Nejstarší a nejznámější regionální internetový deník v Česku (zal. roku 1996)...
Každý den čerstvé zprávy a publicistika z Jihlavy a celé Vysočiny (RSS kanál)...

Nejstarší český internetový deník Regionalist.cz (1996-2023), vychází již 9911 dnů

Dnes je středa 29. listopad
(16. listopad církevního kalendáře iuliánského)
• 2023 rok křesťanského letopočtu
• 7512 let od stvoření světa dle křesťanského počítání
Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 29. 11.:
Pondělí po první neděli adventní Sv. Saturnina, mučedníka
  • 29.9.2022:
    Muž a žena jsou obviněni z trestného činu
    Třebíčským kriminalistům se podařilo rychle a hlavně úspěšně zakončit řešení závažného a spletitého případu. Jen těžko pochopitelné je, že podezřelý muž odvezl rodičům roční dítě do jiného kraje, nechal jej u své přítelkyně, místo, kde jsou, tajil a odmítal holčičku vydat. Dítě se policistům podařilo vypátrat, je v pořádku. Podezřelého muže a ženu kriminalisté zadrželi, jsou obviněni ze spáchání trestného činu.
    Minulý týden přijali policisté oznámení od ženy, které nebylo umožněno převzetí dítěte. Na místo vyjeli policisté provést šetření. Zjistili, že žena je blízkou příbuznou dítěte a má jej svěřené do péče na základě rozhodnutí soudu. Z dalšího šetření vyplynulo, že dítě není ani u svých rodičů a nejsou k dispozici informace, kde se holčička aktuálně nachází. Třebíčští kriminalisté začali ve spolupráci s policisty obvodních oddělení okamžitě jednat, zjišťovali okolnosti, které této situaci předcházely, a činili veškeré kroky pro vypátrání dítěte. V krátké době zjistili, že od rodičů odvezl dítě muž, se kterým se znali, kde jsou, ale sami nevěděli. Do spolupráce se zapojili také policisté z Jihočeského kraje. Muže důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu kriminalisté zadrželi a směřoval na policejní oddělení. Precizním prověřováním kriminalisté zjistili, že holčičku má u sebe přítelkyně podezřelého muže a pobývají spolu v ubytovacím zařízení, kam je muž předtím odvezl. Dítě i ženu kriminalisté nalezli. Holčička byla v pořádku, převzala si ji do péče oprávněná osoba. Podezřelou ženu policisté odvezli na oddělení policie k provedení nezbytných úkonů.

    Policejní komisař zahájil trestní stíhání zadrženého muže z Jihočeského kraje a podezřelé ženy z Pardubického kraje. „Čtyřiatřicetiletý muž a třicetiletá žena byli obviněni z přečinu únosu dítěte spáchaného ve spolupachatelství,“ řekla mjr. Mgr. Miluše Vostalová, zástupkyně vedoucího oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl v minulosti již soudně trestán.

    Muž a žena jsou obviněni z toho, že odvezli od rodičů jejich dceru, kterou poté ukryli, a odmítali ji odevzdat oprávněným osobám, prarodičům. Zamezili jim tak opatrování o dítě, které jim bylo svěřené do péče na základě rozhodnutí soudu. Při získání dítěte využil obviněný muž vztahů, které s jeho rodiči měl, své dominance a přesvědčivosti. Když mu dítě svěřili, odvezl jej, rodičům ale neřekl kam.

    Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na tři roky.
    Jana KROUTILOVÁ
    Vyhledávání v článcích Regionalistu:

    Vyhledávat lze jak s diakritikou, tak bez ní. Na velikosti písmen nezáleží.

    Další zprávy:
  • Vydáno v úterý 28.11.2023 :
    Silnice na Vysočině kloužou, problémy mají řidiči i na dálnici D1
    Dopravu na Vysočině komplikuje pozvolný pokles teplot pod bod mrazu, mokré silnice začínají namrzat. Během posledních dvou hodin se v regionu stalo sedmnáct dopravních nehod, uvedli policisté. Nehody se nevyhnuly ani dálnici D1, která je sjízdná pouze se zvýšenou opatrností. Dálnici D1 u Humpolce zablokovala v úterý po 23. hodině zhruba na 90. kilometru v obou směrech srážka několika nákladních aut.
  • Vydáno v úterý 28.11.2023 :
    Respirační nemoci nejvíce trápí lidi na Žďársku a na Jihlavsku
    Krajská hygienická stanice kraje Vysočina (KHSV) eviduje v regionu 1685 nových případů akutních respiračních onemocnění (ARI) v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. Nejvíce nových případů je hlášeno v okrese Žďár nad Sázavou (2104 případů na 100 tisíc obyvatel) a Jihlava (1786 případů na 100 tisíc obyvatel). Nejméně nových případů je stále na Třebíčsku, kde je hlášeno 1356 nových případů na 100 tisíc obyvatel.
  • Vydáno v úterý 28.11.2023 :
    Vesmírný Spolubál v Novém Městě na Moravě uzavře svojí první a poslední dekádu
    Spolubál neziskových organizací Žďárska a Novoměstska již tradičně otevírá plesovou sezónu Nového Města na Moravě. Závěrečný Spolubál, jehož tématem je Vesmír, startuje v sobotu 2. prosince od 19.30 hodin v novoměstském kulturním domě.
  • Vydáno v úterý 28.11.2023 :
    Živý betlém i letos zahájí adventní čas v jihlavské zoo. Dílny, rozsvícení stromečku nebo komentovaná krmení - to a mnohem více návštěvníky čeká v adventním čase.
    Začátek prosince bude i tento rok v jihlavské zoo spojen se začínajícím adventem. Již prvního prosince začneme Vánočními dílnami v centru PodpoVRCH. Za pomoci studentů a pedagogů SOŠ, SOU a ZŠ TŘEŠŤ si můžete vyrobit originální vánoční dekorace. Tvoření bude probíhat ve dvou časech – od 10.00 a 12.00 a potrvá zhruba hodinu a půl. Výsledný produkt si poté odnesete domů. Je nutné si předem rezervovat místo přes náš e-shop, cena je 300 Kč a zahrnuje materiál na tvoření a lektora. Během programu nabízíme rodičům hlídaní dětí.
  • Vydáno v úterý 28.11.2023 :
    Vražedné řádění myslivců má další oběť. Kolik lidí ještě musí přijít o život, než se nebezpečné strýce s puškami podaří zkrotit?
    Nápad vyrazit se začátkem víkendu na ryby přinesl muži z Ostravy smrt. Netušil, že ve stejné lokalitě vyrazili dva myslivci lovit divoká prasata. Bohužel však jeden z nich opojen touhou po krvi nevinného zvířete zastřelil nevinného člověka. Co na tom, že člověk se většinou divokému praseti příliš nepodobá. Hýbalo se to, tak po tom vystřelíme. Logické, ne? V médiích se sice hned objevily zprávy, že v místě se ryby lovit nesmí, protože šlo o slepé rameno Odry sloužící jako rybí přechod. I kdyby to byla pravda, tak to na celé tragédii nic nemění. Na rozdíl od ryb je jisté, že lovit lidi se na daném místě nesmí zcela určitě.
  • Vydáno v úterý 28.11.2023 :
    Unikátní almanach pelhřimovské nemocnice je v prodeji
    Exkluzivní almanach, vydaný k letošní oslavě 120 let Nemocnice Pelhřimov, je v prodeji na pokladně nemocnice. Barevná publikace přináší na 168 stranách unikátní pohled na vývoj nemocnice od jejího založení až po současnost. Cena almanachu je 290,- Kč. Pokladna nemocnice se nachází v přízemí hlavní lůžkové budovy a je otevřena každý všední den od 7:00 do 15:30 hodin. Počet kusů je omezený, rezervace je možná na tel.: 565 355 146.
  • Vydáno v úterý 28.11.2023 :
    Z policejního deníku: do chaty se vloupal vandal; opilý muž skončil na záchytce
    Do chaty u obce Brádlo na Jihlavsku se v pondělí 27. listopadu po půlnoci vloupal neznámý vandal, kterou prohledal, ale nic neukradl. Škoda vznikla majiteli poškozením objektu. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
  • Vydáno v pondělí 27.11.2023 :
    Dobročinný bazar MOCI POMOCI už po druhé pomůže pavlovským zvířátkům
    Předvánoční čas by měl být obdobím klidu, duchovních prožitků a třeba i časem pomoci. Toho se už po páté v řadě drží spolu se svými přáteli sestry Dvořákovy, hlavní organizátorky Charitativního bazaru MOCI POMOCI. Stejně jako loni nákupem oblečení a doplňků v prostorách EA Business hotelu Jihlava v pátek 1. a v sobotu 2. prosince podpoříte živočichy záchranné stanice v Pavlově u Ledče nad Sázavou.
  • Vydáno v pondělí 27.11.2023 :
    Tradiční předvánoční včelařská výstava ve Velké Bíteši nabídne medové speciality i třeba svíčky z včelího vosku
    Předvánoční včelařská výstava se bude konat od čtvrtka 7. prosince do úterý 12. prosince od 9. do 17. hodin ve výstavním sále Klubu kultury na Masarykově náměstí č. 5 ve Velké Bíteši. Návštěvníci si budou moci zakoupit kvalitní med od místních včelařů, včelařskou literaturu, medové pečivo, svíčky z včelího vosku, výrobky z včelích produktů, medovinu a oblíbené 15o medové pivo. Nebudou chybět živé včely v proskleném úlu. Průvodci výstavou se s dětmi mateřských i základních škol i s ostatními návštěvníky podělí o svoje zkušenosti s chovem včel a o zajímavosti z jejich života. Pro praktické včelaře chtějí předvést některé zajímavé včelařské pomůcky i prodávat základní včelařské potřeby.
  • Vydáno v pondělí 27.11.2023 :
    Následná péče je tu stále, ale nově třeba s muzikoterapií či hagioterapií
    Ke konci měsíce listopadu se vám dovolujeme sice něžně, ale důrazně připomenout, že jsme stále tu! Není naší ambicí ohromit vás velkým počtem klientů. Nechceme vás zatěžovat krutým a nemilosrdným osudem některého uživatele naší služby. Rádi bychom na konci měsíce „žlutého listí“, sdělili veřejnosti, co je nového v naší službě, a co do konce roku chystáme.
  • Vydáno v pondělí 27.11.2023 :
    Táborská zoo trénuje důvtip hravých surikat i ostatních zvířat
    Někdy se na první pohled může zdát, že se zvířata chovaná v zoo jen tak válí a celý den nic nedělají. Opak je ale pravdou. Zvířata žijí aktivním životem i ve svých výbězích a ubikacích, čehož jasným příkladem jsou například surikaty. Tyto drobné šelmy chvíli neposedí na jednom místě, neustále něco musí dělat. Návštěvníci je nejčastěji uvidí hloubit důmyslný systém podzemních chodeb, za který by se nestyděli ani projektanti metra.
  • Vydáno v pondělí 27.11.2023 :
    Ladovy Vánoce: lití olova, zdobení perníčků, vůně jitrnic
    Atmosféra tradičních Vánoc provoní v pátek a v sobotu 1.a 2. prosince jihlavský DIOD. Ve vaně bude plout kapr, na stole vonět jitrnice a perníčky, uprostřed svítit stromeček. Akce Ladovy Vánoce je určena všem, kteří milují Vánoce a chtějí nasát tu správnou sváteční atmosféru.
  • Vydáno v pondělí 27.11.2023 :
    Z policejního deníku: zloděj si odnesl různé nářadí; zloděj se vloupal do chaty, nadělal nepořádek a ukradl různé věci
    Policisté prověřují vloupání do objektu v Moravských Budějovicích na Třebíčsku. V době od sobotního odpoledne 25. listopadu do nedělního rána pachatel vnikl do rekonstruovaného domu na ulici Alšova a ukradl různé nářadí. Odnesl si box s ručním nářadím, lasery, aku kladivo, brusku, vrtačky, motorovou pilu, míchadlo a další nářadí, čímž způsobil škodu za více než sedmdesát tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, po zloději a ukradených věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová
  • Vydáno v neděli 26.11.2023 :
    Tradiční flér trh v sobotu v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou nabídne spoustu unikátních výrobků
    Na adventní flér trh plný rukodělných originálů, které mohou obdarované potěšit pod vánočním stromečkem, se mohou zájemci vypravit v sobotu 2. prosince do Domu kultury ve Žďáře nad Sázavou od 9 do 16 hodin.
  • Vydáno v neděli 26.11.2023 :
    Jihlava si k Vánocům nadělí kluziště i vyhlídkové kolo
    Za zvuku koled a v doprovodu obřích loutek andělů se v neděli 3. prosince na Masarykově náměstí v Jihlavě rozsvítí vánoční strom a s ním i jedinečné kruhové kluziště, celá adventní vesnička a ozdoby po celém městě. Odstartuje tím jedna z největších oslav vánočních svátků v kraji, která potrvá až do novoročního ohňostroje.
  • Vydáno v neděli 26.11.2023 :
    Z policejního deníku: zloděj si odnesl nářadí; opilý řidič boural
    Do budovy firmy se v době od čtvrtečního odpoledne 23. listopadu do pátečního rána ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku vloupal neznámý zloděj, který odtud ukradl pracovní nářadí jako, lisovací kleště na trubky, motorovou pilu, vrtačky, úhlové brusky a další elektrické nářadí. Krádeží vznikla škoda za více než sto tisíc korun. Další škodu způsobil pachatel poškozením objektu. Policisté provedli v lokalitě šetření a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci, po pachateli a odcizených věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
  • Vydáno v sobotu 25.11.2023 :
    Vánoční zvyky a tradice a Příběh vánoční ozdoby v Regionálním muzeu ve Žďáře nad Sázavou
    Výstava Vánoční zvyky a tradice bude zahájena v pátek 1. prosince v Moučkově domě a na přilehlém vyzdobeném dvorku ve Žďáře nad Sázavou. Na tvrzi letos na návštěvníky čeká od 1. prosince kreativní program, který malé i velké vtáhne do světa vánočních ozdob.
  • Vydáno v sobotu 25.11.2023 :
    Osobní auto srazilo chodkyni a od nehody ujelo, třebíčští policisté hledají svědky nehody
    Policisté se obracejí na veřejnost se žádostí o svědectví k dopravní nehodě, která se stala v pátek 24. listopadu zhruba dvě minuty po patnácté hodině v Třebíči na místní komunikaci na ulici Znojemská v prostoru čtyřramenné křižovatky s ulicemi Družstevní a ulice Kubišova.
  • Vydáno v pátek 24.11.2023 :
    Výstava v nemocnici v Novém Městě na Moravě připomíná čas duchovního rozjímání
    Nadcházející advent a blížící se svátky vánoční nejsou jen o hektickém nakupování dárků, pečení, shánění toho nejkrásnějšího stromečku a dalších věcí, s nimiž máme poslední dobou čím dál více Vánoce spojené. Dříve byla tato doba především duchovní záležitostí. Duchovní rozměr adventu a Vánoc už ale nyní vnímá jen málokdo.
  • Vydáno v pátek 24.11.2023 :
    Vánoční výstava betlémů nejen z Itálie v třebíčském muzeu
    Vánoční výstava betlémů s podtitulem Betlémy nejen z Itálie bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 30. listopadu v 17 hodin v zámeckých konírnách v Třebíči. V letošním roce si připomínáme 800. výročí od události, která se odehrála v lese u italského městečka Greccio. Sv. František z Assisi zde představil první živý betlém… V rámci oslav tohoto výročí připravilo představenstvo Universalis Foederatio Praesepistica (Světová organizace přátel betlémů) logo, kterým se i třebíčské muzeum k těmto oslavám připojuje.
Další články vydané ve dnech 14. 11. 2023 - 29. 11. 2023:






zpět na vrchol stránky...
redakce Regionalistu:

Regionalist, nejstarší český internetový deník: založen roku 1996 - zpravodajství a publicistika na internetu se zvláštním zaměřením na prostor Českomoravské vysočiny

Akční radius Regionalistu: zahrnuje především území Jihlavského kraje, tedy Vysočiny, to jest okresy Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou)

Internetová adresa: www.regionalist.cz

Editace a redakce: Eva Švančarová (Šinkovská), šéfredaktorka
kontakt: regionalist@seznam.cz

Vychází: od září roku 1996 každý den!

Vydává: Vitaeelhomeo Ltd. - registered in England Company No. 8062676

Redakce, inserce, obchodní oddělení: e-mail: obchod@regionalist.cz, telefon: +420 777 307 887

© (1996-2023) - Eva a Leo Švančarovi

zpět na vrchol stránky...
Z jihlavských legend
Letopisy L. Vilímka
Z jihlavských čtvrtí
Zločiny komunismu
Jihlavské tramvaje
RSS

Homeopatické sady:
Partnerské weby Regionalistu:

X-Pcz
Publicisticko-křesťanský netradičně tradiční web:
18. 4. 2022 - Naše skutečné kořeny? Radost z evangelia!

17. 4. 2022 - Vzkříšení? Započal náš průchod do Světa a do Života!

16. 4. 2022 - Bílá sobota? I naše narozeniny!

15. 4. 2022 - Nelida? Ukřižovat!

14. 4. 2022 - Zelený čtvrtek: Syťme se Životem!

13. 4. 2022 - Jidáš: Patron charity, humanismu a lidumilství?

4. 4. 2022 - Poslední skutečný antikomunista střední Evropy: Viktor Orbán!

30. 3. 2022 - Kdo přichází z pekla jen těžko může přinést kamkoli ráj!

29. 3. 2022 - Jak nuzáci zpět do své nouze zase přišli…

28. 3. 2022 - Každý si nosí ten svůj svět ve svém srdci


H umoresky nejen Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


H omeopatický a astrologický web
L
ea Švančary
Publicisticky i odborně. Aneb co asi netušíte díky zažitým mýtům o astrologii i homeopatii:


Aktuální teplota:
Počasí v Počátkách
Atmosférický tlak:
Počasí v Počátkách
Srážky v tuto chvíli:
Počasí v Počátkách



Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava...