Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2024), vychází již 10053 dnů

Dnes je pátek 19. duben
(6. duben církevního kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 19. 4.:
Pondělí po druhé neděli Velikonoční
  • 9.8.2022:
    Nemocnice Pelhřimov disponuje nejmodernější a nejrychlejší hybridní gamakamerou SPECT/CT
    Moderně vybavené pracoviště oddělení nukleární medicíny (ONM) pelhřimovské nemocnice disponuje špičkovými technologiemi zobrazování konvenční nukleární medicíny. Výhodou těchto technologií je neinvazivnost, účinnost a absence vedlejších účinků. Nejnověji se oddělení může pochlubit nejmodernější a nejrychlejší hybridní gamakamerou SPECT/CT, která mimo jiné umožňuje celotělová 3D vyšetření. Před nedávnem bylo na oddělení rozšířeno spektrum vyšetření srdce i o stanovení stupně zavápnění srdečních tepen. Oddělení navíc umožňuje konzultace pacientů pro vyšetření PET/CT v Proton Therapy Center Praha. O pacientech, výhodách hybridního zobrazení a rozvoji oddělení, ale také o adaptaci oddělení v době covidové jsme hovořili s primářem ONM Nemocnice Pelhřimov, uznávaným specialistou a zástupcem České republiky v Evropské asociaci nukleární medicíny MUDr. Ing. Milanem Šimánkem, Ph.D.
    V současné době lze pomocí zobrazovacích metod v nukleární medicíně vyšetřit v podstatě každou strukturu v lidském těle, její tvarové změny nebo funkce. Kolik zdravotních výkonů je ročně na oddělení vykonáno a jsou pacienti ONM specifičtí?

    Ročně provedeme zhruba sedm tisíc výkonů u dvou a půl tisíce pacientů. Každé vyšetření je ojedinělé, specifické, má svoji přípravu a průběh. Škála našich metod a výkonů je široká, zaměřujeme se ale hlavně na vyšetření pro každodenní rutinní praxi v naší nemocnici. Mezi naše pacienty se řadí především lidé s kardiovaskulárními problémy, dušností, s poruchami ledvin, se zánětlivými onemocněními, s nejrůznějšími bolestmi ve skeletu a kloubech. Dále jsou to lidé po operacích, ortopedických zákrocích, či s onkologickými diagnózami. Další skupina pacientů jsou lidé s neurologickými problémy, urologickými potížemi a z řady dalších speciálních oborů, které se týkají např. poruch štítné žlázy.

    Spádová oblast Nemocnice Pelhřimov je přibližně 75 tisíc obyvatel. Díky velmi dobrému přístrojovému vybavení dojíždějí na nukleární vyšetření i pacienti z okolních regionů.

    Například v neurologii se jedná o případy detekce Parkinsonovy choroby, kdy k nám na speciální diagnostický test přijíždějí pacienti z Benešovska, Táborska, Jindřichohradecka a samozřejmě Pelhřimovska. Z Jihlavska přicházejí pacienti na vyšetření srdce a plic. Dlouhodobou spolupráci máme s Nemocnicí v Jindřichově Hradci, kde vedle diagnostiky plicních embolií spolupracujeme již 20 let v radiačně navigované chirurgii. Specializujeme se mimo jiné na detekci sentinelových uzlin zejména u nádoru prsu a u melanomů, která umožňuje šetrný, ale vysoce účinný operační výkon. Na našem pracovišti pacienty před operací připravíme a naši technici následně jezdí přímo do jindřichohradecké nemocnice, kde se podílejí na operačních zákrocích.

    Nejnovějším a nejmodernějším přírůstkem oddělení je tříhlavá hybridní gamakamera SPECT/CT. Jaké patologické stavy dokáže odhalit a v čem spočívají výhody zařízení?

    Pro nukleární medicínu se jedná o univerzální přístroj, který dokáže v podstatě realizovat všechna vyšetření napříč naším oborem. Tato kamera je v porovnání s jinými systémy nesmírně rychlá, čímž výrazně zkracuje dobu vyšetření pro pacienty a umožňuje tak vyšetřit větší část těla, než jsme byli schopni provádět. V této chvíli se na nové gamakameře zaměřujeme na celotělová 3D hybridní vyšetření kostí, a to z důvodů onkologických komplikací, ortopedických potíží a neurologických problémů zejména v oblasti zad a velkých kloubů. Druhá velká skupina pacientů, kterou na tomto přístroji vyšetřujeme, jsou kardiologičtí pacienti v rámci diagnostiky ischemické choroby srdeční a případně k určení rozsahu poškození myokardu po předchozích infarktech.

    K poskytování diagnostických výkonů jsou určené i další zobrazovací systémy Vašeho oddělení.

    Disponujeme dalšími gamakamerami, kdy jedna je vybavena CT přístrojem staršího typu. Právě tato kamera nám ale v roce 2013 umožnila vstoupit do konvenční nukleární medicíny 21. století právě s možností hybridního tedy funkčně – morfologického zobrazení. Získali jsme silný nástroj na současné hodnocení funkce i vzhledu vyšetřovaných orgánů, který nám v covidovém období umožnil rychlé a přesné posuzování pacienta z hlediska nejzávažnějších komplikací infekce Covid 19 - plicních embolizací a plicních zánětů. Díky této gamakameře jsme se stali velmi potřebným úsekem při cestě pacienta k optimální a efektivní léčbě, pokud u něj bylo diagnostikováno onemocnění covid-19.

    Další gamakamera je sice starší, nicméně je určena pro velmi šetrné vyšetření ledvin. Jedná se o tzv. planární – tedy 2D kameru, která se pohybuje v jednom směru a zobrazuje dynamické jevy v lidském těle. Posledním velkým přístrojem na našem oddělení je specializovaná kardiologická kamera. Mezi menší přístroje, které ale mají poměrně velký důsledek pro diagnostiku, patří gamasonda, která pomáhá přímo při operačních zákrocích odhalovat postižení lymfatických uzlin, zejména při nádoru prsu nebo při melanomech kůže.

    Pane primáři, Vaše oddělení se stalo již na počátku koronavirové pandemie nedílnou součástí nemocnice v péči o covid pozitivní pacienty. Jak se oddělení tehdy přizpůsobilo nové situaci?

    Adaptace byla poměrně rychlá. Byli jsme napojeni na evropské struktury a díky tomu, že jsem zástupce ČR v Evropské asociaci nukleární medicíny - European Association of Nuclear Medicine, jsme měli možnost ihned komunikovat s kolegy ze zahraničí, zejména z Itálie, o nutnosti změn v práci našich oddělení. Velmi užitečnou platformu pro oborovou diskuzi pak vytvořila i Česká společnost nukleární medicíny. Adaptace na vysoké ohrožení personálu infekcí Covid zahrnovala všechny části práce s pacientem na oddělení. Od jeho příjmu, přípravy, provádění vyšetření i propouštění, včetně vlastní interpretace nálezů. Celý personál se musel, kvůli velmi těsnému kontaktu s pacienty, dostatečně chránit. Byli jsme v podstatě nuceni zrušit některá vysoce riziková vyšetření z pohledu přenosu infekce jako např. ergometrické zátěže srdce, které jsme nahradili farmakologickými zátěžemi. Dříve důležité ventilační vyšetření plic jsme nahradili hybridním zobrazením plic SPECT/CT.

    Vývoj nové přístrojové techniky v nukleární medicíně se nezastavil a roste i potřeba ještě podrobnějších vyšetření pomocí takzvané pozitronové emisní tomografie. Je do budoucna reálné, aby byli pacienti vyšetřováni díky ojedinělé třímodalitní hybridní kameře SPECT/PET/CT přímo v Pelhřimově a nemuseli za vyšetřením dojíždět do vzdálenějších center?

    Myslím si, že máme velmi realistické cíle, podložené racionálními argumenty. Diagnostika pomocí tzv. pozitronové emisní tomografie (PET) je jakousi vyšší formou metod naší konvenční nukleární medicíny, kterou zde již od roku 1976 provozujeme. Je tomu přizpůsobena z hlediska nosičů radiofarmak a přístrojů, které jsou trochu jinak zkonstruované, než jsou např. konvenční gamakamery, ale princip zůstává stejný. Jedná se o princip značkovače, kdy podáváme určitou označenou molekulu do organizmu a ta má za úkol zjistit konkrétní typ poškození. Nejčastěji se v PET vyšetřeních používá označené molekuly cukru, které nám ukazují rozsah metabolických změn v organismu. Ty jsou často spojeny s nádorovým onemocněním nebo se zánětlivým onemocněním. Jiným příkladem je specifická molekula pro karcinom prostaty, která dokáže odhalit postižení lymfatického systému nebo i vzdálených orgánů, což je nemožné pro klasické metody typu magnetická rezonance nebo CT. Tato informace následně umožní efektivní cílenou léčbu. PET vyšetřením se věnuji již 6 let na Protonovém centru Praha, jsem i koordinátorem několika kurzů hybridního zobrazení na Institutu pro další vzdělávání lékařů a tak je pro nás v Pelhřimově tato náročná metodika bez problémů zvládnutelná. Jediné, co zbývá, je přístroj - v našem případě by byl optimální právě Vámi zmiňovaný víceúčelový SPECT/CT/PET systém, který by zároveň efektivně pokryl stávající metody konvenční nukleární medicíny a umožnil vyšetření i v oblasti PET. Do nedávné doby existovaly pouze velkokapacitní PET skenery, které byly instalovány v krajských onkologických centrech. Což bylo logické z hlediska nákladů, které jsou s přístrojem spojeny a s počtem pacientů, které musí přístroj denně obsloužit tak, aby byla jeho efektivita ve zdravotním systému dostatečně velká. Nicméně doba se mění, na jedné straně dynamické změny v dostupnosti a inovacích přístrojové techniky a nových značkovačů- radiofarmak, na straně druhé trpí některá krajská centra nedostatkem personálu a nestačí uspokojovat požadavky regionů. Aktuálně tedy PET technologie směřují i do těch regionálních center, která mají dostatečně kvalifikovaný personál. To bude zřejmě fenomén i v dalších oborech, kdy nebudou odcházet odborníci z regionů za přístroji do center, ale přístroje budou směřovat i do regionů, kde je budou schopni efektivně využívat.

    Pořízení tohoto zobrazovacího přístroje patří mezi aktuální plány oddělení. Jaké máte další záměry, vize do budoucna vzhledem k rozvoji Vašeho oddělení?

    Přeji si, abychom na oddělení úspěšně zrealizovali druhou etapu obnovy přístrojové techniky, a abychom se dostali na úroveň, která je potřebná pro pracoviště našeho rozsahu a účelná pro náš region. Poté se budu moci v klidu dívat na budoucnost oddělení ale i dalších oborů, které jsou na kvalitní diagnostiku navázány – interna, onkologie, neurologie a řada dalších. Jsem rád, že nemocnice bude vybavena i magnetickou rezonancí, kdy budeme spolu s radiodiagnostickým oddělením moci v kombinaci metod – magnetická rezonance a naše SPECT/CT/(PET) podávat validní diagnostické informace pro většinu medicínských oborů v naší nemocnici.
    Alexandra KNAPOVÁ
    Vyhledávání v článcích Regionalistu:

    Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

    Další zprávy:
  • Vydáno dnes v 13:28 hodin:
    Výstava S lilií i bez lilie připomene sté výročí třebíčského skautingu
    U příležitosti stého výročí třebíčského skautingu bude v zámecké konírně v Třebíči ve středu 24. dubna v 17 hodin slavnostně zahájena výstava s titulem S lilií i bez lilie. Na vernisáži vystoupí kapela Lackowdn Project.
  • Vydáno dnes v 11:27 hodin:
    Z policejního deníku: opilý muž poškodil posuvné dveře na nádraží; způsobil nehodu a ujel
    Jednadvacetiletý muž poškodil ve čtvrtek 18. dubna krátce před půl čtvrtou ranní v ulici Chelčického ve Žďáře nad Sázavou vstupní posuvné dveře do haly Českých drah. Muž vysunul dveře z jejich přirozené osy a dveře následně nešly otevřít ani zavřít. Majiteli způsobil škodu,, která bude vyčíslena dodatečně. Vzhledem ke skutečnosti, že byl podezřelý muž přistižen při jednání, policisté ho zajistili. Na místě se podrobil dechové zkoušce, která vykázala hodnotu 1,22 promile alkoholu v dechu. Po provedených úkonech ze strany policie byl propuštěn ze zajištění. Případ policisté nadále šetří. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
  • Vydáno dnes v 11:00 hodin:
    Mladý cizinec zemřel při nehodě u Humpolce na dálnici D1, narazil do zaparkovaného kamionu
    Devatenáctiletý cizinec zemřel ve čtvrtek 18. dubna asi ve 22 hodin u Humpolce na Pelhřimovsku na dálnici D1 na km 88,7 ve směru jízdy na Brno. Uvedla to mluvčí policistů na Vysočině Dana Čírtková.
  • Vydáno ve čtvrtek 18.4.2024 :
    Lipnická poezie, haškovská poetika a hradní pověsti. Nad Lipnicí začne básnit Poesiomat
    Nedaleko hrobu spisovatele Jaroslava Haška, autora humoristického románu Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války, v Lipnici nad Sázavou bude od pátku 19. dubna básnit Poesiomat.
  • Vydáno ve čtvrtek 18.4.2024 :
    Ve Velké Bíteši vysadili lípu svobody; v nedalekém Jáchymově bude otevřen sad s osmatřiceti ovocnými stromy
    Nová lípa svobody jako pokračovatelka symbolu vzniku samostatného Československa – lípy z roku 1919 - byla v první dekádě dubna vysazena na Masarykově náměstí ve Velké Bíteši.
  • Vydáno ve čtvrtek 18.4.2024 :
    Jihlavská nemocnice vybavila sanity moderními vysílačkami
    Celkem dvanáct digitálních vysílaček se nově pořídilo Dopravní zdravotní službě. Ta spadá více než rok pod jihlavskou nemocnici. Sanity převážející pacienty jsou tak připojené do sítě, kterou využívají hasiči a záchranáři. Vybavení stálo více než milion korun.
  • Vydáno ve čtvrtek 18.4.2024 :
    Měření rychlosti v pátek na Vysočině. Přehled vybraných míst měření rychlostních limitů
    Akce s názvem SPEED MARATHON, která je zaměřená na kontrolu dodržování stanovených rychlostních limitů, v pátek 19. dubna proběhne také na Vysočině. Na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu a vlastních vytipovaných rizikových lokalit budou policisté provádět v průběhu celého dne měření rychlosti. Na výběru úseků se nepodíleli jen policisté, ale i samotní občané, kteří měli možnost vybrat úseky, na kterých dopravně bezpečnostní akce proběhne. Konkrétně v našem kraji motoristé sami vybrali silnici I/34 mezi Humpolcem a obcí Rozkoš.
  • Vydáno ve čtvrtek 18.4.2024 :
    Případem napadení psem se zabývají žďárští kriminalisté. V příspěvku, který se objevil na sociální síti, se objevily nepravdivé informace
    Kriminalisté se zabývají případem, kdy pes napadl ženu a způsobil ji velmi vážná zranění. K události došlo v úterý 16. dubna krátce po půl dvanácté v psím útulku ve Žďáře nad Sázavou. Psa, který ženu napadl, do útulku umístili v pondělí strážníci Městské policie Žďár nad Sázavou, protože majitel psa se uvedl do podnapilého stavu a byl policisty převezen k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy. Okolnosti, za kterých v útulku k napadení ze strany psa došlo, jsou předmětem policejního prověřování a v tuto chvíli není možné sdělit žádné bližší informace. Pes je stále umístěný v útulku a řeší se jeho další osud.
  • Vydáno ve čtvrtek 18.4.2024 :
    Z policejního deníku: řídil čtyřkolku i přes zákaz řízení vozidel; chodec po střetu s autem utrpěl zranění
    Policisté kontrolovali ve středu 17. dubna krátce po sedmnácté hodině odpoledne řidiče, který projížděl s motorovou čtyřkolkou z obce Bojiště do Ledče nad Sázavou na Havlíčkobrodsku k čerpací stanici a poté pokračoval v jízdě po silnici II/150 ve směru na Kamennou Lhotu. Policisté provedenou lustrací v informačních systémech zjistili, že dvaadvacetiletý muž má na základě rozsudku okresního soudu Praha - východ uložen trest spočívající v zákazu řízení motorových vozidel všech skupin na dobu osmnácti měsíců s platností do září příštího roku. Navíc při silniční kontrole policisté zjistili, že na vozidle není registrační značka a řidič nepředložil doklad o zákonném pojištění čtyřkolky. Dechová zkouška i test na přítomnost jiných návykových látek byly negativní. Policisté zjištěné přestupky v dopravě zadokumentovali a odevzdají je k řešení správnímu orgánu a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
  • Vydáno ve středu 17.4.2024 :
    Krematorium v Jihlavě bude od pondělí až téměř do konce května uzavřeno, smuteční obřady budou v kapli na hřbitově
    Krematorium v Jihlavě bude od pondělí 22. dubna až do soboty 25. května pro smuteční veřejné obřady uzavřené. Veškeré obřady v tomto období se budou konat v kapli Ústředního hřbitova. Uvedl to mluvčí Služeb města Jihlavy s.r.o., které pohřebnictví provozují, Martin Málek.
  • Vydáno ve středu 17.4.2024 :
    Krásu ručního zvonění technologie nenahradí, říká Vladimír Kalina
    „Byl zvoníkem z povolání a měl jen jedno jediné přání...," zpívá se v jedné známé písni. Každý kostel měl svého zvoníka. Dnes toto řemeslo nebo spíše umění mizí. Všude přítomná elektronika vyhání zvoníky z věží. Ovšem krásu ručního zvonění nahradit nejde, a tak alespoň párkrát do roka zvoníci na věži kostela sv. Mikuláše ve Velkém Meziříčí zvoní. Jedním z nich je i Vladimír Kalina, který začal zvonit už jako chlapec školou povinný. S ním jsme si o zvoničení povídali.
  • Vydáno ve středu 17.4.2024 :
    Kraj Vysočina podpoří dědictví UNESCO, Třebíči, Telči i Žďáru nad Sázavou pošle dotaci
    U příležitosti třicátého výročí zapsání barokního poutního chrámu svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou architekta Jana Blažeje Santiniho - Aichla na Seznam světového dědictví UNESCO, přispěje Kraj Vysočina městu částku 350 tisíc korun.
  • Vydáno ve středu 17.4.2024 :
    U cyklostezky na Žďársku ležely v lese granáty z II. světové války
    Podezřelé předměty byly nalezeny v lese poblíž cyklostezky mezi Sázavou a Českým Mlýnem na Žďársku v úterý 16. dubna krátce po čtrnácté hodině. Pyrotechnik z Pyrotechnické služby Policie České republiky po prohlídce nálezu určil, že se jedná o dva granáty pocházející z období II. světové války ráže 7,5 centimetrů a převzal si je k bezpečnému zneškodnění. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
  • Vydáno ve středu 17.4.2024 :
    Opilá řidička bourala, nadýchala přes dvě promile
    Silně opilá řidička bourala v úterý 16. dubna po půl sedmé hodině ráno na silnici II/351 mezi obcemi Polná a Dobroutov na Jihlavsku. Při nehodě utrpěla lehké zranění, policisté ženě naměřili přes dvě promile alkoholu v dechu.
  • Vydáno ve středu 17.4.2024 :
    Z policejního deníku: vlak narazil do spadlého stromu; řidič od nehody ujel
    V úterý 16. dubna krátce před šestnáctou hodinou přijali policisté oznámení o mimořádné události, která se stala na železniční trati mezi Věžnou a obcí Nedvědice na Žďársku. Na železniční trať spadl suchý kmen dubu. Strojvedoucímu se nepodařilo vlakovou soupravu ubrzdit a přední částí vlak do kmene narazil. V době střetu cestovalo ve vlaku patnáct cestujících. Při nehodě se nikomu nic nestalo a způsobená škoda na vlaku dosáhla sto tisíc korun. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková. (Foto)
  • Vydáno v úterý 16.4.2024 :
    Smrtelná nehoda na věži svatého Jakuba v Jihlavě 16. dubna 1597
    Jedna z dominant Jihlavy, vyšší svatojakubská věž, byla dokončena někdy okolo roku 1300. Od samého počátku své existence sloužila tato svatojakubská věž i světským účelům, především pak k ochraně města před ohněm a nepřáteli. Tato věž kostela svatého Jakuba je vysoká 63 metrů a věžník, který na jejím vrcholu v malém bytě bydlel až do roku 1924, musel několikrát denně vyšlapat 127 schodů.
  • Vydáno v úterý 16.4.2024 :
    Prase Maruška z táborské zoo spořádá, na co přijde
    Nejez jako prase! Kdo z nás takovou výzvu pronesenou obvykle ostrým tónem alespoň jednou ve svém životě neslyšel. Před Maruškou z táborské zoo ale tuhle větu raději ani nevyslovujte, mohla by se urazit. Sice spořádá, na co přijde, ale musí v tom mít ten správný systém. Jablka patří k ovoci, salát a papriky k zelenině. Nedej bože, když se jí něco zatoulá do jiné hromady, jako se to stalo s jablky, která se omylem dostala mezi zeleninu. Maruška se však nenechá rozhodit a sladké ovoce si nechá až na konec.
  • Vydáno v úterý 16.4.2024 :
    Při čelním střetu dvou aut u Luk nad Jihlavou se zranilo pět lidí, zasahoval vrtulník
    Při dopravní nehodě, která se stala v úterý 16. dubna kolem půl desáté ráno na silnici II/404 mezi obcemi Luka nad Jihlavou a Svatoslav, utrpělo zranění pět lidí, včetně dvou dětí.
  • Vydáno v úterý 16.4.2024 :
    Z policejního deníku: zloděj odčerpal 185 litrů nafty z bagru; podvod při prodeji dětské obuvi
    Oznámení o krádeži nafty u obce Čáslavsko na Pacovsku na Pelhřimovsku přijali policisté v pondělí 15. dubna v ranních hodinách. Zloděj odstranil železný kryt a poté poškodil visací zámek zajišťující a chránící palivové víčko nádrže u pracovního stroje. Z nádrže se mu poté podařilo odčerpat motorovou naftu v množství nejméně 185 litrů. Majiteli vznikla krádeží škoda v celkové výši téměř sedm tisíc korun. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
  • Vydáno v pondělí 15.4.2024 :
    V Praze se můžete setkat s autentickou byzantskou tradicí a vytvořit si vlastní ikonu svatého Metoděje
    Vytvořit vlastní ikonu a setkat se s řeckým ikonopiscem diákonem Gabrielem budou mít možnost zájemci o ikonopisecký kurz, který se bude konat od pátku 17. do neděle 19. května v Praze na Strahově, několik kroků od Petřína. Možnost zažít unikátní atmosféru ikonopiseckého kurzu a setkat se s autentickou byzantskou tradicí se v Praze otevírá po několikaleté pauze. Můžete například využít pravidelných spojení mezi Prahou a Jihlavou a zažít akci, která se neopakuje každý den. Tématem semináře bude malba ikony apoštola Slovanů, sv. Metoděje.
Další články vydané ve dnech 4. 4. 2024 - 19. 4. 2024:






zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2024) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v Počátkách



Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...