Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2021), vychází již 8908 dnů

Dnes je pondělí 1. březen
(16. únor církevního kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 1. 3.:
Pondělí po druhé neděli postní
 • 26.1.2021:
  Z policejního deníku: krádež horského kola, žena neplatí alimenty, šoféři bez řidičáků
  Policisté pátrají po pachateli, který v sobotu 23. ledna v době mezi čtvrtou odpoledne a devátou hodinou večer v Jihlavě - Pávově sebral jízdní kolo a majiteli způsobil škodu za přibližně dvacet tisíc korun. Pachatel vnikl na pozemek rodinného domu, dále vešel do neuzamčené dílny a ukradl odložené horské kolo značky Radon. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody a po pachateli a jízdním kole pátrají. Zároveň připomínají, že je nutné objekty důsledně zamykat. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
  Žena neplatí výživné na svého syna
  Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy třiačtyřicetileté ženě z Jihlavska, která neplatí výživné na svého syna. "Vyživovací povinnost si žena na sedmnáctiletého chlapce neplní od konce roku 2016. Měsíčně měla platit 300 korun a později byla částka upravena na necelé dva tisíce korun. Celkově žena dluží téměř pětatřicet tisíc korun", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté na základě shromážděných důkazů sdělili ženě podezření ze spáchání trestného činu, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

  Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu
  V pondělí 25. ledna zastavili policisté v Jihlavě v ulici Brněnská po desáté hodině dopoledne auto Škoda Octavia. "Provedli kontrolu a zjistili, že řidič má na základě rozhodnutí městského úřadu od loňského léta vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu šesti měsíců, řídit auta by tak mohl až od února. Pětačtyřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, policisté případ řeší ve zkráceném přípravném řízení", uvedla J. Kroutilová.

  Muž řídil auto přes uložený zákaz
  Ze spáchání trestného činu je podezřelý šestatřicetiletý muž ze Znojemska, neboť ho policisté přistihli při řízení vozidla, i když to má zakázáno. V pondělí 25. ledna jel řidič před polednem s automobilem VW Vento v Moravských Budějovicích na Třebíčsku po ulici Pražská. "Vůz zastavili policisté, kteří zjistili, že má řidič od loňského podzimu na základě rozhodnutí městského úřadu uložen zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Řídit automobily by muž směl nejdříve až na konci letošního roku", informovala Jana Kroutilová. Dechová zkouška u něho byla negativní. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

  Řidička měla přes dvě promile alkoholu
  V pondělí 25. ledna jela po šesté hodině večer řidička vozidla Opel od Moravských Budějovic na Litohoř na Třebíčsku. "Po projetí křižovatky došlo k bočnímu střetu s automobilem jedoucím v opačném směru. Řidička z místa odjela a zastavila až následně. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Policisté provedli u pětačtyřicetileté ženy dechovou zkoušku a naměřili jí hodnotu 2,44 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u řidičky ukázala také opakovaná zkouška", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. U řidiče druhého vozidla policisté provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Policisté ženě na místě zadrželi řidičský průkaz. Je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují. Dále je žena podezřelá z přestupků na úseku dopravy.

  Řidič pod vlivem drog
  Havlíčkobrodští dopravní policisté kontrolovali v pondělí 25. ledna krátce po půl sedmé ráno na ulici Kyjovská osobní automobil Volkswagen. V rámci silniční kontroly se čtyřiačtyřicetiletý řidič podrobil testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. "Výsledek byl pozitivní na amfetamin. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil. Policisté mu zakázali další jízdu a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy", uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

  Test u řidiče vykázal pozitivní výsledek na drogy
  Policisté zastavili v pondělí 25. ledna kolem páté hodiny ráno v Pelhřimově osobní auto Volkswagen, jehož řidičem byl šestadvacetiletý muž. "Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Jeho výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost marihuany a kokainu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. V další jízdě již pokračovat nesměl. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy", informovala S Rázlová.

  Drogy za volantem
  Pětačtyřicetiletého muže, u kterého test na drogy vykázal pozitivní výsledek, kontrolovali policisté v pondělí 25. ledna. Osobní automobil Citroen policejní hlídka kontrolovala na ulici Jihlavská ve Žďáře nad Sázavou kolem desáté hodiny dopoledne. "Test na drogy vykázal přítomnost na marihuanu a na výzvu policistů se muž podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. Policisté muž další jízdu zakázali a případ šetří jako přestupek na úseku dopravy", uvedla mluvčí policistů S. Rázlová.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 14:08 hodin:
  V Jihlavě začne oprava křižovatky mezi silnicí I/38 a dálnicí D1
  Ředitelství silnic a dálnic požádalo krajský úřad na Vysočině o vydání stavebního povolení pro stavbu I/38 D1 - Jihlava o plánovanou opravu dopravně vytížené silnice I/38 mezi mimoúrovňovou křižovatkou I/38 s dálnicí D1 po křižovatku I/38 se silnicí III/03824 v ulici Romana Havelky v celkové délce 5,67 kilometrů. V tomto úseku je plánována oprava obou jízdních pásů v celé jejich šířce.
 • Vydáno dnes v 12:16 hodin:
  Policisté na Vysočině hlídají hranice okresů a krajů, pro lidi mají k dispozici i formuláře
  Policisté na Vysočině kontrolují aktuálně platná opatření, která se týkají volného pohybu osob mezi okresy již od dnešní půlnoci. Na dnešních 24 hodin je ve službě 350 policistů, které od úterý 2. března posílí pro účel výkonu kontrol na 200 vojáků Armády České republiky a Celní správy České republiky. Tito kolegové budou sloužit ve společných hlídkách s policisty. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková
 • Vydáno dnes v 11:57 hodin:
  Z policejního deníku: opilý muž bil dalšího pěstí do hlavy; muž dluží na alimentech 90 tisíc; vážná nehoda na Žďársku
  V sobotu 27. února byli policisté před čtvrtou hodinou odpoledne přivoláni do domu v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku, kde dle přijatého oznámení došlo k fyzickému napadení. Policisté zajistili opilého osmatřicetiletého muže, při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,41 promile alkoholu. Šetřením zjistili, že opilý muž v bytě po předchozí slovní rozepři opakovaně udeřil pěstí příbuzného své partnerky. Napadenému muži tak způsobil zranění v oblasti hlavy. Opilého muže policisté odvezli na záchytku a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví, případ prověřují. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
 • Vydáno dnes v 11:42 hodin:
  Darujte plazmu, vyzývají odborníci; mnoho z nás ji někdy v životě bude potřebovat
  Pacienti po autonehodách, s popáleninami, při operacích, těhotné ženy i lidé se vzácnými onemocněními. Mnoho z nás se alespoň jednou ocitne v situaci, kdy je náš život závislý na darované krevní plazmě. I proto lékaři vyzývají, aby se co nejvíce lidí stalo dárci krevní plazmy. Nezáleží přitom, zda tělo má, či nemá protilátky proti COVID-19.
 • Vydáno dnes v 11:03 hodin:
  O víkendu se stalo na Vysočině několik vážných nehod, při jedné zemřel člověk
  Od pátečního odpoledne 26. února do pondělního rána 1. března zasahovali záchranáři z Vysočiny hned u několika vážných dopravních nehod, při kterých lidé utrpěli vážná zranění a jeden člověk po nehodě ve vrtulníku zemřel. Uvedl to tiskový mluvčí záchranářů Petr Janáček.
 • Vydáno dnes v 10:43 hodin:
  V jihlavské nemocnici opravují srdce kuchyně
  Zázemí pro kuchaře prochází v těchto dnech v jihlavské nemocnici zásadní proměnou. Dostává nový kabát. Opravy by měly skončit zhruba za rok. Kuchaři budou nejenom nově nejenom schopni vařit více jídel, ale nabídnou i větší komfort ve výběru.
 • Vydáno dnes v 09:35 hodin:
  Odborníci budou diskutovat dopady pandemie na cestovní ruch v regionech
  Katedra cestovního ruchu Vysoké školy polytechnické Jihlava(VŠPJ) pořádá ve středu 3. března odborné on-line diskuzní setkání k aktuálním problémům cestovního ruchu „Na slovíčko“. Tématem první ze série diskuzí jsou dopady pandemie na cestovní ruch v regionech. Diskuze je určená odborníkům z akademické sféry a praxe cestovního ruchu. Vítáni jsou také studenti oboru cestovní ruch z vysokých škol, univerzit a vyšších, případně i středních odborných škol.
 • Vydáno dnes v 09:17 hodin:
  V Jihlavě při procházkách opatrně - stačí krok vedle a jste jiné v obci i v jiném okrese
  Zaběhat si kolem Šacberku v Jihlavě, může být problém, je možné, že se budete pohybovat na území obce Hybrálec, naopak výlet do Pávova by měl být bez problémů. Procházka kolem Okrouhlíku možná není, jde totiž o území obce Rančířov. Pokud bydlíte v bytovce v Antonínově Dole, snadno se vám může stát, že například i při venčení psa 500 metrů od domova, překročíte nejenom hranice do sousední obce Střítež, ale dokonce se budete pohybovat za hranicemi okresu Havlíčkův Brod.
 • Vydáno dnes v 08:53 hodin:
  Provoz z části silnice I/38 v ulici Jihlavská v Havlíčkově Brodě bude zčásti převeden na provizorní silnici
  V souvislosti s dalším postupem výstavby jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu bude dnes, v pondělí 1. března od devíti hodin převeden provoz z části silnice I/38 v ulici Jihlavská na provizorní komunikaci. To silničářům umožní zahájit stavbu nové okružní křižovatky s minimálním dopadem do plynulosti provozu na silnici I/38. Uvedl to Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic.
 • Vydáno v neděli 28.2.2021 :
  Řidič po havárce u Jersína zemřel ve vrtulníku záchranářů
  Při dopravní nehodě, která se stala v neděli 28. února krátce před sedmnáctou hodinou u Jersína na Jihlavsku zemřel šestačtyřicetiletý řidič osobního auta.
 • Vydáno v neděli 28.2.2021 :
  Odpovědi na nejčastější dotazy týkající se omezení volného pohybu osob od půlnoci 1. března
  Mezi krizová opatření přijatá usnesením vlády patří i omezení volného pohybu osob na území České republiky platné s účinností od 1. března do 21. března. Omezení se týká volného pohybu mezi okresy a upravuje mimo jiné i pravidla pro cesty do zaměstnání a další případy opuštění bydliště.
 • Vydáno v neděli 28.2.2021 :
  Z policejního deníku: krádež přední kapoty masky z náklaďáku na dálnici; opilý muž napadl ženu i její nezletilou dcerku; motorkář utrpěl při nehodě těžké zranění
  Policisté přijali v pátek 26. února v ranních hodinách oznámení o krádeži na parkovišti na 139. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Brno, kdy zatím neznámý pachatel ukradl dosud nezjištěným způsobem ze zaparkovaného nákladního vozu Scania přední kapotu masky. Majiteli nákladního vozidla tak vznikla krádeží hmotná škoda ve výši přesahující 117 tisíc korun. Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov vyjeli na místo, ohledali místo činu a událost zadokumentovali. Případ si k dalšímu prověřování převzali kriminalisté z oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování ze Žďáru nad Sázavou a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Vzhledem k tomu, že se pachatel dopustil protiprávního jednání v době vyhlášeného nouzového stavu, v případě jeho zadržení mu hrozí trest odnětí svobody v trvání až osmi let. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
 • Vydáno v pátek 26.2.2021 :
  Z policejního deníku: vloupání do auta; dvě ženy se popraly; opilý cyklista
  Policisté prověřují případ vloupání do zaparkovaného vozu ze středy 24. února v Jihlavě, kdy pachatel vnikl do auta kolem půl deváté dopoledne na parkovišti u obchodu na ulici Jiráskova. Z vozidla VW Passat odcizil kufřík s digitálním multimetrem, nářadím a dalšími věcmi. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a o pachateli a odcizených věcech pátrají. Policisté dále připomínají, že vozidlo není vhodným místem k uložení cenných věcí. V případě, že osádka automobil opustí, neměly by v něm zůstávat mobilní telefony, peněženky, kabelky, notebooky či tablety a zavazadla. Odložené věci ve vozidle se velmi snadno mohou stát cílem pachatele. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
 • Vydáno v pátek 26.2.2021 :
  V Havlíčkově Brodě se objevila vzácná sova pálená, bohužel se otrávila jedem na myši
  Na Havlíčkobrodsku se po více jak dvaceti letech objevila sova pálená. Bohužel, byla nalezena ve stavu, kdy nemohla létat a než přijeli pracovníci ze záchranné stanice pro ohrožená zvířata z Pavlova u Ledče nad Sázavou, sovička uhynula.
 • Vydáno v pátek 26.2.2021 :
  Ve Sněžném se chystají opravit věž evangelického kostela z devatenáctého století
  Přispět na opravu věže evangelického kostela ve Sněžném na Žďársku se na základě žádosti Českobratrské církve evangelické podané prostřednictvím farního sboru ve Sněžném rozhodli zastupitelé. A to za předpokladu, že se evangelické církvi v letošním roce podaří uspět se svojí žádostí o dotaci od Kraje Vysočina.
 • Vydáno ve čtvrtek 25.2.2021 :
  Generační obměna Dukovan končí, jaderná elektrárna ale bude přesto dál přijímat nové zaměstnance
  Provoz Jaderné elektrárny Dukovany přináší pracovní uplatnění širokému spektru zaměstnanců. Aktuálně v elektrárně pracuje přes 1430 zaměstnanců s technickým i humanitním vzděláním.
 • Vydáno ve čtvrtek 25.2.2021 :
  Policisté hledají zloděje, který v Jihlavě ženě ukradl peněženku a následně použil její platební kartu
  Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu odcizení peněženky. Pachatel navíc zneužil odcizené platební karty a platil s nimi v obchodech za nakoupené zboží. Policisté by potřebovali zjistit totožnost muže, který se v lokalitě pohyboval a mohl by tak poskytnout informace důležité pro prověřování případu.
 • Vydáno ve čtvrtek 25.2.2021 :
  Hravé surikaty z táborské zoo si užívaly sněhové hrátky
  Drobné šelmy surikaty patří díky své hravosti a neposednosti k nejoblíbenějším návštěvníkům táborské zoologické zahrady. Děti na nich obdivují, že ani chvíli neposedí na jednom místě. Vášniví fotografové pak oceňují jejich takřka nehybné pózy, díky kterým získají krásnou fotku surikaty i méně nadaní jedinci.
 • Vydáno ve čtvrtek 25.2.2021 :
  Z policejního deníku: krádež věcí za více jak 20 tisíc; muži přišli o peníze, které poslali na účet; vloupání do auta
  Policisté prověřují případ vloupání do rekonstruované budovy, ke kterému došlo na ulici Nábřežní ve Žďáře nad Sázavou. Pachatel v době od pátku 19. února do pondělí 22. února vnikl do vnitřních prostorů objektu, které prohledal a ukradl nářadí v hodnotě přes dvacet tisíc korun. Policisté místo případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
 • Vydáno ve čtvrtek 25.2.2021 :
  Záchranáři řidičku po nehodě u Cetorazu transportovali letecky do Českých Budějovic
  Při dopravní nehodě, která se stala ve čtvrtek 25. února krátce po půl dvanácté dopoledne u obce Cetoraz na Pelhřimovsku, utrpěla zranění jedna osoba.
Další články vydané ve dnech 14. 2. 2021 - 1. 3. 2021:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2021) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
27. 2. 2021 - Lunární staročeský kalendář na březen roku 2021

18. 2. 2021 - Boj se Zlem? Ano, ale jeho zbraněmi nelze. Proto nemůže fungovat demokracie!

17. 2. 2021 - Jak se o velkém předvelikonočním půstu postili patroni naší vlasti?

3. 2. 2021 - Svatý Blažej, patron domácích zvířat, lékařů a léčitelů. Ale i náš ochránce před sanitární diktaturou!

29. 1. 2021 - Čeho se nejvíce bojíš, to tě také zcela jistě potká. Ale také naopak!

28. 1. 2021 - Imunita i vůči covidu souvisí s vitaminy D a B3!

18. 1. 2021 - Svatou zázračnou vodu může mít každého 18. a 19. ledna doma každý z nás!

13. 1. 2021 - Je nejvyšší čas se začít učit radikálnímu konservatismu: Tedy, jak se léčit sami a bez lékařů!

8. 1. 2021 - Jak může rozumný člověk věřit vědcům, kteří sami vyznávají nesmyslné bludy?

7. 1. 2021 - Gulagy a koncentráky vždy začínají prvním dobrovolným odevzdáním částečky vlastní svobody!


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

- Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

- Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

- O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...