Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2021), vychází již 8875 dnů

Dnes je středa 27. leden
(14. leden církevního kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 27. 1.:
Středa po neděli třetí po Zjevení Páně Sv. Jana Zlatoústého,biskupa, vyznavače a Učitele Církve
 • 24.11.2020:
  Humpoleckým Vánocům 2020 září hvězda: Na programu jsou třeba zimní promítání, adventní koncerty jinak, procházky městem i vánoční soutěže
  Advent a s ním Vánoce se blíží mílovými kroky, proto Městské kulturní a informační středisko v Humpolci připravilo skvělou akci - zimní kino! Před budovou kina na Havlíčkově náměstí pro zájemce připravilo promítání nejúspěšnějších pohádek s motivem Vánoc. Již ve středu 25. listopadu v 17 hodin se mohou diváci těšit na první díl pohádkové komedie režiséra Jiřího Stracha Anděl Páně.
  Vánoce byly, jsou a budou. Ty Humpolecké určitě, i když vzhledem ke známým okolnostem původní plány vyžadovaly řadu změn a stále se počítá s tím, že nakonec i definitivní program není úplně definitivní a bude podléhat aktuální situaci. Přesto se město Humpolec rozhodlo svou myšlenku na premiéru projektu Humpolecké Vánoce právě v tomto roce odstartovat. A možná i právě proto, protože jeho hlavním smyslem je přinést do nelehké doby radost z kouzelné vánoční atmosféry a více poukázat na jejich duchovní rozměr.
  Motivem Humpoleckých Vánoc 2020 se stala hvězda, která symbolizuje naději. Humpolecké Vánoce budou město provázet po celé období adventu, tedy od první adventní neděle 29. listopadu, přičemž některé akce odstartují ještě před tímto datem. Konec Vánoc, a tím pádem i těch Humpoleckých, pak připadá na příchod Tří králů.

  S myšlenkou vytvořit jakýsi koncept Humpoleckých Vánoc, který by obyvatelům i návštěvníkům města nabídl souhrn toho nejlepšího z vánočního Humpolce, přišlo město Humpolec, které jej představilo největším kulturním aktérům ve městě, s nimiž se setkává. „Byli jsme nadšení z pozitivních reakcí a ochoty oslovených subjektů ke spolupráci. Zároveň jsme si všichni byli vědomi toho, že jde o nápad, který letos prostě vyzkoušíme, nasbíráme zkušenosti a v dalších letech ho budeme precizovat. Odvahu jsme neztratili ani ve chvíli, kdy už bylo jasné, že Humpolecké Vánoce budou muset být jiné, než jsme si plánovali,“ uvedla místostarostka města Humpolce Mgr. Alena Kukrechtová,

  Nastínila například, že ve spolupráci se Svařenými sáněmi, které neodmyslitelně patří k vánočnímu Hornímu náměstí, byly v plánu páteční vánoční trhy spojené i s občerstvením. Další kroky směřovaly k organizovaným programům na adventní neděle včetně slavnostního prvního rozsvícení vánočního stromečku na první adventní neděli s představením Humpoleckých Vánoc. Ani to nebude zřejmě reálné. Stejně tak i ostatní kulturní aktéři museli své plány přehodnocovat. „Všichni čekali do poslední chvíle, do které bylo možné čekat, plánovali, doufali, měnili, diskutovali. Výsledek vzešel a my jsme moc rádi, že je takový, jaký je. Snažíme se to vnímat pozitivně a diskutované, připravené nápady, které se letos nemohou uskutečnit, a že jich je více, si schováváme pro další rok jako překvapení,“ usmála se Alena Kukrechtová.

  Některé plány se zase poměrně dobře daly přesunout do on-line světa. Jedním z nich je tradiční Rybova mše v režii Základní umělecké školy Gustava Mahlera v Humpolci. I když naživo letos nebude, škola se rozhodla, že Humpoleckým daruje sestřih záznamů Rybovy mše z let 2013-2015, který v plánovaný termín, tedy 22. prosince, bude mít premiéru na městském youtube kanálu.

  S přehodnocením formy konání se musela vypořádat celá řada plánovaných akcí. Například humpolecké Muzeum Dr. Aleše Hrdličky chystalo ve výstavním sále na Horním náměstí vánoční výstavu. Jelikož musí být stále zavřené, rozhodlo se na nic nečekat a vymyslelo vánoční výstavu venku. K ní budou patřit i vánoční vývěsní tabule ve městě, kde se kolemjdoucí dozví nejen aktuality o připravovaných událostech, ale navíc je doplní vánoční tematika jako například vánoční koledy, vánoční zvyky a podobně.

  Jiné budou i adventní koncerty, které chystalo Městské kulturní a informační středisko (MěKIS) v Humpolci v prostorách nového polyfunkčního komunitního centra. „Máme velkou radost z toho, že jsme koncerty nemuseli úplně zrušit, ale že se nám podařilo vymyslet variantu, kterou uskutečníme. Hudba zazní venku před kinem, a to tak, že aktéři, kteří vystoupí, budou buď hrát naživo v prostorách kina a my to přeneseme ven, anebo spolu s interprety vytvoříme vyloženě speciální nahrávku pro tuto příležitost, kterou pak venku pustíme. Dokonce připravujeme fanfáry, které budou každý koncert uvádět,“ popsala Adventní koncerty jinak ředitelka MěKISu Marcela Kubíčková. Venku bude ale i kino. „Napadlo nás, že když může být letní kino Letňák, proč by nemohlo být zimní. Před kino umístíme promítací plátno a během čtyř středečních večerů promítneme oblíbené vánoční pohádky,“ dodala Marcela Kubíčková. Předpoklad není takový, že se někdo vydrží dívat na celý film, ale kdo půjde kolem, může se na chvíli zastavit, zhlédnout své oblíbené scény a nasát vánoční atmosféru.

  „Kolem vývěsních tabulí pak povedou také organizované neorganizované tipy na procházku vánočním Humpolcem, které doporučíme k příležitosti adventních nedělí. Ty budou zveřejněny prostřednictvím zmíněných komunikačních kanálů vždy začátkem nového týdne pro tu danou neděli. Nepůjdeme organizovaně společně, bude na každém, odkud vyjde, v kolik vyrazí, jestli půjde po svém nebo jestli trasu dodrží. Zároveň budeme rádi za tipy od samotných obyvatel, kam je ve městě o adventním večeru hezké vyrazit,“ zmínila Alena Kukrechtová. Zásadní bude ale cíl každé ze čtyř doporučených procházek. „První povede na Horní náměstí, kde bude poprvé svítit vánoční strom. Druhou směřujeme na Havlíčkovo náměstí, kde se venku ve stejný večer bude odehrávat druhý Adventní koncert jinak. Třetím cílem bude park Stromovka, kde odpoledne vyvrcholí program Zimní Platformy. A do čtveřice se vydáme na Zichpil, jedno z nejkouzelnějších míst Humpolce, kde jsme bohužel museli naše původní plány zrušit,“ vyjmenovala místostarostka.

  Zásadní také je, že kdo bude chtít, může v rámci své procházky nechat v cíli vlastní stopu, a to v podobě vlastnoručně vyrobené hvězdy, například z papíru, kterou pověsí na dané místo. „Na Horním náměstí bude možné takto ozdobit plot kolem vánočního stromku, na Havlíčkově náměstí stromky naproti infocentru, na Stromovce zase strom čtenářů městské knihovny Pohádkovník a na Zichpili plot kolem Nápravníkova stavení. Smyslem je vyjít ven, ale také v daný okamžik jaksi zhmotnit myšlenku této doby, že se sice může zdát, že jsme v tom sami, ale ve skutečnosti jsme pořád spolu,“ uvažovala Alena Kukrechtová.

  Protože Svařený sáně budou čekat na zelenou, což v praxi znamená, že jsou připravené dorazit na Horní náměstí ve chvíli, kdy jim to vládní opatření umožní, domluvily se s humpoleckým infocentrem na umístění oblíbené Ježíškovy kanceláře právě v infocentru na Havlíčkově náměstí. Děti, ale ani dospělí tak o možnost odeslat své přání Ježíškovi právě touto formou nepřijdou. Kdy bude kancelář otevřena, bude také včas upřesněno na facebooku a webu infocentra.

  Město Humpolec ve spolupráci s Technickými službami Humpolec ještě chystá termíny speciálního zimního bruslení pro malé i velké na zimním stadionu. Konkrétní informace připravujeme.

  Soutěž: Já, my a Humpolecké Vánoce

  Podělte se s námi o vaše Humpolecké Vánoce.

  Můžete vyfotografovat, jak zavěšujete vaši hvězdu na jedno ze čtyř adventních míst, nebo třeba svůj oblíbený vánoční strom ve městě (počítá se i váš vlastní), pořiďte video, jak zpíváte vánoční koledu, kterou uvidíte na městské vývěsce, nebo jak si užíváte některou z akcí v rámci Humpoleckých Vánoc, pošlete tip na vlastní vánoční procházku městem anebo… Fantazii se meze nekladou.

  Ty nejlepší příspěvky budeme v průběhu adventu zveřejňovat (třeba na facebooku @humpoleckevanoce2020 nebo v Radničních listech) a autory těch úplně nejlepších oceníme drobností z dílny klientů sociálních služeb.

  Posílejte už nyní, a to nejpozději do 14. ledna 2021, na e-mail mluvci@mesto-humpole…. Do předmětu zprávy uveďte Humpolecké Vánoce 2020.

  Nezapomeňte připojit své jméno a příjmení a pro případ výhry i kontakt na vás.

  Jeden autor může během soutěže poslat až 4 příspěvky, cenu ale může získat jen s jedním z nich.

  Vizuální příspěvky (foto, video) je třeba doplnit textovým komentářem.  - zprav -
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 16:59 hodin:
  Z policejního deníku: opilá agresivní žena se zranila, opilec seděl na chodníku, šestnáctiletý hoch usedl opilý za volant
  U silně opilé agresivní ženy zasahovala v úterý 26. ledna po sedmé hodině večer v bytovém domě v Jihlavě policisté a záchranáři. Pětadvacetiletá žena si způsobila povrchová řezná poranění, chovala se značně agresivně. Při dechové zkoušce jí policisté naměřili hodnotu 2,7 promile alkoholu. Po ošetření byla převezena na záchytku k vystřízlivění. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
 • Vydáno dnes v 16:23 hodin:
  Auto, se kterým řidič ujížděl policistům, patři matce řidiče bez řidičáku, policistům se přihlásil důležitý svědek
  Policistům se na základě zveřejněných výzev přihlásil řidič kamionu, kterého ohrozil řidič osobního auta ujíždějící policejní hlídce. Policisté v Třebíči v pondělí 25. ledna deset minut po půlnoci chtěli zkontrolovat osobní vůz, jeho řidič však nereagoval a začal ujíždět. Zastavila jej až nehoda na silnici I/23 směrem na Krahulčí asi ve tři čtvrtě na jednu v noci.
 • Vydáno ve středu 27.1.2021 :
  Zděděná sbírka obrazů Josefa Kosinky by mohla být instalována ve Staré radnici ve Žďáře nad Sázavou
  Výstavní síň, kde budou vystaveny obrazy ze sbírky, kterou Žďár nad Sázavou před lety vedle finanční hotovosti zdědil po Jitce Bödefeldové, dceři žďárského malíře a patriota Josefa Kosinky (1908 – 1983), a po jejím manželovi, by měla vzniknout v jedné z místností žďárské Staré radnice. Kosinkova dcera Jitka Bödefeldová zemřela v roce 2003, dva roky po ní zesnul její německý manžel Albert.
 • Vydáno ve středu 27.1.2021 :
  Registr vozidel v Jihlavě již funguje v běžném režimu, pracovníci se vrátili z karantény
  Kvůli nemoci Covid-19 musel být v minulém týdnu omezen provoz registru vozidel na odboru dopravy u autobusového nádraží v Jihlavě. Nyní je však většina pracovníků zpět a registr již funguje v běžném režimu.
 • Vydáno ve středu 27.1.2021 :
  Sněžení nejvíce komplikuje dopravu na Žďársku
  Na silnicích Žďárska, kde stále sněží, se stalo dnes, ve středu 27. ledna ráno, několik nehod. Jedna nehoda se zraněním se stala před půl sedmou u obce Záseky, kde se střetlo osobní auto s nákladním vozem. Silnice mezi Netínem a obcí Záseky je neprůjezdná. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
 • Vydáno v úterý 26.1.2021 :
  Havlíčkův Brod je Historickým městem roku 2020, postupuje do celostátní soutěže
  Havlíčkův Brod získal titul Historické město roku 2020 za Vysočinu a postoupil tak do celostátního kola soutěže, jejíž výsledky budou vyhlášeny v dubnu u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel.
 • Vydáno v úterý 26.1.2021 :
  Na Vysočině loni zemřeli při nehodách tři cyklisté; příčina vážných zranění nebo úmrtí cyklisty při dopravní nehodě je poranění hlavy
  Dodržováním zásad bezpečné jízdy cyklisté výrazně snižují nebezpečí úrazů, které hrozí i ostatním účastníkům silničního provozu. Proto by cyklisté měli dodržovat základní pravidla související především se svojí bezpečností.
 • Vydáno v úterý 26.1.2021 :
  Z policejního deníku: krádež horského kola, žena neplatí alimenty, šoféři bez řidičáků
  Policisté pátrají po pachateli, který v sobotu 23. ledna v době mezi čtvrtou odpoledne a devátou hodinou večer v Jihlavě - Pávově sebral jízdní kolo a majiteli způsobil škodu za přibližně dvacet tisíc korun. Pachatel vnikl na pozemek rodinného domu, dále vešel do neuzamčené dílny a ukradl odložené horské kolo značky Radon. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody a po pachateli a jízdním kole pátrají. Zároveň připomínají, že je nutné objekty důsledně zamykat. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
 • Vydáno v úterý 26.1.2021 :
  Za přetížená vozidla padají vysoké pokuty; policisté z Kamion týmu se loni zaměřili na vozidla převážející dřevo
  Policisté ze speciálního týmu „Kamion“ Krajského ředitelství policie kraje Vysočina věnují dlouhodobě pozornost důkladným kontrolám kamionové dopravy, a to zejména na dálnici D1, ale také na ostatních důležitých a páteřních silnicích nižších tříd. V loňském roce jsme ale zvýšenou pozornost věnovali kontrolám vozidel převážejícím dřevní kulatinu.
 • Vydáno v úterý 26.1.2021 :
  Tuhou zimu prožívají nejhůře dravci a sovy, kterým jde často o život
  V lednu jsme se dočkali sněhu a několika mrazivých dní. Zatímco rodiče s dětmi oprášili brusle a sáňky a zimu si užívají, zvířata prožívají těžké období. Připravili jsme přehled jak a koho v zimě správně přikrmovat a jakých pravidel se držet. Možná vás překvapí, že nejohroženější skupinou jsou dravci, sovy a krkavcovití ptáci.
 • Vydáno v úterý 26.1.2021 :
  Výjimečná naučná stezka Šebeň nedaleko Velkého Meziříčí je poškozená
  Unikátní trasa, která prochází přírodní památkou Šebeň a pojednává o životě mravenců, je ve špatném stavu. Na vině je těžká lesní technika, která těží a transportuje dřevo napadené kůrovcem i přes část naučné stezky.
 • Vydáno v úterý 26.1.2021 :
  „Covidový“ rok přinesl v Jihlavě více porodů; narodilo se 1370 dětí
  Plánovaná péče byla loňský rok v jihlavské nemocnici omezená, ale počty porodů vyšší, než předchozí roky. V roce 2020 se narodilo o šedesát dětí více, než v roce předchozím. Stále oblíbenější je místní porodnice také pro ženy z okolních měst.
 • Vydáno v úterý 26.1.2021 :
  Do schránek havlíčkobrodské Charity v někdo vložil obálky s penězi, ta je ale přijmout nemůže
  Ve dvou poštovních schránkách služeb Oblastní charity Havlíčkův Brod nalezli zaměstnanci neoznačené obálky s penězi. Zda jde o dar, není zřejmé. Charita proto odevzdala peníze na příslušné městské úřady. Nyní se čeká, zda se k penězům někdo přihlásí, jinak peníze propadnou městům.
 • Vydáno v úterý 26.1.2021 :
  Na Vysočině je 276 mostů, žádný není v havarijním stavu
  Na Vysočině je ve správě Ředitelství silnic a dálnic ČR celkem 276 mostů. 174 se jich nachází na silnicích I. tříd a v součtu mají délku 4,5 km. Zbytek 102 mostů je v trase dálnice D1 nebo ji překlenují a mají celkovou délku 3,6 km. Pomyslným rekordmanem je okres Žďár nad Sázavou, kde je celkem 93 mostů (D1 57/ sil. I. tř. 35) v celkové délce 2,6 km.
 • Vydáno v pondělí 25.1.2021 :
  Z policejního deníku: zloděj vzal šperky a peníze, opilec skončil na záchytce, řidiči a řidičky pod vlivem alkoholu a drog
  Policisté prověřují případ pachatele, který se v sobotu 23. ledna v době mezi čtvrtou hodinou odpoledne a osmou večer v Jihlavě vloupal do domu na ulici Nad Plovárnou. Zloděj vnikl na zahradu rodinného domu, poškodil dveře, rozbil okno a dostal se dovnitř. Z domu vzal finanční hotovost a šperky, čímž způsobil škodu asi pětadvacet tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání tří trestných činů, a to krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Po pachateli a odcizených věcech pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
 • Vydáno v pondělí 25.1.2021 :
  Poctiví nálezci odevzdávají do městských ztrát a nálezů i desítky tisíc korun
  V minulém roce se do ztrát a nálezů odevzdalo 238 nalezených věcí. „Mezi odevzdanými nálezy jsou například tašky s oblečením, nářadí, brýle, klíče či mobilní telefony,“ uvedla Kateřina Škarková ze správního oddělení magistrátu města. Výjimkou nejsou ani peněženky s většími finančními obnosy či zlaté šperky.
 • Vydáno v pondělí 25.1.2021 :
  Řidič v noci nebezpečnou jízdou ohrožoval ostatní, policistům nezastavil, nakonec havaroval; policisté žádají o pomoc svědky
  Policisté se obracejí s naléhavou výzvou na motoristickou veřejnost v souvislosti s nočním pronásledováním osobního vozu, jehož řidič odmítl zastavit v Třebíči na pokyn policejní hlídky, která chtěla provést silniční kontrolu tohoto vozidla. Policisté v Třebíči dnes, v pondělí 25. ledna, v noci v 00:11 hodin chtěli zkontrolovat osobní vůz Škoda Felicie tmavě zelené barvy, které projíždělo v Třebíči po Žerotínově náměstí. Řidič na výzvy policistů k zastavení nereagoval a z místa začal ujíždět po ulici Pražská. Policisté řidiče začali pronásledovat. Řidič ujíždějícího vozidla pokračoval ve vysoké rychlosti po ulici Pražská a poté po silnici I/23 přes Červenou Hospodu, Štěměchy do Předína, kde náhle odbočil na obec Želetava. V Želetavě se vozidlo pohybovalo zhruba kolem 00:22 hodin.
 • Vydáno v pondělí 25.1.2021 :
  Za krádeže v jihlavské prodejně recidivistovi hrozí až osmiletý trest
  Tuňákové konzervy a lososový krém za více než dvacet tisíc korun odcizil v jihlavské prodejně šestadvacetiletý muž. O týden dříve při jiné krádeži napadl dokonce zaměstnance obchodu, kteří se mu snažili v odcizení lahví alkoholu zabránit. Navíc se jedná o opakovaně soudně trestaného recidivistu. Policisté muže zadrželi, byl obviněn ze spáchání tří trestných činů a na podaný návrh byl vzat do vazby, hrozí mu až osmiletý pobyt za mřížemi.
 • Vydáno v pondělí 25.1.2021 :
  Domácnosti navštíví pracovníci statistického úřadu
  Od 30. ledna do 13. června 2021 navštíví domácnosti v Jihlavě pracovníci Českého statistického úřadu. Výběrové šetření s názvem Životní podmínky 2021 naváže na předchozí ročníky, které shromažďují údaje o sociální a ekonomické situaci obyvatel v celkem 33 evropských zemích.
 • Vydáno v pondělí 25.1.2021 :
  Kolem skal ve Žďárských vrších pokračuje těžba, dominanty se po létech odhalují
  I nadále bude probíhat těžba dřeva v okolí přírodních památek a rezervací Žďárských vrchů, kde v důsledku řádění kůrovce, sucha a kalamit odumírají a padají zejména přestárlé porosty. Těžit se tak stále bude například v okolí Drátníku, Lisovské skály i u Devíti skal, tudíž lidé by při aktuálních procházkách do přírody měli dbát na svoje bezpečí a nevstupovat do míst, kde se práce provádějí.
Další články vydané ve dnech 12. 1. 2021 - 27. 1. 2021:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2021) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 1. 2021 - Svatou zázračnou vodu může mít každého 18. a 19. ledna doma každý z nás!

13. 1. 2021 - Je nejvyšší čas se začít učit radikálnímu konservatismu: Tedy, jak se léčit sami a bez lékařů!

8. 1. 2021 - Jak může rozumný člověk věřit vědcům, kteří sami vyznávají nesmyslné bludy?

7. 1. 2021 - Gulagy a koncentráky vždy začínají prvním dobrovolným odevzdáním částečky vlastní svobody!

1. 1. 2021 - K novému roku 2021: Nikoho nenuťme činit to, k čemu nechceme být někým nuceni my sami!

26. 12. 2020 - Neomylnou předzvěstí kamenování je, když si dav před Pravdou s křikem zacpává uši.

25. 12. 2020 - Využijme moci Slova!

20. 12. 2020 - Co vlastně byla Betlémská hvězda? Rozhodně ne to, co si myslíme!

20. 12. 2020 - Co bylo, bylo. Nyní vykročme na zcela nové cesty – je to jen k našemu prospěchu!

14. 12. 2020 - Dávný předvánoční rozhovor s Oldou Říhou: Zapomenout na všední skuhrání…


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

- Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

- Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

- O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...