Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2020), vychází již 8777 dnů

Dnes je čtvrtek 22. říjen
(9. říjen církevního kalendáře iuliánského)
• 2020 rok křesťanského letopočtu
• 7509 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 22. 10.:
Čtvrtek po neděli dvacáté po Svatém Duchu Sv. Korduly, panny a mučednice
 • 4.10.2020:
  Z policejního deníku: opilý motorkář boural; dvě těžká zranění při nehodě u Krasoňova či nehoda u Třebíče
  Ve Velkém Meziříčí na Žďársku boural v pátek 2. října ve 21.30 hodin opilý třicetiletý motorkář. Policistům muž nadýchal 1,90 promile, při opakované zkoušce pak 1,95 promile. Test na drogy měl negativní.
  "Se strojem Ducati projížděl po silnici od ulice Zelená k ulici Zahradní, kde u domu na přímém úseku vozovky před pravotočivou zatáčkou v mírném klesání nepřizpůsobil rychlost jízdy a dostal s motorkou smyk. Přejel do levé poloviny vozovky, kde s motocyklem upadl a poté vjel vlevo na chodník a následně vlevo mimo komunikaci na travnatou mez, přičemž utrpěl lehké zranění, se kterým skončil v nemocnici v Třebíči", popsala nehodu policejní mluvčí Dana Čírtková.
  Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na motocyklu a na pozemní komunikaci v celkové výši 37 tisíc korun. "Provedenou lustrací řidiče policisté zjistili, že není držitelem řidičského oprávnění pro danou skupinu motocyklu. Dále bylo zjištěno, že na motocyklu skončila loni v květnu platnost technické prohlídky. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky", doplnila mluvčí.

  Dvě těžká zranění u dopravní nehody u Krasoňova na Humpolecku
  V pátek 2. října kolem sedmnácté hodiny se stala u Krasoňova na Humpolecku na Pelhřimovsku vážná dopravní nehoda. "Jednašedesátiletý řidič osobního auta BMW X5 projížděl po silnici II/523 ve směru od Krasoňova na Humpolec. V pravotočivé zatáčce z dosud nezjištěných příčin přejel s osobním autem do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím osobním autem Trabant 601. Trabant se nárazem přetočil napříč vozovkou, kdy následně do jeho levého boku narazilo osobní auto Ford Mondeo, které jelo po silnici II/523 za Trabantem. Ford odrazil osobní automobil Trabant vpravo mimo vozovku, kde zadní částí narazil do stromu a okamžitě začal hořet. Svědci dopravní nehody vyprostili zraněného řidiče a jeho spolujezdkyni z hořícího vozidla. Při dopravní nehodě došlo k těžkým zraněním řidiče a jeho spolujezdkyně ve vozidle Trabant. Oba byli letecky transportováni do Nemocnice v Brně", popsala vážnou událost mluvčí D. Čírtková. Ke zranění jiných osob nedošlo.
  Policisté provedli na místě dechové zkoušky na alkohol u řidičů vozidel. Řidič Trabantu nebyl z důvodu poranění schopen provést dechovou zkoušku na alkohol, proto byl cestou operačního střediska v nemocnici zajištěn odběr krve. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 115 tisíc korun. Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního šetření.

  Tři zranění při dopravní nehodě u Třebíče
  V pátek 2. října deset minut po osmnácté hodině se stala dopravní nehoda na Třebíčsku na silnici I/23 mezi Třebíčí a obcí Vladislav v prostoru tříramenné křižovatky se silnicí III. třídy. "Osmapadesátiletá řidička jedoucí s vozidlem Kia ve směru od Třebíče při odbočování vlevo ze silnice I/23 na silnici III. třídy nedala přednost protijedoucímu osobnímu autu Subaru, jehož řidič jel po silnici ve směru od Vladislavi na Třebíč. Došlo k čelnímu střetu vozidel, která byla po střetu odhozena mimo komunikaci do travnatého příkopu", informovala D. Čírtková s tím, že při nehodě utrpěla zranění řidička a spolujedoucí z vozidla Kia a na místě byl také ošetřen řidič z vozidla Subaru. Obě ženy převezli záchranáři do nemocnice v Třebíči. Zranění řidiče druhého vozidla si odvoz do zdravotnického zařízení nevyžádalo. Alkohol u řidičů zúčastněných vozidel vyloučily na místě dopravní nehody provedené dechové zkoušky. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na zúčastněných vozidlech v celkové výši 250 tisíc korun.

  Jihlavou se v sobotu časně ráno projížděl opilý řidič BMW
  Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie kraje Vysočina kontrolovali v sobotu 3. října časně ráno před půl pátou řidiče osobního vozidla značky BMW. Řidič projížděl s vozidlem centrem města Jihlavy a na ulici Palackého ho zastavili policisté k provedení silniční kontroly. Policisté při kontrole měli podezření, že řidič je pod vlivem alkoholu, proto ho vyzvali k provedení dechové zkoušky. Její výsledek byl pozitivní - naměřená hodnota dosáhla hodnoty 1,60 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška - 1,43 promile alkoholu v dechu. "Čtyřicetiletý řidič se následně podrobil lékařskému vyšetření, které bylo spojené s odběrem krve. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky", uvedla mluvčí.

  Muž v Havlíčkově Brodě usedl za volant pod vlivem alkoholu
  Policisté z obvodního oddělení Havlíčkův Brod v rámci běžného výkonu služby dohlíželi 1. října na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Krátce před dvaadvacátou hodinou kontrolovali řidiče osobního tovární značky Škoda Octavia, který s vozidlem projížděl po silnici II/350 a mířil na parkoviště za železničním přejezdem v Havlíčkově Brodě. Zde vozidlo zastavila policejní hlídka za účelem provedení silniční kontroly. Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla. "Poté policisté muže vyzvali k provedení dechové zkoušky, jejíž výsledek byl pozitivní - 1,91 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měly také opakované dechové zkoušky - 1,47 promile alkoholu v dechu a 1,94 promile alkoholu v dechu. Policisté čtyřiačtyřicetiletého řidiče následně vyzvali k provedení lékařského vyšetření spojeného s odběrem krve, kterému se podrobil v nemocnici v Havlíčkově Brodě. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu", informovala D. Čírtková. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.
  - red -
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno ve středu 21.10.2020 :
  Dětská hřiště a sportoviště nechá město Jihlava od čtvrtka 22. října otevřené
  Desítky veřejných sportovišť a téměř osm desítek dětských hřišť v Jihlavě zůstane i od čtvrtka 22. října otevřených. Návštěvníci však budou muset dodržovat bezpečnostní i hygienická opatření nařízená vládou.
 • Vydáno ve středu 21.10.2020 :
  Nevstupujte do nemocnice, pokud nemusíte
  Nemocnice Jihlava omezila ambulantní provoz. Omezení není plošné, některé specializované poradny provoz přerušily, jiné pouze omezily. Nemocnice zřídila speciální linku, kde pacienti zjistí potřebné informace.
 • Vydáno ve středu 21.10.2020 :
  Z policejního deníku: rvačka v Jihlavě; krádež čerpadla či hledaný muž skončil ve vězení
  Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání dvou trestných činů dvaatřicetiletému muži z Karvinska, který na začátku září v zábavním podniku v Jihlavě napadl a zranil jiného muže. Před třetí hodinou ráno útočník udeřil čtyřicetiletého muže pěstí do hlavy a strhl ho na zem. V dalším násilí mu zabránila ostraha podniku, která násilníka vyvedla ven. Napadený muž utrpěl při útoku zranění. Policisté provedli šetření, výslechy osob a shromáždili důkazy. Dvaatřicetiletému muži sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a pokusu přečinu ublížení na zdraví. V minulosti byl muž za výtržnictví již odsouzen a nyní mu tak hrozí přísnější postih. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
 • Vydáno ve středu 21.10.2020 :
  V Prostředkovicích na silnici I/38 silničáři potrvá do pátku reklamační oprava, dopravu řídí semafory
  Reklamační oprava na silnici I/38 u obce Prostředkovice na Jihlavsku byla zahájena ve středu 21. října.
 • Vydáno ve středu 21.10.2020 :
  V Urbanově bouraly dva traktory, jeden řidič byl opilý
  Policisté přijali v úterý 20. října dvacet minut po patnácté hodině oznámení o dopravní nehodě na místní komunikaci v Urbanově na Jihlavsku. Osmapadesátiletý řidič traktoru Zetor 7245 s připojeným přívěsem projížděl po místní komunikaci ve směru jízdy k obci Nevcehle, plně se nevěnoval řízení jízdní a nejel při pravém okraji komunikace.
 • Vydáno ve středu 21.10.2020 :
  Silnice I/38 mezi lokalitou u Vránů a křižovatkou Svatý Kříž na Havlíčkobrodsku se opravuje, provoz řídí semafory
  Úsek silnice I/38 dlouhý přibližně 720 metrů mezi lokalitou u Vránů a křižovatkou se silnicí III/34814 Svatý Kříž na Havlíčkobrodsku se opravuje. Provoz je v místech řízen kyvadlově. Uvedl to Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic.
 • Vydáno v úterý 20.10.2020 :
  Krajské ustavující zastupitelstvo na Vysočině se posouvá, důvodem je přezkum voleb, který podala strana Pro TOP Vysočinu
  Ustavující Zastupitelstvo Kraje Vysočina, které mělo proběhnout ve čtvrtek 29. října, se odkládá. Důvodem je podání návrhu na soudní přezkum voleb ke Krajskému soudu v Brně, kterého plně v souladu s platným právním řádem využila volební strana Pro TOP Vysočinu.
 • Vydáno v úterý 20.10.2020 :
  Policisté dopadli distributora pervitinu ze Žďárska
  Kriminalisté třebíčského územního odboru zadrželi minulý týden muže, který distribuoval pervitin. Obviněn byl ze spáchání zvlášť závažného zločinu. Jedná se o recidivistu, který byl v minulosti za drogovou trestnou činnost již soudně trestán. V nedávné době si odpykal trest odnětí svobody, po propuštění z věznice se ale v krátké době začal opět věnovat drogové trestné činnosti.
 • Vydáno v úterý 20.10.2020 :
  Jihlavský magistrát zatím i přes vysokou nemocnost stíhá zajišťovat většinu agend, platit za komunální odpad zatím nelze
  Problémy s frontami jsou prakticky jen na odboru dopravy kvůli výměnám řidičských průkazů a klienty dočasně neobsluhuje oddělení místních poplatků na úseku správy poplatku za komunální odpad.
 • Vydáno v úterý 20.10.2020 :
  Věž chrámu svatého Václava v Novém Veselí má dva nové zvony
  Na věž kostela svatého Václava v Novém Veselí na Žďársku byly v úterý 20. října před polednem za pomoci těžké techniky vytaženy a následně osazeny dva nové zvony. Nahradily ty, které byly zrekvírovány během druhé světové války. Odlity byly ve zvonařské dílně Jana Felczyňského v polském Przemyslu.
 • Vydáno v úterý 20.10.2020 :
  Z policejního deníku: nález munice na Žďársku; krádež stavebního materiálu, vloupání do kůlny či opilci na ulici
  Policisté přijali v sobotu 17. října kolem poledne oznámení o nálezu předmětu připomínajícího munici v lese u obce Osová na Žďársku. Policejní pyrotechnik z brněnské expozitury předmět identifikoval jako dělostřelecký granát ráže 7,5 cm Pzgr. 39. Munici pyrotechnik zajistil a převezl k dalšímu opatření a následné likvidaci. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
 • Vydáno v úterý 20.10.2020 :
  Omezení MHD v Jihlavě už od středy 21. října
  Trolejbusy v Jihlavě začnou jezdit místo po dvanácti minutách v patnáctiminutových a dvacetiminutových intervalech už od středy 21. října. Autobus č. 5 přejde na interval 60 minut.
 • Vydáno v úterý 20.10.2020 :
  Vyvěsme vlajky! aneb Český den s českými vlajkami NADĚJE
  Před dvěma lety, když se slavilo 100 let samostatné republiky, bylo na popud pelhřimovské Agentury Dobrý den v rámci akce Český den s českými vlajkami vyvěšeno 225 191 vlajek České republiky. A byl z toho zápis do České knihy rekordů.
 • Vydáno v úterý 20.10.2020 :
  Soud uložil přísný trest a opilého řidiče kamionu na pět ket vyhostil z České republiky
  Pětiletý zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel a trest vyhoštění z České republiky na pět let – takový verdikt si vyslechl o víkendu u Okresního soudu ve Žďáru nad Sázavou polský řidič kamionu. Tyto přísné tresty padly přitom druhý den poté, co policisté z územního odboru Žďár nad Sázavou polského řidiče obvinili z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, a to kvůli zaviněné dopravní nehodě.
 • Vydáno v pondělí 19.10.2020 :
  Jihlavská nemocnice omezuje ambulantní péči
  V nemocnici v Jihlavě přibývá za poslední tři týdny pacientů o nemocněním COVID-19 a také s jejím těžkým průběhem. Před týdnem proto zařízení omezilo plánovanou péči. Situace se nezlepšila, proto od tohoto týdne omezuje také ambulantní péči.
 • Vydáno v pondělí 19.10.2020 :
  Silnice I/19 u obce Simtany na Havlíčkobrodsku by měla od počátku listopadu sloužit řidičům
  Opravenou silnici v délce 650 metrů u obce Simtany na Havlíčkobrodsku by mohli řidiči užívat již na počátku listopadu. Stavební práce probíhají i přes aktuální nepříznivou epidemiologickou situaci podle harmonogramu. Uvedl to Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic.
 • Vydáno v pondělí 19.10.2020 :
  Opilá řidička se při nehodě s autem několikrát přetočila přes střechu
  Policisté z integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v neděli 18. října kolem šestnácté hodiny oznámení o dopravní nehodě, která se stala na Pelhřimovsku. Na místo byla vyslána nejbližší policejní hlídka a poté policisté z dopravního inspektorátu Pelhřimov.
 • Vydáno v pondělí 19.10.2020 :
  Z policejního deníku: pokus o vloupání do garáže, poškození auta či agresivní opilec
  Policisté pátrají po pachateli, který se v Telči pokusil v době od úterního večera 13. října do nedělního odpoledne vloupat do garáže. V části Štěpnice, v místech zvaných Markova humna odehnul část křídla vrat garáže a rozlomil zámek. Do garáže se pachateli nepodařilo dostat. Majiteli způsobil škodu za necelé dva tisíce korun. Po přijetí oznámení začali policisté případ prověřovat a případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
 • Vydáno v neděli 18.10.2020 :
  Požár Okříšek v roce 1903 a sbírka na pomoc postiženým
  Dne 13. července t. r. odpoledne o 3. hodině postižena byla obec zdejšího okresu Okříšky zhoubným požárem, jenž při silném větru značných rozměrů nabyl.
 • Vydáno v neděli 18.10.2020 :
  Na zachraňování ježků je stále ještě čas, pomůžete úkrytem i přikrmováním
  Až několik desítek telefonátů denně řeší aktuálně, s příchodem podzimu, pracovníci v Záchranné stanici Pavlov u Ledče nad Sázavou. Lidé volají se stejným dotazem. Zda ježci, které objevili na zahradě nebo je někde náhodou našli, přežijí zimu a jestli je nemají zachránit a odvést do stanice. Záleží na teplotách i na tom, zda je ježek správně vykrmený, prozatím je však na stěhování těchto hmyzožravců čas. Nejlépe je jim na zahrádkách.
Další články vydané ve dnech 7. 10. 2020 - 22. 10. 2020:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2020) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
21. 10. 2020 - Vražedná moc fenomenu zvaného Lomikarismus končí právě ve chvíli jeho poznání.

18. 10. 2020 - Hněvejte se! Ale ne zase moc dlouho!

17. 10. 2020 - Procházíme zatměním lidství: Naše srdce může nyní zemřít dříve než tělo!

16. 10. 2020 - Nebuďme z covidu vůbec vyděšeni. Ale také současně musíme vědět, že každá nemoc dle astrodiagnostických pravidel trvá 28 dnů!

15. 10. 2020 - Cesta k nemoci: Strach!

14. 10. 2020 - Okultní pozadí Prymulova počínání? Co nám vlastně všechno (ne) chtíc sdělil?

24. 4. 2020 - Strašlivé poznání: Většina obyvatel této země jsou levicově úchylní lidé, kteří si zamilovali mít moc nad svými bližními

8. 4. 2020 - Ke Škaredé středě…

1. 4. 2020 - Vazby a souvislosti mezi největšími chřipkovými epidemiemi, které se objevují pravidelně každé půlstoletí

23. 3. 2020 - Církev Janova II. – Liturgie


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

- O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

- Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

- Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

- Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

- Netopýr v trolejbusu…

- Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

- Dvojitá pomsta pana domácího

- Bedřichovák v zeleném, aneb pomsta svobodníkova a předpisů nedbalý kocour…

- Vzpomínka na Bosého Laca


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...