Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2021), vychází již 9190 dnů

Dnes je středa 8. prosinec
(25. listopad církevního kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 8. 12.:
Středa po druhé neděli adventní Neposkvrněného Početí blahoslavené Panny Marie
Ct. Sávva Osvícený; ct. Karpion a Zachriáš, Egypťané; ct. Nektarij Bulharský
 • 23.11.2021:
  Hvězda jako symbol naděje opět prosvětluje Humpolecké Vánoce; program láká třeba i na Vánoční kluziště
  Na první adventní neděli, tedy 28. listopadu, už v osm hodin ráno se Humpolec za melodie zvonkohry z věže evangelického kostela probudí do svátečního a vlastně rovnou do nejkrásnějšího období v roce, do období adventu a očekáváných Vánoc. Letos podruhé Humpoleckých Vánoc.
  Loňská premiéra iniciativy města Humpolce si kladla za cíl především propojení kulturních aktérů ve městě, oživení veřejných prostranství i připomenutí českých tradic. Ačkoliv známé okolnosti kolem epidemie příliš nepřály tomu, aby se Humpolecké Vánoce plné pestré nabídky kulturních a společenských aktivit uskutečnily naplno, přece jen se našly cesty, jak alespoň částečně město oživit a jeho obyvatele i návštěvníky potěšit. „Svědčila o tom řada velice příjemných reakcí z řad veřejnosti. Proto jsme se pustili do druhého ročníku: zatímco ten první koordinovalo přímo město jako nositel nápadu, ten druhý už má na starosti Městské kulturní a informační středisko v Humpolci, které oslovilo i další organizace a připravilo souhrnný program toho nej, na co se Humpolečtí i turisté mohou těšit. Teď už jen doufat, že epidemická situace dovolí uspořádat vše tak, jak je díky humpoleckým kulturním aktérům pečlivě připraveno,“ doufala místostarostka města Alena Kukrechtová.

  Zároveň dodala, že město Humpolec si jako pomyslný vánoční dárek připravilo pro obyvatele velkou novinku, kterou je Vánoční kluziště v parku Stromovka. „Slavnostně jej otevřeme v sobotu 27. listopadu dopoledne programem se soutěží. Věříme, že si kluziště všichni užijí, stejně jako vánoční atmosféru, která k němu bude v parku Stromovka nahrávat,“ usmála se místostarostka.

  Čtyři adventní neděle

  Čas do Štědrého dne má své hlavní milníky, kterými jsou čtyři adventní neděle. A právě tyto slavnostní dny k sobě poutají zajímavou nabídku kulturních a společenských akcí. První adventní neděle bude ve znamení zahájení Humpoleckých Vánoc, kdy se hlavní dění soustředí na Horní náměstí. Právě tam totiž kolem šestnácté hodiny skončí Putování za Barborkou se Střediskem volného času, na které navážou krátká úvodní slova a představení programu i aktérů právě Humpoleckých Vánoc. „Společně pak budeme netrpělivě odpočítávat vteřiny do rozsvícení vánočního stromečku a vlastně celého náměstí. Setkání vyvrcholí koncertem na pódiu Svařených saní, bez kterých si už Vánoce v Humpolci dovedeme jen stěží představit,“ nastínila ředitelka Městského kulturního a informačního střediska v Humpolci Marcela Kubíčková. Adventní neděle však bude pokračovat ještě v centru Mikádo na Havlíčkově náměstí, kde se představí francouzská šansoniérka Chantal Poullain. Součástí koncertu bude také doprovodný program v podobě prodejní výstavy adventních věnců.

  Druhá adventní neděle pak vychází na příchod Mikuláše, čertů a andělů, kteří samozřejmě neminou ani Humpolec. Mikulášská nadílka v režii Střediska volného času se tradičně uskuteční na Horním náměstí. Doplní ji tóny žesťového kvinteta Základní umělecké školy Gustava Mahlera v Humpolci a poté se příchozí mohou ještě těšit na koncert u Svařených saní. Třetí adventní, tedy Stříbrná, neděle už patří ke stálicím humpoleckých tradičních akcí. Patří jí Horní náměstí a ani letos tomu nebude jinak. Chystá se prodejní jarmark i hudební program. Také čtvrtá adventní, tedy Zlatá, neděle bude ve znamení hudby - ať už jde o koncerty na Horním náměstí, které chystají Svařený sáně, anebo o sváteční koncert humpolecké kapely Le Plaisir v centru Mikádo.

  Spolu okolo stolu

  Když je řeč o adventních nedělích, určitě nelze nepřipomenout 8smičku - zónu pro umění, kde právě adventní neděle budou patřit setkáním u 8smičkového stolu aneb Vánoce slavíme i v zóně pro umění. „Přijďte si užít pohodu s Cafe 8smička a strávit čas Spolu okolo stolu. První neděli se těšte na svařák a vánočku, tu druhou na bramboračku, třetí neděli se uvidíme na trzích na Horním náměstí a advent zakončíme workshopem pečení s Bara Bakery. Bára vám předá své tajné tipy a triky na to nejchutnější cukroví. Poslední adventní víkend nabídneme za speciální ceny knížky v 8smičkovém knihkupectví, aby pod stromečkem nechyběla i papírová radost,“ prozradila ředitelka 8smičky Martina Hončíková.

  Kino v kulichu

  V loňském roce zažilo svou premiéru spolu s Humpoleckými Vánocemi také Zimní kino, které si ihned získalo srdce diváků. A proto nesmí chybět ani v letošním programu. Opět se bude konat v prostoru před Mikádem na Havlíčkově náměstí a po tři středy od 17 hodin promítne jeden film či pohádku. „Ačkoliv pohádek bude v tomto čase plná televize, věříme, že vás potěší kino v kulichu a až půjdete po Havlíčkově náměstí, bude pro vás naše promítání příjemným zastavením. A zima vám určitě nebude, k filmu totiž nabídneme i horký nápoj. Zařadili jsme například pohádku Tři oříšky pro Popelku, a to i proto, že nás v letošním roce opustila nezapomenutelná herečka, nejkrásnější princezna a nejmilejší Popelka Libuška Šafránková, jejímuž herectví chceme vzdát hold a věnovat vzpomínku. A navíc, jaké by to byly Vánoce bez naší Popelky,“ lákala za organizátory Zimního kina Marcela Kubíčková.

  Tradiční české Vánoce

  Jedním z cílů Humpoleckých Vánoc je připomínat české tradice. Řadu let se o to v Humpolci zasluhují Svařený sáně na Horním náměstí, které se pravidelně připojují k iniciativě nazvané Náš Ježíšek, jejímž zakladatelem je Děpold Czernin a která se snaží navrátit a udržet původní podobu Ježíška a celkovou kulturu Vánoc. Svařené sáně tak opět nabídnou například nápoje ve vratných hrnečcích a kelímcích s motivem Ježíška nebo Ježíškovu nebeskou kancelář, kam děti i dospělí mohou zavítat a napsat svoje přání Ježíškovi. A protože k dobrému pití patří i dobrá zábava, nebude u Svařených saní chybět ani doprovodný kulturní program. Vše odstartuje v pátek 26. listopadu a otevřeno bude od pondělí do soboty od 16 do 22 hodin a v neděli od 15 do 20 hodin, a to až do 31. prosince.

  K tradičním motivům Vánoc patří také betlém. Ten vytváří žáci a učitelé Základní školy Hradská. „Už minulý rok jsme začali pracovat na betlému určeném pro výzdobu Humpolce. Zásadní otázkou bylo, jak celý projekt pojmout, aby se na jeho výrobě mohli podílet žáci školy. Rozhodli jsme se pro zpracování formou upcyklace. To znamená vzít staré nepotřebné věci a vytvořit z nich něco nového. Do přípravy projektu bohužel zasáhla epidemie. Realizaci jsme tedy rozdělili a učitelé pro loňské Vánoce připravili pouze Svatou rodinu,“ uvedla učitelka výtvarné výchovy Monika Šimonová. V tomto roce se však instalace rozšíří. Provizorní stánek bude nahrazen dřevěnou stavbou chléva s malovanými postavami zvířat. Původní Svatá rodina dostane nové tváře a doplní ji postavy Tří králů, přičemž letošní etapu pomáhají realizovat žáci v rámci výuky v semináři z výtvarné výchovy. Jejich úkolem je především výtvarná část projektu. Betlém bude součástí vánočních aktivit na Horním náměstí.

  Na tradice se zaměří i Muzeum dr. Aleše Hrdličky, které pozve na vánoční výstavu Daniely Kociánové či na přednášku Markéty Skořepové. Vánoční zastavení Daniely Kociánové hostí výstavní sál na Horním náměstí od 1. do 26. prosince a zajímavé bude nejen dívání, ale také možnost vyzkoušet si na vlastní kůži různé výtvarné techniky. O Českých tradicích adventu a Vánoc pohovoří Markéta Skořepová ve čtvrtek 30. listopadu od 17 hodin v centru Mikádo. Základní umělecká škola Gustava Mahlera pak věří, že 22. prosince bude moci pozvat na tradiční Rybovu mši.

  Přípravy na advent

  A protože není radno podcenit přípravy, ještě před adventem zve Knihovna Jiřiny Zábranové na svou tradiční událost, která nese název … a vánoční čas přichází. Uskuteční se v pátek 26. listopadu v 17 hodin a náplní bude výroba adventních věnců s lektorkou Veronikou Novákovou, proto podtitul Věncování s knihovnou. Knihovna nabídne i další vánočně laděné aktivity pro malé a velké, které se ponesou tematicky ve znamení knih, čtení, předčítání i poslouchání, nebo hru pro celou rodinu.

  Humpolecké Vánoce skončí s příchodem Tří králů 6. ledna 2022, nicméně dozvuky právě této tradice ještě připadnou na sobotu 8. ledna, kdy se v Humpolci plánuje také již tradiční živý betlém před farou na Horním náměstí zakončený Tříkrálovou sbírkou. To opět díky Oblastní charitě Havlíčkův Brod.

  Vánoční kluziště

  Od soboty 27. listopadu až do Nového roku bude součástí adventu a Vánoc i Vánoční kluziště. Jde o umělou ekologickou plochou, která je napodobeninou té ledové. Díky tomu si zájemci zabruslí, i když zrovna bude pár stupňů nad nulou. Je však třeba mít nabroušené brusle, což si lze předem zajistit v areálu zimního stadionu. Termíny broušení jsou zatím stanoveny na každé pondělí, a to 29/11, 6/12, 13/12, 20/12, 27/12 vždy od 18.45 do 20 hodin. V případě velkého zájmu je v úvaze přidání dalších termínů: o tom bude více uvedeno na webu zimního stadionu nebo přímo u kluziště ve Stromovce. Zatímco nabroušené ostří je pro Vánoční kluziště samozřejmostí, na tento led určitě nepatří hokejky nebo puky.

  Vánoční kluziště je tím pravým místem pro ty, kteří si chtějí užít především vánoční atmosféru spojenou s pobytem a pohybem na čerstvém vzduchu i třeba s něčím dobrým na zub z tamní kavárny.  Slavnostní otevření se v parku Stromovka uskuteční v sobotu 27. listopadu, kdy se od 10 do 12 hodin bude nejen bruslit, ale také soutěžit o ten nejlepší kostým inspirovaný českými Vánocemi. „Zveme všechny děti i jejich rodiče na slavnostní otevření Vánočního kluziště. Vstup je tedy v kostýmech a s bruslemi. A na ty nejlepší čeká odměna,“ lákala organizátorka programu Nikola Soukupová z Technických služeb Humpolec. Zájemci se pak mohou těšit ještě na dvě akce s hokejisty TJ Jiskra: ve středu 8. a 22. prosince vždy od 17 do 18.30 hodin. Více informací, včetně otevírací doby kluziště, je uvedeno na straně 14 a také v kalendáři akcí na konci Radničních listů.

  Na zimní stadion

  V plném provozu je a bude také zimní stadion. Každou sobotu od 9.45 se zde koná škola bruslení pro děti od 4 let vedená trenéry TJ Jiskra Humpolec. Každé úterý je pak bruslení seniorů (s výjimkou 28. prosince), které začíná v 10 a končí v 11 hodin. Samozřejmostí je také nabídka veřejného bruslení: aktuální termíny jsou uvedeny na webových stránkách zimního stadionu.

  Program Humpolecké Vánoce na:
  https://www.mesto-humpolec.c…

  Vánoční kluziště ve Stromovce:
  https://www.mesto-humpolec.c…


  Aneta SLAVÍKOVÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 15:32 hodin:
  Vysočinu a Moravu zasype sníh, napadnout může až 25 centimetrů
  Meteorologové vydali výstrahu před vydatným sněžením ve východní části Vysočině. Výstraha platí pro Jihlavu, Telč, Třebíč, Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou, Bystřici nad Pernštejnem, Nové Město na Moravě, Havlíčkův Brod a Chotěboř a to ve čtvrtek 9. prosince od pěti hodin ráno až do pátku 10. prosince do tří hodin ráno.
 • Vydáno dnes v 14:34 hodin:
  V Česku ubývá krevní plazmy; může to mít nepříznivé dopady na zdraví ohrožených
  Česko patří v Evropě k zemím, kde lidé darují nejvíce krevní plazmy nemocnicím i soukromým společnostem. Z krevní plazmy se získávají medikamenty pomáhající při léčbě hemofilie, snížené imunity, popálenin, rakoviny a dalších nemocí. Nyní ale podle společnosti Cara Plasma Česko zaznamenává razantní úbytek dárců.
 • Vydáno dnes v 13:41 hodin:
  Z policejního deníku: zloděj se vloupal do auta; řidič chtěl vyjet z příkopu, tahač s návěsem začal hořet
  Neznámý zloděj vnikl v úterý 7. prosince v podvečerních hodinách vnikl na parkovišti u prodejny potravin v ulici Třebíčská v Náměšti nad Oslavou nezjištěným způsobem do vozidla Škoda Rapid, a ze zadního sedadla ukradl šedý batoh s notebookem, nabíječkou a dalším příslušenstvím. Majiteli věcí vznikla krádeží škoda v celkové výši přesahující 33 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
 • Vydáno ve středu 8.12.2021 :
  Zloděj se pokusil vloupat do stánku v Jihlavě v ulici Na Dolech; policie hledá svědky
  Policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu pokusu o vloupání do stánku v Jihlavě. Hledají muže zachyceného na fotografii, který se v lokalitě pohyboval a mohl by poskytnout informace důležité pro prověřování.
 • Vydáno v úterý 7.12.2021 :
  Z policejního deníku: opilý muž slovně i fyzicky napadal ženu; krádež peněženky; řidič nadýchal téměř 2,5 promile
  Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání dvou trestných činů osmatřicetiletému muži z Havlíčkobrodska, který na začátku listopadu v domě v obci u Havlíčkova Brodu vyhrožoval a fyzicky napadl svoji přítelkyni. Muž jí vyhrožoval ohrožením jejího života a žena z něho měla vážnou obavu. Násilí se stupňovalo, když byl muž pod vlivem alkoholu. Situace vygradovala ve fyzický útok, při kterém ji udeřil opakovaně pěstí do hlavy. Muž poté z domu odešel a na místo byli přivoláni policisté. Zraněné ženě pomohli, podezřelého muže vypátrali a zajistili. Přivolaní záchranáři odvezli ženu do nemocnice, kde byla hospitalizována. Podezřelý muž byl pod vlivem alkoholu, při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu téměř dvě promile alkoholu. Policisté zahájili prověřování, rozhodli o vykázání muže ze společného obydlí. Na základě shromážděných důkazů sdělili osmatřicetiletému muži podezření ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování a přečinu pokusu ublížení na zdraví. Případ řešili ve zkráceném přípravném řízení. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno v úterý 7.12.2021 :
  Dětská vernisáž výstavy betlémů v zámeckých konírnách v Třebíči
  Dětská vernisáž tradiční výstavy betlémů se bude konat v úterý 7. prosince od 16 hodin v zámecké konírně v Třebíči. Staré betlemářství je zastoupeno nejen klasickými stavěcími betlémy, ale i betlémy skříňkovými.
 • Vydáno v úterý 7.12.2021 :
  Největšího plyšového medvěda mají v Pomněnicích u Benešova; váží 70 kilogramů a měří 430 centimetrů
  Pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit sice vystavuje ve své expozici s názvem Zlaté české ručičky obřího čtyřmetrového „medvídka KUKYho“, ale v těchto dnech jeho komisaři zaregistrovali plyšového medvěda ještě většího a hlavně mohutnějšího. Absolutně největšího plyšového medvěda u nás teď mají ve spánkovém studiu v Pomněnicích u Benešova. Držitel nového českého rekordu má na délku 430 cm a váží 70 kg.
 • Vydáno v úterý 7.12.2021 :
  Zlatá neděle nad Pelhřimovem - hlásný či skauti s Betlémským světlem
  Oblíbená Zlatá neděle na radnici se neuskuteční. Nezoufejte však. Pozitivní zprávou je, že ji nahradí jiná akce, která ponese název Zlatá neděle nad Pelhřimovem.
 • Vydáno v úterý 7.12.2021 :
  Centrum primární prevence Vrakbar v Jihlavě oslavilo v listopadu již 24. narozeniny
  To už je ale roků… téměř čtvrtstoletí. Vrakbaru věnovala svůj um a energii už hezká řádka pracovníků a vedoucích, kteří na dobu svého působení stále rádi vzpomínají. A že je na co vzpomínat! Od svého vzniku prošlo středisko vývojem jak v nabídce poskytovaných služeb, tak i zaměřením na cílovou skupinu. Do konce roku 2007 fungovalo Centrum prevence a nízkoprahový klub pro děti a mládež Vrakbar (dále jen NZDM Vrakbar) jako jedno zařízení, které svou činnost zaměřovalo na tři hlavní oblasti:
 • Vydáno v pondělí 6.12.2021 :
  Ve Žďáře nad Sázavou si budou moci lidé ve čtvrtek nakoupit na farmářském trhu
  Na náměstí Republiky ve Žďáře nad Sázavou se ve čtvrtek 9. prosince v době od 8 do 18 hodin bude konat zimní předvánoční trh, označený jako farmářský.
 • Vydáno v pondělí 6.12.2021 :
  Už 35 let zásobuje 3. výrobní blok Dukovan domácnosti bezemisní elektřinou z jádra
  Přesně před 35 lety dosáhli poprvé energetici Jaderné elektrárny Dukovany 100% výkonu na třetím výrobním bloku. Tímto okamžikem došlo k posílení stability energetické soustavy o další bezemisní zdroj elektřiny s výkonem 440 MW, který byl v průběhu dalšího provozu postupně zvýšen až na současných 510 MW. K dnešnímu dni dodal blok do sítě 116 724 977 MWh čisté elektrické energie, která by pokryla současnou spotřebu všech českých domácností na 7 let.
 • Vydáno v pondělí 6.12.2021 :
  Jihlavská galerie zve zájemce na Příběhy ze sklepa Marie Komarove
  Autorka Maria Komarova, jejíž výstava Performance probíhá v Oblastní galerii Vysočiny v Komenského ulici 10 v Jihlavě ve zvukové galerii IGLOO, zve zájemce na Příběhy ze sklepa a to v pátek 10. prosince od 17.30 hodin.
 • Vydáno v pondělí 6.12.2021 :
  Zaměstnancům nemocnice v Havlíčkově Brodě pomáhá umělá inteligence
  Nemocnice Havlíčkův Brod se podílí na projektu umělé inteligence s využíváním aplikace personální práce, především v oblasti psychodiagnostiky. Aplikace je uživatelsky velmi přívětivá a doplňuje osobní úhel pohledu. Tuto aplikaci zavádí psycholog nemocnice Mgr. Jiří František Průža.
 • Vydáno v pondělí 6.12.2021 :
  Z policejního deníku: zloděj napáchal škodu za sto tisíc; opilý agresivní muž skončil na záchytce
  Neznámý zloděj se vloupal v noci z pátku 3. prosince na sobotu. do provozovny v ulici Humpolecká v Havlíčkově Brodě, čímž způsobil škodu za více než sto tisíc korun. Pachatel se vloupal do budovy a na chodbě rozbil vybavení a následně ukradl finanční hotovost, cigarety a poškodil prodejní automat na tabákové výrobky. Policisté po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno v neděli 5.12.2021 :
  Kapři zažívají před Vánoci neskutečné utrpení, táborská zoo podpořila iniciativu, která to chce změnit
  Vánoce nejsou pro všechny živé tvory svátky klidu a míru, pro některé tyto zimní dny představují neskutečné utrpení končící dlouhým a bolestivým umíráním. Máme na mysli kapry, které se na vánočním stole stále objevují u většiny rodin. Bohužel jejich cesta na sváteční tabuli je plná bolesti, zranění a krve. Ochránci přírody ze skupiny Compassion in World Farming (CIWF) nyní připravili otevřený dopis budoucímu ministrovi zemědělství, aby toto týrání kaprů zakázal. Táborská zoologická zahrada tuto iniciativu podporuje a vítá.
 • Vydáno v neděli 5.12.2021 :
  V Domě Gustava Mahlera v Jihlavě vystaví svá díla Soňa Jurkovičová a Lenka Klofáčová Pavézková
  Vernisáž společné výstavy autorek Soni Jurkovičové a Lenky Klofáčové Pavézkové - Hranice se uskuteční v pondělí 6. prosince v 17 hodin v Domě Gustava Mahlera v Jihlavě. Úvodní slovo k výstavě pronese akademická malířka Irena Wagnerová, o hudební doprovod se postará kapela Smečka.
 • Vydáno v neděli 5.12.2021 :
  Z policejního deníku: zloděj ukradl dřevo za 150 tisíc; vandal poškodil auto; muž fyzicky napadl přítelkyni
  Vytěženou smrkovou kulatinu o délkách pěti metrů v celkovém množství sedmdesát metrů krychlových ukradl neznámý zloděj v době od středečního poledne 1. prosince do čtvrtečního odpoledne v místní části Příjemky u Chotěboře na Havlíčkobrodsku. Škoda se pohybuje okolo 150 tisíc korun. Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
 • Vydáno v neděli 5.12.2021 :
  Meteorologové varují před náledím, tvořit se bude na celé Vysočině
  Meteorologové vydali varování před náledím, které by se mělo vyskytovat v neděli 5. prosince od 18 hodin do pondělí 6. prosince do osmi hodin ráno po celé Vysočině. Při poklesu teplot pod bod mrazu se bude lokálně vytvářet náledí nebo zmrazky.
 • Vydáno v sobotu 4.12.2021 :
  Výprava po historických památkách Austrálie, Thajska a Kambodže v jihlavském muzeu
  Přednáška Davida Zimoly s názvem Výprava po historických památkách Austrálie, Thajska a Kambodže se v Malovaném sále v muzeu v Jihlavě uskuteční v úterý 7. prosince od 17 hodin. Uvedla to mluvčí jihlavského muzea Dana Oberreiterová.
 • Vydáno v pátek 3.12.2021 :
  Filmový klub v Jihlavě uvede islandský snímek Ada
  Filmový klub v Jihlavě uvede v pondělí 6. prosince od 19.30 hodin v kině Dukla snímek Ada. Bezdětný manželský pár Maria a Ingvar žije na samotě v drsné islandské přírodě, kde o sněhové vánice, nekonečné mlhy a během polárního dne i o nezapadající Slunce není nouze. Starají se o svou farmu, domácnost, tvrdě pracují, avšak příliš toho spolu nenamluví. Možná jednou zapůsobí tajemné magické síly a darují jim to, o čem doposud jen snili - rodičovství. Zvláštní minimalistický film s hororovými, dramatickými a poetickými prvky, v neposlední řadě i s humorem, jak jinak než seversky absurdním.
Další články vydané ve dnech 23. 11. 2021 - 8. 12. 2021:
1. 12. 2021:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2021) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
10. 11. 2021 - Jak se bránit proti kletbám či proti rodinnému prokletí?

7. 11. 2021 - Proč jsou levicové, ekologické či medicinské ideologie heresí proti Bohu?

23. 10. 2021 - Jsme v ohrožení demokratických základů systému: Parlament tedy jednat musí!

3. 10. 2021 - O léčitelství, homeopatii a alternativní medicíně z křesťanského pohledu

23. 9. 2021 - Jdete letos do volební komise? Pak si tam ofoťte výsledky – máte na to právo!

7. 9. 2021 - Staří alchymisté věděli, že na začátku i konce Díla je… …rtuť!

5. 9. 2021 - Mariánské léto: Čas nejvhodnější ke sběru bylin a k výrobě tinktur!

16. 8. 2021 - Zatímco… aneb krátká úvaha o demokracii.

18. 7. 2021 - Významný italský soudce a právník: Papež Benedikt nikdy neabdikoval – Bergoglio je jen kardinál oblečený v bílém!

17. 7. 2021 - Může křesťan odmítnout z náboženských důvodů očkování současnými vakcínami? Může!


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...