoušky u něho ukázaly obdobné hodnoty. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", uvedla J. Kroutilová s tím, že následně řidiči sdělili podezření ze spáchání trestného činu, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

  Muž ze Znojemska neplatí na syna na Třebíčsku výživné
  Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy šestačtyřicetiletému muži ze Znojemska, který neplatí výživné svého syna. Vyživovací povinnost si muž na pětiletého chlapce žijícího na Třebíčsku neplní od začátku roku. Měsíčně má platit 500 korun a celkově dluží necelých pět tisíc korun. Policisté na základě shromážděných důkazů sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu, případ řešili ve zkráceném přípravném řízení. Informovala o tom policejní mluvčí Jana Kroutilová.

  Neznámý vandal ve Žďáře nad Sázavou poškrábal auto
  Pětadvaceti tisícovou škodu způsobil dosud neznámý pachatel, který v době od středy 16. září do pátku 18. září ve Žďáře nad Sázavou poškodil zaparkované vozidlo. "Osobní automobil Renault byl zaparkovaný na ulici Dolní, přičemž na něm pachatel poškrábal levou stranu a zadní část", uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová s tím, že přivolaní policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci, za což lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok. Případ policisté nadále prověřují a po pachateli pátrají.

  Test u řidiče v Pelhřimově vykázal přítomnost kokainu
  Pelhřimovští policisté zastavili v úterý 22. září krátce před desátou hodinou dopoledne na ulici Pražská vozidlo Volkswagen, jehož řidičem byl pětatřicetiletý muž. "Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní na kokain. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil", uvedla S. Rázlová s tím, že v další jízdě již pokračovat nesměl. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno v pátek 30.10.2020 :
  V Třebíči otevřou okruh Zámiš - Bažantnice, poslouží běžcům, pěším, cyklistům i lyžařům na běžkách
  Inline okruh Zámiš - Bažantnice v Třebíči bude otevřen v sobotu 31. října. využívat jej budou moci cyklisté, inline bruslaři, běžci, pěší a v zimě za příznivých podmínek také lyžaři - běžkaři.
 • Vydáno v pátek 30.10.2020 :
  Motorkář, který boural u Domamile na Třebíčsku, skončil zraněný v nemocnici
  Na silnici u obce Domamil na Třebíčsku havaroval v pátek 30. října po druhé hodině odpoledne motorkář. Při nehodě utrpěl zranění.
 • Vydáno v pátek 30.10.2020 :
  Osobní auto po nehodě u Lidmaně na Pelhřimovsku začalo hořet
  Po nehodě, která se stala v pátek 30. října asi v půl druhé odpoledne u obce Lidmaň na Pelhřimovsku, začalo osobní auto hořet.
 • Vydáno v pátek 30.10.2020 :
  Nechte se oslovit jihlavskou kulturou online
  Podobně jako na jaře letošního roku ani teď není možné zajít na koncert, divadelní představení nebo výstavu. Kalendář kulturních a volnočasových akcí je proto doplňován o aktivity, které je možné využít na dálku prostřednictvím počítačových sítí.
 • Vydáno v pátek 30.10.2020 :
  V souvislosti s dušičkovým obdobím buďte obezřetní nejen na silnici, ale i při návštěvách hřbitovů
  Období kolem dne Památky zesnulých bylo každoročně spojeno s velkou návštěvností hřbitovů i ve vzdálenějších místech republiky. Za volant navíc usedají i tzv. sváteční řidiči. Policisté v tomto období každoročně evidovali zvýšený počet dopravních nehod a v některých případech sehrál svoji roli i alkohol.
 • Vydáno v pátek 30.10.2020 :
  Přes facebook nesdělujte nikomu údaje ke svému účtu; kriminalisté z Vysočiny se zabývají podvodným vylákáním peněz na sociálních sítích
  Kriminalisté z odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina v současné době prověřují trestnou činnost páchanou neznámým pachatelem prostřednictvím sociálních sítí. Podstatou trestné činnosti je získání osobních a bankovních údajů majitele, a to přímo od něho skrze facebookovou komunikaci z falešného uživatelského účtu. Tyto údaje jsou následně zneužity při podvodných bankovních převodech.
 • Vydáno v pátek 30.10.2020 :
  Silnice u Simtan bude od neděle plně průjezdná, zatím tam bude omezená rychlost 70 km/hod
  Opravená silnice I/19 u obce Simtany na Havlíčkobrodsku bude od neděle 1. listopadu zpřístupněna pro veřejný provoz.
 • Vydáno v pátek 30.10.2020 :
  Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě se stěhuje do nových prostor
  Novostavba Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě na sebe dlouhodobě upíná pozornost a zájem odborné i laické veřejnosti, zejména pak v posledních měsících. Nová budova knihovny, situovaná jen kousek od Kulturního domu Ostrov, koresponduje již na první pohled s okolním prostředím a vše nasvědčuje tomu, že by knihovna mohla již v brzké době přijmout první čtenáře. Tomuto kroku však předchází ještě jedna z důležitějších fází, pro knihovníky jedna z nejdůležitějších, stěhování knihovního fondu, poslední etapa před předáním nové budovy uživatelům, tedy čtenářům a všem, kteří služeb krajské knihovny využívají nebo se chystají využít.
 • Vydáno v pátek 30.10.2020 :
  Muž na Třebíčsku použil cizí platební kartu, pátrá po něm policie
  Třebíčští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při objasňování případu, při kterém přišla majitelka o svoji peněženku. V peněžence měla mimo jiné uloženou platební kartu s pinem a přišla tak ještě o padesát tisíc korun při následných výběrech z bankomatu. V zájmu prověřování případu by policisté potřebovali zjistit totožnost muže zachyceného na kamerovém záznamu.
 • Vydáno v pátek 30.10.2020 :
  Z policejního deníku: vloupání do auta; obtěžující opilci či opilí řidiči
  Policisté pátrají po pachateli, který se v době od pondělního večera 26. října do čtvrtka na ulici Na Výšině v Havlíčkově Brodě vloupal do zaparkovaného vozidla. Pachatel rozbil skleněnou výplň okna automobilu Škoda 120 a vnikl dovnitř s ukradl drobné mince. Majiteli vznikla celková škoda kolem tří tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, po pachateli policisté pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
 • Vydáno ve čtvrtek 29.10.2020 :
  U Chotěboře při nehodě zemřel motorkář
  Při dopravní nehodě, která se stala ve čtvrtek 29. října krátce před pátou hodinou večer na silnici mezi Chotěboří a Novou Vsí u Chotěboře na Havlíčkobrodsku, zemřel motorkář.
 • Vydáno ve čtvrtek 29.10.2020 :
  Obchvat Velkého Beranova na Jihlavsku bude v pátek 30. října předán řidičům
  Obchvat Velkého Beranova, který propojí silnice II/602 a II/353, bude pro veřejnou dopravu otevřen v pátek 30. října. Dojde tak ke zkapacitnění nevyhovujícího dopravního napojení Jihlavy na dálnici D1 a odvedení zásadní části tranzitní i osobní dopravy z průtahu Novými Domky a Velkým Beranovem. Současně se zvýší bezpečnost silničního provozu v místech, kudy denně projede více než 12 tisíc aut.
 • Vydáno ve čtvrtek 29.10.2020 :
  Táborskému nosálovi chutná, nejvíce si pochutná na vejcích
  Jedním z největších jedlíků v táborské zoologické zahradě je bezpochyby nosál červený. Díky svému citlivému nosu, který dokáže otočit až o 45 stupňů, vyčenichá jakoukoliv dobrotu.
 • Vydáno ve čtvrtek 29.10.2020 :
  Řidič kamionu se chtěl v koloně otočit, utrhl se pod ním mostek a zatarasil silnici
  Na silnici I/37 v místní části Údavy na Havlíčkobrodsku se stala ve čtvrtek 29. října v 7.45 hodin ráno nehoda, při které se pětačtyřicetiletý cizinec snažil s kamionem otočit v koloně. Nikdo neutrpěl zranění. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
 • Vydáno ve čtvrtek 29.10.2020 :
  Požár kamionu v Kralicích nad Oslavou přesáhl škodu jeden milion korun
  Požár kamionu, ke kterému byli hasiči zavoláni ve čtvrtek 29. října po osmé hodině ráno v Kralicích nad Oslavou na Třebíčsku, zanechal škodu přesahující jeden milion korun. Nikdo se nezranil. Uvedla to mluvčí hasičů na Vysočině Petra Musilová.
 • Vydáno ve čtvrtek 29.10.2020 :
  Na Vysočině za posledních sedm dní hygienici zaznamenali přes čtyři tisíce pozitivních osob
  Za posledních sedm dní krajští epidemiologové na Vysočině evidují dalších více než čtyři tisíce pozitivně testovaných osob, celkem se od začátku pandemie v regionu nakazilo 12,5 tisíce osob. Ve středu 28. října přibylo nově 712 případů za celý kraj – jde o historicky nejvyšší číslo, které bylo testováním za jeden den potvrzeno.
 • Vydáno ve čtvrtek 29.10.2020 :
  Dobrovolníci mohou pomoci nejen v Jihlavě
  Dobrovolnické centrum pod jihlavským magistrátem může zprostředkovat nákup jídla, léků, venčení domácích mazlíčků nebo vyřídit věci na poště.
 • Vydáno ve čtvrtek 29.10.2020 :
  Z policejního deníku: policisté zjistili 145 vládních porušení, postřelený myslivec či navrtaná lípa
  Za uplynulých čtyřiadvacet hodin provedli policisté na Vysočině 1278 kontrol a zjistili 145 porušení, z nichž většinu vyřešili domluvou. Většinou se jednalo o nenasazenou roušku. V 15 případech za porušení mimořádných opatření uložili pokutu v příkazním řízení - opět se jednalo vesměs o roušky, kdy ale domluva ze strany policistů k vyřešení přestupku nepostačovala. Ve čtyřech případech uložili pokutu v příkazním řízení za porušení krizových opatření - popíjení alkoholu na veřejně přístupných místech a porušení opatření týkající se volného pohybu osob - shlukování vyššího počtu osob - jednalo se o mladé lidi. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
 • Vydáno ve čtvrtek 29.10.2020 :
  Lékaři na Vysočině vyšetřili plíce čtyřiatřiceti lidem, plicní fibrózu neměl nikdo
  Plíce si na Vysočině nechalo v rámci dne otevřených ambulancí vyšetřit celkem 34 lidí, idiopatickou plicní fibrózu (IPF) neobjevili lékaři u žádného z nich. Účelem bylo odhalit tuto vážnou nemoc včas, nasazení léčby totiž postup nemoci brzdí. U některých návštěvníků ordinací zaznamenali lékaři podezření na jiná plicní onemocnění a objednali je k podrobnějšímu vyšetření. Loni lékaři našli různé plicní nemoci u 13 obyvatel kraje.
 • Vydáno ve čtvrtek 29.10.2020 :
  V pelhřimovských ulicích již dělníci instalují vánoční výzdobu
  Instalovat vánoční výzdobu v ulicích Pelhřimova začaly letos technické služby již 12. října. Dekorace na sloupy veřejného osvětlení se instalují především ve středu města, přilehlých a veřejně rušných ulicích. Uvedla to mluvčí pelhřimovské radnice Andrea Unterfrancová.
Další články vydané ve dnech 16. 10. 2020 - 31. 10. 2020:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2020) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
24. 10. 2020 - Jestliže se kdokoli vzdá své svobody pro svoje bezpečí, ztratí nakonec bezpečí i svobodu!

21. 10. 2020 - Vražedná moc fenomenu zvaného Lomikarismus končí právě ve chvíli jeho poznání.

18. 10. 2020 - Hněvejte se! Ale ne zase moc dlouho!

17. 10. 2020 - Procházíme zatměním lidství: Naše srdce může nyní zemřít dříve než tělo!

16. 10. 2020 - Nebuďme z covidu vůbec vyděšeni. Ale také současně musíme vědět, že každá nemoc dle astrodiagnostických pravidel trvá 28 dnů!

15. 10. 2020 - Cesta k nemoci: Strach!

14. 10. 2020 - Okultní pozadí Prymulova počínání? Co nám vlastně všechno (ne) chtíc sdělil?

24. 4. 2020 - Strašlivé poznání: Většina obyvatel této země jsou levicově úchylní lidé, kteří si zamilovali mít moc nad svými bližními

8. 4. 2020 - Ke Škaredé středě…

1. 4. 2020 - Vazby a souvislosti mezi největšími chřipkovými epidemiemi, které se objevují pravidelně každé půlstoletí


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

- Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

- Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

- O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

- Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

- Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

- Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

- Netopýr v trolejbusu…

- Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...