Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2020), vychází již 8785 dnů

Dnes je čtvrtek 29. říjen
(16. říjen církevního kalendáře iuliánského)
• 2020 rok křesťanského letopočtu
• 7509 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 29. 10.:
Čtvrtek po neděli dvacáté prvé po Svatém Duchu
 • 15.10.2020:
  Z policejního deníku: hledaný muž skončil v cele; krádež peněženky; poškození aut
  Policisté vypátrali sedmačtyřicetiletého muže z Náchodska, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. V úterý 13. října byl po deváté hodině dopoledne v Telči na náměstí Zachariáše z Hradce, podezřelého muže policisté zkontrolovali a zjistili, že se jedná o hledaného, na kterého byl před přibližně dvěma lety byl na něho vydán soudem příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Celostátně hledaného muže policisté odvezli na oddělení policie k provedení nezbytných úkonů a následně ho eskortovali do brněnské věznice. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
  Poškození obchodního centra v Jihlavě
  Policisté pátrají po pachateli, který v pondělí 12. října asi v osm hodin večer v ulici Hradební v Jihlavě poškodil plášť budovy a skleněnou desku obchodního centra a způsobil tak předběžně vyčíslenou škodu patnáct tisíc korun. "Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, po pachateli pátrají", informovala J. Kroutilová.

  Krádež tašky z vozidla neznámým pachatelem
  Policisté v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku prověřují případ krádeže pánské tašky z vozidla, ke které došlo v pondělí 12. října mezi jednou a druhou hodinou odpoledne na nám. T. G. Masaryka v Golčově Jeníkově. "Dosud neznámý pachatel využil nestřeženého okamžiku majitele, který ponechal peněženku v nezajištěné kabině nákladního vozidla. S taškou si tak odnesl mimo jiné peněženku s finanční hotovostí, doklady a platební karty. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na částku přes dvacet tisíc korun", uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělán í a pozměnění platebního prostředku. Po pachateli policisté nadále pátrají.

  Krádež peněženky v prodejně ve Velkém Meziříčí
  Velkomeziříčští policisté prošetřují případ odcizené peněženky, kterou si majitel odložil v prodejně obchodního řetězce a to v úterý 13. října kolem páté hodiny večer v prodejně na ulici U Tržiště. "Majitel si peněženku s finanční hotovostí a doklady odložil na kráječ chleba, přičemž mu jí pachatel v nestřeženém okamžiku odcizil. Škoda byla předběžně vyčíslena na částku přes jeden tisíc korun", informovala S. Rázlová. Policisté případ prošetřují jako přestupek proti majetku a po pachateli pátrají.

  Poškození vozidel v Obyčtově
  Policisté prošetřují případ poškození vozidel, ke kterému došlo v době od 3. října do pondělí 12. října v katastru obce Obyčtov na Žďársku. "Pachatel zde poškodil tři odstavená vozidla, u kterých mimo jiné odcizil víčka nádrží, poškodil zpětná zrcátka a poškrábal lak. Škoda, kterou svým jednáním způsobil, byla předběžně vyčíslena na částku kolem osmi tisíc korun", informovala Stanislava Rázlová. Policisté na místě provedli ohledání a šetření. Případ zadokumentovali jako přestupek proti majetku a po pachateli pátrají.

  Opilého muže v Jaroměřicích nad Rokytnou policisté zajistili
  Ve středu 14. října byli policisté v Jaroměřicích nad Rokytnou po páté hodině večer přivoláni na ulici Komenského, kde se pohyboval směrem k náměstí agresivní opilý muž, který pokřikoval na kolemjdoucí. "Policisté zjistili, že muž udeřil hlavou do prosklené nástěnky, kterou rozbil a tak třicetiletého muže zajistili, při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,3 promile alkoholu", uvedla mluvčí Jana Kroutilová. Opilého muže odvezli na záchytku k vystřízlivění. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku a přestupku proti majetku, případ policisté šetří.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 19:15 hodin:
  U Chotěboře při nehodě zemřel motorkář
  Při dopravní nehodě, která se stala ve čtvrtek 29. října krátce před pátou hodinou večer na silnici mezi Chotěboří a Novou Vsí u Chotěboře na Havlíčkobrodsku, zemřel motorkář.
 • Vydáno dnes v 17:46 hodin:
  Obchvat Velkého Beranova na Jihlavsku bude v pátek 30. října předán řidičům
  Obchvat Velkého Beranova, který propojí silnice II/602 a II/353, bude pro veřejnou dopravu otevřen v pátek 30. října. Dojde tak ke zkapacitnění nevyhovujícího dopravního napojení Jihlavy na dálnici D1 a odvedení zásadní části tranzitní i osobní dopravy z průtahu Novými Domky a Velkým Beranovem. Současně se zvýší bezpečnost silničního provozu v místech, kudy denně projede více než 12 tisíc aut.
 • Vydáno dnes v 16:41 hodin:
  Táborskému nosálovi chutná, nejvíce si pochutná na vejcích
  Jedním z největších jedlíků v táborské zoologické zahradě je bezpochyby nosál červený. Díky svému citlivému nosu, který dokáže otočit až o 45 stupňů, vyčenichá jakoukoliv dobrotu.
 • Vydáno dnes v 15:57 hodin:
  Řidič kamionu se chtěl v koloně otočit, utrhl se pod ním mostek a zatarasil silnici
  Na silnici I/37 v místní části Údavy na Havlíčkobrodsku se stala ve čtvrtek 29. října v 7.45 hodin ráno nehoda, při které se pětačtyřicetiletý cizinec snažil s kamionem otočit v koloně. Nikdo neutrpěl zranění. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
 • Vydáno dnes v 15:21 hodin:
  Požár kamionu v Kralicích nad Oslavou přesáhl škodu jeden milion korun
  Požár kamionu, ke kterému byli hasiči zavoláni ve čtvrtek 29. října po osmé hodině ráno v Kralicích nad Oslavou na Třebíčsku, zanechal škodu přesahující jeden milion korun. Nikdo se nezranil. Uvedla to mluvčí hasičů na Vysočině Petra Musilová.
 • Vydáno dnes v 13:45 hodin:
  Na Vysočině za posledních sedm dní hygienici zaznamenali přes čtyři tisíce pozitivních osob
  Za posledních sedm dní krajští epidemiologové na Vysočině evidují dalších více než čtyři tisíce pozitivně testovaných osob, celkem se od začátku pandemie v regionu nakazilo 12,5 tisíce osob. Ve středu 28. října přibylo nově 712 případů za celý kraj – jde o historicky nejvyšší číslo, které bylo testováním za jeden den potvrzeno.
 • Vydáno ve čtvrtek 29.10.2020 :
  Dobrovolníci mohou pomoci nejen v Jihlavě
  Dobrovolnické centrum pod jihlavským magistrátem může zprostředkovat nákup jídla, léků, venčení domácích mazlíčků nebo vyřídit věci na poště.
 • Vydáno ve čtvrtek 29.10.2020 :
  Z policejního deníku: policisté zjistili 145 vládních porušení, postřelený myslivec či navrtaná lípa
  Za uplynulých čtyřiadvacet hodin provedli policisté na Vysočině 1278 kontrol a zjistili 145 porušení, z nichž většinu vyřešili domluvou. Většinou se jednalo o nenasazenou roušku. V 15 případech za porušení mimořádných opatření uložili pokutu v příkazním řízení - opět se jednalo vesměs o roušky, kdy ale domluva ze strany policistů k vyřešení přestupku nepostačovala. Ve čtyřech případech uložili pokutu v příkazním řízení za porušení krizových opatření - popíjení alkoholu na veřejně přístupných místech a porušení opatření týkající se volného pohybu osob - shlukování vyššího počtu osob - jednalo se o mladé lidi. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
 • Vydáno ve čtvrtek 29.10.2020 :
  Lékaři na Vysočině vyšetřili plíce čtyřiatřiceti lidem, plicní fibrózu neměl nikdo
  Plíce si na Vysočině nechalo v rámci dne otevřených ambulancí vyšetřit celkem 34 lidí, idiopatickou plicní fibrózu (IPF) neobjevili lékaři u žádného z nich. Účelem bylo odhalit tuto vážnou nemoc včas, nasazení léčby totiž postup nemoci brzdí. U některých návštěvníků ordinací zaznamenali lékaři podezření na jiná plicní onemocnění a objednali je k podrobnějšímu vyšetření. Loni lékaři našli různé plicní nemoci u 13 obyvatel kraje.
 • Vydáno ve čtvrtek 29.10.2020 :
  V pelhřimovských ulicích již dělníci instalují vánoční výzdobu
  Instalovat vánoční výzdobu v ulicích Pelhřimova začaly letos technické služby již 12. října. Dekorace na sloupy veřejného osvětlení se instalují především ve středu města, přilehlých a veřejně rušných ulicích. Uvedla to mluvčí pelhřimovské radnice Andrea Unterfrancová.
 • Vydáno ve středu 28.10.2020 :
  Cestáři na Vysočině mají na zimu dostatek posypového materiálu i připravenou techniku
  Pro silničáře začíná zimní období již v neděli 1. listopadu a potrvá až do středy 31. března. A ti tvrdí, že připraveni na zimu jsou. V letní sezoně se předzásobují posypovým materiálem. Ve skladech mají na 20 tisíc tun soli a více než 55 tisíc tun inertního materiálu. Inertní materiál se běžně doplňuje podle potřeby i během zimy. Také technika se chystá k údržbě 4 977 km silnic na Vysočině, kdy se podle technického stavu obnovují jednotlivé kusy. Uvedl to ředitel Krajské správy a údržby silnic Vysočiny Radovan Necid.
 • Vydáno ve středu 28.10.2020 :
  Rektor Vysoké školy polytechnické v Jihlavě uctil památku 28. října
  Rektor VŠPJ Václav Báča uctil Den vzniku samostatného Československa položením kytice k soše prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka v Jihlavě.
 • Vydáno ve středu 28.10.2020 :
  Nenechme zvítězit strach nad našimi životy
  Před sto dvěma lety byl v této budově vyhlášen svobodný a demokratický stát, jehož dědicem je dnešní Česká republika. Toto výročí bývalo slaveno důstojně, s úctou, s pokorou vůči tomu, co bylo tehdy vykonáno a s důvěrou a nadějí v budoucnost. Dnes tomu tak není.
 • Vydáno ve středu 28.10.2020 :
  Prymulovo drzé a arogantní chování je skandální
  Zpupné počínání Romana Prymuly bezprostředně poté, co bylo odhaleno jeho flagrantní porušení nařízení, která na jeho nátlak Babišova vláda občanům vnutila, i jeho vytáčky v průběhu následujících víkendových dnů, považujeme za skandální, neomluvitelné a nepřijatelné.
 • Vydáno ve středu 28.10.2020 :
  Sdružení Krajina z Počítek zrušilo podzimní výsadbu stromů
  Každoroční podzimní výsadbu stromů v režii Sdružení Krajina z Počítek, která se měla uskutečnit v sobotu 7. listopadu, museli její pořadatelé z důvodu stávající nepříznivé epidemiologické situace zrušit.
 • Vydáno v úterý 27.10.2020 :
  Mobilní odběrový tým vysočinských hasičů odebral v domově pro seniory v Telči 43 vzorků na covid
  Mobilní odběrový tým hasičů na Vysočině v úterý 27. října poprvé vyrazil do domova pro seniory v Telči, kde provedl odběr třiačtyřiceti vzorků na COVID-19. Odebrané vzorky následně putovaly do laboratoře jihlavské nemocnice k vyhodnocení. Uvedla to mluvčí hasičů Petra Musilová.
 • Vydáno v úterý 27.10.2020 :
  Udělejte z podzimní zahrady ráj pro ptáky
  Třetí ročník Ptačí hodinky – sčítání ptáků na krmítkách, proběhne 8. – 10. ledna 2021. Ačkoli je termín dalšího sčítání ještě daleko, je právě teď nejvyšší čas pustit se do příprav, abychom měli v lednu na krmítku živo. Připravili jsme pro vás sérii článků, ve kterých se dozvíte, jak udělat vaši zahradu (nebo okolí vašeho domu) přívětivou a bezpečnou pro ptáky.
 • Vydáno v úterý 27.10.2020 :
  Z policejního deníku: z chaty u hřiště zmizela kasička; opilec budil pohoršení či srážka se zvěří
  Policisté z Havlíčkova Brodu pátrají po dosud neznámém pachateli, který má na svědomí krádež vloupáním do zahradního domku sportoviště v Havlíčkově Brodě. Neznámý pachatel v době od 24. října do 26. října nezjištěným způsobem rozlomil dveře u zahradního domku na sportovišti, které patří k místní základní škole. Zevnitř vzal kasičku s finanční hotovostí ve výši jeden tisíc korun. Svým jednáním poškodil petlici skříně uvnitř zahradního domku. Kasičku zloděj odhodil u brány areálu, ale peníze si vzal. Majiteli vznikla krádeží a poškozením zařízení hmotná škoda v celkové výši téměř tři tisíce korun. Pachatel musí v případě dopadení počítat s velmi přísným trestem, neboť se dopustil krádeže v době vyhlášeného nouzového stavu, proto pro něho platí kvalifikovaná skutková podstata trestného činu krádeže, pro který také policisté zahájili úkony trestního řízení. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
 • Vydáno v úterý 27.10.2020 :
  Časové kupóny a elektronickou peněženku do Jihlavské MHD lze již zaplatit i kartou
  Jízdné MHD v Jihlavě už lze zčásti platit kartou. V příštím roce se změní také odbavovací systém přímo ve vozech a validátor u řidiče umožní platbu kartou i za jednotlivé jízdné.
 • Vydáno v úterý 27.10.2020 :
  Návštěvníci hřbitovů by měli o Dušičkách dodržovat vládní pravidla a nařízení
  Otevírací doba jihlavských hřbitovů zůstává stejná jako obvykle. Kvůli pandemii je omezen pouze stánkový prodej květin – v neděli se neprodává. Na území hřbitovů platí stejná pravidla jako pro pohyb venku v zastavěném území obce, je tedy nutné nosit ochranu dýchacích cest a držet rozestupy. Otevírací doby Ústředního hřbitova, Kalvárie i Židovského hřbitova zůstávají ve standardním režimu.
Další články vydané ve dnech 14. 10. 2020 - 29. 10. 2020:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2020) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
24. 10. 2020 - Jestliže se kdokoli vzdá své svobody pro svoje bezpečí, ztratí nakonec bezpečí i svobodu!

21. 10. 2020 - Vražedná moc fenomenu zvaného Lomikarismus končí právě ve chvíli jeho poznání.

18. 10. 2020 - Hněvejte se! Ale ne zase moc dlouho!

17. 10. 2020 - Procházíme zatměním lidství: Naše srdce může nyní zemřít dříve než tělo!

16. 10. 2020 - Nebuďme z covidu vůbec vyděšeni. Ale také současně musíme vědět, že každá nemoc dle astrodiagnostických pravidel trvá 28 dnů!

15. 10. 2020 - Cesta k nemoci: Strach!

14. 10. 2020 - Okultní pozadí Prymulova počínání? Co nám vlastně všechno (ne) chtíc sdělil?

24. 4. 2020 - Strašlivé poznání: Většina obyvatel této země jsou levicově úchylní lidé, kteří si zamilovali mít moc nad svými bližními

8. 4. 2020 - Ke Škaredé středě…

1. 4. 2020 - Vazby a souvislosti mezi největšími chřipkovými epidemiemi, které se objevují pravidelně každé půlstoletí


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

- O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

- Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

- Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

- Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

- Netopýr v trolejbusu…

- Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

- Dvojitá pomsta pana domácího

- Bedřichovák v zeleném, aneb pomsta svobodníkova a předpisů nedbalý kocour…

- Vzpomínka na Bosého Laca


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...