Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2022), vychází již 9396 dnů

Dnes je sobota 2. červenec
(19. červen církevního kalendáře iuliánského)
• 2022 rok křesťanského letopočtu
• 7511 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 2. 7.:
Pátek po neděli páté po Svatém Duchu Navštívení Panny Marie
 • 22.5.2022:
  Z policejního deníku: žena přišla jedním klikem o čtrnáct tisíc korun; vandal posprejoval dveře do sklepa; opilý muž budil pohoršení
  Obětí podvodníka se stala žena z Pelhřimovska, které byl zaslán ve čtvrtek 19. května email s výzvou k zaplacení celní daně ve výši osmdesáti korun za doručovaný balíček. V elektronické poště se nacházel odkaz na okamžitou platbu. Žena klikla na odkaz a byla přesměrována na nezajištěné internetové stránky, kde vyplnila své identifikační údaje a údaje své kreditní karty. Následně poškozené byla stržena částka ve výši téměř čtrnácti tisíc korun za službu, kterou si poškozená neobjednala. Případ oznámila na policii a policisté ho šetří pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Po neznámém pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
  Sprejer poškodil dveře
  Policisté prověřují případ sprejerství, ke kterému došlo v odpoledních hodinách v pátek 20. května v ulici Okružní ve Žďáře nad Sázavou. "Neznámý pachatel poškodil nápisy plastové dveře vedoucí do sklepních prostor v bytovém domě. Svým jednáním majitelům způsobil škodu, která byla předběžně vyčíslena na dva tisíce korun", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a po pachateli pátrají.

  Fyzická napadení
  Ze spáchání dvou trestných činů je podezřelý sedmadvacetiletý muž ze Žďárska, který v sobotu 21. května napadl jiného muže. "Ve večerních hodinách došlo na ulici Nádražní ve Žďáře nad Sázavou ke konfliktu, který útočník zakončil úderem pěstí do hlavy devětapadesátiletého muže. Po přijetí oznámení začali policisté případ prověřovat. U útočníka policisté provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem, kdy naměřená hodnota činila 1,2 promile alkoholu. Napadený muž utrpěl zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření", uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Sedmadvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání trestných činů pokusu ublížení na zdraví a výtržnictví.

  Muž vzbudil veřejné pohoršení
  Policisté vyjížděli v sobotu 21. května po dvacáté hodině do ulice Nové Město ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku, kde se měl pohybovat muž, který svým chováním budil veřejné pohoršení. "Po příjezdu na místo policisté zjistili, že muž ležel na zemi před restaurací z důvodu své opilosti a pokřikoval na kolemjdoucí. Policisté muže na místě události ztotožnili a zjistili, že se jedná o dvaatřicetiletého občana z Havlíčkobrodska. V rámci kontroly s ním provedli zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, která byla pozitivní a dosahovala hodnoty 2,79 promile alkoholu", uvedla Michaela Lébrová. Policisté ho zajistili a odvezli na záchytku k vystřízlivění. Policisté celý případ zadokumentovali a muž je podezřelý z přestupku proti veřejnému pořádku.

  Řídil v době zákazu a pod vlivem alkoholu
  Policisté kontrolovali v sobotu 21. května vozidlo, jehož řidič byl pod vlivem alkoholu. Osobní automobil Škoda zastavila policejní hlídka kolem půl druhé v noci v obci Šebkovice na Třebíčsku. "V rámci silniční kontroly policisté u šestadvacetiletého muže provedli dechovou zkoušku, jejíž naměřená hodnota činila 0,69 promile alkoholu v dechu. Opakované zkoušky vykazovaly obdobné hodnoty. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil. Provedenou lustrací policisté dále zjistili, že má muž vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, který nabyl právní moci v březnu letošního roku. Řídit automobil by směl až od konce ledna roku 2023. Policisté muži na místě zakázali další jízdu", uvedla mluvčí. Kontrolou osobního vozidla Škoda bylo zjištěno, že vozidlo nemá platnou technickou kontrolu. Policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Muž je dále podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

  Muži usedli za volant, i když mají řízení zakázáno
  Ve čtvrtek 19. května jel v Jihlavě po druhé hodině odpoledne řidič osobního vozidla Volkswagen po silnici na ulici Seifertova. "Automobil zastavila hlídka Celního úřadu kraje Vysočina a provedla kontrolu. Třicetiletý řidič usedl za volant, i když má řízení zakázáno. Muž má totiž od začátku května letošního roku uložený soudem zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Řídit automobil by směl až od listopadu roku 2025", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Případ si převzali na místě kontroly policisté z obvodního oddělení Jihlava. V další jízdě již řidič nesměl pokračovat. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

  Ze spáchání trestného činu je také podezřelý dvaačtyřicetiletý muž, který řídil na silnici I/38 vozidlo, i když to má zakázáno. "V pátek 20. května jel krátce před půl jednou odpoledne s osobním vozidlem Peugeot po dálničním přivaděči mezi sjezdy na ulici Jiráskova a na ulici Vrchlického v Jihlavě. Při kontrole řidiče policisté zjistili, že má od konce března letošního roku na základě rozhodnutí městského úřadu vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Policisté muži další jízdu zakázali", uvedla dále mluvčí. Řidiči sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.
  Eva ŠINKOVSKÁ
  Vyhledávání v článcích Regionalistu:

  Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

  Další zprávy:
 • Vydáno dnes v 11:40 hodin:
  Ze zámku ve Velkém Meziříčí: sbírka starých tisků
  Jak již bylo několikrát zmíněno, do muzejních sbírek nepatří pouze exponáty, které vidí návštěvníci vystavené v expozicích, ale další tisíce větších či menších předmětů uložených v depozitářích. Doslova poklady pak můžeme nalézt například v muzejní knihovně, která kromě odborné či regionální literatury uchovává také soubor starých tisků.
 • Vydáno v pátek 1.7.2022 :
  Návštěvnost Zoo Jihlava za první pololetí je skvělá!
  Jihlavská zoo se raduje z výborné návštěvnosti. Za první půlrok letošního roku ji navštívilo necelých 150.000 lidí. Tím navazuje na dosavadní skvělou návštěvnost z roku 2021, kdy byla v rámci celé ČR na 12. místě podle hodnocení institutu Czech Tourism.
 • Vydáno v pátek 1.7.2022 :
  Z policejního deníku: vandal poničil auto; řidiči pod vlivem alkoholu
  Neznámý vandal ve čtvrtek 30. června v nočních hodinách v ulici Riegrova v Jihlavě u zaparkovaného osobního auta Audi A3 poškrábal lak, okno a dále promáčkl dveře vozidla, čímž majiteli způsobil škodu kolem devíti tisíc korun. Policisté případ prošetřují jako přestupek proti majetku a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v pátek 1.7.2022 :
  Policisté na Vysočině pomocí dronu zkontrolovali 919 vozidel a odhalili 206 přestupků
  Při dopravně bezpečnostní akci ve čtvrtek 30. června, kdy policistům na Vysočině v odpoledních hodinách poskytla podporu také Letecká služba Policie České republiky nasazením bezpilotního dronu, bylo zkontrolováno 919 vozidel a zjištěno 206 dopravních přestupků. Celkem 203 přestupků policisté vyřešili uložením pokuty v příkazním řízení a tři přestupky jsme zadokumentovali a budou odevzdány do správního řízení.
 • Vydáno v pátek 1.7.2022 :
  Silnice I/37 mezi Ostrovem nad Oslavou a Křižanovem je již průjezdná
  silnice I/37 mezi Ostrovem nad Oslavou včetně průtahu a Křižanovem na Žďársku byl v pátek 1. července jako celek uveden do provozu v režimu předčasného užívání stavby. Uvedl to Martin Buček z komunikačního týmu Ředitelství silnic a dálnic.
 • Vydáno v pátek 1.7.2022 :
  V ulicích Bratří Čapků a Seifertova v Jihlavě začnou v červenci opravy
  V Jihlavě se chystá oprava dalších dvou frekventovaných ulic. Ještě o prázdninách se začne s rekonstrukcí částí ulic Bratří Čapků - od ulice Seifertova po ulici Žižkova a od ulice Seifertova po ulici Telečská. V obou úsecích opraví dělníci starou kanalizaci a vodovod. Kromě rekonstrukce stávajícího systému je v plánu i vybudování nové dešťové kanalizace.
 • Vydáno v pátek 1.7.2022 :
  Rorýsovníky pomohou omezit ničení hnízd
  Právě teď, v letních měsících, můžeme pozorovat a slyšet na několika lokalitách ve Velkém Meziříčí rorýse. Konkrétně se jedná o sídliště Čechovy sady, sídliště na Hliništích a sídliště Bezděkov a mnoho dalších. Abychom mohli rorýse pozorovat, musíme většino zvednout svůj zrak k nebi, protože rorýs patří mezi živočichy trávící většinu času ve vzduchu.
 • Vydáno v pátek 1.7.2022 :
  Policisté na dálnici D1 zadrželi migranty z Turecka, muži přijeli v dodávce z Maďarska
  Devět migrantů z Turecka zadrželi v úterý 28. června půl hodiny po poledni policisté z dálničního oddělení Velký Beranov. Policejní hlídka se snažila zastavit k provedení silniční kontroly vozidlo Mercedes Vito Tourer se slovenskou registrační značkou. Vozidlo odmítlo na pokyn hlídky zastavit. Nakonec ho zastavila hlídka na dálničním odpočívadle na 111. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Na místo byly vyslány další nejbližší policejní hlídky, protože existovalo důvodné podezření, že ve vozidle cestuje vyšší počet osob a mohlo by se jednat o migranty. Při prvotní kontrole policisté zjistili, že vozidlo řídí osmapadesátiletý státní příslušník Turecka a ve vozidle cestuje dalších devět mužů, kteří hlídce nepředložili žádné doklady, které by je opravňovaly k pobytu na území České republiky. Podle prvotního šetření na místě policisté zjistili, že se zřejmě jedná o státní příslušníky Turecka,
 • Vydáno ve čtvrtek 30.6.2022 :
  V řece v Ledči nad Sázavou utonul muž
  V řece Sázavě v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku se v noci na středu 29. června utopil muž. Policejní potápěči našli tělo asi v 6.30 hodin ráno.
 • Vydáno ve čtvrtek 30.6.2022 :
  O letních prázdninách pozor na změny ordinačních hodin v jihlavské nemocnici
  V červenci a srpnu dochází ke změnám ordinačních hodin ambulancí jihlavské nemocnice. Některé odborné poradny přes léto přeruší provoz úplně, jiné omezí.
 • Vydáno ve čtvrtek 30.6.2022 :
  Na radniční věži v Jihlavě odbíjí cimbál!
  Věděli jste, že úplně nahoře ve věži jihlavské radnice je cimbál? Strunný nástroj cimbál byste tam však hledali marně. Tento je totiž mísovitý zvon, který rozeznívá kladívko bijící do jeho boků a je příbuzný spíše se zvonkohrou.
 • Vydáno ve čtvrtek 30.6.2022 :
  Z policejního deníku: zloděj ukradl ze sklepa jízdní kolo; krádež nářadí na chatě
  Neznámý zloděj ukradl ve středu 29. června v době od ranních hodin do odpoledních hodin včerejšího dne jízdní kolo značky Superior ze sklepní kóje v bytovém domě v ulici Divišova v Třebíči. Majiteli vznikla škoda kolem čtyř tisíc korun. Policisté případ šetří jako přestupek proti majetku. Po pachateli a odcizeném jízdním kole pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno ve čtvrtek 30.6.2022 :
  Farmářský trh v Novém Městě na Moravě nabídne tentokrát i exotické ovoce
  Farmářský trh, který se bude konat v sobotu 2. července v parku na Vratislavově náměstí v Novém Městě na Moravě od 8 do 12 hodin, nabídne tentokrát i exotické ovoce.
 • Vydáno ve čtvrtek 30.6.2022 :
  Dukovany čeká „horké“ léto; návštěvníkům nabídnou příjemný zážitek ve stínu elektrárny
  První česká jaderná elektrárna v Dukovanech se na prázdniny připravuje na návštěvu tisíců návštěvníků. Vedle návštěvy výstavní expozice Infocentra energetici navíc připravili speciální prohlídky pro malé skupiny návštěvníků do přísně střeženého areálu, které se budou konat vždy od pátku do neděle v odpoledním čase. Zájemci o účast na těchto speciálních exkurzích se musí předem zaregistrovat.
 • Vydáno ve středu 29.6.2022 :
  Výstava historických pokojíčků, domečků i kuchyněk pro panenky v Schumpeterově domě v Třešti
  Výstava s titulem Svět v malém bude zahájena v pátek 1. července v Schumpeterově domě v muzeu v Třešti. Expozice představí historické pokojíčky a domečky pro panenky.
 • Vydáno ve středu 29.6.2022 :
  Policisté hledají svědky nehody na dálnici D1, při které tahač s návěsem srazil motorkáře a pokračoval v jízdě dál
  Policisté žádají svědky nehody, která se stala v úterý 28. června asi v 18 hodin na dálnici D1 na 145. kilometru ve Velkém Meziříčí ve směru na Brno. Motorkáři, který jel po dálnici, měl náhle vjet přímo do jízdní dráhy blíže nezjištěný řidič jedoucí v pravém jízdním pruhu s jízdní soupravou ve složení tahač návěsů a návěs. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
 • Vydáno ve středu 29.6.2022 :
  Z policejního deníku: krádež jízdního kola; zloděj ukradl z auta peněženku s penězi i platební kartou, policisté apelují - nenechávejte cenné věci v autě
  Neznámý pachatel ukradl v době od pondělí 27. června do úterních brzkých ranních hodin ze sklepní kóje bytového domu v ulici Zahradníčkova v Třebíči jízdní kolo. Způsobená škoda je přes patnáct tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, případ prověřují a po pachateli a odcizeném kole pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
 • Vydáno v úterý 28.6.2022 :
  Pořadatelé Zámecké slavnosti v Novém Městě na Moravě uvítají návštěvníky v klobouku
  Zámecká slavnost opanuje v pátek 1. července nádvoří Horácké galerie v Novém Městě na Moravě. Už od 18 hodin bude na Vratislavově náměstí pro dobrou náladu hrát dechový soubor základní umělecké školy Jana Štursy a své umění předvedou i mažoretky z domu dětí a mládeže.
 • Vydáno v úterý 28.6.2022 :
  Policisté o prázdninách dohlédnou na řidiče, cyklisty i chodce; uzavření sjezdu z D1 na exitu 112 od Prahy i Brna směr Jihlava od 5. červencce
  Pro nadcházející období konce letošního školního roku a začátku letních dvouměsíčních prázdnin byla v Kraji Vysočina vyhlášena série dopravně bezpečnostních akcí, které budou zahájeny ve čtvrtek 30. června. Poté budou policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina v průběhu nadcházejícího víkendu, tedy v pátek, v sobotu i v neděli, v akci pokračovat a svoji pozornost také v rámci běžného výkonu služby zaměří na kontrolu všech účastníků silničního provozu ve snaze ovlivnit nekázeň účastníků silničního provozu a snížit počet dopravních nehod na silnicích našeho kraje. Dopravně bezpečnostní akce s různým zaměřením pak budou postupně pokračovat také po celé letní prázdniny.
 • Vydáno v úterý 28.6.2022 :
  Policisté objasnili sérii krádeží, pachatelé se zaměřili na akumulátory
  Policisté dopadli skupinku mužů, kteří se na Třebíčsku dopouštěli krádeží. Zaměřili se zejména na bývalé hospodářské objekty, odkud si odváželi akumulátory, nářadí a naftu. Rukama jim prošly více než tři tuny materiálu. Do krádeží bylo zapojeno celkem sedm mužů, všichni ve věku kolem dvacet let. U tří z nich se jedná o trestnou činnost, zbývající čtyři se zapojili do krádeže v jednom případě a vzhledem k nízké škodě se u nich jedná o přestupek.
Další články vydané ve dnech 17. 6. 2022 - 2. 7. 2022:


zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2022) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v PočátkáchPěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...